Hledáte letenku za nejnižší cenu?

Etiopie Blue Nile Falls (Tis Issat)

Dovolená Etiopie Blue Nile Falls (Tis Issat)


Etiopie je země, která skrývá mnoho krás a fascinujících přírodních zázraků. Jedním z nejimpozantnějších je Blue Nile Falls, známý také jako Tis Issat, což v amharštině znamená "kouř, který klesá". Tato impozantní vodní kaskáda se nachází na řece Modrý Nil a je jednou z největších vodopádů Afriky.

Nachází se v blízkosti města Bahir Dar, které leží na břehu jezera Tana. Blue Nile Falls se rozprostírá na délce 400 metrů a dosahuje výšky až 45 metrů. Díky své velikosti a síle vodního proudu je tento vodopád porovnáván s legendárními Viktoriiny vodopády.

Pro mnoho návštěvníků představuje Blue Nile Falls zážitek, který nelze popsat slovy. Voda, která prudce padá z velké výšky, vytváří kouř a obílý oblak páry, který pomalu stoupá do stratosféry. To je také důvod, proč se vodopád nazývá "Tis Issat".

Přijet sem se vyplatí především během období dešťů, které nastává od června do září. Během těchto měsíců je tok Modrého Nilu obzvláště vodnatý, což zaručuje, že vodopád bude mít dostatečný objem vody a jeho síla bude nádherně působit na návštěvníky.

K vodopádu se můžete dostat buď pěšky nebo lodí, což je vzhledem k blízkosti řeky velmi pohodlná volba. Pokud se rozhodnete pro pěší výlet, můžete si prohlédnout krásnou etiopskou krajinu a vesnice, které se nacházejí na cestě. Je zde také možnost navštívit nedaleký klášter Ura Kidane Mihret, který je na seznamu světového dědictví UNESCO.

Pro ty, kteří se při své návštěvě chtějí blíže seznámit s etiopskou kulturou, je zde možnost zúčastnit se tradičních tanců a poslechů zdejší hudby. Místní lidé jsou vstřícní a vřelí, což posiluje jejich pohostinnou pověst.

Je důležité si přinést s sebou vhodné oblečení a obuv, protože prostředí kolem vodopádu může být kluzké a mokré. Doporučuje se také přinést si fotoaparát, aby si návštěvníci mohli zachytit okouzlující okamžiky a krásu Blue Nile Falls.

Blue Nile Falls je skutečně jedinečným a ohromujícím přírodním zázrakem, který určitě stojí za návštěvu. Nejenže si zde můžete vychutnat okamžiky ticha a klidu, ale také se seznámit s bohatou kulturou a tradicemi Etiopie. Je to jednoznačně destinace, která by neměla chybět v seznamu cestovních plánů všech milovníků přírody a dobrodružství.


Nejčastější dotazy a odpovědi Etiopie Blue Nile Falls (Tis Issat)


1. Kde se nacházejí Blue Nile Falls v Etiopii?
Blue Nile Falls, známé také jako Tis Issat, se nacházejí na řece Modrý Nil v severní Etiopii, poblíž města Bahir Dar.

2. Jak se dostanu na Blue Nile Falls?
Nejčastěji se na Blue Nile Falls dostanete z města Bahir Dar, odkud jezdí lodě po řece Modrý Nil. Cesta trvá přibližně hodinu. Také existuje možnost pěší túry přímo z Bahir Dar, která trvá zhruba 3-4 hodiny.

3. Kolik stojí vstup na Blue Nile Falls?
Vstup na Blue Nile Falls je zpoplatněn. Běžná cena je kolem 200 ETB (etiopský birr) pro zahraniční turisty. Místní obyvatelé mají nižší vstupné.

4. Jak vysoké jsou Blue Nile Falls?
Blue Nile Falls jsou známé svou impozantní výškou. Dosahují výšky až 42 metrů a šířky 400 metrů při plné vodní hladině.

5. Jaký je nejlepší čas k návštěvě Blue Nile Falls?
Nejlepší čas k návštěvě Blue Nile Falls je během období dešťů, které trvá od června do září. Během tohoto období je pravděpodobnost vyššího průtoku vody a impozantnější vodopády.

6. Můžete se k Blue Nile Falls přiblížit?
Ano, je možné se k Blue Nile Falls přiblížit. Existují výhledy, které umožňují turistům spatřit a fotografovat vodopády. Je důležité však dodržovat bezpečnostní pokyny a nechodit příliš blízko k okraji vodopádů.

7. Co je nejlepší způsob, jak si prohlédnout Blue Nile Falls?
Nejlepší způsob, jak si prohlédnout Blue Nile Falls, je výlet lodí. Plavba po řece Modrý Nil umožňuje turistům vidět krásu okolního prostředí a přiblížit se k vodopádům.

8. Existuje nějaká turistická zařízení poblíž Blue Nile Falls?
Ano, v blízkosti Blue Nile Falls najdete určitá turistická zařízení, jako jsou restaurace, stánky se suvenýry a průvodci, kteří nabízejí prohlídky.

9. Je cesta k Blue Nile Falls náročná?
Cesta k Blue Nile Falls není příliš náročná. Lodní výlet je pohodlný a procházka z Bahir Dar je středně náročná, ale nastoupit můžete i na malé místní motocykly, které vás dovezou až ke vstupu.

10. Jsou Blue Nile Falls přístupné po celý rok?
Ano, Blue Nile Falls jsou přístupné po celý rok. Nicméně během suchého období může být mnohem menší průtok vody, což snižuje dojem z vodopádů.


Ubytování Etiopie Blue Nile Falls (Tis Issat)


Etiopie je krásná země plná divoké přírody, kultur a historie. Pokud plánujete cestu do této země, určitě byste neměli vynechat návštěvu Blue Nile Falls (Tis Issat), jednoho z největších vodopádů v Etiopii a zcela jistě i atrakce, kterou byste neměli vynechat, pokud milujete pocit zážitku přírody.

Kolem vodopádů se nachází spousta turistického ruchu, takže ubytování není vůbec problémem. Pokud chcete zažít skutečnou atmosféru Etiopie, doporučuji vám zůstat v místních vesnicích, které se nacházejí poblíž vodopádů. Tyto vesnice nabízejí jednoduchá, ale čistá ubytování za rozumné ceny.

Místní hotely a bungalovy jsou dobře vybavené a nabízí vám vše, co byste mohli potřebovat pro uvolnění po celodenním výletě. Pokud hledáte více luxusu, k dispozici jsou i hotely vyšší kategorie. Většina hotelů se nachází v blízkosti Tis Issatu, takže se nemusíte bát, že budete muset cestovat příliš daleko.

V místech, kde se nachází vodopády, najdete i mnoho užitečných služeb pro turisty. Můžete si například pronajmout běžné kola nebo čluny, které vás dovedou k vodopádu, kde si můžete uprostřed gigantického množství vody užívat přírodního kouzla, jaké vás jen tak nenapadne.

Při planování cesty do Blue Nile Falls je dobré mít na paměti, že obyvatelé Etiopie jsou velmi pohostinní a opatrní. Navštívíte-li je, odmění vás tou nejlepší z možných zážitků, které vám tato země může nabídnout.


Počasí Etiopie Blue Nile Falls (Tis Issat)


Etiopie, známá také jako "střecha Afriky", je země bohatá na různorodé přírodní fenomény a scenérie. A jedním z nejkrásnějších přírodních zázraků, který stojí za vidění, jsou vodopády Blue Nile (Tis Issat).

Blue Nile Falls se nachází na řece Blue Nile (Modrý Nil), která je přítokem Nilu - nejdelší řeky světa. Tento ohromující přírodní úkaz se nachází v severozápadní Etiopii, ve vzdálenosti přibližně 30 km jihozápadně od města Bahir Dar.

Vodopády mají celkovou výšku přibližně 45 metrů a ve své šířce dosahují až 400 metrů. Jejich síla a rozsah udělují tomuto místu pocit nadpozemské krásy a síly. Etiopské obyvatelstvo jim v arabštině říká "Tis Issat", což znamená "voda, která kouří".

Co se týče počasí v této oblasti, Etiopie je známá svými rozmanitými klimatickými podmínkami. Obecně platí, že v oblasti Blue Nile Falls panuje mírné subtropické klima. Léto zde trvá od června do září, což jsou měsíce, kdy můžete očekávat vyšší teploty a slunečné dny. Průměrné teploty se pohybují kolem 25 °C, ale během letních měsíců mohou dosahovat až 30 °C.

Na druhou stranu, zimní měsíce od listopadu do února jsou obvykle chladnější s teplotami kolem 15-20 °C. V těchto měsících může dojít i k několika dešťovým srážkám.

Právě srážky jsou důležitým faktorem pro Blue Nile Falls. V období dešťů, která trvají od června do září, se voda v řece Blue Nile zvýší a vodopády získají na síle. Tyto období jsou nejvhodnější pro návštěvu, protože v tomto období je vodopád majestátnější a nádhernější.

Během suchého období od října do května se vodní hladina v řece Blue Nile snižuje a vodopády mohou být poněkud méně monumentální. Nicméně, i v tomto období jsou stále působivé a stojí za to je vidět.

Turisté, kteří se rozhodnou navštívit Blue Nile Falls, musí být dobře připraveni na jakoukoliv změnu počasí. Je dobré vzít si s sebou lehké oblečení, ale také oblečení na případné ochlazení či dešťové přeháňky.

V každém případě je návštěva Blue Nile Falls nezapomenutelným zážitkem. Tento impozantní přírodní úkaz je doslova symbolem Etiopie a svou krásou a sílou láká turisty z celého světa. Přírodní scenérie, spolu s místní kulturou a historií, tvoří fascinující kombinaci, kterou by si každý cestovatel neměl nechat ujít.


Letenka Etiopie Blue Nile Falls (Tis Issat)


Etiopie je země plná krásné přírody a neuvěřitelných scenérií. Jednou z jejich největších pokladů jsou Blue Nile Falls, také známé jako Tis Abbai nebo Tis Issat. Tyto vodopády se nacházejí asi 30 kilometrů jižně od města Bahir Dar v regionu Amhara.

Vodopády jsou jedním z nejnavštěvovanějších turistických atrakcí Etiopie. S výškou přes 45 metrů a šířkou přes 400 metrů jsou Blue Nile Falls nejen impozantní, ale také velmi nádherné na pohled. Voda z řeky Nil, která se zde tvoří, spadá do nádherného koryta, které je obklopeno divokou zelení a kvetoucími keři.

Vodopády jsou přístupné pouze po řece, a tak se k nim musí dostat lodí. Existuje několik lodních společností, které nabízejí přepravu v oblasti, a všechny mají stejný cíl - dostat turisty do míst, kde mohou obdivovat krásu Blue Nile Falls.

Jakmile dorazíte na místo, budete přeneseni na pevninu lodním člunem a poté budete moci vidět vodopády zblízka. Kromě toho, že můžete sledovat klesající vodu, budete se také moci projít okolím a dívat se na krajinu a faunu. Turisté, kteří chtějí vidět vše, co tato oblast nabízí, by také měli navštívit hráz, která se nachází v blízkosti vodopádů. Tento most poskytuje nádherný výhled s panoramatickým výhledem na celou oblast.

Kromě krásné přírody a scenérií se Blue Nile Falls také vyznačují svojí historií. V roce 1966 byl na řece Nil postaven hydroelektrický zdroj, který mnohokrát ovlivnil sílu vodopádů. V minulosti byly vodopády mnohem silnější a širší, ale dnes jsou poměrně menší. Přesto tyto vodopády stále patří mezi nejvýznamnější turistické atrakce Etiopie.

Když plánujete návštěvu Etiopie, nezapomeňte si připravit prohlídku Blue Nile Falls. Vodopády jsou neuvěřitelně krásné a nabízejí skvělou možnost vidět jeden z největších přírodních pokladů země.


Garance nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

99 procent uspokojených klientů

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Zjistit letenky