Hledáte letenku za nejnižší cenu?

Čierna Hora Žabljak

Letenka Čierna Hora Žabljak


Letenka do Čiernej Hory - Žabljaku

Žabljak je malé mesto v Čiernej Hore, ktoré sa nachádza v hornatých oblastiach krajiny. Je to ideálne miesto pre tých, ktorí milujú prírodu, a radi by prežili niekoľko dní ďaleko od ruchu mesta. Ak by ste chceli navštíviť Čiernu Horu a preskúmať krásy Žabljaku, musíte sa najprv dostať do tejto krajiny.

Najjednoduchšia možnosť je cestovať na letiská v Podgorici alebo Tivati, najväčších mestách v Čiernej Hore. Odtiaľ môžete prejsť autobusom alebo taxíkom do Žabljaku. Avšak, ak by ste chceli šetriť čas a ušetriť si nejaké komplikácie, najlepšou voľbou by bola letenka do Čiernej Hory do Podgorice alebo Tivatu.

Letenky do Podgorice alebo Tivatu

Ak by ste boli v oblasti Európy, najrýchlejšou a najjednoduchšou možnosťou pre získanie letenky do Čiernej Hory by bola loď alebo lietadlo. V závislosti od vašej polohy, vyberte si blízke letisko. Pre tých, ktorí sa nachádzajú v Európe, let do Podgorice alebo Tivatu by mohol byť najlepšou možnosťou.

Cena letenky sa mení v závislosti na mesiaci a dňoch týždňa, v ktorom sa rozhodnete cestovať, alebo vzdialenosti od letiska k mestečku Žabljak. Zvyčajne však ceny lietadiel do Podgorice alebo Tivatu sa pohybujú od 50 do 200 eur/OS.

Papierovačka

Pred tým, ako si kúpite letenku do Čiernej Hory, by ste si mali byť istí, že máte všetky potrebné dokumenty. Súčasťou toho môže byť platný cestovný pas, ktorý je platný na obdobie, v ktorom sa chystáte cestovať. Ak máte schengenský vízum, alebo ste z krajiny, ktorá nemá nárok na vízum, nepotrebujete vízum na vstup do Čiernej Hory. Avšak, pre istotu si skontrolujte s konzulátom Čiernej Hory vašu krajiny, či nie je potrebné dodatočné potvrdenie.

V nových podmienkach, ktorými sú COVID-19, sú potrebné aj ďalšie dokumenty, najmä musíte podať negatívny testovací výsledok COVID-19, ktorý by mal byť nie starší ako 48 hodín pred odletom. Okrem toho musíte splniť podmienky miestnej vlády a miešať sa s miestnymi obyvateľmi.

Výhody letu do Žabljaku

Žabljak ponúka mnoho krásnych prírodných národných parkov, skokov, jaskýň a mnohé iné, ktoré môžete vidieť a navštíviť. S letenky do Čiernej Hory sa dostanete priamo do najbližšieho letisko, čo znamená, že okamžite môžete začať načúvať svojej dovolenke bez toho, aby ste stratili veľa času.

Ďalšou výhodou letu do Žabljaku je, že nebudete musieť cestovať s autobusom alebo taxíkom počas niekoľkých hodín. V mieste letu už budete na mieste a užijete si svoju cestu. Okrem toho, s letenky môžete začať cestovať s vybaveným batožinou, zatiaľ čo cestovanie s autobusom alebo taxíkom môže viesť k obmedzenému priestoru na uloženie zariadenia a ich pohodliu.

Letenka do Čiernej Hory do Žabljaku by mohla byť správnou voľbou pre tých, ktorí plánujú cestovať do tejto krajiny. Rezervujte si letenku v čase, kde sa cena letenky pohybuje v nízkych cenách a máte možnosť vyskúšať niekoľko dní v krásnej krajine Čiernej Hory.


Počasí Čierna Hora Žabljak


Čierna Hora je malebná země ležící na Balkáně a je známá svou krásnou přírodou a úchvatnými výhledy. Jedním z nejpopulárnějších turistických cílů v Černé Hoře je město Žabljak, které leží v nadmořské výšce 1456 metrů. Toto místo je obklopeno pohanskou horou Durmitor a národním parkem Durmitor, který je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO.

Pokud se zajímáte o počasí v Žabljaku, je důležité si uvědomit, že klima v této oblasti je horské. To znamená, že může být velmi proměnlivé a nepředvídatelné. Nejlepší období k návštěvě Žabljaku je od května do září, kdy se teploty pohybují od 10 do 25 stupňů Celsia.

V letních měsících je v Žabljaku poměrně příjemné a slunečné počasí. Teploty stoupají, ale stále jsou poměrně mírné díky výšce nad mořem. Denní teploty se pohybují kolem 20-25 stupňů Celsia, což je ideální počasí pro pěší turistiku, horské túry a outdoorové aktivity. V noci se teploty obvykle snižují na 10-15 stupňů Celsia, takže je nutné mít s sebou teplejší oblečení.

Kvůli výšce a horskému umístění se však počasí může velmi rychle změnit. Může přijít déšť a občas i bouřky. Při plánování výletu do Žabljaku je proto vhodné sledovat předpověď počasí a vzít si s sebou vhodný oblek v případě, že se počasí rychle změní. Také je důležité mít na paměti, že národní park Durmitor má své vlastní mikroklima, které může mít vliv na počasí v okolí Žabljaku.

Začátek podzimu a konec jara v Žabljaku bývají chladnější a deštivější. Teploty klesají na 5-10 stupňů Celsia během dne a na nulu nebo pod nulu během noci. V těchto obdobích mohou na horách dokonce napadat první sněhové vločky.

Během zimy je Žabljak pokrytý sněhem a teploty se pohybují pod bodem mrazu. Toto místo je oblíbeným střediskem pro lyžování a snowboarding. Průměrné denní teploty klesají na -4 až -7 stupňů Celsia, zatímco v noci mohou klesnout na -10 až -15 stupňů Celsia. Sníh zůstává v Žabljaku až do dubna.

Celkově lze říci, že počasí v Žabljaku je typické pro horské oblasti. Je proměnlivé a závisí na ročním období. Nejlepší čas k návštěvě je v letních měsících, kdy je příjemné počasí a krásná příroda láká k prozkoumání. Ale bez ohledu na roční období, Žabljak nabízí jedinečný zážitek a nádherné scenérie, které stojí za to objevit.


Ubytování Čierna Hora Žabljak


Žabljak je malebné horské městečko v Černé Hoře, které se nachází na úpatí pohoří Durmitor. Je to oblíbená turistická destinace pro milovníky přírody a outdoorových aktivit, a proto je důležité mít kvalitní ubytování, které vám poskytne potřebný odpočinek a komfort po celodenním objevování okolních krás.

Během letních měsíců je Žabljak rájem pro turisty, kteří se chtějí vydat na pěší túru po přírodních stezkách Durmitoru, nejvyššího horského masivu v Černé Hoře. Existuje několik příjemných hotelů, penzionů a horských chat, které nabízejí různé druhy ubytování. Můžete si vybrat luxusní resort s wellnessem a bazénem, moderní hotel s výhledem na hory nebo rustikální horský penzion, který vám poskytne autentický zážitek z pobytu v horách.

Pro milovníky přírody a kempování jsou k dispozici také kempy, ve kterých si můžete postavit vlastní stan nebo si pronajmout chatku. Kempování je oblíbenou možností pro ty, kteří preferují blízký kontakt s přírodou a chtějí si sami vařit. Žabljak je dobře vybaven vším, co potřebujete – místní obchody, restaurace a kavárny jsou snadno dostupné a nabízejí různé možnosti stravování.

Pokud plánujete návštěvu Žabljaku v zimě, město je také vyhledáváno mezi lyžaři. Sjezdovky jsou dobře udržované a nabízí zábavu pro začátečníky i profesionální lyžaře. Existuje také možnost pronájmu lyžařského vybavení přímo ve městě, což usnadňuje přípravu na lyžařskou dovolenou.

Čierná Hora je ještě relativně neobjevenou turistickou destinací, což znamená, že v rozmezí cen najdete ubytování pro každou kapsu. Pro levnější možnost si můžete vybrat z jednoduchých penzionů nebo hostitelů nabízejících pokoje v soukromí. Naopak, pokud preferujete luxusnější možnost, na Durmitoru najdete také několik stylových hotelů, které nabízejí komfortní pokoje s veškerými moderními vybaveními.

Nezáleží na tom, zda plánujete dovolenou plnou aktivit, nebo relaxační únik do přírody, Žabljak nabízí širokou škálu ubytování, které vyhovuje vašim potřebám. Překrásné horské prostředí, přátelští místní lidé a pohodlné ubytování vám poskytnou nezapomenutelný zážitek z Černé Hory.


Dovolená Čierna Hora Žabljak


Čierna Hora je krásná země v Jihovýchodní Evropě, která nabízí návštěvníkům úchvatné scenérie, historická města a pláže u azurového moře. Mezi její nejnavštěvovanější místa patří také horské město Žabljak. Pokud hledáte zimní lyžařskou dovolenou v Černé Hoře, Žabljak je skvělou volbou.

Žabljak se nachází v národním parku Durmitor v centrální části Černé Hory, což znamená, že se návštěvníkům nabízí celá řada aktivit. V zimě můžete navštívit areál pro lyžování a snowboarding, kde je pro vás připraveno více než 20 kilometrů sjezdovek. Areál se skládá ze dvou částí - Savin Kuk a Žabljak. Savin Kuk je méně vybavený, ale nabízí nádherné výhledy na okolní hory a především na Jezerské jezero.

Protože Žabljak se nachází v horách, počasí je poměrně nevyzpytatelné. Může se stát, že sníh spadne, ale také se může stát, že budete muset lyžovat na umělém sněhu. Nicméně i přes tyto drobné nedostatky, jsou tu podmínky pro lyžování velmi dobré. Ideální polohu Žabljaku využijí rovněž běžkaři a milovníci turistiky, kteří se vydají na zasněžené trasy Jezerského pohoří.

Mimo zimní sezónu může Žabljak nabídnout jiné aktivity pro návštěvníky. V národním parku Durmitor jsou nádherné horské stezky, kde si můžete užívat přírodu a výhledy. Jezerské jezero je další atraktivní místo, které je dostupné jak v zimě, tak v létě. V létě můžete užívat koupání, vodní sporty, rybaření a další outdoorové aktivity.

Co se týká ubytování a stravování, nabídka je srovnatelná s ostatními turistickými místy v Černé Hoře. Najdete zde hotely a apartmány ve všech možných cenových kategoriích, a také restaurace s tradiční místní kuchyní.

Celkově lze říci, že Žabljak je krásné horské město, které je vhodné pro nejrůznější aktivní dovolenou. Pokud hledáte lyžování v Černé Hoře, je Žabljak ideálním místem pro vás. A pokud hledáte turistickou destinaci, kde se můžete projít po nádherných horách, Žabljak bude pro vás rovněž skvělou volbou. Navštivte Žabljak a užijte si přírodu, odpočinek a kondiční sporty v této krásné části Černé Hory.


Nejčastější dotazy a odpovědi Čierna Hora Žabljak


1. Jak se dostat z letiště Tivat do Žabljaku?
Odpověď: Nejbližší letiště k Žabljaku je letiště Tivat. Z letiště je možné se dostat do Žabljaku trajektem, autobusem nebo taxi. Trajekt je nejpohodlnější variantou a trvá přibližně 2-3 hodiny.

2. Kolik stojí taxi z letiště Tivat do Žabljaku?
Odpověď: Cena taxi z letiště Tivat do Žabljaku se pohybuje kolem 100-120 eur v závislosti na dopravci.

3. Jak dlouho trvá cesta z Tivatu do Žabljaku autobusem?
Odpověď: Autobusová cesta z Tivatu do Žabljaku trvá přibližně 3-4 hodiny, v závislosti na provozu a dopravních podmínkách.

4. Kde se dá ubytovat v Žabljaku?
Odpověď: V Žabljaku je několik možností ubytování, včetně hotelů, penzionů a soukromých apartmánů. Doporučujeme si rezervovat ubytování předem, zejména během letních měsíců.

5. Jaké jsou nejlepší výlety z Žabljaku?
Odpověď: Z Žabljaku si můžete udělat výlety do národního parku Durmitor, který nabízí krásné hory, jezera a vodopády. Další populární výlety zahrnují horskou chatu Sedlo Black Lake a horskou vesnici Durmitor.

6. Kde najít informace o turistických trasách v Žabljaku?
Odpověď: Informace o turistických trasách v Žabljaku naleznete v informačních centrech a turistických kancelářích ve městě. Zde vám poskytnou mapy a další užitečné informace o trasách a jejich obtížnosti.

7. Jaké aktivity jsou v Žabljaku populární?
Odpověď: V Žabljaku jsou populární aktivity jako pěší turistika, horské túry, horské kolo, rafting, ježdění na koni a lyžování (v zimě).

8. Kde se dá dobře najíst v Žabljaku?
Odpověď: V Žabljaku najdete několik restaurací a kaváren, které nabízí místní speciality a mezinárodní kuchyni. Mezi oblíbené restaurace patří Restoran Jezero, Restoran Alas, a Restoran Meča.

9. Jaká je nejlepší doba pro návštěvu Žabljaku?
Odpověď: Nejlepší doba pro návštěvu Žabljaku je v létě (červenec a srpen) pro pěší turistiku a v zimě (prosinec - březen) pro lyžování. V jarních a podzimních měsících je zde také krásně, ale počasí je méně předvídatelné.

10. Jaké jsou další zajímavé atrakce v blízkosti Žabljaku?
Odpověď: V blízkosti Žabljaku je možné navštívit národní park Biogradska Gora, který je známý svým starým lesním porostem a jezerem Biogradsko jezero. Další zajímavou atrakcí je také zřícenina Stari Grad, která nabízí krásné výhledy na okolní krajinu.


Garance nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

99 procent uspokojených klientů

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Zjistit letenky