Hledáte letenku za nejnižší cenu?

Chorvatsko Vis (ostrov Vis)

Nejčastější dotazy a odpovědi Chorvatsko Vis (ostrov Vis)


1. Jak se dostanu na ostrov Vis?
Ostrov Vis je dostupný lodními trasami z přístavů Split a Dubrovník. Můžete se také dostat na ostrov letecky, přistáním na letišti Split a následným přívozem či trajektem.

2. Jaké jsou nejlepší pláže na ostrově Vis?
Na ostrově Vis najdete mnoho krásných pláží. Mezi nejoblíbenější patří pláž Srebrna, Stiniva, Rukavac, Stončica a pláž Grandovac.

3. Kde na ostrově Vis se dá ubytovat?
Na ostrově Vis najdete různé možnosti ubytování, včetně hotelů, apartmánů, penzionů a kempů. Největší nabídka ubytování se nachází ve městech Vis a Komiža.

4. Jaké jsou nejlepší restaurace na ostrově Vis?
Ostrov Vis je známý svou bohatou gastronomií. Mezi nejlepší restaurace na ostrově patří počeniatně Restaurant Lola, Konoba Pol murvu, Restoran Fort George a Restoran Pojoda.

5. Co rozhodně stojí za vidění na ostrově Vis?
Na ostrově Vis je mnoho zajímavých míst k prozkoumání. Nejvíce doporučovaným je historické město Vis s jeho starou pevností a římské osady Issa. Dalšími zajímavými místy jsou Modrá jeskyně, Malá Duboka a vesnice Komiža.

6. Jak je počasí na ostrově Vis?
Počasí na ostrově Vis je typicky středomořské, s teplými lety a mírnými zimami. Nejteplejší měsíce jsou červenec a srpen, s průměrnou teplotou kolem 30°C. Nejchladnější je měsíc leden, s průměrnou teplotou kolem 10°C.

7. Kde nakoupit potraviny na ostrově Vis?
Na ostrově Vis najdete několik supermarketů, které nabízejí širokou škálu potravin a dalších potřeb. Rozhodně se ale doporučuje nakupovat ve městech Vis a Komiža, kde je větší výběr.

8. Jaké aktivity mohu vyzkoušet na ostrově Vis?
Na ostrově Vis se můžete věnovat různým aktivitám, jako je potápění, plavba na lodi, cyklistika, pěší turistika a windsurfing. Taktéž můžete navštívit vínařské farmy a ochutnat místní víno.

9. Jaký je časový posun na ostrově Vis?
Ostrov Vis se nachází v časové zóně GMT+2 (letní čas) a GMT+1 (standardní čas).

10. Jaké jsou nejbližší ostrovy, které mohu navštívit z ostrova Vis?
Z ostrova Vis se můžete vydat na výlet na nedaleké ostrovy jako je Hvar, Brač nebo Korčula. Tyto ostrovy jsou dostupné trajektem nebo katamaránem.


Ubytování Chorvatsko Vis (ostrov Vis)


Ostrov Vis je jednou z nejkrásnějších a nejzajímavějších destinací v Chorvatsku. Tento malebný ostrov se nachází ve Středním Jadranu a přitahuje turisty svými nádhernými plážemi, malebnými vesničkami a bohatou historií. Kromě toho nabízí také širokou škálu ubytování, které uspokojí potřeby každého turisty.

Pokud hledáte luxusní ubytování na ostrově Vis, můžete si vybrat z několika stylových hotelů a resortů. Tyto hotely nabízejí pohodlné pokoje s moderním vybavením a vynikající pohostinnost. Některé hotely jsou umístěny přímo na pláži a nabízejí úchvatné výhledy na moře. Hosté zde mohou využívat bazénů, wellness center, sauny a dalších vysoce kvalitních zařízení. Pro ty, kteří preferují soukromí a pokoj, jsou k dispozici také luxusní vily a apartmány s vlastním bazénem a skvělým vybavením.

Pokud preferujete více autentičtější a přátelské prostředí, můžete se rozhodnout pro ubytování v soukromých apartmánech a rodinných domech. Tyto ubytovací možnosti jsou často umístěny ve starobylých kamenných domech ve vesnicích nebo v blízkosti pláží. Apartmány jsou dobře vybaveny a poskytují hostům pohodlí a soukromí. Majitelé často nabízejí také svým hostům domácí speciality a pomoc při organizaci výletů a aktivit na ostrově.

Pro ty, kteří preferují přirozené prostředí a klid, je zde možnost kempování na ostrově Vis. Existuje několik kempů, které nabízejí krásné přírodní prostředí a vybavení, jako jsou sprchy, WC a elektrické přípojky. Tato možnost je ideální pro ty, kteří mají rádi dovolenou v přírodě a chtějí prozkoumat okolní ostrovy a přírodní krásy.

Ostrov Vis také nabízí možnost ubytování v tradičních rybářských vesnicích, jako je například Komiža nebo Vis. Tyto vesnice mají úžasnou atmosféru a zachovávají původní duch ostrova. Zde můžete najít tradiční kamenné domy, které byly přestavěny na ubytovací zařízení, jako jsou penziony a apartmány. Tyto zařízení nabízejí autentický zážitek a příležitost poznat místní kulturu a tradice.

Při výběru ubytování na ostrově Vis je důležité si uvědomit, že vysoká sezóna může být velmi rušná a je třeba rezervovat ubytování v předstihu. Na druhou stranu, nízká sezóna nabízí více možností a nižší ceny. Bez ohledu na to, jaké ubytování si vyberete, budete mít příležitost prozkoumat krásy ostrova Vis a zažít nezapomenutelnou dovolenou v Chorvatsku.


Dovolená Chorvatsko Vis (ostrov Vis)


Chorvatsko se stalo v posledních letech stále oblíbenější turistickou destinací a mnoho lidí si vybírá jako cíl své dovolené ostrov Vis. Tento ostrov, který se nachází v Jaderském moři, je ideálním místem pro ty, kteří chtějí užít si krásnou pláž, okouzlující krajiny a skvělé potápění.

Jedním z nejvýznamnějších míst na ostrově Vis je město Vis. Toto městečko je známé svou nádhernou přírodou a plážemi, což z něj dělá ideální místo pro ty, kteří si chtějí užít klidné trávení dovolené. Existují zde různé typy ubytování, od soukromých apartmánů a penzionů až po hotely, které nabízejí prvotřídní služby.

Dalším zajímavým místem na ostrově Vis je městečko Komiza. Toto malebné vesnička se nachází na západním konci ostrova a nabízí krásné výhledy na okolní horizont. Místní pláže jako například Kamenice a Stiniva jsou naprostými skvosty. Je také možné si pronajmout loď a prozkoumat okolní ostrůvky a zátoky.

Ostrov Vis je také velmi oblíbeným místem pro potápění. S jeho křišťálově čistou vodou jsou podmořské útesy a jeskyněm skvělým místem pro potápěčské výlety. V okolí ostrova se nacházejí dokonce i vraky lodí, které zde byly potopeny během druhé světové války.

Pokud se chcete dostat na ostrov Vis, můžete si vybrat z několika možností. Dostanete se zde lodí, katamaránem nebo trajektem z různých přístavů na pevninské části Chorvatska.

Celkově vzato, ostrov Vis je krásné a klidné místo, kde si můžete opravdu odpočinout a užít si přírodu a moře. Pokud hledáte ideální destinaci pro své letní prázdniny, pak určitě zvažte návštěvu tohoto skvělého kousku Chorvatska.


Letenka Chorvatsko Vis (ostrov Vis)


Chorvatsko je jednou z nejoblíbenějších letních destinací pro turisty z celé Evropy. Mezi mnoha atraktivními místy, která nabízí, se nachází i malebný ostrov Vis. Ten svým návštěvníkům nabízí mnoho krásných pláží, skvělé podmínky pro potápění a další vodní sporty, stejně jako bohaté kulturní dědictví.

Při plánování cesty na Vis by si cestovatelé měli zkontrolovat lety do této oblasti. Úplně nejlepší volbou je letiště na Brači, kam létá mnoho nízkonákladových společností z různých měst po celé Evropě. Z Brače je pak snadné se dostat na Vis trajektem s výhledem na krásné pobřeží.

Přímé lety na Vis pro turisty stále není k dispozici, ale to neznamená, že se sem nemůžete dostat snadno. Nejlepší způsob, jak se na ostrov Vis dostat, je letět na letiště v Splitu nebo Dubrovníku a odtud si zajistit trajekt na Vis. Cesta trajektem není jen rychlá a jednoduchá, ale také velmi malebná, jelikož nabízí neuvěřitelné výhledy na Jadran.

Již tisíce let je Vis významným místem v oblasti a to se odráží v bohaté kulturní atmosféře a kvalitním jídle. Zemědělská produkce, rybaření a stále přetrvávající tradice dnes znamenají, že zde najdete některé z nejlepších čerstvých pokrmů na celém Jadranu. Vynikající chutě a to, že si zde velká část surovin pochází přímo z ostrova, to vše doplní dokonalou dovolenou.

Vis je také místem s neuvěřitelnými výhledy. Na celém ostrově najdete nádherné pláže, útesy, jeskyně a další krasové útvary. Potápěči z celého světa sem přicházejí, aby poznali podmořskou faunu a flóru bohatou na úžasně barevné korály a obrovské ryby. Na Vis je také vynikající terén pro turisty, kteří hledají adrenalinový sports, nebo třeba možnosti pro mořský člun.

Pokud i vy toužíte po objevování krásného ostrova s nepřeberností kultury, nádherných pláží, dobrého jídla a čerstvého ovzduší, pak je Vis tou pravou destinací. Sice není k dispozici přímý let na Vis, ale trajektové spojení ze Splitu nebo Dubrovníku je rychlé a snadné a cena je více než přijatelná. A když už na ostrově Vis dorazíte, neváhejte se vrhnout do dobrodružství stejně jako mnoho před vámi.


Počasí Chorvatsko Vis (ostrov Vis)


Chorvatsko je známé svou krásnou přírodou, čistými plážemi a malebnými ostrovy. Mezi ty nejpopulárnější ostrovy patří ostrov Vis. Leží ve střední Dalmácii a je jedním z nejvzdálenějších chorvatských ostrovů od pevninského pobřeží. Ostrov Vis je oblíbený mezi turisty díky svému příjemnému středomořskému podnebí a jedinečné atmosféře.

Celoroční počasí na ostrově Vis je obecně mírné a teplé. V létě, které trvá od června do září, se teploty pohybují kolem 25-30°C. Mořská teplota je ideální na koupání a vody jsou krásně čisté. To dělá z ostrova Vis skvělé místo pro milovníky pláží a vodních aktivit.

Jaro a podzim jsou také vhodnými obdobími pro návštěvu ostrova. V dubnu a květnu se teploty pohybují okolo 20°C a okolní příroda rozkvétá. Podzim, konkrétně měsíce říjen a listopad, jsou mírnější a teploty klesají na přibližně 15-20°C. Tyto období jsou ideální pro procházky a objevování ostrova bez přílišného horka a turistického davu.

Zima na ostrově Vis je nejchladnějším obdobím. Od prosince do února je průměrná teplota kolem 10-15°C. Většina turistů se na ostrov vyhledává především v letních měsících, takže zimní období je klidnější a ideální pro ty, kteří chtějí zažít autentickou atmosféru ostrova bez většího shonu.

Je však třeba poznamenat, že předpověď počasí na ostrově Vis může být poměrně proměnlivá. Občas se mohou vyskytnout i příležitostné bouřky či déšť, zejména na jaře a na podzim. Ale obecně je počasí na Visu převážně slunečné a suché.

Ostrov Vis je opravdu jedinečným místem, které nabízí nejen krásné pláže a historické památky, ale také příjemné počasí. Ať už se rozhodnete ostrov navštívit v létě, na podzim či přes zimu, určitě nebudete zklamáni. Počasí na ostrově Vis se vám navždy vryje do paměti a dopřeje vám výjimečné zážitky.


Garance nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

99 procent uspokojených klientů

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Zjistit letenky