Hledáte letenku za nejnižší cenu?

Egypt Hurghada Soma Bay

Dovolená Egypt Hurghada Soma Bay


Egypt je jednou z nejpopulárnějších destinací pro dovolenou a mezi mnoha krásnými místy, která tato země nabízí, patří i Hurghada s přilehlou oblastí Soma Bay. Hurghada je jedním z největších turistických center v Egyptě a těší se obrovské oblibě mezi milovníky slunce, pláže a potápění.

Hurghada leží na pobřeží Rudého moře a nabízí svým návštěvníkům nádherné pláže, křišťálově čistou vodu a bohatý podmořský život. Můžete si zde užívat pohodu na pláži, relaxovat pod slunečními paprsky, či se věnovat aktivitám jako je šnorchlování či potápění. Vzhledem k teplému podnebí a příjemným teplotám vody je možné tuto činnost provádět po většinu roku.

Soma Bay je součástí Hurghady a je známá svými luxusními letovisky a kvalitními golfovými hřišti. Můžete si zde užít dokonale upravené trávníky a krásné panoramatické výhledy na Rudé moře. Pokud máte rádi golf, určitě si nenechte ujít možnost zahrát si na některém z místních hřišť.

Pro milovníky vodních sportů je Hurghada skutečným rájem. Můžete si vyzkoušet windsurfing, kitesurfing nebo si pronajmout jachtu a vychutnat si krásy Rudého moře. Pro ty, kteří se chtějí potápět, nabízí Hurghada mnoho potápěčských center a výlety na korálové útesy, které jsou jedním z nejzajímavějších míst na potápění na světě. Podmořský svět v této oblasti je plný pestrosti a barev, můžete spatřit korály, ryby a mořské želvy.

V Hurghadě i Soma Bay je také možnost navštívit historická místa jako jsou starověké egyptské chrámy, pyramidy nebo se vydat na safari do pouště. Díky své geografické poloze je Hurghada ideálním výchozím bodem pro tyto výlety.

Co se týče ubytování, Hurghada nabízí širokou škálu možností. Od příjemných rodinných hotelů, až po luxusní rezorty s nabídkou all inclusive služeb. Na výběr je záležitostí osobních preferencí a rozpočtu.

V případě, že se rozhodnete pro dovolenou v Egyptě v oblasti Hurghady nebo Soma Bay, rozhodně nebudete litovat. Krásné pláže, nádherné podmořské scenérie a široká nabídka aktivit zaručují nezapomenutelný pobyt. Ať už jste aktivní dovolenáři nebo jen hledáte odpočinek a relaxaci, našli jste místo, které vám všechno může nabídnout.


Ubytování Egypt Hurghada Soma Bay


Egyptské letovisko Hurghada leží na východním pobřeží Rudého moře a je jednou z nejpopulárnějších turistických destinací v Egyptě. Nedaleko od Hurghady se nachází malebné letovisko Soma Bay, které nabízí luxusní ubytování a zároveň ideální podmínky pro potápění a surfování.

Soma Bay je skvělou volbou pro ty, kteří si chtějí užít klidnou dovolenou a zároveň si vychutnat nejlepší, co Rudé moře nabízí. V tomto letovisku se nachází několik luxusních hotelů, které mají vynikající služby a nabízejí komfortní ubytování. Mnoho z těchto hotelů se nachází přímo u pláže, kde si hosté mohou užít sluneční paprsky a třepání palmových listů.

Soma Bay je známé svými úchvatnými korálovými útesy, které jsou ideální pro potápění a šnorchlování. Mnozí turisté se sem vydávají právě kvůli tomu, aby mohli objevit krásy podmořského světa. Pod vodou se nachází mnoho druhů ryb a dalších mořských živočichů, a tak je možné zažít skutečně jedinečné potápěčské dobrodružství. Pro ty, kteří nemají potápěčský kurz, jsou k dispozici různé školy a instruktoři, kteří naučí začátečníky potápět.

Milovníci surfování si také přijdou na své. Díky stabilním větrným podmínkám je Soma Bay populární destinací pro surfaře z celého světa. Na pláži si můžete zapůjčit surfový prkno a využít příznivé podmínky k bloumání na vlnách. Pokud si přejete zlepšit své surfování, je možné navštívit surfařskou školu, kde profesionální instruktoři poradí a pomohou vám zdokonalit se.

Kromě potápění a surfování si můžete v Soma Bay vychutnat i další aktivit. Na pláži jsou k dispozici tenisové kurty, golfové hřiště a wellness centra, kde si můžete dopřát relaxační masáže a procedury. Večer můžete navštívit jednu z restaurací, které nabízejí široký výběr tradičních egyptských jídel i mezinárodních specialit.

Pro ty, kteří chtějí poznat kouzlo Egypta, je možné si sjednat výlety do okolí. Destinace jako je Luxor s egyptskými památkami, či Káhira s Gízáckými piramidami jsou v dosahu a lze je snadno navštívit během jednoho dne.

Soma Bay je ideálním místem pro ty, kteří chtějí strávit klidnou dovolenou na krásných plážích, ale zároveň si užít adrenalinové sporty a objevovat úchvatné korálové útesy. Luxusní ubytování, kvalitní služby a jedinečná příroda dělají z tohoto místa skvělou možnost relaxace a dobrodružství.


Počasí Egypt Hurghada Soma Bay


Egypt a jeho slavné letovisko Hurghada jsou známé po celém světě svými krásnými plážemi, tyrkysovou vodou a slunečným počasím po většinu roku. Jedním z nejpopulárnějších míst pro dovolenou v této oblasti je také Soma Bay, které nabízí dokonalou kombinaci relaxace, vodních sportů a krásného počasí.

Hlavní diferenciace mezi Hurghadou a Soma Bay je v tom, že Soma Bay je tradičně luxusnější a klidnější oblast s méně turisty. Nachází se na poloostrově Káhirského zálivu v Rudém moři a je obklopena nádhernými plážemi, rozlehlými korálovými útesy a krystalově čistou vodou.

Jedním z hlavních lákadel Soma Bay je její příznivé počasí, které je téměř celoročně teplé a slunečné. Tato oblast se pyšní průměrnými teplotami mezi 20 °C a 30 °C a slunečným svitem až 11 hodin denně. Léto v Soma Bay je horké a suché s teplotami dosahujícími i přes 40 °C. Chladnější období, které přichází na podzim a v zimě, je stále velmi příjemné s teplotami okolo 20 °C a minimálními srážkami.

Díky svému poloze v Rudém moři, počasí v Soma Bay je ideální pro vodní aktivity a potápění. Voda je teplá po celý rok s teplotami kolem 20 °C až 30 °C. Korálové útesy a bohatý podmořský život jsou snem pro potápěče a šnorchlování. Soma Bay také nabízí skvělé podmínky pro windsurfing a kiteboarding díky stabilním větrům a mírnému klimatu.

Pokud se rozhodnete navštívit Soma Bay, je dobré si připravit lehké oblečení a plavky, abyste mohli plně využít slunného počasí a nádherných pláží. Nezapomeňte také na ochranu proti slunci, jako jsou sluneční brýle, opalovací krémy a klobouky, abyste se chránili před UV zářením.

Celkově lze říci, že počasí v Soma Bay je ideální pro dovolenou plnou sluníčka, relaxace a vodních sportů. Nezáleží na tom, zda se rozhodnete navštívit tuto oblast v létě nebo v zimě, můžete očekávat teplé a slunečné počasí, které vás nezklame. Přírodní krása, luxusní rezorty a přívětivé počasí dělají z výletu do Soma Bay skutečný ráj na zemi.


Letenka Egypt Hurghada Soma Bay


Pokud se chystáte na dovolenou do Egypta a hledáte zajímavé a oblíbené letovisko, může být pro vás zajímavý výlet do Hurghady nebo Soma Bay. Tyto dvě oblasti se nacházejí na pobřeží Rudého moře a jsou ideálním místem pro milovníky vodních sportů a potápění.

Pokud se chystáte na dovolenou s rodinou, přáteli nebo s partnerem, neváhejte a rezervujte si letenky do Egypta. Nechte se unést orientálním kouzlem a užijte si kouzlo Rudého moře.

Letenky do Egypta jsou k dispozici od několika leteckých společností, jako jsou například Egypt Air, FlyDubai nebo Emirates. Pokud hledáte levné letenky, neváhejte využít různé akční nabídky, které se často vyskytují před letní sezonou.

Hurghada je oblíbeným letoviskem na východním pobřeží Egypta. Okouzlující dominanta na pozadí písčitých pláží a palmových hájů poskytuje nepřeberné množství aktivit pro návštěvníky. Hurghada je ideální pro milovníky vodních sportů, jako je kitesurf, jachting nebo potápění. Pro ty, kteří si nechtějí užívat vodní sporty, je zde také mnoho zajímavých turistických atrakcí, jako jsou zahrady oranžovníků, muzeum umění a starověké ruiny.

Soma Bay je exkluzivní letovisko v egyptské oblasti v bahariji. Toto letovisko nabízí luxusní resorty a nekonečné možnosti potápění. Voda má tu nejjasnější modrou barvu, kterou vůbec můžete vidět a mořský svět je plný tropických ryb a úchvatných korálů. Pokud hledáte klidnou dovolenou v Egyptě s kvalitním ubytováním a prvotřídním servisem, Soma Bay je pro vás nejlepší volbou.

Shrnutí

Pokud se chystáte na dovolenou do Egypta a chtěli byste vyzkoušet něco nového, pak jsou letenky do Hurghady nebo Soma Bay tím správným výběrem. Tyto dvě oblasti nabízejí spoustu aktivit pro návštěvníky a své kouzlo prozradí i těm nejnáročnějším. Pro získání nejlepších cen na letenky se určitě vyplatí sledovat různé nabídky a akce leteckých společností. Hurghada i Soma Bay jsou pro návštěvu Egypta ideálními místy, kde si užijete nezapomenutelnou dovolenou plnou dobrodružství a zážitků.


Nejčastější dotazy a odpovědi Egypt Hurghada Soma Bay


1. Jak se dostanu z letiště Hurghada do Soma Bay?
- Můžete využít taxislužby přímo z letiště, nebo si vypůjčit auto. Je také možné využít trasferové služby organizované vaším ubytováním.

2. Jaká je vzdálenost mezi Hurghadou a Somou Bay?
- Vzdálenost mezi Hurghadou a Somou Bay je přibližně 45 km, což trvá zhruba 45 minut jízdy autem.

3. Jaké jsou nejlepší pláže v Soma Bay?
- Soma Bay nabízí několik krásných pláží, jako například White Beach, 7BFT Kite House nebo La Residence des Cascades Beach. Všechny mají jemný písek a krásné azurové moře.

4. Jaké aktivity mohu v Soma Bay podniknout?
- V Soma Bay si můžete užít šnorchlování a potápění, windsurfing, kitesurfing, golf na jednom z nejlepších golfových hřišť v Egyptě, relaxaci v luxusních spa, procházky po promenádě a mnoho dalšího.

5. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Soma Bay?
- Nejlepší čas na návštěvu Soma Bay je od října do května, kdy je počasí příjemné a teploty se pohybují kolem 25-30 °C. V létě mohou teploty přesáhnout 40 °C.

6. Jaké jsou nejlepší hotely v Soma Bay?
- V Soma Bay je mnoho luxusních hotelů a resortů, jako například Sheraton Soma Bay Resort, Kempinski Hotel Soma Bay, The Breakers Diving & Surfing Lodge nebo Cascades Golf Resort, Spa & Thalasso.

7. Je v Soma Bay možné navštívit historické památky v Egyptě?
- Ano, z Soma Bay je možné uskutečnit výlety do blízkých historických míst, jako jsou například Luxor s údolím králů, Karnakským chrámem a chrámem Hatshepsut nebo do Káhiry s pyramidami v Gíze, Egyptským muzeem a dalšími památkami.

8. Jaké jsou tradiční egyptské speciality, které musím ochutnat v Hurghadě a Somě Bay?
- Mezi tradiční egyptské speciality patří falafel, kuskus, hummus, kebab, tzatziki, kofta a různé druhy ryb a mořských plodů. Nezapomeňte si vychutnat také čaj s mátou nebo egyptskou kávu.


Garance nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

99 procent uspokojených klientů

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Zjistit letenky