Hledáte letenku za nejnižší cenu?

Finsko Kemijärvi

Nejčastější dotazy a odpovědi Finsko Kemijärvi


1. Jaký je počet obyvatel ve městě Kemijärvi?
Odpověď: V roce 2020 mělo město Kemijärvi přibližně 7 000 obyvatel.

2. Kde se nachází město Kemijärvi?
Odpověď: Město Kemijärvi se nachází ve Finsku, přesněji ve střední části finské Laponska.

3. Jaké jsou hlavní turistické atrakce v Kemijärvi?
Odpověď: Mezi hlavní turistické atrakce v Kemijärvi patří národní park Pyhä-Luosto, Muzeum dřeva a Laponské muzeum.

4. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Kemijärvi?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu Kemijärvi je obvykle v letních měsících (červen až srpen), kdy je teplé počasí a mnoho venkovních aktivit je dostupných. V zimě je Kemijärvi známé pro možnost pozorování polární aurory.

5. Jak se dostanu do Kemijärvi?
Odpověď: Nejbližším letištěm k Kemijärvi je letiště Rovaniemi, které je přibližně 70 km vzdálené. Z letiště je možné využít autobusovou nebo taxiovou dopravu do Kemijärvi. Také je možné do Kemijärvi přijet vlakem z Helsinek.

6. Jaké jsou možnosti ubytování v Kemijärvi?
Odpověď: V Kemijärvi je k dispozici několik hotelů, penzionů a chalup k pronájmu. Dále je možné využít turistické chaty v národním parku Pyhä-Luosto.

7. Co je nejlepší způsob, jak objevovat okolní přírodu?
Odpověď: Nejlepším způsobem, jak objevovat okolní přírodu v Kemijärvi, je pěší turistika, cykloturistika nebo jízda na kole, rybaření a pozorování zvěře.

8. Kde se nachází nejbližší lyžařský areál?
Odpověď: Nejbližší lyžařský areál k Kemijärvi je Pyhä-Luosto, který se nachází asi 70 km severovýchodně od města.

9. Jaké jsou tradiční finské pokrmy, které bych měl ochutnat v Kemijärvi?
Odpověď: Mezi tradiční finské pokrmy, které byste měli ochutnat v Kemijärvi, patří lovné maso (např. sob nebo los), různé druhy ryb a bramborový kaše (muusi).

10. Kde mohu zakoupit suvenýry v Kemijärvi?
Odpověď: V Kemijärvi jsou různé obchody, které prodávají suvenýry, jako jsou tradiční finské suvenýry, předměty z jelení kůže, dřevěné řezby a další.


Počasí Finsko Kemijärvi


Finsko Kemijärvi - Místo, kde roční období hrají významnou roli

Pokud hledáte místo, kde si můžete užít krásnou přírodu a zároveň zažít různorodá počasí, Finsko Kemijärvi určitě stojí za návštěvu. Tento malý finský městečko se nachází v centru Laponska a je tak jedním z nejsevernějších míst, kam se můžete dostat. Letovisko si obzvlášť oblíbí milovníci zimních sportů a když se k tomu přidá i množství dalších zajímavostí, stojí Kemijärvi za uvedení.

Léto
Finské léto naprosto stojí za to. V Kemijärvi se dá především v létě zažít překrásná příroda a to nejvíce právě v národním parku Pyhä-Luosto, který nabízí množství turistických stezek a vyhlídkových míst, kde se dá ochutnat nejčistší finská voda. Po celém parku se také můžete projít a vychutnat si přírodní památky, jako jsou např. hluboké kaňony, překrásné vodopády nebo malebné jezera.

Takový malý kousek přírody je tedy věčně krásný a egyptské oázy se k němu nevyrovnají. A co se týče počasí, v létě v Kemijärvi je to poměrně příjemné. Průměrná teplota se pohybuje okolo 15-20°C a díky nočnímu slunci mohou turisté procházet a si užít léta i v půlnoci.

Zima
Ale tady se zároveň zimní fanoušci dostanou na své, v Kemijärvi se dost roztáčí sněhová oblast - jen pár minut od ní se nachází lyžařské centrum Pyhä Ski Resort, kde najdete sjezdovky pro začátečníky, ale i dravější snowboardisté si zde přijdou na své. Kromě toho se zimními sporty tento region láká k pozorování polárního světla, které se v zimě velmi často objevuje na obloze. Proto je zimní dovolená v Kemijärvi velice oblíbenou volbou a nabízí svým návštěvníkům nepopsatelnou krásu a pozoruhodné zážitky.

Finské počasí je specifické až extrémně, a to zvláště pro Amíky a Evropany. Nejen ovzduší je mnohem chladnější a severní část má mnohem více polárního světla, ale když se na to zvyknete, Finsko vás ohromí svou krásou. Kemijärvi nabízí skvělou kombinaci přírodních krás, zdravý vzduch, spoustu zábavy pro vaše děti a navíc když tam jedete v zimě, neminete ani slavný jízdní řád Velkého Santa Clause, který na vás bude čekat s tradicionální finskou kosou a ovocnými pitím. Zajímavým zpestřením je pak možnost si půjčit sněžnice a vydat se na vlastní pěst do míst, kde jsou tajemné tajgy a bažiny.

Počasí v Kemijärvi je tak specifické, že si sami musíete posoudit, co si zde užijete nejvíce. Ale jedno je určitě jisté - tento vyhledávaný místní region nabízí nezapomenutelné zážitky, krásné přírodní scenérie a nejen zimní dovolenou, kterou určitě budete vnímat jako nejlepší rozhodnutí vašeho života.


Letenka Finsko Kemijärvi


Finsko je známé svou překrásnou přírodou, malebnými jezery a polárním světlem. Jedním z míst, které stojí za to navštívit, je Kemijärvi, malebné městečko ve středním Finsku. Přestože Kemijärvi není příliš známým turistickým cílem, nabízí velké množství možností pro dovolenou v přírodě.

Pokud plánujete navštívit Kemijärvi, nejlepší způsob, jak se tam dostat, je cestovat letadlem. Letiště Kemijärvi je hlavním letištěm v této oblasti a spojuje město s hlavními finskými letišti. Jeho poloha v blízkosti města dělá cestování snadným a pohodlným pro turisty a cestovatele.

Existují různé letecké společnosti, které nabízejí lety do Kemijärvi. Jednou z těchto společností je Finnair, finská národní letecká společnost, která provozuje pravidelné lety do Kemijärvi z Helsinek. Jejich lety jsou pohodlné a spolehlivé, a proto jsou oblíbenou volbou mezi cestujícími.

Když se do Kemijärvi dostanete letadlem, otevírají se vám dveře do krásné finské přírody. Kemijärvi je obklopen nádhernou krajinou se zasněženými horami, rozlehlými lesy a jasnými jezery. Tato přírodní scenérie poskytuje perfektní prostředí pro rekreační aktivity, jako je pěší turistika, rybaření a zimní sporty.

Jedním z hlavních turistických atrakcí v Kemijärvi je jeho jezero, na kterém se nachází mnoho malých ostrůvků. Turisté si mohou pronajmout loď a objevovat tato okouzlující místa, relaxovat na pláži či se prostě vydat na romantický výlet lodí.

Další zajímavou možností je návštěva místních lázní, které nabízejí tradiční fínskou saunu. Saunování je důležitou součástí finské kultury a je vnímáno jako skvělý způsob relaxace a obnovy energie po dni stráveném v přírodě.

Nakonec byste neměli opustit Kemijärvi, aniž byste navštívili místní zvěřinec Ranua. Tento zvěřinec je domovem mnoha druhů místních živočichů, jako jsou sobi, vlci, medvědi a sovy. Turisté mají možnost vidět tyto úžasné tvory zblízka a dokonce se s nimi potkat.

Když máte letenku do Kemijärvi, čeká vás dovolená plná krásné přírody, relaxace a dobrodružství. Toto malebné městečko ve středním Finsku nabízí mnoho možností pro strávení času v přírodě a objevování místní kultury. Takže neváhejte si rezervovat letenku a zažijte si jedinečné dobrodružství v Kemijärvi.


Dovolená Finsko Kemijärvi


Dovolená v Kemijärvi: Cesta do krásné finské přírody

Pokud hledáte únik od shonu velkoměsta a chcete si užít klidu a krásy přírody, Finsko je pro vás tou správnou destinací. Kemijärvi, městečko v provincii Laponsko, je ideálním místem pro ty, kteří touží po relaxační dovolené s panoramatickým výhledem na divokou přírodu.

Kemijärvi je malá rybářská vesnička, která byla v minulosti známá díky dřevařskému průmyslu. Dnes je městečko především vyhledávaným místem pro turistiku a rybolov. Nejbližšími letišti jsou města Rovaniemi a Kittilä, kam je možné se dostat přímým letem z mnoha evropských metropolí.

Kemijärvi nabízí celou řadu aktivit pro turisty v letním i zimním období. V létě můžete vyrazit na pěší túry po okolních vrcholech a lesích, projížďky na kole nebo kajaku. Pokud vás zajímá rybolov, můžete vyrazit na jezero Kemijärvi a chytit si pstruhy, síhy a další druhy ryb. V zimním období vás zase čekají běžecké lyžování, snowboarding, snowmobily a sněžné skútry. Kemijärvi také nabízí skvělé podmínky pro pozorování polární záře.

Když už mluvíme o přírodě, nelze opomenout Kemijärvi Wildwoods, což je největší soukromý les v Evropě. Můžete si zde vychutnat klid a ticho, nebo se připojit k prohlídce lesa s průvodcem, který vám ukáže různé druhy rostlin, zvířat a ptáků.

Kemijärvi má také vynikající kulturní nabídku. Ve městě najdete například Muzeum dřevařské kultury Kemijärvi a Muzeum Erkki Pirtola, které představuje životní dílo místního sochaře. Pro milovníky moderního umění je tu galerie Ars Auttoinen, která hostí výstavy a projekty od mezinárodních umělců.

Když se rozhodnete pro cestu do Kemijärvi, rozhodně si vyzkoušejte tradiční finskou saunu. Sauna je pro Finy velmi důležitá součást kultury a v Kemijärvi najdete řadu saun s různými typy topení a výhledem na jezero.

Kemijärvi nabízí mnoho možností ubytování, od standardních pokojů až po luxusní chaty s vlastními saunami. V každém případě ale můžete očekávat přátelské a přívětivé prostředí, kde si snadno odpočinete a načerpáte novou energii.

Pokud hledáte únik od každodenního stresu a chcete ochutnat krásu finské přírody, navštivte Kemijärvi. Tady si užijete klid a spokojenost při plném využití bohatých přírodních i kulturních zdrojů města.


Ubytování Finsko Kemijärvi


Finsko je země, která má být na seznamu všech milovníků přírody. Kemijärvi, město v severozápadním Finsku, je jedním z nejlepších turistických cílů, když chcete utéct z městského shonu a užít si přírodu.

Kemijärvi má mnoho možností ubytování, od kempů po luxusní hotely. Pokud však hledáte ubytování, které vám umožní být uprostřed přírody, pak tady máme několik tipů:

1. Kemijärven Retkeilykeskus Camping - Tento kemp se nachází přímo u břehu jezera Kemijärvi, který poskytuje krásný výhled a umožňuje rybolov a vodní sporty. Kemp má možnost ubytování v chatkách nebo stanování. Zahřejete se v sauně a v zimě se můžete pokochat polárními zářemi.

2. Hotelli Kemijärvi - Nachází se v centru města a nabízí prostorné a elegantní pokoje. Hotel má vlastní restauraci, kde můžete ochutnat finskou kuchyni, sauna se zázemím a parkoviště. Tento hotel je ideální pro ty, kteří chtějí být blízko města, ale zároveň chtějí být uprostřed přírody.

3. Holiday Village Kuukiuru - Toto ubytování se nachází v krásném lesním prostředí, které nabízí mnoho outdoorových aktivit, jako jsou turistika, rybaření a vodní sporty. Ubytování se skládá z apartmánů s plně vybavenou kuchyní a vlastním sociálním zařízením. K dispozici je také sauna a grilovací místo.

4. Arctic Camping - Tento kemp se nachází nedaleko jezera Kemijärvi a nabízí mnoho možností pro outdoorové aktivity, jako jsou turistika, cyklistika a rybaření. Kemp má různé typy ubytování, včetně chat a stanů, s kuchyňským koutem a sociálním zařízením. Kemp také poskytuje čluny, kajaky a veslice k zapůjčení.

Kemijärvi je ideálním místem pro ty, kteří chtějí strávit klidnou dovolenou v nádherné finské přírodě. Ubytování v Kemijärvi nabízí mnoho možností pro ty, kteří chtějí zůstat v přírodě a užívat si aktivní dovolenou. Výběr závisí na vašich preferencích a potřebách, ale zajištěno vám bude nezapomenutelné zážitky a krásné přírodní scenérie.


Garance nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

99 procent uspokojených klientů

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Zjistit letenky