Hledáte letenku za nejnižší cenu?

Egypt Saqqara (včetně Step Pyramid of Djoser)

Nejčastější dotazy a odpovědi Egypt Saqqara (včetně Step Pyramid of Djoser)


1. Jak se dostat do Saqqary a co je nejlepší způsob, jak navštívit Step Pyramid of Djoser?
- Nejlepší způsob, jak se dostat do Saqqary, je využít dopravu z Káhiry, která je vzdálena přibližně 30 km. Můžete si pronajmout taxi, využít místního autobusu nebo si zařídit soukromý zájezd. Na místě je vhodné mít průvodce, který vám poskytne informace o památkách a historii.

2. Jaké jsou otevírací hodiny Saqqary a Step Pyramid of Djoser?
- Otevírací hodiny se mohou lišit, ale obecně jsou památky v Saqqare otevřeny denně od 8:00 do 16:00. Je však doporučeno prověřit aktuální otevírací dobu před návštěvou.

3. Jaká je cena vstupného do Saqqary a Step Pyramid of Djoser?
- Vstupné do Saqqary se pohybuje kolem 80 egyptských liber (EGP) pro egyptské občany a 160 EGP pro zahraniční turisty. Vstupné pro Step Pyramid of Djoser je 60 EGP pro egyptské občany a 120 EGP pro zahraniční turisty.

4. Jak dlouho trvá prohlídka Saqqary a Step Pyramid of Djoser?
- Prohlídka Saqqary a Step Pyramid of Djoser může trvat přibližně 2-3 hodiny. Závisí však na vašem zájmu o historii a detailní prohlídce památek.

5. Můžu si vstupenku koupit přímo na místě nebo je třeba ji rezervovat předem?
- Vstupenku na Saqqaru a Step Pyramid of Djoser je možné zakoupit přímo na místě. Nicméně vzhledem k vysokému turistickému zájmu může být výhodné mít ji rezervovanou předem, aby se předešlo čekání ve frontách.

6. Smím fotografovat nebo natáčet při návštěvě Saqqary a Step Pyramid of Djoser?
- Ano, fotografování a natáčení je obvykle povolené. Nicméně existují určitá pravidla a místa, kde je fotografování zakázáno. Je vhodné se řídit pokyny průvodce či značkami na místě.

7. Jaké další památky lze v Saqqarě navštívit kromě Step Pyramid of Djoser?
- Kromě Step Pyramid of Djoser můžete v Saqqarě navštívit například Mastabu Mereruka, která je největší mastabou v Egyptě, a Bent Pyramid, která je další významnou pyramidou v této oblasti.

8. Máme si s sebou přinést jídlo a pití při návštěvě Saqqary?
- Ano, je vhodné si s sebou přinést vodu a svačinu, protože na místě může být omezený výběr stravovacích možností. Mějte však na paměti, že ne všechna místa povolují konzumaci jídla.

9. Je Saqqara bezpečná pro turisty?
- Saqqara je obecně považována za bezpečné místo pro turisty. Nicméně je vždy důležité sledovat aktuální bezpečnostní doporučení a dodržovat pokyny místních průvodců.

10. Jaké další atrakce lze navštívit poblíž Saqqary?
- Poblíž Saqqary se nachází další významné egyptské památky, jako je Gíza se slavnou pyramidou Khufua, Sakkárská nekropole s hrobem Tetiho, nebo Ménfis, které bylo hlavním městem starověkého Egypta.


Dovolená Egypt Saqqara (včetně Step Pyramid of Djoser)


Egypt se těší velké oblibě v oblasti turistického ruchu, a to hlavně díky bohaté historii této země. Když si představíme Egypt, možná nám jako první přijde na mysl Gízská pyramidová pole, ale Egypt nám nabízí mnohem víc. Jedním z těchto míst je Saqqara, kde se nachází Step Pyramid of Djoser.

Saqqara je oblast, kterou mnozí možná ještě neznají. Nachází se v blízkosti Káhiry, asi 30 km jižně od centra města, na západním břehu Nilu. Tato oblast je důležitá zejména díky hrobkám a pyramidám, které jsou zde umístěny, a jejichž historie sahá až do starověku.

Nejvýznamnějším a nejznámějším turistickým cílem Saqqary je Step Pyramid of Djoser. Tato pyramidová stavba byla postavena v 27. století před naším letopočtem a je považována za jednu z nejstarších pyramid v Egyptě, přičemž byla také prvním záznamem tohoto typu architektury na světě.

Step Pyramid of Djoser se nachází uprostřed velkého nádvoří, na jehož východní straně se nachází vstup do samotné pyramidy. Toto nádvoří je obklopeno kruhovou zdí, která byla postavena během 19. dynastie. Samotná pyramidová stavba je vysoká 62 metrů a má šest úrovní, přičemž je postavena z lomového kamene a vápence. Tato stavba byla zpočátku postavena jako mastaba, tedy hrobka, pro faraona Djoserova panovnická dynastie, ale postupně se přeměnila na pyramidalní stavbu.

Pro turisty je vstup do Step Pyramid of Djoser vsacné chvíle otevřen, protože jsou zde neustále prováděny restaurátorské práce, aby se stavba udržela co nejdéle v co nejlepším stavu. Navštívit ale můžete i okolní oblast, kde se nachází další pirámydy a hrobky, jako např. hrobka Tetiho - který byl faraonem 6. dynastie - či Unase - který byl vládcem v 24. století př. n. l.

Celkově lze říci, že návštěva Egypta a Saqqary je neopakovatelným zážitkem pro každého, kdo má zájem o historii, kulturu a architekturu. Doporučuji však turistům, aby si pečlivě vybrali průvodce, jelikož se jedná o velmi rušnou oblast a mnozí zdejší průvodci se snaží turisty přetáhnout na svou stranu, a to i za cenu nečestnosti. Rozhodně ale stojí za to toto místo navštívit.


Počasí Egypt Saqqara (včetně Step Pyramid of Djoser)


Egypt a jeho bohatá historie, která se táhne až do dávných dob, jsou fascinující pro mnoho lidí z celého světa. Jednou z nejpopulárnějších atrakcí v Egyptě je Saqqara, místo nacházející se nedaleko Káhiry, které je známé především svou stepovou pyramidou Djoser.

Počasí zde hraje důležitou roli, nejen pro místní obyvatele, ale také pro turisty, kteří sem přijíždějí obdivovat tyto historické památky. Saqqara se nachází v poušti a to má vliv na klimatické podmínky v této oblasti.

Podnebí v Saqqarě je typické pro oblast Sahary. Většina roku zde panuje horké a suché počasí s minimem srážek. Léta jsou velmi horká a teploty mohou dosahovat až 40 °C a více. Teplota může být velmi intenzivní zejména na počátku a konci léta. V zimě jsou teploty mírnější a jsou ideální pro návštěvu této památky. Během zimních měsíců se teploty pohybují kolem 20-25 °C.

V období mezi květnem a zářím se srážkové úhrny výrazně snižují a déšť zde je velmi ojedinělý. Naopak v období z října do dubna může být občas srážkovější, ale stále je to velmi málo. Pokud plánujete návštěvu Saqqary v těchto měsících, měli byste se připravit na horké dny a teplé noci, ale rozhodně byste si také měli vzít s sebou ochranný opalovací krém a přilbu proti slunci.

Pro turisty je doporučeno navštívit Saqqaru v raných ranních hodinách nebo později večer, aby se vyhnuli nejpalčivějším hodinám slunce. Je důležité mít s sebou dostatek vody a nosit lehké, prodyšné oblečení, které bude chránit před slunečním zářením.

Kromě počasí je také důležité si přečíst a respektovat pravidla pro návštěvu Saqqary a Step Pyramid of Djoser. Měli byste se vyhnout vstupu do zakázaných oblastí a dodržovat pokyny místních průvodců, aby se zachovala tato historická památka a předcházelo se tak jejímu poškození.

Navštěva Saqqary a její stepové pyramidy Djoser je nezapomenutelným zážitkem. Ať už jste tu kvůli své zálibě v historii nebo jste tu jen na dovolené, nezapomeňte se připravit na horké podmínky a užívejte si krásy této starodávné památky.


Letenka Egypt Saqqara (včetně Step Pyramid of Djoser)


Egypt je jedním z nejstarších civilizací na světě a je plný nádherných památek a historických míst. Jedním z nejvýznamnějších je oblast Saqqara s nejstarší dochovanou pyramidou na světě, Step Pyramid of Djoser.

Pokud hledáte neobvyklou dovolenou, let do Egypta, konkrétně do Saqqary, by mohl být tou pravou volbou. Kromě historických památek a pyramid se můžete těšit i na tradiční kuchyni, kouzelné pouště a vynikající příležitosti k nakupování.

Pokud se rozhodnete navštívit Saqqaru, nevynechejte návštěvu Step Pyramid of Djoser. Tato 4 600 let stará pyramidová struktura je první z řady velkých egyptských pyramid, které se staly klasickým symbolem starověkého Egypta. Vytvořil ji architekt Imhotep pro faraona cca. 2 700 let př.n.l. a zůstala jedním z nejvýznamnějších objektů v této oblasti.

Kromě návštěvy Step Pyramid of Djoser lze v Saqqara navštívit mnoho dalších památek, včetně pyramid, mastab a chrámů. Pokud máte zájem o detektivní příběhy starověkého Egypta, můžete také navštívit muzeum Saqqary a prohlédnout si mnoho zajímavých artefaktů, včetně starověkých egyptských papirusů a soch.

Kromě historických památek a muzeí lze v oblasti Saqqary najít také tradiční egyptské trhy, na kterých se prodávají mnoho zajímavých produktů, jako jsou koberce, šperky, koření a květiny. Na trzích se také dá ochutnat mnoho tradičních jídel, jako jsou falafel, hummus a kushari.

Pokud hledáte dovolenou, která kombinuje historii a kulturu s adrenalinovým zážitkem, můžete si pronajmout čtyřkolku nebo kamelí vůz a projet se po poušti. Tato zážitek vás zavede na místa, kam se běžný turista nedostane a umožní vám objevit krásu přírody a obdivovat západ slunce nad pyramidami.

Letenky do Egypta jsou k dispozici z mnoha evropských letišť a mohou být cenově dostupné. Pokud máte zájem o návštěvu Saqqary a Step Pyramid of Djoser, doporučuje se kontaktovat místní cestovní kancelář nebo turistického průvodce, aby vám zajistili co nejlepší zážitek.

Celkově je návštěva Saqqary a Step Pyramid of Djoser jedinečnou zkušeností, kterou si nenecháte ujít. Tato historická oblast nabízí mnoho možností pro objevování a relaxaci a přináší návštěvníkům nezapomenutelné zážitky a zážitky po celou dobu.


Ubytování Egypt Saqqara (včetně Step Pyramid of Djoser)


Egyptská lokalita Saqqara je jednou z nejstarších nekropolí v Egyptě a poskytuje úžasný pohled na starověkou egyptskou architekturu a památky. Jednou z nejvýznamnějších a nejznámějších atrakcí v této oblasti je Djoserova stupňovitá pyramida.

Step Pyramid of Djoser je archeologická památka ve starověkém městě Saqqara, která byla postavena faraonem Djoserem z třetí dynastie během období Staré říše Egypta. Tato pyramidová struktura byla navržena a postavena Imhotepem, který je také považován za jednoho z nejvýznamnějších egyptských architektů všech dob.

Step Pyramid of Djoser je považována za první kamennou pyramidu postavenou v Egyptě a je poměrně odlišná od pozdějších pyramid. Má šest stupňovitých stupňů, které připomínají schody, což dává celé stavbě unikátní vzhled. Tato pyramida měla původně výšku 6,5 metru, ale v průběhu let byla rozšiřována a dodatečně dostavována.

Když navštívíte Saqqaru a Djoserovu stupňovitou pyramidu, okamžitě budete ohromeni velikostí a detaily této starověké památky. Celý komplex zahrnuje také několik dalších struktur, jako je Džosera severní mastaba, pohřební komplex Sekemketa a královskou šachtu. Tyto stavební prvky poskytují cenné informace o pohřebním rituálu a praktikách tohoto období.

Při prozkoumávání komplexu Djoserovy pyramidy je možné vidět různé sochy, nápisy a umělecká díla, která sloužila jako uctění faraona. Nedaleko od pyramidy se nachází také královská šachta, která sloužila k pohřbívání faraonových královských předmětů. Můžete zde vidět, jak se dosahovalo dokonalosti a luxusu v egyptské společnosti té doby.

Kromě jeho historického a kulturního významu je Saqqara také velmi populárním turistickým cílem kvůli krásnému okolnímu krajině. Oblast je lemována písečnými dunami a zelenými poli, což vytváří úchvatnou kombinaci přírodního kontrastu.

Pokud navštívíte Egypt, neměli byste si nechat ujít návštěvu Saqqary a Djoserovy stupňovité pyramidy. Tato památka je ceněna jako jedna z nejstarších a nejvýznamnějších egyptských pyramid, a její prozkoumání vás přenese do dávné civilizace a ukáže vám architektonický a kulturní pokrok, kterým se Egypt pyšní dodnes.


Garance nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

99 procent uspokojených klientů

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Zjistit letenky