Hledáte letenku za nejnižší cenu?

Džibutsko Damerjog Salt Flat

Dovolená Džibutsko Damerjog Salt Flat


Džibutsko je malá, ale fascinující země ležící na východním pobřeží Afriky. Je obklopena Eritreou na severu, Etiopií na západě a jihovýchodě a Somálskem na jihovýchodě. Jedním z unikátních přírodních zázraků, které tato země nabízí, je Damerjog Salt Flat.

Damerjog Salt Flat je solná pláň, která se rozprostírá na ploše přibližně 20 kilometrů čtverečních. Nachází se asi 80 kilometrů severovýchodně od hlavního města Džibutsko a je jednou z nejvyšších solných plání na světě. Její nadmořská výška se pohybuje okolo 155 metrů nad mořem.

Toto úžasné místo je tvořeno vrstvou soli, která se tu nahromadila v průběhu staletí. V kombinaci s krásnými modrými nebesy a teplým slunečním světlem vytváří Damerjog Salt Flat ohromující panoramatický výhled. Místní lidé ho také nazývají "Solná pláň, která se dotýká nebe".

Při pohledu na Damerjog Salt Flat je téměř nemožné odhadnout jeho rozměry. Připomíná rozlehlý měsíční povrch s bílým, mierně zkrustalým solným povrchem. Místo je téměř sterilní, s minimálním množstvím vegetace. Je to extrémně suché a aridní prostředí, které poskytuje nezapomenutelný zážitek návštěvníkům.

Nejenže se zde můžete projít po solném povrchu a obdivovat jeho krásu, ale můžete také zažít adrenalinové dobrodružství jízdy na čtyřkolkách. To vám poskytne možnost prozkoumat široký areál solné pláně a objevit její skryté kouty. Pro milovníky přírody je zde také bohaté pozorování volně žijících ptáků a dalších zvířat, která se sem přizpůsobila.

Damerjog Salt Flat je také domovem místních obyvatel. Setkáte se zde s Beduíny, kteří žijí v tradičních stanech a živí se rybolovem a sběrem soli. Můžete se zapojit do jejich každodenních aktivit a dozvědět se více o jejich kultuře a způsobu života.

Pokud plánujete návštěvu Džibutsko, nenechte si ujít příležitost navštívit Damerjog Salt Flat. Toto jedinečné místo vám přinese nádherné pohledy, unikátní zážitky a nezapomenutelné dojmy. Ať už jste dobrodružný cestovatel nebo milovník přírody, Damerjog Salt Flat je jednoznačně jedno z těch míst, která si zaslouží být na vašem seznamu cestovních přání.


Letenka Džibutsko Damerjog Salt Flat


Džibutsko Damerjog Salt Flat: Kde se setkává nebe a země

Džibutsko Damerjog Salt Flat je jednou z nejúchvatnějších přírodních krás na světě. Tento unikátní fenomén se nachází v malém africkém státě Džibutsko na břehu Rudého moře, blízko města Tadjoura. Tato rozsáhlá slaná pláň je nejenom místem překrásného přírodního dědictví, ale také oblíbenou turistickou atrakcí pro milovníky fotografie a dobrodruhy.

Damerjog Salt Flat je jednou z největších slaných plání na světě. Rozkládá se na více než 3 000 kilometrech čtverečních a je tvořena vrstvami soli, které mají až několik metrů v hloubce. Tato solná pláň vznikla z důsledku propadu starého moře před miliony let, které zanechalo pozůstatky soli na povrchu země. Tato oblast je vnímána jako jedna z nejsušších a nejnehostinnějších na Zemi, ale i přesto skrývá krásu, která si zaslouží být objevena.

Když se na Damerjog Salt Flat podíváte, může vám připadat jako byste byli na jiném světě. Úžasně hladká textura soli, zářivě bílá barva a neskutečný pocit míru, který zde panuje, vytvářejí optickou iluzi, jako byste chodili po nekonečném zrcadle. Při pohledu na tuto pláň se nejspíše budete cítit jako malí ve srovnání s mohutností tohoto přírodního divu.

Damerjog Salt Flat není pouhým zážitkem pro oči, ale také pro dravce. Tato oblast je domovem mnoha vzácných druhů ptáků, jako je například plamenák červený, který je zde hojně zastoupen. Migrace těchto ptáků činí z Damerjog Salt Flat opravdu unikátní místo na sledování ptáků. Navštěvovat tento pozoruhodný ekosystém je zážitkem, který je třeba prožít na vlastní kůži.

Navštěvování Damerjog Salt Flat je možné většinou pouze během zimních měsíců, protože v létě mohou teploty dosahovat až 50 stupňů Celsia. Nicméně, i přes extrémní podmínky, je toto místo stále přístupné pro návštěvníky, protože turistické agentury zajistí dopravu a můžete si užívat výlety na této náš půdy. Kromě procházek po slané pláni si také můžete vychutnat piknik přímo na jejím povrchu, zatímco obdivujete nádherný západ slunce nad solí, což je zážitek, který jen těžko popsat slovy.

Damerjog Salt Flat je jedinečným místem, které vás ohromí svou krásou a zvláštností. Pokud jste příznivcem přírody a dobrodružství, rozhodně byste toto místo měli mít na svém seznamu cestovních destinací. Odvážte se vstoupit na Damerjog Salt Flat a ponořte se do této na první pohled surové, ale nádherné, divoké země.


Nejčastější dotazy a odpovědi Džibutsko Damerjog Salt Flat


1. Co je Džibutsko Damerjog Salt Flat?

Džibutsko Damerjog Salt Flat je přírodní jezero soli v Džibutsku, a nachází se asi 30 km jihovýchodně od hlavního města Džibuti.

2. Jak se tam dostanu?

Nejlepší způsob, jak se dostat do Džibutsko Damerjog Salt Flat, je najmout si auto v Džibuti a jet po silnici z hlavního města. Je to asi hodinová jízda po cestě, která občas může být trochu náročná terénním autem.

3. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Džibutsko Damerjog Salt Flat?

Nejlepší čas na návštěvu Džibutsko Damerjog Salt Flat je během suchého období od října do dubna. Během těchto měsíců je méně pravděpodobné, že se stanete zasaženými deštěm nebo bouřemi.

4. Můžu se koupat v Džibutsko Damerjog Salt Flat?

Bohužel, v Džibutsko Damerjog Salt Flat se nemůžete koupat vlivem vysokého obsahu soli v jezeře. Je to spíše místo na focení, kdy se budete chtít fotit uprostřed této krásné solné pláně.

5. Musím se na návštěvu Džibutsko Damerjog Salt Flat připravit nějak speciálně?

Ano, určitě musíte být dobře připraveni na návštěvu Džibutsko Damerjog Salt Flat. S sebou byste měli mít dostatek vody a jídla pro celý den, opalovací krém a pokud možno štít proti slunci, protože půda a sůl odrážejí slunce a může být velmi horké. Pamatujte také na to, aby jste nevstupovali do jezera, protože slaná půda může být velmi ostrá a můžete si ublížit na nohách.


Počasí Džibutsko Damerjog Salt Flat


Džibutsko je malá africká země na východním pobřeží Afarského zálivu. Toto území je známé svými unikátními geografickými rysy, a jedním z nich jsou Damerjogové solné pláně.

Damerjogové solné pláně, známé také jako Džibutsko Salt Flat, se nacházejí na jihovýchodě Džibutska. Jsou to rozlehlé plochy s hustými vrstvami soli, které se odrážejí od slunce a vytvářejí nádherný lesk. Tento přírodní fenomén přitahuje pozornost turistů a fotografů z celého světa.

Počasí na Damerjogových solných pláních je typicky suché a horké. Průměrné teploty se pohybují kolem 35-40 °C během dne a klesají na 25-30 °C v noci. Místní obyvatelé dbají na to, aby v těchto extrémních podmínkách dodržovali správné míry hydratace a chránili se před přílišným vystavením slunečnímu záření.

Srážkové úhrny v této oblasti jsou velmi nízké, s průměrným ročním úhrnem okolo 100-200 mm. Většina srážek spadne během krátkých, bouřlivých dešťů. Suché a horké počasí je charakterizováno také vysokými mírami slunečního svitu, které přispívají k výraznému odlesku solného povrchu.

Vzhledem k drsným klimatickým podmínkám na Damerjogových solných pláních se doporučuje návštěvníkům, aby nosili lehké a pohodlné oblečení, brýle, širokou širokým okrajem a dostatečné množství ochranného krému proti slunci. Také je důležité mít sebou dostatek pitné vody a vyvarovat se pobytu na slunci během nejvnitřnějších hodin dne, kdy je nejvíce horko.

Navzdory náročným podmínkám v oblasti Damerjogových solných plání může být toto místo zároveň výjimečně nádherným. Bílý solný povrch v kombinaci s modrou oblohou a nekonečně dlouhým výhledem vytváří surreálnou atmosféru. Pro mnoho lidí je Damerjog Salt Flat zázrakem přírody, který jim umožňuje vytvořit nezapomenutelné fotografie a prozkoumat unikátní prostředí.

Pokud plánujete návštěvu Damerjogových solných plání, buďte si vědomi extrémních klimatických podmínek a připravte se na to odpovídajícím způsobem. S vhodnými opatřeními a respektem k místním podmínkám můžete zažít jedinečnou a nezapomenutelnou cestu do této fascinující části Džibutska.


Ubytování Džibutsko Damerjog Salt Flat


Džibutsko je malá země, která leží východně od Afriky, poblíž Rudého moře. Tato země je známá svými úžasnými přírodními krásami a je pro turisty stále více oblíbeným cílem.

Jedním z nejvíce fascinujících přírodních úkazů v Džibutsku je Damerjog Salt Flat, také nazývaná Džibutsko Salt Flats. Tento jedinečný jev je většinou suchý a slaný plochý povrch, který vytváří dojem, že jste se dostali na jinou planetu.

Damerjog Salt Flat je jedním z největších solných ploch na světě a rozkládá se přes 20 000 hektarů. Jeho hladina je téměř úplně plochá a díky tomu vytváří jedinečné optické iluze. Když dešťové kapky dopadnou na tuto plochu, vytvářejí se zde malé stříbřité jezera, která odrážejí oblohu a vytvářejí zároveň dokonalou symetrii.

Tato solná plocha je domovem mnoha druhů volně žijících živočichů, zejména ptáků. Migrující ptáci sem přilétají z různých částí světa, aby si zde našli útočiště. Kvůli své jedinečné krajinné kráse se Damerjog Salt Flat také stalo oblíbeným místem pro fotografy, kteří sem přicházejí zachytit tuto nepopsatelnou krásu na své fotoaparáty.

Pro turisty, kteří chtějí strávit noc v této nádherné lokalitě, je zde několik možností ubytování. Nejběžnější variantou je stanování přímo na solném poli. Je to jedinečný způsob, jak zažít pocit, že jste se dostali na jinou planetu. Být obklopen obrovským solným prostranstvím a sledovat nekonečné množství hvězd na obloze je nezapomenutelný zážitek.

Pro ty, kteří si přejí více komfortního ubytování, jsou v okolí solné plochy nabízeny také různé turistické chatky a stany. Tyto chatky mají výhled na solné pole a poskytují potřebnou pohodlí a soukromí pro turisty, kteří si chtějí užít přírodu a klid tohoto místa.

Kromě ubytování je v této oblasti mnoho aktivit, které si můžete užít. Můžete se projet po solné ploše na kole nebo na koni, projet se po okolí v džípu, nebo dokonce vyzkoušet kajak na solném jezeře. Pro milovníky přírody je zde také možnost pěší turistiky a pozorování ptáků.

Damerjog Salt Flat v Džibutsku je skutečně jedinečným místem pro turisty, kteří hledají přírodní krásy a nezapomenutelné zážitky. Ať už se rozhodnete zde strávit noc pod širým nebem, nebo využít nabízené pohodlné ubytování, toto místo vám zaručeně zanechá nezapomenutelný dojem.


Garance nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

99 procent uspokojených klientů

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Zjistit letenky