Hledáte letenku za nejnižší cenu?

Egypt Valley of the Queens

Letenka Egypt Valley of the Queens


Egypt je země s bohatou historií, kulturou a památkami, které přitahují turisty z celého světa. Jednou z největších atrakcí Egypta jsou hrobky faraonů a královen, objevené v údolí králů a královen. Pokud chcete navštívit údolí královen, můžete se vydat na cestu letenkou Egypt Valley of the Queens.

Letenka Egypt Valley of the Queens je velmi oblíbená mezi milovníky historie, kteří chtějí navštívit místa, kde faraoni a králové Egypta odpočívají. Údolí královen je vzdálené asi 20 kilometrů od města Luxor a je domovem mnoha hrobek, kde byly pochovány královny a princezny z období Nové říše. Tyto hrobky jsou považovány za nádherné příklady uměleckého díla starověkého Egypta.

Navštívit údolí královen je náročná výprava, ale je to zcela jistě cesta, která stojí za to. Během cesty můžete vidět nádherné krajinu, která se skládá ze zelených polí, palmových hájů a vzdálených vesnic. Když dorazíte na místo, budete nadšeni z toho, co se nachází před vámi. Údolí královen je úchvatné místo, kde se můžete projít mezi hrobkami královen, které jsou plné uměleckých děl a hieroglyfů.

Mezi nejznámější hrobky v údolí královen patří hrobka královny Nefertari. Tato hrobka je považována za jednu z nejkrásnějších v Egyptě a je vytesána z hor. Interiér hrobky je zdoben desetitisíci barvami a hieroglyfy, což ji činí opravdovým uměleckým dílem. Dalšími zajímavými hrobky jsou hrobka královny Titi a hrobka královny Tyti.

Letenka Egypt Valley of the Queens je tou pravou volbou pro milovníky historie, kteří chtějí navštívit nádherné místo plné uměleckých děl a památek. Údolí královen je bezpochyby jednou z nejkrásnějších a nejvýznamnějších památek v Egyptě, kterou byste při své cestě rozhodně neměli vynechat.


Nejčastější dotazy a odpovědi Egypt Valley of the Queens


1. Co je Egyptské údolí královen?
Egyptské údolí královen je archeologické naleziště v Egyptě, které sloužilo jako hrobka pro královny, princezny a další významné ženy z období starověkého Egypta.

2. Kde se nachází Egyptské údolí královen?
Egyptské údolí královen se nachází v blízkosti města Luxor na západním břehu řeky Nil.

3. Kdo byl pohřben v Egyptském údolí královen?
V Egyptském údolí královen byly pohřbívány královny, princezny a další aristokratky starověkého Egypta. Mezi nejznámější hroby patří hrobka královny Nefertari, manželky faraona Ramzese II.

4. Jaká je historie Egyptského údolí královen?
Egyptské údolí královen bylo využíváno jako pohřebiště již od 18. dynastie (1550–1292 př. n. l.), avšak nejznámější hrobky byly vybudovány v období 19. a 20. dynastie (1292–1069 př. n. l.) za vlády faraonů jako Ramses II. a Thutmose III.

5. Jaké jsou nejznámější hrobky v Egyptském údolí královen?
Mezi nejznámější hrobky v Egyptském údolí královen patří hrobka královny Nefertari (QV66) s bohatou výzdobou a jejíž malby jsou považovány za vrchol egyptského malířství. Další významné hrobky zahrnují hrobku královny Titi (QV52) a hrobku princezny Ahmose (QV47).

6. Jaké jsou umělecké a historické hodnoty Egyptského údolí královen?
Egyptské údolí královen je důležitým zdrojem informací o životě aristokratů a žen ve starověkém Egyptě. Výzdoba hrobek v podobě maleb, reliéfů a hieroglyfů poskytuje cenné informace o náboženství, kultuře a umění té doby.

7. Jak mohu navštívit Egyptské údolí královen?
Egyptské údolí královen je přístupné veřejnosti a často je součástí turistických okruhů v Luxoru. Můžete si zarezervovat prohlídku s průvodcem nebo si prohlížet hrobky sami, s ohledem na základní pravidla ochrany kulturního dědictví.

8. Jaké jsou otevírací hodiny a vstupné do Egyptského údolí královen?
Otevírací hodiny Egyptského údolí královen se mohou lišit a jsou závislé na dohodnutých podmínkách s místními úřady. Vstupné také závisí na dohodnuté ceně a obvykle se platí při vstupu nebo jako součást vstupenky do všech památek v Luxoru. Je doporučeno se před návštěvou informovat o aktuálních podmínkách a cenách.


Počasí Egypt Valley of the Queens


Egypt Valley of the Queens je krásné místo, které se nachází v blízkosti Luxoru v Egyptě. Toto údolí se vyznačuje krásnou krajinou, kde se nacházejí mnoho zdobených hrobek královen dynastií Nové říše.

Pokud plánujete návštěvu Egypt Valley of the Queens, měli byste být připraveni na extrémní horké počasí. Egyptské léto bývá velmi horké a suché, s teplotami vysoko nad 40 stupňů Celsia.

Nejlepší doba pro návštěvu údolí královen je v období před a po letním období, v období mezi zářím a květnem. Teploty jsou v této době mírnější, s průměrnými teplotami kolem 25 stupňů Celsia. Nicméně i v těchto měsících je důležité být připravený na teplé počasí a brát s sebou dostatek vody.

V zimních měsících může být počasí chladnější, ale stále je to dobrá doba pro návštěvu údolí královen. Teploty se pohybují kolem 20 stupňů Celsia a je menší možnost, že se bude přehřívat.

Návštěvníci by měli být připraveni na vysokou vlhkost a sluneční záření v kteroukoliv roční dobu. Je důležité být dobře hydratovaný a zařídit si stín, pokud se dostaneme na přímé slunce.

V každém případě jsou scenérie a zážitky, které nabízí Egypt Valley of the Queens, velmi speciální a stojí za to si je užít. Připravte se na horké počasí a užijte si krásu tohoto údolí v Egyptě.


Ubytování Egypt Valley of the Queens


Egyptské údolí královen, známé také jako Údolí královen, je široce opomíjenou skvostnou lokalitou v Egyptě, která stojí za návštěvu. Toto krásné údolí se nachází zhruba 70 kilometrů západně od Luxoru, v údolí Džedova Masare, a je domovem několika hrobek a pohřebních komplexů královen z Nové říše.

Egyptsé údolí královen existuje již tisíce let a je známé pro své vynikající malby a hieroglyfy, které zdobí stěny hrobek. Tato tohoto údolí je to, co je známo jako hrobka Nefertari, jedné z nejslavnějších egyptských královen a manželky faraona Ramesse II. Nefertari byla známá svou krásou a elegance, a její hrobka je považována za jednu z nejpůsobivějších veškerých hrobek v Egyptě.

Návštěvníci, kteří se rozhodnou navštívit údolí královen, mohou strávit hodiny prozkoumáváním a obdivováním těchto krásných hrobek. Významné hrobky nalezené v tomto údolí zahrnují hrobku královny Tyti, matky faraona Ramesse III., a královny Amehetep III., manželky faraona Thutmose IV. Tyto hrobky jsou bohatě zdobené a nesou velké historické významnosti.

Kromě hrobek návštěvníci mohou také objevovat nádhernou přírodu Údolí královen, s malebnými horami a údolími kolem. Při procházkách a výletech po údolí mohou návštěvníci obdivovat úžasné výhledy a odpočívat v klidu okolní přírody.

Pokud plánujete návštěvu Údolí královen, je doporučené ubytování v blízkosti Luxoru. Luxor je nejen jedním z hlavních turistických center v Egyptě, ale má také širokou škálu hotelů a resortů, které splňují požadavky všech typů cestovatelů. Od luxusních pětihvězdičkových hotelů po středně zařazené hotely, Luxor nabízí ubytování pro každý rozpočet a vkus.

Během pobytu v Luxoru byste neměli vynechat návštěvu dalších slavných památek, jako jsou Luxorský chrám, Údolí králů a chrám Hatshepsut. Luxor je také známý pro své řemeslné trhy, kde můžete nakoupit autentické egyptské suvenýry a umělecké předměty.

I když je Egyptské údolí královen méně známé než Údolí králů, návštěva tohoto místa je skutečně zážitkem. Protože je méně přeplněné lidmi, můžete si v klidu prohlédnout tyto historické památky a relaxovat v krásném prostředí. Neváhejte a buďte připraveni objevovat krásy a tajemství Egypta v Údolí královen.


Dovolená Egypt Valley of the Queens


Egyptské Doline královen, známá také jako Údolí královen, je fascinujícím místem, které stojí za to navštívit při dovolené v Egyptě. Toto údolí, nacházející se na západním břehu řeky Nil, poblíž egyptského města Luxoru, je domovem mnoha krásných hrobek a hrobů egyptských královen, královských manželek a dalších významných členů královské rodiny.

Doline královen je jedním z nejvýznamnějších pohřebišť starověkého Egypta a je neocenitelným zdrojem poznatků o egyptské kultuře, náboženství a umění. Mnoho hrobek v údolí bylo objeveno až v moderní době a archeologové stále objevují nové poklady, které nás zavedou do minulosti tohoto úžasného místa.

Mezi nejznámější hrobky v Údolí královen patří hrobka královny Nefertari, manželky faraona Ramsese II., která je ozdobena nádhernými malebami a reliéfy. Je považována za jednu z nejkrásnějších a nejlépe zachovaných hrobek v Egyptě. Další významnou hrobkou je hrobka královny Titi, manželky faraona Ramsese III., která je také bohatě zdobená a plná historických informací.

Údolí královen není tak známé jako slavné Údolí králů, které je domovem hrobek mnoha faraonů včetně Tutanchamona, ale svojí krásou a mystikou jistě nezůstává pozadu. Je to klidnější a intimnější místo, které vám umožní prozkoumat egyptskou historii a kulturu bez velkého davu turistů. Navštívit toto místo je nepopsatelný zážitek a chvíle, kterou určitě nezapomenete.

Pro ty, kteří mají rádi archeologii a egyptskou historii, je návštěva Údolí královen nevyhnutelná. Každá hrobka je unikátní a nabízí návštěvníkům možnost nahlédnout do života a pohřebních rituálů starověkých Egypťanů. Odborní průvodci jsou k dispozici, aby vám poskytli veškeré potřebné informace a odpověděli na vaše otázky.

Po prohlídce hrobek si můžete také užít překrásné výhledy na Nil a okolní údolí. Zdejší krajina je nádherná a dává návštěvníkům pocit klidu a harmonie s přírodou. Můžete se projít po okolí, relaxovat u řeky nebo dokonce vyrazit na malou plavbu po Nilu na tradičních egyptských lodích.

Pokud plánujete dovolenou v Egyptě, nezapomeňte zařadit návštěvu Údolí královen do svého itineráře. Bude to pro vás skutečně nezapomenutelný zážitek plný historie, tajemna a krásy. Egyptské údolí královen vás ohromí svou jedinečností a poveze vás na cestě do minulosti tohoto nádherného a tajemného místa.


Garance nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

99 procent uspokojených klientů

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Zjistit letenky