Hledáte letenku za nejnižší cenu?

Egypt Luxor (včetně Chrám Medinet Habu, Dóru Hatsepsut a Údolí králů)

Letenka Egypt Luxor (včetně Chrám Medinet Habu, Dóru Hatsepsut a Údolí králů)


Egypt je známý svou rozsáhlou historií, zvláště v přítomnosti pyramid a starověkých chrámů. Jedním z nejpopulárnějších turistických cílů v Egyptě je město Luxor, které je domovem několika památek z období Starověkého Egypta, jako jsou chrám Medinet Habu, Dóra Hatšepsut a Údolí králů. Pokud plánujete návštěvu Luxoru, je nezbytné zakoupit letenku do této oblasti, o které si teď povíme více.

Letenky na trase Egypt Luxor jsou k dispozici od několika společností, které nabízejí lety z různých destinací. Mezi tyto společnosti patří Egypt Air, Emirates, Qatar Airways a několik dalších. Vstupenka na letenku závisí na různých faktorech, jako jsou množství volných míst, doba cesty, počet přestupů, atd. Nicméně cena se obvykle pohybuje okolo 300-500 USD za jednu cestou.

Pokud se tedy rozhodnete zakoupit letenku do Luxoru, můžete se těšit na návštěvu mnoha památek z dávné minulosti, které se tam nacházejí. Chrám Medinet Habu je jeden z nejzachovalejších chrámů v zemi a byl postaven v období Nové říše faraona Ramzese III. Tyto chrámové pozůstatky jsou vynikajícími příklady uměleckého stylu a architektury této éry. Chrám je také známý svými krásnými sochami a řadou nápisů.

Další významnou památkou je Dóra Hatšepsut, což je královnin chrám, postavený na západním břehu Nilu, blízko Údolí králů. Tento krásný chrám byl postaven královnou Hatšepsut a je považován za jedno z nejvýznamnějších stavebních děl této doby. Je známý svými pečlivě zpracovanými reliéfy a freskami.

Údolí králů je nejznámějším místem v Luxoru, které vás vrátí zpět do dávných časů. V tomto místě se nachází klíčové hrobky jako hrobka Tutanchamona, Nefertiti a mnoho dalších. Tuto oblast doporučujeme navštívit ráno, protože během dne je zde často velké množství turistů.

Celkově vzato, letenka do Luxoru nabízí návštěvu mnoha důležitých lokalit v Egyptě, které si zaslouží pozornost. Množství památek a historických znalostí, které získáte tím, že navštívíte tuto oblast, bude stát za každý vynaložený dolar. Pokud se zajímáte o Egypt a jeho bohatou historii, určitě byste měli zvážit návštěvu Luxoru a nákup letenky na toto místo.


Ubytování Egypt Luxor (včetně Chrám Medinet Habu, Dóru Hatsepsut a Údolí králů)


Egypt je zemí, která je známá po celém světě díky svým monumentálním chrámům a hrobkám. Pokud tedy plánujete navštívit tento nádherný stát, rozhodně byste neměli vynechat město Luxor.

Luxor je jedním z nejkrásnějších a nejzapůsobivějších měst v Egyptě. Nachází se na břehu řeky Nil a je domovem některých z nejvýznamnějších egyptských památek, včetně Chrám Medinet Habu, Dóru Hatsepsut a Údolí králů. Pokud tedy hledáte skvělé místo pro ubytování, rozhodně byste měli zvážit některý z hotelů nebo resortů v Luxoru.

Jedním z nejoblíbenějších míst pro ubytování v Luxoru je hotel Steigenberger Nile Palace. Tento luxusní hotel nabízí vynikající polohu přímo na břehu řeky Nil a přináší nádherný výhled na chrámy a luxorské hory. Hotel je velmi dobře vybaven, včetně venkovního bazénu, wellness centra, restaurací a barů, což z něj činí ideální volbu pro ty, kteří hledají prvotřídní ubytování.

Pro ty, kteří hledají skvělou hodnotu za peníze, je zde hotel Maritim Jolie Ville Luxor Island Resort. Tento hotel se nachází na soukromém ostrově na řece Nil a nabízí krásné pokoje a apartmány s výhledem na řeku nebo zahradu. Hotel má venkovní bazén, wellness centrum, restauraci, dětské hřiště a mnoho dalších služeb a aktivit pro hosty.

Pokud hledáte apartmánový hotel, můžete se rozhodnout pro Nour El Balad. Tento hotelový komplex nabízí prostorné apartmány s kuchyněmi a balkony s výhledem na řeku Nil. Hotel má venkovní bazén, restauraci a bar a nachází se v blízkosti mnoha turistických atrakcí v Luxoru.

Ať již se rozhodnete pro jakékoli ubytování, nezapomeňte navštívit některé z hlavních turistických atrakcí v Luxoru. Chrám Medinet Habu se nachází na západním břehu řeky Neo Nil a patří mezi nejhůře navštěvované chrámy v Luxoru. Dóru Hatsepsut je jedním z nejvýznamnějších a nejkrásnějších chrámů v Egyptě a nachází se také na západním břehu řeky Nil. Údolí králů je domovem mnoha hrobek a mumifikovaných těl egyptských králů a nachází se v horách na západním břehu řeky Nil.

Celkově lze říci, že Luxor je krásné město a skvělé místo pro výlety do egyptských památek. Bez ohledu na to, jaké místo pro ubytování si vyberete, rozhodně budete mít nádherný zážitek z výletu do této nádherné země.


Nejčastější dotazy a odpovědi Egypt Luxor (včetně Chrám Medinet Habu, Dóru Hatsepsut a Údolí králů)


Dotaz: Jaké jsou nejlepší způsoby, jak se dostat do Luxoru?
Odpověď: Luxor je snadno dostupný jak letecky, tak i po souši. Existují pravidelné lety z Káhiry do Luxoru, ale také je možné cestovat autobusem nebo vlakem.

Dotaz: Jaké jsou hlavní atrakce v Luxoru?
Odpověď: Hlavními atrakcemi v Luxoru jsou Chrám Medinet Habu, Dóra Hatšepsut a Údolí králů. Dalšími populárními místy jsou Luxorský chrám a Kom Ombo.

Dotaz: Jak dlouho trvá prohlídka Chrámu Medinet Habu?
Odpověď: Prohlídka Chrámu Medinet Habu trvá obvykle kolem 1-2 hodin. Někteří návštěvníci si však mohou vyhradit více času, aby si užili všechny detaily a informace o tomto historickém místě.

Dotaz: Které je nejlepší doba pro návštěvu Údolí králů?
Odpověď: Nejlepší doba pro návštěvu Údolí králů je brzy ráno nebo večer, aby se vyhnuli horkým teplotám během dne. Doporučuje se také navštívit Údolí králů mimo hlavní sezónu turistiky, aby se vyhnuli davům.

Dotaz: Jak dlouho trvá prohlídka Dóry Hatšepsut?
Odpověď: Prohlídka Dóry Hatšepsut trvá obvykle kolem 1-2 hodin. Toto místo je známé pro svou architekturu a krásné reliéfy.

Dotaz: Jakou vstupní cenu platím pro vstup do těchto památek?
Odpověď: Vstupní ceny se mohou lišit, ale obecně platíte za každou památku zvlášť. Například vstup do Údolí králů stojí kolem 200 egyptských liber, zatímco vstup do Dóry Hatšepsut stojí kolem 80 egyptských liber.

Dotaz: Je nutné rezervovat vstupenky dopředu?
Odpověď: Obvykle není nutné rezervovat vstupenky dopředu pro tyto památky v Luxoru. Avšak v období vysoké sezóny cestování je doporučeno mít vstupenky předem zajištěny, aby se zabránilo dlouhým frontám.

Dotaz: Má Luxor bezpečnostní problémy?
Odpověď: Luxor je obecně bezpečné místo pro turisty, ale je vždy dobré být opatrný a sledovat pokyny místních úřadů a průvodců. Doporučuje se také mít platnou cestovní pojištění a informovat se o aktuální bezpečnostní situaci před cestou.


Dovolená Egypt Luxor (včetně Chrám Medinet Habu, Dóru Hatsepsut a Údolí králů)


Egypt je země plná fascinujících a historických památek, a jedním z nejprázdnějších a nejzajímavějších míst k návštěvě je město Luxor. Toto město se nachází na východním břehu řeky Nil a je domovem několika nezapomenutelných památek, včetně Chrámu Medinet Habu, Dóru Hatšepsut a Údolí králů.

Chrámy v Egyptě jsou nejen nádhernou památkou, ale také oknem do minulosti, která ukazuje na bohatství a slávu starověké egyptské civilizace. Chrám Medinet Habu je jedním z největších a nejkomplexnějších chrámů v Luxoru. Byl postaven faraonem Ramzesem III. ve 12. století před naším letopočtem a sloužil jako místo uctívání bohů a pochování faraonů. Jeho zachovalá stavba je obklopena vysokými zdmi a zdobena nádhernými reliéfy, které vyprávějí příběhy z egyptské mytologie.

Dalším úžasným místem k návštěvě je Dóra Hatšepsut, což je pohřební chrám jedné z nejmocnějších a nejkontroverznějších žen ve starověkém Egyptě. Hatšepsut se stala faraonkou po smrti svého manžela a vedla Egypt po dobu 22 let. Její chrám je velmi neobvyklý svým architektonickým stylem, protože se skládá z terasovitých úrovní, které se stupňují do výšky a směřují k vzdáleným horám. Stavba je také zdobena překrásnými reliéfy a sochami, které ukazují Hatšepsut jako mocnou vládkyni.

Veřejil králů je další ohromující místo v Luxoru, které nesmíte vynechat. Toto údolí je považováno za nejvýznamnější hrobku egyptských faraonů a je domovem hrobek mnoha slavných vládců, včetně Tutanchamona a Ramesse IX. Návštěvníci mohou procházet úzkými koridory a hledět na nádherně zdobené stěny, které přístupně ukazují na život faraonů a jejich přípravu na posmrtný život.

Kromě těchto tří hlavních památek nabízí Luxor také spoustu dalších zajímavých míst k návštěvě. Například je tu Chrám Karnaku, který je největším chrámovým komplexem na světě a nachází se jen krátkou cestou od Luxoru. Navíc jsou zde také pohřebiště šlechticů a vozatajů v Údolí královen, kde se nachází hrobky manželek faraonů.

Pokud chcete objevit bohatou historii a krásu Luxoru, nejlepší doba k návštěvě je v zimě nebo na jaře, kdy je počasí mírné a příjemné. V létě může být velmi horko a nepohodlné pro dlouhé prohlídky.

Dovolená v Egyptě Luxoru je prostě nezapomenutelným zážitkem pro milovníky historie, archeologie a krás starověké civilizace. Prožijte strhující příběhy minulosti a projděte se po stopách faraonů v těchto úchvatných památkách.


Počasí Egypt Luxor (včetně Chrám Medinet Habu, Dóru Hatsepsut a Údolí králů)


Egyptské město Luxor se nachází na východním břehu řeky Nil a je známé svými ohromujícími památkami, které pocházejí z doby starověkého Egypta. Mezi nejznámější památky v Luxoru patří Chrám Medinet Habu, Dóra Hatšepsut a Údolí králů. Kromě těchto historických skvostů je Luxor také známý svým horkým a suchým klimatem.

Luxor leží ve spodním Egyptě, kde panuje typicky pouštní klima. Letní měsíce, především červenec a srpen, jsou ve městě velmi horké a suché. Teploty mohou dosáhnout přes 40 stupňů Celsia a slunce svítí převážnou část dne. Doporučuje se nosit lehké a vzdušné oblečení, ochranný krém na pleť a pití dostatečného množství vody, abyste se vyhnuli přehřátí a dehydrataci.

Naopak zimní měsíce v Luxoru jsou mírnější, s teplotami kolem 20 až 25 stupňů Celsia. I přesto je stále vhodné nést lehké oblečení, protože teploty mohou v noci klesnout. Zimní období je také méně suché než léto, takže může občas pršet. Pokud plánujete návštěvu Luxoru v zimních měsících, nezapomeňte zabalit si deštník nebo pláštěnku.

Pro návštěvu Chrámu Medinet Habu, Dóry Hatšepsut a Údolí králů je doporučeno vyrazit brzy ráno, kdy je nejmenší horko. Navštívíte tak památky za příjemnějších teplot a vyhnete se turistickým davům. Doporučuje se také vhodná obuv a klobouk na ochranu před sluncem.

Pozor, na rozdíl od klimatu v Luxoru může na vrcholcích hor kolem Údolí králů a Dóry Hatšepsut být o něco chladněji, proto nepohodlné oblečení si raději zabalte.

Celkově je Luxor jasným a slunečným městem s minimem srážek. V létě je velmi horký a suchý, zatímco v zimě je mírnější a může pršet. Nezapomeňte na ochranu před sluncem, hydrataci a přizpůsobení svého oblečení podle počasí. Luxor je fascinujícím místem, které nabízí nejen historické poklady, ale také zážitky spojené s unikátním klimatem tohoto úchvatného egyptského města.


Garance nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

99 procent uspokojených klientů

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Zjistit letenky