Hledáte letenku za nejnižší cenu?

Ghana Mole National Park

Dovolená Ghana Mole National Park


Ghana je země ležící v západní Africe a je známá svou bohatou kulturou, historií a přírodní krásou. Mezi jedno z nejznámějších míst v Ghaně patří Mole National Park, který je jedním z největších a nejstarších národních parků v zemi.

Mole National Park se nachází v severní části Ghaně, v regionu Savannah. Byl založen v roce 1958 a rozkládá se na ploše přes 4 900 kilometrů čtverečních. Park je domovem pro širokou škálu africké fauny a flóry a je jedním z nejdůležitějších přírodních rezervací v zemi.

Hlavním lákadlem Mole National Parku jsou sloni. Park je domovem pro více než 600 slonů a je nejlepším místem v Ghaně, kde je můžete spatřit. Existuje několik rozlehlých plání, kde se sloni často shromažďují a kde je možnost je pozorovat v jejich přirozeném prostředí. Je to opravdu úžasné zážitkem vidět tyto majestátní tvory v jejich přirozeném prostředí a sledovat je, jak se pohybují a komunikují ve svých rodinách.

Ale sloni nejsou jediným druhem, který můžete v parku spatřit. Mole National Park je také domovem pro mnoho dalších druhů, včetně buvol afrického, žirafy, kočkovitých šelem (lvi, gepardi, levharti), opic, antilop a různých druhů ptáků. Je to opravdu ráj pro přírodní milovníky a fotografy, kteří chtějí zachytit krásu africké divočiny.

Navíc, kromě bohatství zvířat, nabízí Mole National Park i některé další aktivity. Můžete si například pronajmout průvodce a podniknout výlet na stopách slonů nebo se vydát na safari ve 4x4 vozidle. Park je také vhodný pro pěší turistiku a nabízí několik tras, které vás provedou nejkrásnějšími částmi přírody. Můžete se těšit na malebné výhledy, krásné vodopády a překrásné scenérie.

Co se týče ubytování, v Mole National Parku najdete několik skromných lodží a kempů, které nabízejí základní pohodlí pro váš pobyt. Ubytování je obklopeno přírodou a můžete se těšit na krásný výhled z vašeho okna.

Dovolená v Ghaně v Mole National Parku je skvělou volbou pro ty, kteří hledají dobrodružnou, ale zároveň relaxační dovolenou v exotickém prostředí. Je to místo, které vám umožní propadnout se do africké divočiny, pozorovat slony v jejich přirozeném prostředí a zažít opravdovou harmonii s přírodou.

Pokud plánujete návštěvu Ghany, nezapomeňte zařadit Mole National Park do svého itineráře. Určitě nebudete litovat, protože je to jedno z nejpůsobivějších a nezapomenutelných míst v zemi.


Letenka Ghana Mole National Park


Ghana je známá svou bohatou přírodní a biodiverzitou. Jedním z nejznámějších a nejnavštěvovanějších přírodních rezervací v zemi je Mole národní park. Tento park, nacházející se v severní části země, je domovem mnoha vzácných druhů zvířat a je oblíbeným místem pro pozorování volně žijících živočichů.

Mole národní park byl založen v roce 1958 a zaujímá rozlohu více než 4 500 kilometrů čtverečních. Chrání rozmanitou savanovou krajinu, která poskytuje ideální životní prostředí pro mnoho druhů. Park je známý svou diverzitou zvířat, jako jsou sloni, bivoji, levharti, hyeny a antilopy.

Jedním z nejvýznamnějších druhů, který žije v parku, je africký slon. Mole národní park je jedním z mála míst v zemi, kde je možné slony pozorovat v jejich přirozeném prostředí. Sloni jsou skvělým příkladem důležitosti ochrany přírody a ekoturismu v této oblasti.

Dalšími zajímavými druhy zvířat v parku jsou kočkovité šelmy, jako jsou levharti a hyeny. Jejich přítomnost svědčí o zachovalosti přirozeného ekosystému a zdravé populaci volně žijících zvířat v parku.

Pro milovníky ptáků je Mole národní park rájem. Park je domovem více než 300 druhů ptáků, včetně vzácných druhů jako je africký rybák nebo africký čáp. Pro ty, kteří mají rádi pozorování ptáků, je tento park ideálním místem pro pozorování a fotografování mnoha druhů.

Mole národní park není jen důležitým útočištěm pro zvířata, ale také přináší mnoho příležitostí pro místní komunity. Většina pracovních míst v této oblasti je zaměřena na ekoturismus a ochranu přírodního prostředí. Park poskytuje pracovní příležitosti v průvodcovských službách, ubytování a restauracích, což přispívá k místnímu rozvoji.

Pokud se rozhodnete navštívit Mole národní park, můžete si užít pěší turistiku nebo safari. Je zde také možnost vzít si průvodce, který vám pomůže objevit a pochopit místní ekosystém a zvířata. Nezapomeňte, že je důležité dodržovat pravidla parku a respektovat volně žijící zvířata.

Mole národní park je jedním z nejlepších míst v Ghaně pro pozorování volně žijících zvířat a prožívání přírody. Pokud máte rádi dobrodružství v přírodě a zájem o ochranu životního prostředí, neměli byste si jej vynechat při své návštěvě Ghany.


Nejčastější dotazy a odpovědi Ghana Mole National Park


1. Co je Mole National Park v Ghaně?
Mole National Park je největší chráněná oblast v Ghaně, která se nachází v severní části země. Je domovem velkého množství zvířat, včetně slonů, antilop, bufalů a různých druhů ptáků.

2. Jak se dostanu do Mole National Parku?
Existuje několik možností, jak se dostat do Mole National Parku. Nejbližší letiště je v Tamale, které je asi 178 km od parku. Odtud můžete pokračovat po silnici nebo si najmout automobil nebo motocykl. Další možností je také jet autobusem nebo vlakem do poblížního města Larabanga a potom taxíkem nebo motorkou do parku.

3. Jaké aktivity mohu dělat v Mole National Parku?
V Mole National Parku si můžete užívat mnoho aktivit. Můžete si zvolit safari a projet se po parku v doprovodu zkušeného průvodce. Během safari budete mít možnost spatřit divoká zvířata v jejich přirozeném prostředí. Park je také oblíbeným místem pro ptáčí pozorování. Kromě toho můžete podniknout pěší výlety, navštívit místní vesnice nebo se vydat na procházku po stromoví koruny.

4. Je v parku ubytování?
Ano, v Mole National Parku je k dispozici ubytování. Park provozuje jediný hotel - Mole Motel, který nabízí různé druhy pokojů pro turisty. Hotel také má restauraci, kde se podávají tradiční ghanéská jídla.

5. Kdy je nejlepší doba pro návštěvu Mole National Parku?
Nejlepší dobou pro návštěvu Mole National Parku je obvykle v sušších měsících od prosince do dubna. V tuto dobu je snazší vidět zvířata, protože se shromažďují u vodních zdrojů. Nicméně, park lze navštívit po celý rok a i během deštivých měsíců je stále možné vidět zvířata.

6. Jaké druhy zvířat mohu očekávat vidět v Mole National Parku?
V Mole National Parku lze očekávat vidět různé druhy zvířat. Nejznámější jsou sloni, kteří jsou hlavní atrakcí parku. Můžete také spatřit antilopy, býky, koaly, krokodýly, opice a mnoho dalších druhů ptáků a savců.

7. Je potřeba si předem rezervovat safari v Mole National Parku?
Je doporučeno si předem rezervovat safari v Mole National Parku, zejména během sezóny. Tímto způsobem si můžete zajistit místo a průvodce. Kontaktujte Mole Motel, který provozuje safari ve spolupráci s parkem.


Ubytování Ghana Mole National Park


Ghana je známá především díky své bohaté a různorodé přírodní kráse. Jedným z nejvýznamnějších přírodních rezervací v zemi je Mole National Park, který leží na severu Ghany. Jedná se o ideální místo pro milovníky divoké zvěře a přírody, kteří chtějí zažít jedinečnou africkou odysseu.

Mole National Park je největší a nejstarší národní park v Ghaně, přičemž byl založen již v roce 1958. Rozkládá se na neuvěřitelné ploše 4 577 kilometrů čtverečních a je domovem více než 93 druhů savců, včetně velkých asijských slonů, nosorožců, zebří, festivalových koček a mnoha dalších.

Jednou z největších atrakcí tohoto národního parku je tzv. "molekuny", což je chráněné místo, kde můžete pozorovat zvířata ve svém přirozeném prostředí. Tato "molekuny" se nachází na kopci a poskytuje ohromující výhled na park. Je-li vám vyhrazeno štěstí, můžete zde spatřit slony, antilopy, krokodýly a mnoho dalších druhů zvířat.

Další možností, jak objevovat Mole National Park, je se přidat k organizované safari, které vám umožní vidět nejen divokou zvěř, ale také rozmanitost vegetace v parku. Odborní průvodci vás provedou různými stezkami a naučí vás o tamní divočině a ekosystému.

Pokud hledáte ubytování v Mole National Park, nemusíte se bát, že budete muset spát pod širým nebem. Park nabízí řadu standardních a cenově dostupných možností ubytování v blízkosti safari zóny. Můžete si vybrat z různých typů ubytování, včetně hotelů, chat nebo tábořišť. Všechny tyto možnosti nabízejí základní vybavení a pohodlí, které vyhovuje turistům.

Navíc, některé hotely a ubytování mají bazény, které jsou skvělým způsobem, jak se osvěžit po dni stráveném pozorováním zvěře. Přístupná restaurace poskytuje jídlo a pití a můžete si vychutnat tradiční ghanskou kuchyni. Park byl také vybaven moderními sociálními a rekreačními zařízeními, abyste se cítili co nejpohodlněji.

Kromě ubytování na místě samotném existují také možnosti ubytování ve městě Larabanga, které se nachází nedaleko Mole National Park. Larabanga nabízí různé hotely a pensiony, což je skvělá alternativa pro ty, kteří preferují pobyt v blízkosti města.

Výlet do Mole National Park je skvělou volbou pro ty, kteří chtějí poznat přírodní krásy Ghany. Je to místo, které nabízí nezapomenutelné zážitky a dobrodružství v srdci africké divočiny. Ubytování v blízkosti tohoto parku vám umožní plně využít všechno, co tento národní park nabízí, a stát se součástí jedinečného afrického dobrodružství.


Počasí Ghana Mole National Park


Mole National Park v Ghaně je jedním z nejvýznamnějších národních parků v zemi a je domovem bohaté a rozmanité divoké zvěře. Nachází se na severu Ghany, ve vzdálenosti 600 kilometrů od hlavního města Accra.

Počasí v Mole National Park je ovlivněno tropickým monzunovým podnebím. Období dešťů probíhá od května do září, s největším množstvím srážek v červnu a červenci. Průměrné srážky se pohybují kolem 1200 milimetrů ročně. Teploty v tomto období se pohybují mezi 25 až 30 stupni Celsia.

Období sucha trvá od listopadu do března, s nejnižšími srážkami v prosinci a lednu. Průměrné srážky v tomto období činí kolem 25 milimetrů ročně. Teploty v období sucha obvykle dosahují maximálně 35 stupňů Celsia.

V Mole National Park panuje tropické klima s vysokou vlhkostí vzduchu po celý rok. To vytváří ideální podmínky pro růst bohaté vegetace a poskytuje útočiště pro mnoho druhů zvířat.

Vzhledem k rozmanitému mikroekosystému a příznivým podmínkám se v Mole National Park vyskytuje široká škála živočišných druhů. Nejznámější jsou sloni, levharti, buvoli a krokodýli. Park je také domovem vzácných druhů jako jsou damany, paviáni, antilopy a mnoho dalších.

Národní park je oblíbeným cílem pro milovníky divoké přírody a ornitology. Existuje zde více než 90 druhů ptáků, které zahrnují sokoly, supy a kolibříky.

Díky své exotické fauně a flóře se Mole National Park stal populárním turistickým cílem a atrakcí v Ghanském regionu. Návštěvníci mohou zažít nezapomenutelné safari jízdy, pěší túry a pozorování zvířat v přirozeném prostředí.

Ve vztahu k počasí musí návštěvníci parku brát v potaz období dešťů a sucha při plánování své návštěvy. Období dešťů může být obtížné pro safari jízdy a pozorování zvířat, protože některé cesty mohou být zaplavené a drsné. Období sucha je obvykle nejlepší čas pro návštěvu, protože cesty jsou suché a viditelnost je lepší.

Mole National Park je jedinečné místo, které nabízí neuvěřitelný pohled na zvířata a přírodu západní Afriky. Zatímco každodenní počasí může ovlivnit zážitek návštěvníků, krása a bohatství parku je nepopiratelné.


Garance nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

99 procent uspokojených klientů

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Zjistit letenky