Hledáte letenku za nejnižší cenu?

Grenada Mt. Qua Qua

Ubytování Grenada Mt. Qua Qua


Grenada je krásný ostrov v Karibiku, který nabízí návštěvníkům nepřeberné množství přírodních krás a zajímavostí. Jednou z nejpopulárnějších atrakcí ostrova je hora Qua Qua.

Hora Qua Qua, která se nachází na jihozápadě ostrova Grenada, je jednou z nejoblíbenějších turistických destinací na ostrově. Přestože nemá takovou slávu jako nedaleká hora Grand Etang nebo známá pláž Grand Anse, je Qua Qua ideálním místem pro milovníky přírody a dobrodruhy.

Výstup na horu Qua Qua je náročný, ale rozhodně stojí za to. Trasa vede přes deštný prales a kolem malebného potoka. Cesta je pevně značená a každých pár set metrů jsou k dispozici odpočinkové místa, kde si můžete odpočinout a obdivovat okolní krajinu.

Po asi hodinové túře se dostanete na vrchol hory, odkud je úžasný výhled na celý ostrov Grenada. Zde si můžete vychutnat nádherné panorama, které obsahuje nejen zbývající vrcholy hor a hluboké údolí, ale také okolní karibské moře. Je to skvělé místo pro fotografování a relaxaci.

Pokud se rozhodnete zůstat na ostrově Grenada déle než jen na jedno odpoledne, můžete si rezervovat ubytování v blízkosti hory Qua Qua. Existuje několik možností a typů ubytování, které vám umožňují prozkoumat okolní přírodu.

Například, pokud si přejete pocit luxusu a komfortu, můžete zvolit luxusní rezort nebo hotel. Tyto ubytovací zařízení nabízejí různé vybavení, jako jsou bazény, venkovní terasy a restaurace, které vám umožní relaxovat a užívat si klidné prostředí ostrova.

Pro dobrodruhy a milovníky přírody je ideální možností rezervace pokoje nebo chaty v blízkosti přírodní rezervace Grand Etang. Zde si můžete vychutnat klid a ticho, které vám umožní usnout s zvuky deštného pralesa a probudit se s ptačím zpěvem.

Další možností je ubytování v blízkosti pláže Grand Anse. Tato pláž je jednou z nejkrásnějších v Karibiku a nabízí bílý písek, tyrkysovou vodu a palmové stromy. Mnoho hotelů a apartmánů vám umožní strávit několik dní na pláži a zároveň si užít výlety do okolních hor, včetně Qua Qua.

Ať už se rozhodnete pro jakoukoli možnost ubytování na Grenadě, Vaše návštěva bude nezapomenutelná. Kombinace krásné přírody, atrakcí jako hora Qua Qua a pohodlného a komfortního ubytování vám zajistí skvělý zážitek z tohoto karibského ostrova.


Letenka Grenada Mt. Qua Qua


Grenada je ostrov, který se nachází v Karibiku a je známý svou úchvatnou přírodou a úžasnými turistickými atrakcemi. Jedno z nejvíce fascinujících míst na ostrově je hora Qua Qua, která představuje skvělou možnost pro dobrodruhy, kteří si chtějí vychutnat krásy přírody z výšky.

Hora Qua Qua je součástí národního parku Grand Etang, který je obklopený hustými lesy, vodopády a jezery. Celý park je rozprostřen na ploše přibližně 1630 hektarů a je domovem bohaté fauny a flory. Vrchol hory Qua Qua dosahuje výšky 588 metrů nad mořem a je považován za jednu z nejobtížnějších hor k výstupu na Grenadě.

Pro dobyvatele hory Qua Qua je zde k dispozici několik tras, které nejlépe vyhovují jejich schopnostem a zkušenostem. Trasy jsou obvykle označeny a vyznačené směrovými tabulkami, aby dobyvatelům umožnily zvolit jejich ideální trasu. Není divu, že hora Qua Qua je jednou z nejoblíbenějších turistických tras na Grenadě.

Jeden z nejpopulárnějších výchozích bodů trasy na horu Qua Qua je v Grand Etangu, kde je možné parkovat své vozidlo a začít svou pěší túru. Cesta trvá zhruba 3-4 hodiny tam i zpět a nabízí úchvatné výhledy na okolní krajinu a lesy. Během výstupu budete moci obdivovat bujnou zelenou vegetaci, místní druhy ptáků a možná vám bude štěstí a uvidíte zvířata, jako jsou opice nebo kolibříci.

Jakmile dojdete na vrchol hory Qua Qua, budete odměněni nádherným panoramatickým výhledem na okolní ostrovy, korálové útesy a azurově modré moře. Je to ideální místo pro ty, kteří chtějí relaxovat, obdivovat krásy přírody a vyfotit si nezapomenutelný okamžik. Nejlepší čas pro výstup na horu Qua Qua je brzy ráno, kdy jsou teploty příjemné a slunce ještě nedochází do své plné síly.

Je třeba si uvědomit, že výstup na horu Qua Qua vyžaduje dobré fyzické přípravě a zkušenosti s turistikou. Je také důležité mít s sebou dostatečné množství vody, jídla a ochranného příslušenství, jako je opalovací krém a repelent proti hmyzu.

Pokud hledáte dobrodružství a máte rádi pěší turistiku, není pochyb o tom, že výstup na horu Qua Qua je jednou z nezapomenutelných zážitků na Grenadě. Nejenže si budete užívat krásy přírody a výhledy, ale také si vytvoříte vzpomínky, které budete moci sdílet s ostatními ještě dlouho poté, co opustíte tento úchvatný ostrov v Karibiku.


Nejčastější dotazy a odpovědi Grenada Mt. Qua Qua


1. Kde se nachází vrchol Mt. Qua Qua na Grenadě?
Mt. Qua Qua se nachází na západním pobřeží ostrova Grenada v přírodním parku Grand Etang.

2. Jaká je nadmořská výška vrcholu Mt. Qua Qua?
Vrchol Mt. Qua Qua dosahuje výšky 748 metrů nad mořem.

3. Jaká je délka a obtížnost výstupu na Mt. Qua Qua?
Výstup na Mt. Qua Qua je přibližně 4,5 kilometry dlouhý. Obtížnost trasy je střední až těžká, a proto je vhodná pro zkušenější turisty s dobrou fyzickou kondicí.

4. Jak se dostanu na začátek stezky vedoucí na Mt. Qua Qua?
Z hlavního města Grenady, St. George's, se lze dostat na začátek stezky Mt. Qua Qua autem. K dispozici jsou také veřejné autobusy a taxíky, které vás mohou tam dopravit.

5. Jak dlouho trvá výstup na vrchol Mt. Qua Qua?
Doba trvání výstupu na Mt. Qua Qua se liší v závislosti na zdatnosti jednotlivců. Obecně se odhaduje, že výstup a návrat trvá asi 4 až 6 hodin.

6. Jaké vybavení je nutné pro výstup na Mt. Qua Qua?
Pro výstup na Mt. Qua Qua je důležité mít pevnou obuv vhodnou pro pěší turistiku, dostatek vody, sluneční ochranu (například opalovací krém a klobouk) a ochranný sprej proti hmyzu.

7. Jaké jsou nejkrásnější výhledy z vrcholu Mt. Qua Qua?
Z vrcholu Mt. Qua Qua je panoramatický výhled na vnitrozemí Grenady, Grand Etang a vzdálené pobřeží. Výhled je obzvláště okouzlující v jasný den, kdy je možné vidět až na sousední ostrovy v Karibiku.

8. Je nutné mít průvodce při výstupu na Mt. Qua Qua?
I když není povinné mít průvodce, doporučuje se najmout si zkušeného místního průvodce, který dobře zná trasu a může poskytnout informace o flóře, fauně a kulturní historii této oblasti.

9. Je možné na Mt. Qua Qua kempovat?
Na vrcholu Mt. Qua Qua nejsou kempovací místa. Nicméně v okolí přírodního parku Grand Etang je možné najít několik kempů a ubytování.

10. Existují nějaká omezení nebo pravidla týkající se návštěvy Mt. Qua Qua?
Návštěvníci by se měli řídit pokyny místních úřadů a dodržovat pravidla týkající se ochrany přírody. Je důležité zachovat čistotu, nedotýkat se zvířat ani rostlin a respektovat přírodní prostředí.


Dovolená Grenada Mt. Qua Qua


Grenada je karibský ostrov, který se může pochlubit krásnými plážemi, úžasnými korálovými útesy a exotickou přírodou. Pokud se chystáte na dovolenou do Grenady, určitě nevynechte horský masiv Mt. Qua Qua, který nabízí nejen nádherné výhledy, ale i nezapomenutelné zážitky.

Výstup na Mt. Qua Qua je trošku náročnější, a proto je vhodný hlavně pro zkušenější turisty. Celý výstup trvá asi 5 hodin (tam a zpět), a proto si na něj určitě vemte dostatek pitné vody a jídla. Na vrchol Mt. Qua Qua se totiž dostanete až po neustálém stoupání přes úzké cesty a kamenité úseky.

Ale i přes náročnost výstupu se na Mt. Qua Qua rozhodně vyplatí vydat. Na vrcholu totiž najdete jedinečné výhledy na okolní krajinu a krásný karibský moře. Navíc si můžete prohlédnout i místní tropickou flóru a faunu, jelikož se na Mt. Qua Qua nachází i několik botanických zahrad.

Pokud vám to bude chtít, můžete si na Mt. Qua Qua naplánovat i přespání, jelikož na hoře se nachází několik bivakovacích míst. A protože jste uprostřed exotické přírody, můžete si vyzkoušet i nějaké ty outdoorové aktivity, jako je třeba horolezení nebo padákem z vrcholu.

Určitě nezapomeňte, že jste na dovolené a že si můžete na Mt. Qua Qua užít i pár relaxačních chvil. Využijte například krásných vodopádů, kde se můžete osvěžit nebo si jen tak odpočinout. A pokud máte tyčku na selfie, určitě si na Mt. Qua Qua vyfoťte nějakou tu originální fotku.

Celkově je výstup na Mt. Qua Qua skvělou příležitostí, jak si užít trošku dobrodružství a zároveň se podívat na krásy karibské přírody. Ať už si na horu vyrazíte sami, s kamarády nebo s rodinou, bude to určitě nezapomenutelný zážitek.


Počasí Grenada Mt. Qua Qua


Grenada patří mezi nejkrásnější karibské ostrovy s tropickým klimatem. Na Grenadě se nachází mnoho krásných přírodních památek, z nichž nejvýznamnější je nejspíše pohoří Mt. Qua Qua. Toto pohoří nabízí turistům úchvatná panoramata na okolí a je velmi populární pro zkušené horolezce. Avšak, abyste pohoří mohli využít, musíte se obejít bezojediné překážky a to je počasí.

Průměrná teplota v Grenadě v průběhu roku se pohybuje kolem 25 až 28°C, s minimem v lednu a maximem v srpnu. V období z června do listopadu se země občas nachází v oblasti hurikánových výskytů, což znamená silné deště a bouřky. V letech 2004 a 2005 zasáhly Grenadu dva impozantní hurikány, Ivan a Emily, a způsobily značná záplavy a škody. Od té doby ostrov mobilizoval svoje síly a s pomocí mezinárodních subjektů vypracoval strategie pro prevenci takových katastrof.

Během turistické sezóny, od prosince do května, je na Grenadě sucho. V přímořských oblastech jsou teploty příjemné i v tuto dobu, ale pohoří Mt. Qua Qua je odolnější a zde může být velmi horko. Horalové vědí, že je lepší popojít delší vzdálenost a dopřát si dostatek času na přípravu. Dobře je také vědět, že z důvodu nedostatku deště vysychají prameny a vodopády, což může znamenat nedostatek pitné vody. Proto by turisté měli mít s sebou vodu a dostatečné vybavení.

Přestože počasí na Grenadě může být nevyzpytatelné a nebezpečné, též nabízí nádherné scenérie, které stojí za to vidět. Turisté by se měli ujistit o aktuálních podmínkách a následovat bezpečnostní pokyny, zejména v období hurikánových sezón. Každé roční období však nabízí něco jiného, a při správném plánování se můžete těšit na rozličné aktivity, ať už vodní sporty na pláži nebo zdolávání hor. Grenada je velmi pestrá země, kterou je třeba respektovat a obdivovat.


Garance nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

99 procent uspokojených klientů

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Zjistit letenky