Hledáte letenku za nejnižší cenu?

Indie New Delhi (hlavní město)

Letenka Indie New Delhi (hlavní město)


New Delhi, hlavní město Indie láká každoročně tisíce turistů svou bohatou historií, kulturou a širokou škálou aktivit. Pokud se chystáte navštívit toto fascinující město, letenka do New Delhi je klíčem k vašemu nezapomenutelnému indickému dobrodružství.

New Delhi je centrem politických, kulturních a obchodních aktivit v Indii. Stejně jako jeho starší bratr, stará Delhi, i New Delhi je plné života a energie. Toto moderní město nabízí nádherné památky, rozmanité trhy, lahodnou indickou kuchyni a fascinující muzea.

Při návštěvě New Delhi nemůžete minout slavné pamětihodnosti, jako je Červená pevnost. Tato impozantní stavba byla postavena v 17. století mogulským císařem Šáhdžahánem a je považována za jednu z nejznámějších symbolů Indie. Červená pevnost je teď domovem různých muzeí, která vám umožní prozkoumat slavnou minulost Indie.

Další nezbytnou zastávkou je brána Indie (Gateway of India), která je symbolem indické nezávislosti. Čistě bílá stavba vytváří nádhernou kontrastní kulisu pro fotografie a je považována za jednu z nejvýznamnějších památek v Indii.

Procházka po slavné ulici Chandni Chowk v starém Dillí je dalším zážitkem, který byste si neměli nechat ujít. Tato rušná a živá třída je známá svými tržišti, stánky s čerstvou indickou stravou a tradičními řemesly. Můžete si tu vyzkoušet klasickou indickou jízdu tuctovým rikšou a vychutnat si autentickou atmosféru města.

Po celý den objevování můžete odpočívat v Lodi zahradách - klidném a krásném parku, který poskytuje útočiště před chaotickou atmosférou města. Tato zahrada je známá pro své rozmanité druhy rostlin a květin a je ideálním místem pro piknik nebo odpočinek.

Pokud máte rádi umění a historii, návštěva Indického muzea je bezpochyby na programu. Toto největší muzeum v Indii nabízí širokou škálu exponátů, včetně starověkých soch, malířství a uměleckých děl.

Ať už se chystáte navštívit New Delhi pro její památky, kulturu nebo jídlo, určitě nebudete zklamáni. Letenka do tohoto úžasného města je vstupenkou do světa barev, vůní a dojmového bohatství Indie.


Dovolená Indie New Delhi (hlavní město)


New Delhi je hlavním městem Indie, které se nachází na severu země. Toto město je plné kontrastů, kde se setkávají staré a nové, tradiční a moderní prvky a tento mix dělá z New Delhi unikátní místo, které stojí za návštěvu.

Jaké jsou atrakce v New Delhi?

V New Delhi je spousta míst, které stojí za to navštívit. Za zmínku stojí:

- Červená pevnost (Red Fort) - jeden z nejvýznamnějších památek v Indii a hlavní atrakce v New Delhi. Jedná se o obrovský komplex pevností a paláců, který byl postaven v roce 1638. Toto místo se nachází v historické čtvrti města a je jedinečnou připomínkou historie Indie.

- Mešita Jama Masjid - největší mešita v Indii se nachází v blízkosti Červené pevnosti. Tato mešita je otevřena pro veřejnost a turisty, kteří si chtějí prohlédnout tuto krásnou budovu.

- Qutub Minar - 73 metrů vysoká věž, která je jedním z nejvýznamnějších symbolů města. Toto místo bylo zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO v roce 1993.

- Lotus Temple - brilantní stavba ze skla, která připomíná květinu lotosu. V tomto náboženském komplexu se můžete pomodlit a relaxovat od rušného města.

- Akshardham Temple - největší hinduistický chrám světa, kde se můžete seznámit s hinduistickou kulturou a tradicemi.

Co ochutnat v New Delhi?

Indická kuchyně je velmi bohatá a rozmanitá a New Delhi není výjimkou. Zde jsou některé z místních specialit, které byste neměli nechat ujít:

- Dušená rýže - tradiční indické jídlo, které se obvykle podává s masem nebo zeleninou, dušenou s kořením a rýží.

- Kebab - v Indii se podávají různé druhy kebabů, které se obvykle grilují na dřevěných tyčkách. Jsou to lahodné masové speciality a jsou naplněny aromatickými kořením.

- Chai Tea - národní nápoj Indie, který se skládá z čaje, mléka, koření a cukru. Tento osvěžující a sladký nápoj se podává všude po městě.

Jaké jsou pláže v New Delhi?

New Delhi je sice vnitrozemské město, ale v dosahu jsou krásné pláže na jihu Indie. Nejznámější pláže jsou Goa, Kerala a Chennai. Pokud máte plážové ambice, doporučujeme si zajistit během vaší návštěvy exkurzi na některou z těchto nádherných pláží.

Jak získat vízum do Indie pro návštěvu New Delhi?

Pokud máte zájem navštívit Nový Dillí, musíte získat turistické vízum. Vízum můžete požádat online na oficiální stránce indického ministerstva zahraničních věcí. Kromě toho musíte mít platný pas a cestovní pojištění.

V New Delhi se setkávají tradiční a moderní prvky, které spolu tvoří jeden jedinečný mix. Toto město nabízí spoustu památek, zážitků a vynikajících jídel a nezapomenutelnou plážovou dovolenou vzdálenou pouhých pár hodin jízdy. Nezapomeňte si však zajistit správné vízum před vaší cestou.


Nejčastější dotazy a odpovědi Indie New Delhi (hlavní město)


Následuje několik nejčastějších dotazů a odpovědí týkajících se Indie, konkrétně města New Delhi:

1. Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat z letiště do centra města New Delhi?
Odpověď: Nejlepší cestou je jet metrem nebo taxíkem. Metrem je to rychlejší a levnější, zatímco taxík je pohodlnější.

2. Jaké jsou nejlepší památky v New Delhi?
Odpověď: Mezi nejlepší památky v New Delhi patří Qutub Minar, Červená pevnost, brána India, Lotus Temple, Humayunova hrobka a Jama Masjid.

3. Kdy je nejlepší čas na návštěvu New Delhi?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu New Delhi je od října do března. Během těchto měsíců je počasí příjemné a teploty nejsou příliš vysoké.

4. Jaký je místní jazyk v New Delhi a jaká je nejlepší způsob, jak se dorozumět?
Odpověď: Místním jazykem v New Delhi je hindština, ale většina lidí mluví také anglicky. Nejlepším způsobem, jak se dorozumět, je použít angličtinu, zejména v turisticky zaměřených oblastech.

5. Jaké jsou nejlepší možnosti dopravy v New Delhi?
Odpověď: V New Delhi si můžete půjčit auto nebo motorku, využít dopravu metrem, taxíkem nebo autobusem. Nejlevnější a nejpohodlnější cestou je jet metrem.


Ubytování Indie New Delhi (hlavní město)


New Delhi je pulzující hlavní město Indie, které láká návštěvníky z celého světa nejen svou různorodou kulturou a památkami, ale také nabídkou pohodlného a cenově dostupného ubytování.

V New Delhi lze najít různé typy ubytování, od luxusních hotelů až po skromné hostely. Ceny se liší v závislosti na jejich polohy, vybavenosti a typu. Pro turisty, kteřní chtějí zůstat v centru města, jsou nejčastější volbou hotely.

Pokud hledáte levnější možnosti, můžete se rozhodnout pro ubytování v hostelech, které jsou hojně rozšířené v celé čtvrti Paharganj. Ty se nacházejí v těsné blízkosti hlavní nádraží a jsou velmi výhodné pro lidi, kteří chtějí rychle a bez problémů cestovat po městě.

Jedním z nejlepších ubytování, které můžete získat, jsou ubytování v rodinném prostředí. Tyto typy ubytování vám umožňují poznat místní kulturu a životní styl, což je ideální pro lidi, kteří chtějí prozkoumat a poznat zemi podrobněji. Většinou se ale jedná o ubytování mimo centrum města.

Další alternativou jsou apartmány, které vám nabízejí flexibilitu a možnost vařit si sami jídlo. Tyto apartmány lze najít všude ve městě a jsou skvělé pro rodiny nebo skupiny přátel.

Zkrátka a dobře, New Delhi nabízí mnoho možností ubytování pro každého návštěvníka, a to v závislosti na jeho potřebách a rozpočtu. Pokud plánujete cestu do této části světa, vybavení a rezervace ubytování by mělo být na vašem seznamu prioritních úkolů. Dobrou zprávou je, že New Delhi je připraveno na návštěvníky a nabízí prvotřídní služby.


Počasí Indie New Delhi (hlavní město)


Indie je rozlehlá země na jihu Asie, která je známá svým různorodým klimatem. Jedním z nejvýznamnějších měst v zemi je New Delhi, které je hlavním městem Indie. New Delhi se nachází ve východní části země a je jedním z nejrozlehlejších měst na světě.

Počasí v New Delhi je charakterizováno horkými léty a mírně chladnými zimami. Léto v New Delhi začíná v dubnu a končí v červenci. Tato období jsou extrémně horká a suchá, s teplotami dosahujícími až 45 °C. V těchto měsících je velmi důležité dodržovat opatření proti úpalu a pít dostatek vody, aby se zabránilo dehydrataci.

S příchodem srpna přichází monzunové období, které pokračuje až do září. Během monzunového období je počasí velmi deštivé a vlhké. Déšť přináší úlevu od tepla a snižuje teploty na únosné úrovně. Navštěvování New Delhi v těchto měsících může být příjemným zážitkem, protože příroda je okouzlující a zelená.

Podzim v New Delhi je obdobím přechodným mezi dešťovým obdobím a zimou. Teploty jsou mírné a příjemné, a tak je to ideální období k prozkoumání města a jeho okolí. Můžete si vychutnat příjemné počasí při návštěvě památek, jako je Červená pevnost, brána Indie nebo svatostánek Lotuskový chrám.

Zimní období v New Delhi začíná koncem listopadu a končí v únoru. Toto období je charakterizováno mírnými teplotami přes den a chladnými nocemi. Teploty mohou klesnout až na 5 °C, a proto je nutné být vhodně oblečen. Zimy jsou však na rozdíl od jiných míst v Indii poměrně mírné, což znamená, že počasí není příliš drsné a cestování je stále možné.

Celkově vzato, počasí v New Delhi je proměnlivé a je třeba se na to připravit. Pokud plánujete návštěvu tohoto fascinujícího města, je nejlepší vybrat si období podle svých preferencí. Každé roční období má své kouzlo a nabízí jiné zážitky. Nezapomeňte však sledovat předpovědi počasí před odjezdem, abyste se dobře připravili na aktuální podmínky.


Garance nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

99 procent uspokojených klientů

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Zjistit letenky