Hledáte letenku za nejnižší cenu?

Gambie Abuko Nature Reserve

Nejčastější dotazy a odpovědi Gambie Abuko Nature Reserve


Dotaz: Co je Gambie Abuko Nature Reserve?
Odpověď: Gambie Abuko Nature Reserve je chráněné území nacházející se v Gambii v západní Africe.

Dotaz: Jaký je vstup do Gambie Abuko Nature Reserve?
Odpověď: Vstup do Gambie Abuko Nature Reserve je zpoplatněn. Dospělí platí poplatek v hodnotě 100 dalasi, zatímco děti a studenti mají vstup zdarma nebo slevu.

Dotaz: Jaké zvířata se v Gambie Abuko Nature Reserve vyskytují?
Odpověď: V Gambie Abuko Nature Reserve se vyskytuje velké množství zvířat, jako jsou opice, želvy, krokodýli, hadi, leguáni a mnoho dalších. Dále jsou zde k vidění také nejrůznější druhy ptáků.

Dotaz: Je nutné v Gambie Abuko Nature Reserve mít průvodce?
Odpověď: Průvodce není nutný, ale doporučuje se mít průvodce, aby návštěvníci mohli získat co nejvíce informací o zvířatech a rostlinách, které se v Gambie Abuko Nature Reserve nacházejí.

Dotaz: Jaká je nejlepší doba pro návštěvu Gambie Abuko Nature Reserve?
Odpověď: Nejlepší doba pro návštěvu Gambie Abuko Nature Reserve je v období sucha od listopadu do května. V tomto období je možnost pozorovat zvířata větší než v období dešťů.

Dotaz: Jak dlouho trvá prohlídka Gambie Abuko Nature Reserve?
Odpověď: Prohlídka Gambie Abuko Nature Reserve trvá zhruba 2 až 3 hodiny, ale samozřejmě záleží na tom, jak dlouho si návštěvníci chtějí užít pozorování zvířat v přírodě.


Počasí Gambie Abuko Nature Reserve


Gambie je malá západoafrická země, která láká turisty svým tropickým podnebím a exotickou faunou a flórou. V srdci Gambie leží Abuko Nature Reserve, která je tvořena deštným lesem a pantany. Pokud plánujete navštívit tuto oblast, je důležité mít na paměti místní klima, které je typické pro tropické podnebí s obdobím sucha a deště.

Období sucha v Gambii nastupuje v listopadu a končí v květnu. Počasí je během tohoto období naprosto suché a horké, s maximálními denními teplotami kolem 35 ° C. Noční teploty se drží v rozmezí 18 až 25 ° C, což je ideální počasí pro venkovní aktivity, jako je například procházka přírodou. Během období sucha se Abuko Nature Reserve stává velmi přístupnou pro návštěvníky a výlety do lesa a po oblasti jsou velmi oblíbené.

Začátek období dešťů v Gambii se datuje k červnu a trvá až do října. Průměrné srážky v tomto období činí přibližně 2000 mm. Během deštivého období je těžké plánovat aktivity venku, protože dešťové srážky jsou v této oblasti velmi intenzivní. Proto se doporučuje návštěvu Abuko Nature Reserve plánovat v období sucha, kdy je zajištěno krásné počasí a pravděpodobnost setkání s divokými zvířaty je mnohem vyšší.

V Abuko Nature Reserve se nachází mnoho druhů zvířat, včetně slonů, krokodýlů, opic a ptáků. Toto útočiště pro zvířata se pyšní krásnou vegetací a vodními zdroji, které zajišťují plnohodnotné prostředí pro zdejší život.

V současné době se Gambie stává populárním turistickým cílem mezi lidmi, kteří se chtějí vyhnout turistickým ponorkám západní Afriky a chtějí objevit něco nového. Pokud se chystáte na návštěvu Abuko Nature Reserve, mějte na paměti roční období a zajistěte si doporučený očkovací průkaz pro oblast. Pokud plánujete svou cestu v období sucha, pak se můžete těšit na úžasné počasí a úžasnou zvířecí divočinu, kterou tuto oblast Gambie skvěle nabízí.


Letenka Gambie Abuko Nature Reserve


Gambia, která leží na západním pobřeží Afriky, je známá svou bohatou a rozmanitou přírodou. Jedním z nejlepších míst k prozkoumání této přírody je Abuko Nature Reserve, který se nachází nedaleko hlavního města Banjulu. Pokud se chystáte navštívit Gambii, neměli byste si nechat ujít příležitost prozkoumat tento rezervát.

Abuko Nature Reserve je jedním z nejstarších a nejmenších rezervátů v Gambii, otevřeném pro veřejnost v roce 1968. Přestože jeho rozloha je pouze 105 hektarů, rezervace je domovem pro velké množství flóry a fauny. Zdejší prostředí je tvořeno hustými lesy, mokřady, lagunami a malými jezírky, které vytvářejí ideální prostředí pro život mnoha druhů zvířat.

Při návštěvě rezervace si můžete vychutnat procházky po dobře upravených stezkách, které vás provedou celým územím. Uprostřed rezervace se nachází velké jezero, které je domovem pro mnoho druhů vodních ptáků. Při chůzi kolem jezera se můžete vydat na pozorování ptáků a spatřit druhy jako například modrý králíček, purpurkoule západní a hnedák žlutonohý.

Abuko Nature Reserve je také domovem pro mnoho savců, a proto je možné při procházce potkat zvířata jako jsou mandrilové, kapybary, hroši, buvoli a antilopy. Nejoblíbenějšími obyvateli oblasti jsou však opice. Jeho lesy jsou domovem pro mnoho druhů opic, jako jsou například běločelné opice, nosálové, zelené opice a další. Někteří jedinci z těchto druhů jsou velmi přátelští a dají se fotografovat zblízka.

Rezervace rovněž slouží jako vzdělávací zařízení o důležitosti ochrany přírody pro místní obyvatele i turisty. Můžete se zapojit do různých vzdělávacích programů, které se zaměřují na ochranu zvířat a jejich prostředí. Personál rezervace je také velmi ochotný poskytnout vám informace o místní fauně a floře a zodpovědět jakékoliv dotazy.

Pokud se chystáte navštívit Gamb


Ubytování Gambie Abuko Nature Reserve


Gambia je malá a úžasná země ležící v západní Africe. Je známá svými nádhernými plážemi, teplým podnebím a přátelskými lidmi. Ale co když se rozhodnete prozkoumat trochu vnitrozemí této země? Abuko Nature Reserve je jedním z nejlepších míst, kde se můžete ubytovat a zažít krásy gambijské přírody.

Abuko Nature Reserve se nachází jen pár kilometrů od hlavního města Banjul a je domovem bohaté a rozmanité flóry a fauny. Tento rezervát se stal útočištěm pro mnoho ohrožených druhů zvířat a rostlin a je považován za jeden z nejvýznamnějších rezervátů v zemi.

Pokud máte zájem o přírodu a chcete zažít jedinečný zážitek, můžete se rozhodnout přenocovat přímo v rezervaci. Existuje zde několik ubytovacích možností, které vám umožní být v srdci přírody a prozkoumat ji v plné kráse.

Jednou z možností je přenocování v bungalovech, které jsou vyrobeny ze dřeva a skládají se z koupelny, ložnice a terasy s výhledem do okolní přírody. Tato ubytování jsou prostorná a pohodlná, a zároveň vám umožňují připojit se k přírodě a zažít jedinečné zvuky a vůně.

Další možností je stanování ve stanovém táboře, který je také součástí rezervace. Zde si můžete postavit svůj stan a prožít opravdovou dobrodružnou atmosféru. Stanový tábor je vybaven základními pohodlími, jako je sprcha a toalety, takže nemusíte mít obavy o pohodlí.

Kromě ubytování můžete v rezervaci využít různé aktivity a prohlídky. Například můžete si objednat prohlídku s průvodcem, který vám ukáže nejzajímavější části rezervace a poskytne vám informace o mnoha druzích rostlin a zvířat, které zde žijí. Můžete také podniknout safari nebo se projít po naučné stezce a obdivovat nádhernou krajinu.

Abuko Nature Reserve je skvělým místem pro milovníky přírody a dobrodruhů, kteří chtějí prozkoumat jedinečnou gambijskou přírodu. Ubytování v rezervaci vám umožní být v nejbližším prostředí přírody a plně si vychutnat její krásy. Zatímco tady můžete vidět mnoho zajímavých druhů rostlin a zvířat, jako jsou opice, krokodýli, hadi a mnoho dalšího.

Takže pokud se rozhodnete navštívit Gambii, nezapomeňte nechat si trochu času na návštěvu Abuko Nature Reserve. Zdejší ubytování vám umožní zažít jedinečnou krásu a rozmanitost této země a zanechat vás s nezapomenutelnými vzpomínkami na váš pobyt v Gambii.


Dovolená Gambie Abuko Nature Reserve


Gambie je malá západoafrická země, která se stává stále oblíbenější mezi turisty. A jedním z důvodů, proč lidé navštěvují tento kousek Afriky, je její přírodní krása. Jedným z nejznámějších odpočinkových míst pro milovníky přírody je Abuko Nature Reserve.

Abuko Nature Reserve je jedinečné přírodní útočiště nacházející se jen pár kilometrů od hlavního města Gambie, Banjulu. Bylo vyhlášeno ochrannou oblastí v roce 1968 a od té doby se stalo domovem pro mnoho druhů rostlin a zvířat.

Chráněná oblast pokrývá rozlohu téměř 105 hektarů, což může na první pohled působit malým, ale připravte se na překvapení! Otevírají se tu velké možnosti pro obdivování přírodního bohatství. Abuko Nature Reserve hostí více než 290 druhů ptáků, což se stalo lákadlem pro ornitology z celého světa. Pokud máte rádi pozorování ptáků, doporučuje se navštívit toto místo brzy ráno, kdy ptáci začínají svůj den a hrají si ve vysokých korunách stromů.

Kromě ptáků můžete v Abuko Nature Reserve spatřit také mnoho dalších druhů zvířat, jako jsou opice, krokodýli a želvy. Nejběžnějšími druhy opic zde jsou babuín, zelená opice a vervetka. Tyto druhy se pohybují ve volném prostoru a je možné je spatřit blízko při procházce přírodní rezervací.

Procházka po Abuko Nature Reserve také nabízí možnost se seznámit s bohatstvím gambijské flóry. Zde najdeme exotické stromy a rostliny, které nejsou běžné v ostatních částech světa. Mezi nimi se nacházejí palemové dřeviny, orchideje a mnoho dalších druhů.

Rezervace je pečlivě udržovaná a nachází se zde dobře značené stezky, které sice nejsou náročné, ale přesto poskytují dostatek příležitostí pro skvělé zážitky. Abuko Nature Reserve nabízí i vyhlídkové terasy a pozorovací věže, které umožňují lepší pohled na ptáky a opice.

Pro návštěvu Abuko Nature Reserve se doporučuje si najmout vodce, který vás provede nejlepšími místy rezervace a poskytne vám více informací o jednotlivých druzích. Právě díky znalosti místních průvodců se můžete dozvědět zajímavosti, které byste jinak mohli přehlédnout.

Pokud plánujete dovolenou v Gambii, nezapomeňte si na svůj itinerář zahrnout návštěvu Abuko Nature Reserve. Toto místo nabízí výjimečnou přírodní krásu a zároveň přispívá k ochraně mnoha ohrožených druhů.


Garance nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

99 procent uspokojených klientů

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Zjistit letenky