Hledáte letenku za nejnižší cenu?

Džibutsko Lake Assal Hot Springs

Letenka Džibutsko Lake Assal Hot Springs


Džibutsko je malé africké stát, které je lemované východní částí Rudého moře. Ačkoliv se o této destinaci příliš nemluví, určitě byste ji měli navštívit - a to především kvůli návštěvě jezera Assal, které je však nejvíce známé díky svým místním termálním pramenům.

Svými vysokými solnými vrstvami se jezero Assal řadí mezi nejníže položená místa na světě - a dokonce patří i mezi největší solné slaniska. Jezero Assal se nachází v nejníže položené části afrického kontinentu, a to jen 155 metrů pod mořskou hladinou.

Díky silně solné vodě, která je v jezeře přítomná, se u jeho břehů nachází mnoho místních termálních pramenů a horkých minerálních pramenů, které jsou oblíbenou turistickou atrakcí. Vody z těchto pramenů jsou také považovány za velmi léčivé, a tak jsou hojně využívány místními lidmi i turisty.

Kromě koupání v termálních pramenech se v této oblasti můžete projet solnými pláněmi, navštívit kráter sopky Ardoukoba, projít si kaňon Godoria nebo se vydat na pěší výlet na sopku Mousa Ali.

Nejlepší dobou pro návštěvu této oblasti je v zimě, kdy jsou teploty kolem 25°C - ve dne však mohou být i okolo 35°C, takže se připravte na horké počasí.

Dostat se do Džibutska se můžete letadlem z Evropy, Asie nebo Afriky. A pak už jen stačí nasednout na místní autobus, který vás doveze až na břehy jezera Assal.

Pokud si rádi prohlížíte přírodní krásy a chcete zároveň zažít něco nového a netradičního, je Národní park jezera Assal nejlepším místem pro vaši dovolenou. Navštivte tuto pravou solnou oázu uprostřed africké pouště a užijte si turistické atrakce, které vám nabízí!


Nejčastější dotazy a odpovědi Džibutsko Lake Assal Hot Springs


1. Kde se nacházejí jezera a termální prameny v Džibutsku?
- Jezero Lake Assal a termální prameny se nacházejí v oblasti Danakil v Džibutsku.

2. Jaká je teplota vody v termálních pramenech Lake Assal?
- Teplota vody v termálních pramenech Lake Assal se pohybuje mezi 30 až 50 stupni Celsia.

3. Jsou termální prameny Lake Assal přístupné veřejnosti?
- Ano, termální prameny Lake Assal jsou otevřeny veřejnosti a jsou oblíbeným cílem pro turisty.

4. Jak se dostat k jezeru Lake Assal?
- K jezeru Lake Assal lze dojet autem z hlavního města Džibuti nebo využít místního průvodce.

5. Je možné se ve vodě jezera Lake Assal koupat?
- Ano, je možné se v jezeře Lake Assal koupat, ale kvůli vysokému obsahu soli ve vodě není doporučováno ponořit hlavu.

6. Jaké jsou léčebné účinky termálních pramenů Lake Assal?
- Termální prameny Lake Assal jsou známy svými léčebnými účinky na různé kožní a revmatické problémy, stejně jako na nemoci kloubů.

7. Existuje nějaká infrastruktura pro turisty v okolí jezera Lake Assal?
- Ano, v okolí jezera Lake Assal jsou k dispozici turistické chatky, kempy a drobné občerstvení, aby turisté mohli komfortně strávit čas.

8. Jaký je nejlepší čas navštívit Lake Assal?
- Nejlepší čas na návštěvu jezera Lake Assal je v období sucha, mezi listopadem a březnem, kdy je počasí mírnější.

9. Jaká je geologická povaha jezera Lake Assal a termálních pramenů?
- Lake Assal je sopečného původu a termální prameny jsou výsledkem geotermální aktivity v této oblasti.

10. Jak dlouho trvá cesta z hlavního města Džibuti do jezera Lake Assal?
- Cesta z hlavního města Džibuti do jezera Lake Assal trvá přibližně 1,5 až 2 hodiny autem.


Dovolená Džibutsko Lake Assal Hot Springs


Džibutsko je malá země na východním pobřeží Afriky s množstvím nezapomenutelných zážitků pro turisty. Jedním z nich je i návštěva jezera Assal a jeho horkých pramenů. Pokud hledáte dovolenou, která nabízí výjimečné zážitky, neváhejte a vydejte se do Džibutska.

Jezero Assal se nachází na nízké nadmořské výšce na dně příkopu, který je součástí Velké příkopové propadliny, která se táhne v délce více než 3000 km. Jezerem protékají vody z blízkých měst a říček, ale nikam neodtékají. Právě z tohoto důvodu je jezero známé jako nejslanější jezero na světě s obsahem soli až 10krát vyšším než u oceánů.

Horké prameny se nacházejí v blízkosti jezera a jsou ideální pro ty, kteří hledají úlevu od stresu a bolestí. Voda v pramenech je obohacena minerály a prý je prospěšná pro kůži i dýchací ústrojí.

Kromě návštěvy jezera Assal a horkých pramenů můžete v Džibutsku navštívit mnoho dalších zajímavých míst, jako například starobylé město Tadjourah, které je považováno za perlu Džibutska. V Tadjourahu můžete navštívit přístav, starou mešitu a trh, kde můžete nakupovat tradiční suvenýry a výrobky z kůže.

Další zajímavostí, kterou byste si neměli nechat ujít, je sopka Ardoukoba, která má výšku 1023 metrů. Sopka se nachází v národním parku Forêt du Day, kde také můžete pozorovat řadu druhů zvířat a rostlin.

Celkově lze říci, že Džibutsko nabízí množství zajímavých aktivit a nezapomenutelných zážitků. Pokud plánujete dovolenou a hledáte místo mimo klasické turistické destinace, neváhejte a vydejte se do Džibutska. Jistě nebudete litovat!


Počasí Džibutsko Lake Assal Hot Springs


Džibutsko Lake Assal Hot Springs je jedno z nejvýznamnějších míst v Džibutsku a tuto oblíbenou turistickou atrakci najdete na břehu slaného jezera Assal. Toto místo je zvláště známé pro své geotermální prameny, které emitují horkou minerální vodu. Toto místo je nejlepší na návštěvu od prosince do února, což je nejsušší období v roce.

První, co si musíme uvědomit, je to, že Džibutsko se nachází v suché a horké oblasti. V průměru zde spadne pouze 150 mm srážek za rok. Právě proto je toto místo ideální k návštěvě během zimy. Mimo zimní měsíce jsou teploty velmi vysoké a mohou dosáhnout až 38 stupňů Celsia.

Během sušších měsíců se tuto oblast může dostat do extrémně suchých stavů. Nicméně, když přijde období dešťů, tak je toto místo zcela jiné. Krajina se mění na zelenou oázu a kvetou zde spousty květin. Můžete vidět, jak se ohromné množství zvířat shromažďuje kolem jezera k napití.

Když se dostaneme k Lake Assal, můžeme vidět, jak se horké prameny zvedají z vody. Tyto prameny mohou mít teplotu až 50 stupňů Celsia. Minerální voda naplněná solí se odpařuje, což vytváří bílé krystaly soli kolem horkých pramenů. Ohromující krajinu se stalaktity a stalagmity obklopuje celé jezero.

Závěrem musím říct, že Džibutsko Lake Assal Hot Springs je krásné místo k návštěvě v jakémkoliv ročním období. Toto místo je však nejlepší během sušších měsíců od prosince do února, kdy teploty jsou příjemné a krajina je překrásná. Můžete se těšit na úžasnou krajinu zdejšího jezera, krystalické bílé solné krystaly a horké minerální prameny, a to vše v jednom místě.


Ubytování Džibutsko Lake Assal Hot Springs


Džibutsko, malá africká země ležící na východním pobřeží Afarského zálivu, nabízí návštěvníkům mnoho zajímavých přírodních krás. Jedním z nejpopulárnějších míst, která nelze přehlédnout, je Lake Assal – slané jezero nacházející se v údolí Afarského trojúhelníku.

Povrch jezera je nejnižším bodem na africkém kontinentě a čtvrtým nejníže položeným bodem na světě. Jeho hladina se nachází 155 metrů pod mořskou hladinou, což dává jezeru naprosto jedinečnou atmosféru. Jezero se rozprostírá na území národního parku, který byl vyhlášen UNESCO světovým přírodním dědictvím.

Jednou z nejzajímavějších vlastností tohoto jezera jsou termální prameny, které se v jeho okolí nacházejí. Tyto horké prameny jsou vytvořeny geotermální aktivitou, která je charakteristická pro tuto oblast. Voda v těchto pramenech dosahuje teploty až 50 °C a je plná minerálů, což z ní dělá ideální místo pro léčebné koupele a relaxaci.

Návštěvníci, kteří se rozhodnou tuto oblast navštívit, mohou zažít jedinečný zážitek. Voda v jezeře je tak slaná, že si poskytuje příležitost plavat na hladině bez žádné snahy o potápění. To je způsobeno vysokým obsahem soli (činí 34,8 %), který je větší než například ve slaném moři.

Navíc, díky malému počtu návštěvníků a omezené dostupnosti této oblasti, jezero Assal nabízí klidný a neobyčejně působivý zážitek. Návštěvníci se mohou vykoupat ve slaných pramenech a cítit, jak se jejich tělo uvolňuje a regeneruje. Tato místa jsou známá také pro své terapeutické účinky na celkové zdraví a blaho.

Kromě toho, okolí se pyšní ohromující krajinou, která se skládá z sopečných formací, solných plání a horských vrcholů. Je to vynikající příležitost pro milovníky přírody a fotografování, protože každý krok nabízí nádherné výhledy a panoramatické snímky.

Při návštěvě je důležité dbát na zásady ochrany životního prostředí a nezanechávat žádné stopy po sobě. Národní park, ve kterém se jezero nachází, je domovem pro mnoho unikátních druhů flóry a fauny, které je potřeba chránit.

Pokud hledáte jedinečné a nezapomenutelné místo k návštěvě, jezero Assal v Džibutsku je jistě tou správnou volbou. Kombinace termálních pramenů, slaného jezera a ohromující krajinu vytváří prostředí, které je obtížné najít jinde na světě. Nezapomeňte si přibalit plavky, fotoaparát a ochranný krém a připravte se na jedinečný zážitek.


Garance nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

99 procent uspokojených klientů

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Zjistit letenky