Hledáte letenku za nejnižší cenu?

Ekvádor Puerto Ayora

Dovolená Ekvádor Puerto Ayora


Puerto Ayora je jedno z nejpopulárnějších turistických míst na ostrově Santa Cruz v Ekvádoru. Nachází se v Galapážském souostroví, které je známé svou ohromnou biodiverzitou a unikátním ekosystémem. Tato malebná vesnice je vstupní branou do některých z nejvíce fascinujících přírodních zázraků světa.

Jedním z hlavních lákadel tohoto místa je Národní park Galapágy, který je domovem mnoha druhů ohrožených zvířat, včetně slavných Galapážských želv. Tyto obrovské a dlouhověké želvy jsou ikonou ostrovů a můžete je vidět v přírodním prostředí poblíž Puerto Ayora.

Dalším nezapomenutelným zážitkem během dovolené v Puerto Ayora je návštěva Faunského přístaviště Charlesa Darwina. Toto místní centrum pro obranu životního prostředí vám umožní seznámit se s různými druhy endemických živočichů a naučit se o jejich životních cyklech a adaptacích.

Pro milovníky podmořského světa je zde také spousta možností k potápění nebo šnorchlování. Můžete objevovat korálové útesy a pozorovat mnoho druhů ryb, želv, rejnoků a dokonce i rejnoků.

Pokud máte rádi plážový život, nebudete zklamáni veškerými krásami pláže Tortuga Bay. Tato nádherná pláž se třemi kilometry písku a křišťálově čistými vodami je ideálním místem pro odpočinek, opalování a pozorování místní fauny, včetně leguánů a kolonií mořských leguánů.

V Puerto Ayora nechybí ani vynikající restaurace, kde si můžete vychutnat tradiční ekvádorskou kuchyni, která je bohatá na čerstvé mořské plody, tropické ovoce a místní speciality. Obchody se suvenýry také nabízejí možnost zakoupit si originální dárky a suvenýry jako památku na vaši dovolenou.

Nicméně, turismus je v této oblasti regulován, aby se zachovalo zranitelné ekosystémy Galapág. Je tedy důležité respektovat přírodní prostředí a dodržovat pravidla ochrany, jako je například nechodit mimo značené turistické stezky a zachovávat bezpečnou vzdálenost od živočichů.

Dovolená v Puerto Ayora je zážitkem, který vám umožní propojit se s nádhernou přírodou a poznat unikátní druhy, které se zde nacházejí. Budete mít možnost objevovat neuvěřitelné podvodní světy a prozkoumat fascinující souostroví Galapágy. Každý, kdo sem zavítá, na toto místo nezapomene a zanechá zde kus svého srdce.


Nejčastější dotazy a odpovědi Ekvádor Puerto Ayora


1) Jak se dostat z letiště Baltra do města Puerto Ayora?
- Z letiště Baltra je možné se dostat do Puerto Ayora trajektem, který jezdí přes kanál Itabaca. Cesta trvá přibližně 10 minut.

2) Jaká je nejlepší doba na návštěvu Ekvádoru a Puerto Ayora?
- Nejlepší doba na návštěvu Ekvádoru a Puerto Ayora je v období února až května, kdy je teplo a suché počasí. V tomto období je také nejlepší šance na pozorování zvířat.

3) Kde se nachází nejznámější turistická atrakce v Puerto Ayora?
- Nejznámější turistickou atrakcí v Puerto Ayora je Charles Darwin Research Station, která se nachází asi 10 minut chůze od centra města.

4) Jaká je cena vstupenky do Galapágských ostrovů?
- Cena vstupenky do Galapágských ostrovů se liší v závislosti na délce pobytu a národnosti. Obecně se pohybuje mezi 100-200 USD za osobu.

5) Jaké aktivity mohu podniknout v Puerto Ayora?
- V Puerto Ayora je možné si užít mnoho aktivit, mezi které patří potápění, šnorchlování, návštěva pláží, turistika v okolních horách nebo procházka po městě a poznávání místní kultury.

6) Kde mohu najít ubytování v Puerto Ayora?
- V Puerto Ayora je k dispozici široká škála ubytování, včetně hotelů, hostels a privátních pronájmů. Doporučuje se rezervovat ubytování předem.

7) Jaké jsou nejlepší restaurace a potraviny v Puerto Ayora?
- Puerto Ayora nabízí několik skvělých restaurací specializujících se na místní kuchyni a mořské plody. Mezi oblíbená jídla patří ceviche, sveže vytažené mořské plody a tradiční ekvádorská kuchyně.

8) Jak dlouho trvá plavba z Puerto Ayora do nejbližšího ostrova?
- Plavba z Puerto Ayora do nejbližšího ostrova trvá obvykle asi 1-2 hodiny, v závislosti na příslušném ostrově.

9) Jaké jsou nejlepší možnosti veřejné dopravy v Puerto Ayora?
- Veřejná doprava v Puerto Ayora je zajišťována malými taxíky a autobusy, které jezdí po městě a okolí. Mnoho turistů využívá také pronájem kol nebo skútrů pro pohodlné cestování.

10) Jaká je míra kriminality v Puerto Ayora?
- Puerto Ayora je obecně považována za bezpečné místo pro turisty. Nicméně je vždy důležité být obezřetný a dodržovat běžná bezpečnostní opatření, jako například uchovávání cenných věcí v bezpečí a vyhýbání se podezřelým situacím ve tmě.


Ubytování Ekvádor Puerto Ayora


Ekvádor je jednou z nejkrásnějších zemí Jižní Ameriky a určitě stojí za návštěvu. Pokud se chystáte navštívit Ekvádor, tak byste si neměli nechat ujít pobyt na Puerto Ayora, což je přístavní město na ostrově Santa Cruz v Galapágách.

Pokud jde o ubytování v Puerto Ayora, tak máte na výběr různé možnosti. Zde je náš průvodce, který vám pomůže najít to nejlepší ubytování pro vaši návštěvu.

Hotel Escalesia

Hotel Escalesia se nachází na klidném místě v blízkosti centra Puerto Ayora na ostrově Santa Cruz. Hotel nabízí šest pokojů, které jsou vybaveny klimatizací, Wi-Fi připojením k internetu a balkonem nebo terasou s výhledem na moře. Hotel také disponuje bazénem a restaurací, která nabízí úžasné výhledy na záliv.

Hotel Solymar Galapagos

Hotel Solymar Galapagos se nachází na malebném přístavu v centru Puerto Ayora na ostrově Santa Cruz. Hotel nabízí pokojovou službu a terasu s výhledem na oceán. Pokoje jsou vybaveny LCD televizorem s kabelovými kanály, klimatizací a minibarem. Hotel také disponuje plážovým klubem a venkovním bazénem.

Finch Bay Galapagos Hotel

Finch Bay Galapagos Hotel se nachází v klidné části Puerto Ayora na ostrově Santa Cruz. Hotel nabízí ekologicky šetrné ubytování s výhledem na záliv. Pokoje jsou moderně zařízeny a vybaveny klimatizací, ventilátorem a minibarem. Hotel také nabízí venkovní bazén, restauraci a terasu s výhledem na oceán.

Angermeyer Waterfront Inn

Angermeyer Waterfront Inn se nachází u přístavu v Puerto Ayora na ostrově Santa Cruz. Hotel nabízí ubytování v bungalovech s výhledem na záliv. Bungalovy jsou vybaveny klimatizací, Wi-Fi připojením k internetu a terasou s výhledem na oceán. Hotel také disponuje venkovním bazénem, ​​restaurací a sluneční terasou.

Návštěva Ekvádoru a Puerto Ayora je zážitek nejen kvůli úžasným přírodním krásám, ale také díky skvělým možnostem ubytování. Váš pobyt v Puerto Ayora si můžete užít v klidném a pohodlném ubytování s výhledem na oceán. Doufáme, že vám naše přehledné informace pomohou se svou volbou.


Počasí Ekvádor Puerto Ayora


Puerto Ayora, ležící na poloostrově Santa Cruz v souostroví Galapágy, na vás čeká s jedinečným a překvapivým počasím. Toto malebné a malebné město je slavné svou neuvěřitelnou biodiverzitou a turisty lákají také svým unikátním podnebím.

Podnebí v Puerto Ayora patří do kategorie tropického podnebí. To znamená, že se zde setkáváte s teplem, vlhkostí a srážkami po celý rok. Co vás však může překvapit, je jejich sezónnost.

V období mezi prosincem a dubnem je na Galapágách dešťové období. Toto období je slavné svými teplými a deštivými dny. Pršet může až každý den, ale ani v této době nemusíte mít strach z deštníku. Déšť se obvykle rychle odezní a slunce vyjde. Díky srážkám je zde nádherně zelená krajina, a to je pro mnoho turistů atraktivní doba na návštěvu.

Od května do prosince se na Galapágách koná suché období. Tato doba je charakterizována teplými a slunečnými dny, které často pokrývají oblohu bez mraků. Může se zde vyskytnout občasný déšť, ale obecně je tato doba velmi suchá. Výhodou návštěvy v tomto období je, že voda je obvykle klidnější, což poskytuje ideální podmínky pro potápění nebo další vodní aktivity.

Teploty v Puerto Ayora zůstávají relativně stálé po celý rok. Průměrná maximální teplota se pohybuje kolem 30 °C (86 °F), zatímco průměrná minimální teplota se pohybuje kolem 22 °C (72 °F). Je tedy stále dostatečně teplé, abyste si mohli užít plážové aktivity a vodní sporty.

Navštívit Puerto Ayora je výjimečným zážitkem nejen díky jeho jedinečnému podnebí, ale také díky přírodním krásám, které tu najdete. Turisté mají příležitost vidět vzácné druhy zvířat, jako jsou mořští leguáni, karety, lachtani nebo obří želvy. Oblázkové pláže, krásně modré moře a exotická zvířata tvoří dokonalou kulisu pro nenapodobitelnou dovolenou.

Při plánování svého výletu do Puerto Ayora nezapomeňte zahrnout vhodné oblečení jak pro deštivé, tak pro suché období. Je také důležité mít na paměti, že některé aktivity, jako je třeba potápění, se mohou v závislosti na počasí měnit.

Celkově lze říci, že počasí v Puerto Ayora nabízí vynikající podmínky pro turisty a milovníky přírody. Nezáleží na tom, zda se rozhodnete navštívit během suchého nebo deštivého období, přírodní krásy a jedinečné zvířecí druhy vás ohromí. Ať už se ocitnete na pláži nebo se potápíte do moře, budete mít jistě nezapomenutelný zážitek v tomto malebném městě v Ekvádoru.


Letenka Ekvádor Puerto Ayora


Cestování je jednou z nejlepších aktivit, která nám umožňuje zkoumat a objevovat nová místa a kultury. Jedním z takových fascinujících cílů je Ekvádor, země plná ohromujících přírodních scenérií a fascinující místní kultury.

Mezi mnoha oblíbenými destinacemi v Ekvádoru se nachází město Puerto Ayora, jedno z největších měst na Galapágských ostrovech. Toto město leží na ostrově Santa Cruz a je vstupní branou pro turisty, kteří se chystají objevovat přírodní krásy Galapágských ostrovů.

Nejlepším způsobem, jak se dostat do Puerto Ayora, je letecky. Existuje více než dostatek leteckých společností, které nabízejí lety do tohoto krásného města z různých částí Ekvádoru. Několik populárních leteckých společností, které nabízejí lety do Puerto Ayora, zahrnuje Avianca, LATAM Airlines a Tame.

Nejčastějším východiskem pro lety do Puerto Ayora je hlavní mezinárodní letiště Mariscal Sucre v Quitu, hlavním městě Ekvádoru. Cesta z Quita do Puerto Ayora trvá přibližně dvě hodiny a nabízí neuvěřitelné výhledy na Andské hory a přírodní krásy Ekvádoru.

Po příletu na letiště v Puerto Ayora se turisté mohou těšit na přátelské přivítání a profesionální služby. Místní taxislužby jsou vždy k dispozici, aby turistům pomohly dostat se z letiště do jejich ubytování. Město nabízí také širokou škálu ubytovacích možností, od luxusních rezortů a hotelů až po přátelské rodinné penziony.

Po usídlení se v novém prostředí mají turisté možnost objevovat krásu a bohatství Puerto Ayora a okolních ostrovů. Galapágské ostrovy jsou známé svými unikátními druhy živočichů a rostlin. Místní turistické společnosti nabízejí rozmanité výlety a exkurze, které umožňují návštěvníkům pozorovat místní život a krásu těchto ostrovů.

Jedním z nejpopulárnějších míst, které stojí za návštěvu v Puerto Ayora, je také Darwinův výzkumný středisko, kde se turisté mohou dozvědět více o Darwinově teorii evoluce a zkoumat některé z unikátních druhů žijících na Galapágských ostrovech.

Navštívení Puerto Ayora a Galapágských ostrovů přináší nejen úžasné přírodní scenérie a fascinující živočichy, ale také příležitost poznat místní kulturu a gastronomii. Město nabízí řadu restaurací a trhů, kde mohou turisté ochutnat tradiční ekvádorská jídla a nákupy ručně vyrobených suvenýrů.

Návštěva Puerto Ayora je dobrodružstvím plným nezapomenutelných zážitků a vzpomínek. Ať už jste přirozeným dobyvatelem nebo jen hledáte odpočinek na pláži, toto město a Galapágské ostrovy mají co nabídnout. Nepropásněte tuto jedinečnou příležitost a vyzkoušejte letenku do Puerto Ayora!


Garance nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

99 procent uspokojených klientů

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Zjistit letenky