Hledáte letenku za nejnižší cenu?

Finsko Ivalo

Počasí Finsko Ivalo


Finsko, konkrétně město Ivalo, je známé svým drsným a extrémním počasím. Nachází se v oblasti Laponska, což znamená, že zde jsou dlouhé a mrazivé zimy, následované krátkými a chladnými léty. Ivalo je jednou z nejsevernějších obydlených oblastí v Evropě a má jedinečný klimatický charakter.

Zimní období v Ivalu je známé svými extrémními teplotami. Průměrná teplota v lednu se pohybuje okolo -15°C, ale mohou zde být i teploty dosahující -30°C nebo dokonce nižší. V zimním období je Ivalo pokryto sněhem a je zde velmi chladno, což činí z města ideální destinaci pro zimní sporty a aktivit jako je sáňkování, lyžování a snowboarding.

Díky své poloze nad polárním kruhem, Ivalo zažívá zároveň polární den během léta a polární noc během zimy. V létě trvá polární den až dva měsíce, kdy slunce nezapadá za obzor. Teploty se během letního období pohybují kolem 10 až 20°C, což je relativně příjemné po drsné zimě.

Jaro a podzim v Ivalu jsou krátké období přechodu mezi zimou a létem. Teploty se během těchto období pohybují od 0°C do 10°C. Je zde období, kdy se sníh taje a příroda začíná probouzet k životu. Tato období jsou ideální pro turisty, kteří chtějí vychutnat krásu finské přírody a pozorovat měnící se barvy listí.

V Ivalu je také časté jev, který se nazývá "aurora borealis" neboli polární záře. Tato přírodní záře je způsobena srážkami slunečního větru se zemskou atmosférou a vytváří nádhernou show zelených, fialových a červených světelných paprsků na obloze. Ivalo je jedním z nejlepších míst ve Finsku k pozorování této úžasné přírodní události.

Pokud plánujete návštěvu Ivalu, je důležité se vhodně obléct a připravit se na extrémní počasí. Kvalitní oblečení a vybavení jsou nezbytné, zejména pokud plánujete venkovní aktivity během zimních měsíců. Pamatujte také na to, že v zimních měsících bude den velmi krátký, takže si naplánujte aktivity tak, abyste využili maximum světla.

Ivalo je fascinující destinací s jedinečným klimatem a přírodním krásou. Bez ohledu na roční období, které si vyberete, můžete očekávat nezapomenutelné zážitky a nádherné scenérie.


Dovolená Finsko Ivalo


Dovolená ve Finsku – Ivalo: Krajina polárních zázraků a dobrodružství

Pokud hledáte dovolenou mimo zažité trasy a toužíte prozkoumat úchvatné přírodní scenérie, plné polární kouzlo a neobyčejné zážitky, pak byste měli zvážit dovolenou ve finském městě Ivalo. Tato malebná oblast se nachází v nejsevernější části Finska, v srdci Laponska, a nabízí návštěvníkům neopakovatelné zážitky po celý rok.

Ivalo a jeho okolí jsou proslulé svou překrásnou přírodou. Zdejší scenérie je tvořena rozsáhlými lesy, které se protínají sevřenými řekami a jezery. Jednou z hlavních atrakcí je například Národní park Urho Kekkonena, který je největším národním parkem Finska. V parku se nachází nejenom malebné kopce a lesy, ale také divoká zvěř a překrásné vodopády. Milovníci adrenalinu a lyžování si zde rovněž přijdou na své – lyžařské středisko Saariselkä, které se v Ivalu nachází, nabízí 15 kilometrů sjezdových tratí, snowpark a 200 kilometrů běžeckých tratí.

Největší přitažlivostí Ivalu a Laponska je však přítomnost polárního kruhu. V městě se nachází přírodní labyrint polární brány, který září na obloze jako šňůra zářijících svítících koulí. Každý, kdo navštíví tuto oblast, by měl zavítat na polární kruh a nechat si od polárního záření popálit obličej. Je to tradice, která se přenesla z generace na generaci. Pobyt v Ivalu na dovolené je také jedinečnou příležitostí spatřit jednoho z nejohroženějších druhů zvířat – soba. Tyto nádherné zvířata jsou hlavní součástí života zdejších lidí a s najmutým místním průvodcem si můžete vychutnat procházky s soby nebo dokonce slepici sobů.

Pro romantické povahy je určen jedinečný zážitek, kterým je jízda na saních tažených psi. Okolí Ivala nabízí mnoho tradičních venkovských rekreačních zařízení, která jsou zaměřena na tuto unikátní aktivitu. Můžete si pronajmout psy a na vlastní kůži zažít úžasný pocit, jak vás táhnou po sněhu a zmrzlé krajině.

Do Ivalu nepřijedete pouze kvůli úžasným krajinám a dobrodružstvím, ale také kvůli zachovalému pohostinství a přívětivosti místních obyvatel. Seznámení se s jejich kulturou a tradicemi je nepopiratelnou součástí návštěvy Ivalu a Nacházet pohodu ve finské sauně je taktéž neodmyslitelnou součástí dovolené.

Pokud tedy toužíte po skutečně výjimečném zážitku a chcete pro svou dovolenou něco zcela neobvyklého, Finsko a jeho město Ivalo jsou tu pro vás. Překrásná příroda, polární kouzla a neuvěřitelné dobrodružství – to je to, co můžete očekávat při návštěvě tohoto úchvatného koutu světa.


Nejčastější dotazy a odpovědi Finsko Ivalo


1. Jak se dostanu do města Ivalo v Finsku?
Odpověď: Nejbližší letiště je Letiště Ivalo, které je přímo spojeno s několika evropskými letišti. Také je možné do Ivalo dojet autobusem nebo autem.

2. Jaké je počasí v Ivalu?
Odpověď: Počasí v Ivalu je typicky arktické, s dlouhými, chladnými zimami a krátkými, mírnými léty. Teploty se pohybují od -20 °C v zimě až po 20 °C v létě.

3. Co je nejlepší doba k návštěvě Ivalu?
Odpověď: Nejlepší doba k návštěvě Ivalu je v zimě, kdy je možné zažít polární záři a provozovat zimní aktivity, jako je lyžování a jízda na sáních. Léto také nabízí jedinečné outdoorové zážitky, jako je pěší turistika a rybaření.

4. Kde se dá ubytovat v Ivalu?
Odpověď: V Ivalu je k dispozici několik hotelů, penzionů a ubytování ve stylových dřevěných chatech. Existují také možnosti kempování v okolí.

5. Jaké outdoorové aktivity jsou v Ivalu dostupné?
Odpověď: V Ivalu je široká nabídka outdoorových aktivit, včetně lyžování, jízdy na sáních, pěší turistiky, rybaření a potápění. Také je možné si pronajmout sněžné skútry a prozkoumat okolní arktickou krajinu.

6. Má Ivalo nějaké kulturní atrakce?
Odpověď: Ano, v Ivalu je možné navštívit Muzeum Sámské kultury a přehradu Inari. Taktéž se můžete setkat s místními sámskými obyvateli a poznat jejich unikátní kulturu a tradice.

7. Kde se dá dobře najíst v Ivalu?
Odpověď: V Ivalu najdete několik restaurací, které nabízejí tradiční finskou i sámskou kuchyni. Můžete ochutnat speciality, jako je sobí masa, ryby a plody moře.

8. Jak se dá cestovat po Ivalu?
Odpověď: V Ivalu je k dispozici veřejná doprava, včetně autobusů, které jezdí mezi městem a okolními obcemi. Také je možné si pronajmout auto, abyste se snadno přepravovali po okolí.


Ubytování Finsko Ivalo


Finsko je známé svou krásnou přírodou a unikátními možnostmi pro outdoorové aktivity. Jedno z nejpopulárnějších míst pro návštěvu a ubytování v této zemi je Ivalo.

Ivalo se nachází v severní části Finska, v Laponsku, a je známé svými polárními zářemi, divokými lesy a rozlehlými jezery. Je to malé město, které se nachází v blízkosti národního parku Urho Kekkonena, který nabízí nádherné turistické trasy a možnosti pro rybaření.

Pro turisty, kteří si přejí zažít skutečnou arktickou atmosféru a přírodu, je Ivalo ideální destinací. Existuje zde široká škála ubytování, která nabízí různé možnosti pro každého návštěvníka.

Jednou z možností je například ubytování v typické finské chatě, známé jako "mökki". Tyto chalupy jsou zpravidla postaveny v přírodě a mají svou vlastní saunu. Cestovatelé zde mohou zažít pravou finskou atmosféru a relaxaci v sauně po dlouhém dni venku.

Další možností je ubytování v hotelu, kde je k dispozici větší komfort a další služby. V Ivalu najdete několik hotelů, které nabízejí ubytování ve vyšších kategoriích, včetně restaurací, bazénů a dalších relaxačních zařízení.

Pro dobrodruhy a ty, kteří hledají nezapomenutelný zážitek, je tu také možnost ubytování v iglue. Tyto skládají ze skla, což umožňuje návštěvníkům sledovat polární záře ze svých postelí. Igluy jsou dobře vybavené a nabízejí komfortní spaní v tepelně izolovaném prostoru.

Během pobytu v Ivalu budete mít také příležitost vyzkoušet si různé zimní aktivity, jako je například psí spřežení, jízda na saních tažených soby nebo sněžné skútry. Existuje také možnost se vydat na rybaření na zamrzlá jezera nebo vyzkoušet lyžování na okolních sjezdovkách.

Ivalo je také dobrým výchozím bodem pro návštěvu blízkého NP Urho Kekkonena, kde můžete objevit divokou přírodu se svou bohatou faunou a flórou. Tento národní park nabízí také možnost sledovat polární záře, které jsou jednou z nejatraktivnějších atrakcí této oblasti.

Celkově lze říci, že Ivalo je skvělou destinací pro návštěvu a ubytování ve Finsku. Nabízí unikátní možnosti pro outdoorové aktivity a relaxaci v přírodě. Bez ohledu na to, zda preferujete pobyt v chatě, hotelu nebo igloo, Ivalo vás určitě nezklame.


Letenka Finsko Ivalo


Finsko je země, kterou milují milovníci zimních sportů a příznivci polární záře. Jedním z nejkrásnějších míst v této zemi je Ivalo, malé město obklopené arktickou přírodou. Díky svojí malebnosti a unikátnímu prostředí se Ivalo stává velmi oblíbeným turistickým cílem. Pokud plánujete navštívit tento kouzelný kout Finska, pak byste měli zvážit letenku do Ivala.

Při hledání letenky do Ivala je nejdůležitější najít si odpovídající letiště. Nejbližším letištěm je Ivalo Airport (IVL), které se nachází pouze několik kilometrů od centra města. Letenky do Ivala jsou k dispozici z mnoha evropských destinací. Mnoho leteckých společností nabízí pravidelné linky do tohoto malebného finského města, a proto můžete snadno najít a vybrat let, který vyhovuje vašim potřebám.

Ivalo je zvláště populární pro svou polární záři, která je viditelná v období zimy až z jeho mrazivého arktického kruhu. Pokud máte štěstí, uvidíte tuto přírodní neuvěřitelnou show, kdy se nebe po setmění rozsvítí různými zářivými barvami. Pro milovníky přírody je Ivalo rajským místem. Oblast je bohatá na divokou přírodu, ledovce a nádherná jezera. Můžete si vychutnat klidnou chůzi nebo se vydat na skvělý lyžařský výlet. Pokud jste dobrodružní a odvážní, můžete vyzkoušet i jízdu na sněžném skútru či husím spřežení.

Dalším důvodem, proč navštívit Ivalo, je možnost vidět místní kulturu a tradice. Místní obyvatelé, Sámové, jsou známí svým bohatým kulturním dědictvím a jsou velmi hrdí na svou historii. V Ivalu se můžete zúčastnit tradičních obřadů, ochutnat tradiční sámskou kuchyni a dokonce i navštívit jejich trhy, kde si můžete koupit autentické sámské řemeslné výrobky.

Kromě toho můžete také navštívit Santa Claus Village, které se nachází v nedaleké Rovaniemi. Tato turistická atrakce je známá tím, že je domovem Ježíška a můžete se tu setkat se samotným Santou. Je to skvělé místo pro rodiny s dětmi a milovníky Vánoc.

Letenka do Ivala je klíčem k objevení jedinečného místa, které nabízí překrásnou přírodu, polární záři a bohatou kulturu. Pro cestovatele, kteří touží po dobrodružství v nezničeném území, je Ivalo bezpochyby jedním z nejlepších míst ve Finsku. Takže neváhejte a vypravte se na cestu do Ivala, kde zažijete zimní sen.


Garance nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

99 procent uspokojených klientů

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Zjistit letenky