Hledáte letenku za nejnižší cenu?

Cyprus Protaras

Nejčastější dotazy a odpovědi Cyprus Protaras


Nejčastější dotazy a odpovědi o Protaras na Kypru:

1. Jak se dostanu do Protarasu na Kypru?
Odpověď: Nejlepší způsob, jak se dostat do Protarasu, je letět na mezinárodní letiště Larnaka. Z letiště je možné využít taxi, pronajmout si auto nebo využít veřejnou dopravu.

2. Jaká je nejlepší doba návštěvy Protarasu?
Odpověď: Nejlepší doba na návštěvu Protarasu je od dubna do října, kdy je teplota příjemná a nedochází k dešťovým srážkám. Nejsou zde příliš velké rozdíly v teplotách mezi letními a zimními měsíci.

3. Jaké jsou nejpopulárnější pláže v Protarasu?
Odpověď: Některé z nejpopulárnějších pláží v Protarasu jsou Fig Tree Bay, Sunrise Beach a Konnos Bay. Všechny tyto pláže nabízí jemný písek, čistou vodu a mají veškeré vybavení pro turisty.

4. Co si mohu prohlédnout v okolí Protarasu?
Odpověď: V okolí Protarasu se nachází mnoho zajímavých míst k návštěvě. Doporučujeme si projít Městské parky protarskou promenádou, vydat se na výlet do vesnice Sotira a navštívit klášter Ayia Napa.

5. Kde mohu nakoupit v Protarasu?
Odpověď: V Protarasu je spousta obchodů a malých tržnic, kde můžete nakupovat suvenýry, oblečení, potraviny a další zboží. Také zde najdete několik supermarketů, jako jsou Lidl nebo Carrefour.

6. Jaká je místní kuchyně v Protarasu?
Odpověď: Místní kuchyně v Protarasu je silně ovlivněna středomořskou kuchyní. Můžete ochutnat čerstvé ryby a mořské plody, saláty, olivový olej, zeleninová jídla a další místní speciality. Nezapomeňte ochutnat také tradiční kyprickou moussaku.

7. Jaké aktivity lze v Protarasu podnikat?
Odpověď: Protaras nabízí mnoho aktivit, jako je potápění, plavání, šnorchlování, vodní sporty, cyklistika, turistika, golf a mnoho dalších. Geoterma,líže, stejně tak jako populární Ayia Napa je vzdálena jen pár minut jízdy.

8. Kolik stojí přibližně ubytování v Protarasu?
Odpověď: Cena ubytování v Protarasu se liší dle typu a kvality ubytování. Ceny se pohybují od asi €50 za noc v levnějších zařízeních po €300 a více za noc v luxusních resortech nebo hotelích.

9. Je v Protarasu dostupné veřejné dopravy?
Odpověď: Ano, Protaras má dobře rozvinutou autobusovou dopravu, která je dostupná jak v rámci města, tak také spojuje Protaras s blízkými městy a vesnicemi na Kypru.

10. Jaké jsou nejlepší restaurace v Protarasu?
Odpověď: V Protarasu se nachází mnoho skvělých restaurací nabízejících různé kuchyně. Mezi nejlepší restaurace v Protarasu patří Pieris Tavern, Kyklos Greek Restaurant, Ramada by Wyndham And De Costa Bay Resort.


Letenka Cyprus Protaras


Protaras, kopcovitý letovisko na východním pobřeží Kypru, se řadí mezi oblíbené evropské destinace pro dovolenou u moře. Zlaté písčité pláže, průzračné tyrkysové moře a příjemné podnebí lákají turisty z celého světa. Při plánování cesty do Protarasu by si cestovatelé měli zabezpečit letenku, která je rychlým a pohodlným způsobem, jak se dostat na tento kouzelný kyperský ostrov.

Lety do Protarasu jsou dostupné z různých evropských měst. Rezervace letenky je snadná díky online rezervačním systémům, které umožňují jednoduše porovnat různé letecké společnosti a vybrat tu nejvhodnější variantu. Často jsou provozovány lety se zastávkou v hlavním městě Kypru, Nikósii, nebo v nedalekém městě Larnaka. Cesta z letišť na východním pobřeží na místo ubytování trvá přibližně 1 až 2 hodiny, což je ideální čas pro obdivování krásné kyperské krajiny.

Po příletu do Protarasu mají cestovatelé možnost objevovat mnoho atraktivit. Nejvíce se sem lidé přijíždějí vyhřívat na sluníčku a koupat se v azurově modrém moři. Pláže, jako například Fig Tree Bay nebo Sunrise Beach, patří k nejkrásnějším na ostrově a jsou vhodné pro rodiny s dětmi i pro milovníky vodních sportů. Potápění, plavání a šnorchlování jsou oblíbené aktivity, které zde můžete provozovat. Město Protaras samotné nabízí mnoho restaurací, barů a obchodů, kde si můžete vychutnat místní kuchyni a vyzkoušet čerstvé ryby a mořské plody.

Vydejte se také na výlet do okolních historických měst a památek. Nedaleko Protarasu se nachází Ayia Napa, která je známá svým nočním životem a klidnými zátokami. Mohl byste také navštívit pevnost v městě Pyla nebo severní část ostrova, která je rozdělena na řeckou a tureckou část.

Pro dovolenou v Protarasu je letenka nezbytnou součástí cestovního plánu. Rychlé a pohodlné spojení letadlem vám umožní co nejlépe využít váš čas na kyperském ostrově. Bezprostředně poté, co si zajistíte letenku, můžete začít snít o teplém písku, opalování na slunci a objevování nezapomenutelného pobřeží v Protarasu.


Ubytování Cyprus Protaras


Cyprus Protaras je vyhledávanou destinací nejen mezi turisty, ale také mezi místními obyvateli. Nachází se na východním pobřeží Kypru a svou krásnou přírodou a dokonalou polohou přitahuje tisíce návštěvníků každý rok.

Jednou z nejdůležitějších věcí, kterou musejí turisté při návštěvě Cyprus Protaras zařídit, je samozřejmě ubytování. Pro výběr ubytování je důležité zohlednit své preference, např. zda se jedná o rodinnou dovolenou, romantický pobyt nebo výlet s přáteli.

Existuje mnoho možností ubytování v Cyprus Protaras, od luxusních hotelů až po levné apartmány. Některé z nejlepších hotelů v této oblasti jsou Sunrise Pearl Hotel & Spa, tsokkos Gardens Hotel & Apartments a Cavo Maris Beach Hotel.

Ty nejluxusnější hotely v Cyprus Protaras nabízejí naprosto dokonalý pobyt v exkluzivním prostředí. Jsou to nejen místa, kde se lze odpočinout a relaxovat, ale také místa nabízející špičkovou restauraci a prvotřídní služby. Pokud preferujete ubytování s krásným výhledem na oceán, pak jsou tyto hotely ideální.

Přestože hotely nabízejí pohodlí a luxus, mnozí turisté se vydávají na cestu za pravým výzvami a raději volí různé druhy ubytování. Také v této oblasti existuje spousta možností - od penzionů a hostinců po ubytování v soukromých bytech.

Nejlevnější možností ubytování v Cyprus Protaras jsou apartmány, které jsou však velmi populární mezi turisty. Tyto apartmány jsou ideální pro rodiny s dětmi nebo pro větší skupiny přátel. Jsou často vybaveny kuchyňským koutem, což je pro turisty velkým přínosem.

Ubytování v Cyprus Protaras je v současné době relativně levné, a to i v nejluxusnějších hotelech. Turisté tak mohou strávit dovolenou v této krásné oblasti Kypru a užívat si všechny výhody, které nabízí, bez výrazných finančních investic.

Cyprus Protaras je skvělou destinací pro ty, kteří chtějí prožít krásné chvíle s rodinou, přáteli nebo svou druhou polovičkou. Nenechte si ujít možnost navštívit tento krásný kus Kypru a prožít dovolenou, na kterou budete dlouho vzpomínat.


Počasí Cyprus Protaras


Protaras je populární turistickou destinací na krásném ostrově Kypr. Tato část Kypru je známá svými úchvatnými plážemi, křišťálově čistým mořem a slunečním počasím po většinu roku. Díky tomu si Protaras získal své dobré jméno jako ideální dovolenkový ráj.

Když mluvíme o počasí v Protarasu, je nejlepší začít letním obdobím, které trvá od června do září. V těchto měsících jsou teploty na ostrově nejvyšší a dosahují průměrných hodnot přes 30 °C. Slunečné a jasné nebe je zde běžné a turisté se mohou těšit na mnoho hodin slunečního svitu každý den. Mořská voda je také krásně teplá, což je ideální pro vodní sporty, jako je potápění nebo šnorchlování.

Podzim na Protarasu je stále velmi příjemný, i když se teploty mírně ochlazují. Průměrné teploty od října do listopadu se pohybují kolem 25 °C. Moře je stále dostatečně teplé na koupání. Občasné deštivé dny se objeví v této části roku, ale jsou spíše ojedinělé.

Zima na Protarasu je mildní a teploty se pohybují kolem 15-20 °C. Mořská voda je mnohem chladnější a koupání je nyní pro některé lidi příliš studené. Místní obyvatelé i turisté mohou občas zažít deštivé dny a oblačné nebe, ale slunečné dny jsou také běžné.

Jaro je v Protarasu krásné a teplé, s průměrnými teplotami kolem 20-25 °C. Toto je ideální období pro turisty, kteří se vyhýbají horkému letnímu počasí. Mořská voda se opět otepře a stává se opět vhodnou pro vodní aktivity.

Celkově vzato, počasí v Protarasu je velmi příznivé pro turisty, kteří si chtějí užít sluneční dovolenou u moře. Vzhledem k tomu, že ostrov Kypr je známý jako sluneční ostrov, je dobré s sebou vzít opalovací krém, plavky a sluneční brýle, abyste si mohli plně vychutnat pohodlí a příjemnost slunce a tepla.

Pokud plánujete dovolenou v Protarasu, doporučuje se vyhledat předpověď počasí před cestou, ale obecně je ostrov Kypr známý svým slunečným a příjemným počasím po většinu roku.


Dovolená Cyprus Protaras


Protaras je malebné letovisko nacházející se na jihovýchodě Kypru. Je známé svými krásnými plážemi, tyrkysovým mořem a příjemným středomořským podnebím. To vše dělá z Protarasu ideální místo pro relaxační dovolenou.

Jednou z nejznámějších pláží v Protarasu je Fig Tree Bay, která je často označována za jednu z nejlepších pláží na světě. Pláž je známá svým jemným bílým pískem, klidným mořem a horskými výhledy. Zde si můžete užít slunění na lehátku, koupat se v čisté vodě nebo si zapůjčit paddleboard a vyzkoušet si vodní sporty.

Další zajímavou pláží je Konnos Bay, která se nachází mezi skalami a borovicovým lesem. Tato pláž je ideální pro ty, kteří hledají klidnější atmosféru a krásnou přírodu. Voda je zde průzračná a mnoho návštěvníků si sem přijde odpočinout a načerpat energii.

Nejenže Protaras nabízí krásné pláže, ale také se zde nachází několik půvabných vesniček. Jednou z nich je Paralimni, která je známá svými tradičními tavernami, kde můžete ochutnat kyperskou kuchyni. Můžete tak ochutnat čerstvé ryby, grilované maso a místní speciality.

Pro ty, kteří se zajímají o historii a kulturu, je zde také několik památek k návštěvě. Jednou z nich je kostel svatého Sergia a Bakchuse, který se nachází v blízkosti pláže Fig Tree Bay. Tento kostel je jednou z nejstarších křesťanských staveb na Kypru a stojí za to si ho prohlédnout.

Další zajímavou památkou je klášter Ayia Napa, který se nachází nedaleko od Protarasu. Klášter je obklopen svěžími zahradami a je ideálním místem pro odpočinek a meditaci. V blízkosti kláštera se nachází také muzeum moře, kde se můžete dozvědět více o historii a biologii moře.

Pro milovníky přírody je tu také národní park Cape Greco, který se nachází nedaleko Protarasu. Zde můžete prozkoumat krásný přírodní scenérie, zajímavé skalní útvary a malé pláže ukryté v zátoce. Můžete také podniknout procházku po přírodních stezkách a obdivovat výhledy na moře.

Všechny tyto atrakce dělají z Protarasu ideální místo pro dovolenou. Můžete si užít relaxaci na pláži, objevování kultury a historie a prozkoumávat přírodu. Ať už se rozhodnete na Protaras vyrazit s rodinou, přáteli nebo partnerem, jistě zde najdete něco pro každého.


Garance nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

99 procent uspokojených klientů

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Zjistit letenky