Hledáte letenku za nejnižší cenu?

Indie Kovalam

Počasí Indie Kovalam


Kovalam je malebné město na jihozápadním pobřeží Indie, které se pyšní nádhernými plážemi, zelenou tropickou přírodou a příjemným klimatem. Pokud plánujete návštěvu Kovalamu, je důležité seznámit se s počasím, abyste si mohli lépe naplánovat svůj pobyt.

Kovalam leží na pobřeží Arabského moře a má tropické monzunové podnebí. Tato oblast má tři hlavní období: léto, monzun a zimu.

Léto v Kovalamu začíná v březnu a končí v červnu. Toto období je charakterizováno vysokými teplotami, které mohou dosahovat až 35 stupňů Celsia. Mořská voda je hřejivá a tato doba je vhodná pro pobyt na pláži a vodní aktivity. Během tohoto období je Kovalam populárním cílem turistů.

Monzunové období nastává v Kovalamu od června do září. Prší velké množství srážek, což dává této oblasti úžasně zelený vzhled. Deštivé dny a vlhkost mohou omezovat venkovní aktivity, ale pro ty, kteří si přejí zažít zelenou krásu a autentickou atmosféru Kovalamu, je tato doba rozhodně vhodná.

Zima v Kovalamu přichází v listopadu a trvá do února. Toto je nejlepší období pro návštěvu, pokud preferujete mírnější teploty a slunečné dny. Denní teploty se pohybují kolem 30 stupňů Celsia, zatímco noční teploty mohou klesnout na příjemných 20 stupňů Celsia. Je to ideální čas na procházky po pláži, relaxaci na slunci a vychutnávání krásy Kovalamu.

Celkově vzato, Kovalam nabízí příjemné počasí po většinu roku. Pokud si přejete zažít teplé a slunečné dny, zimní období je pro vás tou nejvhodnější volbou. Naopak, pokud jste připraveni snášet občasný déšť, monzunové období vám poskytne jedinečnou příležitost objevit Kovalam v celé jeho slávě.

Ať už se rozhodnete navštívit Kovalam kdykoliv během roku, budete ohromeni jeho krásou a malebností. Město nabízí dokonalou kombinaci pláží, zeleného panoramatu a kulturního bohatství.


Letenka Indie Kovalam


Letenka do Indie Kovalam je ideální volbou pro ty, kteří chtějí objevovat jedno z nejkrásnějších míst v jižní Indii. Tato oblast je populární pro své bílé písečné pláže, kokosové palmy a klidné vody Arabijského moře. Kovalam je také ideálním místem pro tradiční indickou ayurvédskou léčbu a wellness centra.

Existuje mnoho možností letu do Indie Kovalam, přičemž většina letů se zastaví v Delhi nebo Bombaji. Nejbližší letiště k Kovalam se nachází v Thiruvanathapuramu, což je asi 16 km od Kovalamu. Z letiště v Thiruvanathapuramu je snadné se dostat do Kovalamu taxíkem nebo autobusem.

Město se skládá ze tří pláží - Lighthouse Beach, Hawa Beach a Samudra Beach. Lighthouse Beach je nejpopulárnější z nich a nabízí spoustu aktivit, jako jsou surfování, rybaření, plachtění a aktivní sporty na pláži. Hawa Beach je ideální pro relaxaci a pozorování přírody, zatímco Samudra Beach je klidnější a ideální pro ty, kteří hledají soukromí.

Pro ty, kteří hledají turistické atrakce mimo pláže, Kovalam nabízí také Tempy Vizhinjam, kde se nachází starobylý chrám a přístav, a Divadlo Napier, které nabízí kulturní zážitek.

Pokud hledáte něco exotického a jedinečného, můžete navštívit jedno z místních wellness center. V Kovalamu se nachází přes tisíc takových center, které nabízejí ošetření ayurvédské medicíny, jógy a meditace.

Celkově vzato, letenka do Indie Kovalam nabízí skvělý zážitek, který se skládá z krásné přírody, kulturních zážitků a exotického wellnessu. Navštivte tuto oblast a objevte její krásy, tak jak to udělaly již tisíce turistů před vámi.


Dovolená Indie Kovalam


Kovalam je turistické město na jihozápadním pobřeží Indie. Pokud hledáte destinaci, která kombinuje krásné pláže, přátelské obyvatele a výjimečnou kuchyni, Kovalam je tou pravou volbou pro vás.

Nejvýraznějším aspektem Kovalamu jsou jeho pláže. Tři pláže – Lighthouse Beach, Hawa Beach a Samudra Beach – jsou jemné písečné pláže s neuvěřitelně čistým mořem. Na plážích se můžete opalovat, užívat si vodu a pohodovat si pod palmami, které se prostírají po celé pobřežní linii.

Kovalam je také slavný pro svoji masážní terapii. Pokejte si na masáže v místních střediscích. Masáže jsou prováděny pomocí přírodních olejů a jsou známé pro své léčivé vlastnosti, které pomáhají při léčbě bolestí zad, svalů a kloubů.

Kromě těchto aktivit se můžete také projít po městě a obdivovat jeho kulturu a historii. Kovalam je domovem několika chrámů a klášterů, které představují různé náboženství. Můžete navštívit například samostan Kanyakumari a chrám zasvěcený bohu Parvati.

Kovalam je také vynikajícím místem pro ochutnávání místní kuchyně. Jeho jídlo je plné kořenících směsí a pálivých chutí, ale také obsahuje mnoho sladkých pokrmů. Kovalam je kromě toho známý pro své čaje a kávu, které byly zde pěstovány již od 19. století.

Pokud se chystáte navštívit Indie a hledáte relaxaci na pláži, kulturní dědictví a něco dobrého k jídlu, Kovalam je možná nejlepší volbou pro vás. S jeho přátelskými obyvateli, bohatou kulturou a krásnými plážemi by vás nemělo překvapit, že Kovalam láká turisty z celého světa.


Ubytování Indie Kovalam


Kovalam je jedním z nejpopulárnějších turistických letovisek v Indii, které se nachází na jihovýchodním pobřeží státu Kérala. Toto malebné městečko je známé svými krásnými plážemi, teplým mořem a okouzlující atmosférou. Pokud se rozhodnete navštívit Kovalam, musíte také zvážit, kde se ubytovat, aby váš pobyt byl co nejpříjemnější.

Kovalam nabízí širokou škálu ubytovacích možností, které vyhovují různým cestovatelům s různými potřebami a preferencemi. Od luxusních resortů až po levné hotely a penziony, je zde něco pro každého.

Pokud hledáte luxusní ubytování, Kovalam má několik pětifhvězdičkových resortů, které nabízejí komfort a pohodlí. Tyto hotely mají vynikající vybavení včetně bazénů, spa, restaurací a soukromých pláží. Některé z nejlepších luxusních resortů v Kovalamu zahrnují hotel Taj Green Cove Resort & Spa, Leela Kempinski Kovalam Beach a Vivanta by Taj - Kovalam.

Pro cestovatele s menším rozpočtem je Kovalam domovem také mnoha cenově dostupných hotelů a penzionů. Tyto ubytovací možnosti nabízejí základní pohodlí za přijatelné ceny. Mezi nejlepší levné hotely v Kovalamu patří Beach & Lake Ayurvedic Resort, Uday Samudra Leisure Beach Hotel & Spa a Jasmine Palace.

Další možností je pronájem chaty nebo apartmánu. Existuje mnoho soukromých majitelů, kteří nabízejí pronájem svých domů a bytů na stručný pobyt. Tato možnost je oblíbená zejména mezi rodinami a skupinami přátel, kteří preferují větší prostor a soukromí. Mnoho chalup a apartmánů se nachází v blízkosti pláže, což je skvělá výhoda.

Při hledání ubytování byste také měli zvážit, zda chcete zůstat na pláži nebo v centru města. Pokud máte rádi živou atmosféru a chcete mít všechny zajímavé místa v dosahu, zvolte ubytování v centru. K dispozici jsou zde také řady restaurací, obchodů a trhů, kde si můžete vychutnat místní kuchyni a zakoupit si suvenýry.

Na druhou stranu, pokud hledáte klidný a relaxační pobyt, vyberte si ubytování poblíž jedné z pláží. Během dne si můžete užívat slunce a jemného písku a večer si vychutnat romantickou procházku podél pláže.

Kovalam nabízí skvělé možnosti pro ubytování a každý může najít to, co vyhovuje jeho potřebám a rozpočtu. Ať už se rozhodnete pro luxusní hotel, penzion nebo pronájem soukromého domu, váš pobyt v Kovalamu bude nezapomenutelný.


Nejčastější dotazy a odpovědi Indie Kovalam


1. Jak se nejlépe dostat do Kovalamu?

Nejlépe se do Kovalamu dostanete letecky do Thiruvananthapuramu a pak pokračujete taxíkem nebo autobusem do Kovalamu (trvá to cca 30 minut).

2. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Kovalamu?

Nejlepší doba na návštěvu Kovalamu je od září do května, kdy je sucho a teploty jsou mírné.

3. Kam se v Kovalamu vydat na pláž?

V Kovalamu jsou tři pláže, a to Lighthouse Beach, Hawa Beach a Samudra Beach. Lighthouse Beach je nejpopulárnější a nejvíce vybavená.

4. Jaké aktivity si mohu v Kovalamu vyzkoušet?

V Kovalamu si můžete vyzkoušet surfování, jízdu na slonech, ayurvédskou masáž, skákání z útesu, jízdu na kánoi a další.

5. Kde se dá v Kovalamu dobře najíst?

V Kovalamu najdete mnoho restaurací s místními specialitami. Doporučujeme např. restaurant Lonely Planet, Uday Samudra, Curry Leaf a další.

6. Kde se v Kovalamu nejlépe ubytovat?

V Kovalamu najdete několik typů ubytování všech cenových kategorií. Doporučujeme např. The Leela Kovalam, Turtle on The Beach, Taj Green Cove Resort a další.

7. Jaké památky mohu navštívit v okolí Kovalamu?

V okolí Kovalamu můžete navštívit například hrad Koyikkal, chrám Sri Padmanabhaswamy, palác Kuthiramalika a další.


Garance nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

99 procent uspokojených klientů

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Zjistit letenky