Hledáte letenku za nejnižší cenu?

Chorvatsko Split

Letenka Chorvatsko Split


Pokud plánujete strávit dovolenou v Chorvatsku a hledáte ideální místo na pobyt, nemůžete minout úžasný Split. Tato překrásná přímořská destinace nabízí nejen slunečné pláže a azurové moře, ale také bohatou historii a kulturní dědictví. A jednodušší způsob, jak se dostat do Splitu, je prostřednictvím letenky.

Když se rozhodnete navštívit Split, letenka je nejrychlejší a nejpohodlnější způsob cestování. Split má vlastní mezinárodní letiště, které se nachází asi 25 km od centra města. Toto moderní letiště je dobře spojeno s mnoha evropskými letišti a nabízí širokou škálu leteckých spojení. Existuje mnoho leteckých společností, které provozují pravidelné lety do Splitu, včetně nízkonákladových společností jako EasyJet, Ryanair a Wizz Air.

Ceny letenek do Splitu se mohou lišit v závislosti na sezóně a dostupnosti, ale obecně jsou dostupné lety za přijatelné ceny. Nejlepší je věnovat pozornost letovým vyhledávačům, které vám umožní porovnat ceny od různých leteckých společností a najít nejlepší nabídky.

Po příletu na letiště ve Splitu můžete využít různé možnosti dopravy do centra města. Mezi nejoblíbenější patří transfery autobusem nebo taxíkem. Autobusová doprava je levnější volbou a autobusy jezdí pravidelně. Také si můžete pronajmout auto, což vám umožní být flexibilní a snadno se pohybovat po okolí.

Split je jedno z nejatraktivnějších míst na chorvatském pobřeží a nabízí širokou škálu zajímavých míst k návštěvě. V centru města se nachází Diokleciánova palácová komplexa, který je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO a považuje se za jedno z nejzachovalejších památek římské architektury na světě.

Při procházce uličkami ve staré části města uvidíte překrásné historické budovy, malebné náměstí a trhy plné místních produktů. Kromě toho můžete navštívit i jiná místa v okolí jako Solin, Trogir nebo známé ostrovy Hvar, Brač nebo Vis.

Split je také skvělým výchozím bodem pro objevování krásného chorvatského pobřeží a jeho okolí. Můžete si pronajmout loď a prozkoumat okolní ostrovy, navštívit národní parky nebo se vydat na výlety do sousedního Dubrovníku, který je známý svou bohatou historií a nádhernou architekturou.

Nyní je tedy na vás, zda zvolit letenku do Splitu a zažít vše, co tato krásná destinace má nabídnout. Dovolená v Chorvatsku pro vás bude určitě nezapomenutelným zážitkem plným slunce, krásných pláží a fascinující historie.


Dovolená Chorvatsko Split


Chorvatsko je jednou z nejoblíbenějších destinací pro letní dovolenou a jedno z nejoblíbenějších míst k návštěvě v Chorvatsku je město Split. Nachází se v regionu Dalmácie na pobřeží Jaderského moře a nabízí nejen krásné pláže, ale také skvělou atmosféru a bohatou historii.

Split je známý především díky svému historickému centru, které je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Nejvýznamnější památkou je Diokleciánův palác, který byl postaven v 4. století a je jednou z nejlépe dochovaných římských památek na světě. Uvnitř paláce najdete úzké uličky, historické budovy a náměstí plné kaváren a restaurací. Procházka touto částí města je nezapomenutelným zážitkem a mnoho turistů si užívá atmosféru a krásu tohoto historického místa.

Dalším místem, které stojí za návštěvu v Splitu, je Promenáda Riva. Nachází se u moře a je oblíbenou lokalitou pro procházky nebo posedání v jedné z místních kaváren. Zde si můžete vychutnat krásný výhled na moře a přístav, a zároveň si užívat stín ze stromů a chladný vánek.

Kromě historických památek a nádherného centra nabízí Split také několik okouzlujících pláží. Nejznámější z nich je pláž Bačvice, která je vhodná i pro rodiny s dětmi díky její plytké vodě. Na pláži najdete také několik restaurací a kaváren, kde si můžete vychutnat příjemný oběd nebo osvěžující koktejl.

Jedním z důvodů, proč je Split tak oblíbenou destinací, je jeho blízkost k dalším zajímavým místům v Dalmácii. Například můžete se vypravit na výlet do Národního parku Krka, kde se nachází nádherné vodopády a přírodní krásy. Také je možnost navštívit přilehlé ostrovy, jako například Brač, Hvar nebo Korčula, které nabízejí klidnější pláže a malebné vesničky.

Večery v Splitu jsou plné života a nabízejí mnoho zábavy. Můžete si zahrát sportovní akce na pláži, jako například plážový volejbal, nebo si prohlédnout tradiční taneční vystoupení. Taktéž můžete vyzkoušet místní speciality v jedné z mnoha restaurací nebo si vychutnat drink v jednom z barů.

Chorvatsko Split je ideálním místem pro dovolenou plnou zážitků, kde si můžete užívat krásných pláží, historie a atmosféry. Bez ohledu na to, zda cestujete s rodinou, přáteli nebo partnerem, Split nabízí vše, co potřebujete pro relaxační a vzrušující dovolenou.


Ubytování Chorvatsko Split


Chorvatsko je jednou z nejoblíbenějších destinací pro dovolenou u moře. A když se řekne Chorvatsko, tak si většina lidí hned představí krásné pláže, čisté moře a starobylá města. Jedním z nejznámějších měst tohoto překrásného státu je Split. Pokud plánujete návštěvu tohoto města a hledáte ubytování, máte na výběr z různých možností přizpůsobených vašim preferencím a potřebám.

V samotném centru města Split je možné najít četné hotely různých kategorií. Obyčejně se nacházejí poblíž historické čtvrti, která je světově proslulá svými památkami, zejména pak Diokleciánovým palácem. Díky svému polohování v centru máte z hotelů snadný přístup ke všem hlavním turistickým atrakcím města. Ceny ubytování se samozřejmě liší v závislosti na kategorii hotelu a období, ve kterém se rozhodnete ubytovat.

Další populární možností ubytování jsou apartmány. Nacházejí se obvykle mimo centrum města, a proto nabízejí klidnější prostředí a méně turistů. Apartmány jsou vhodné pro rodiny, skupiny přátel nebo pro ty, kteří preferují samostatnost během svého pobytu. Jsou vybaveny kuchyňkou, což umožňuje hostům si připravit vlastní jídlo, což je výhodné především pro rodiny s dětmi nebo pro ty, kteří mají specifické stravovací požadavky. Ceny apartmánů se také liší v závislosti na lokalitě, velikosti a vybavení.

Pro ty, kdo hledají něco unikátního, je možné v Splitu najít také ubytování v tradičních kamenných domech. Tyto domy byly v minulosti postaveny jako sídla bohatých obchodníků a šlechticů a v současnosti slouží jako stylové ubytování pro turisty. Tyto domy mají obvykle pečlivě zachovalé historické prvky, jako jsou původní dlažby, původní nábytek a původní dekorace. Ubytování v těchto domech je jedinečným způsobem, jak zažít atmosféru starobylého Splitu.

Pro ty, kteří si přejí strávit svou dovolenou u moře, je možné najít ubytování v blízkosti pláže, ať už ve formě hotelů nebo apartmánů. Pláže v okolí Splitu jsou známé svojí krásou a čistotou. Moře je zde azurové a osvěžující, ideální pro koupání a relaxaci na slunci. Ubytování poblíž pláže vám umožní snadný přístup k moři a krásným výhledům.

Výběr vhodného ubytování v Chorvatsku, zejména v městě Split, závisí na vašich preferencích a potřebách. Bez ohledu na to, jakou možnost si vyberete, můžete si být jisti, že budete mít příjemný a pohodlný pobyt a budete mít přístup ke všem zajímavým místům, které Split nabízí.


Počasí Chorvatsko Split


Chorvatsko je známé jako jedna z nejkrásnějších zemí Středomoří. Jeho malebné pobřeží, azurové moře a slunečné počasí lákají turisty z celého světa. A jedno z nejpopulárnějších míst v Chorvatsku je město Split.

Split je druhé největší město v Chorvatsku a leží na pobřeží Jaderského moře. Díky své poloze a klimatu je Split ideálním místem pro dovolenou. Jeho typické středomořské podnebí nabízí horká léta a mírné zimy.

V létě je počasí v Splitu teplé až horké. Průměrné teploty se pohybují kolem 30 stupňů Celsia, ale mohou se vyšplhat na 35 stupňů a více. Moře je teplé a vhodné pro plavání, protože teplota vody se pohybuje kolem 25 stupňů. Slunečné dny jsou v Splitu běžné a srážky jsou minimální. Turisté si mohou užívat slunečního záření a relaxovat na pláži nebo vychutnávat místní speciality v jedné z mnoha restaurací a kavárn.

Na podzim a na jaře se počasí mírně ochlazuje, ale stále zůstává příjemné. Průměrné teploty se pohybují kolem 20 stupňů Celsia, ale mohou být nižší. Toto období je ideální pro objevování města a procházky po krásných historických ulicích Splitu.

V zimě je počasí v Splitu mírné, ale chladnější ve srovnání s létem. Průměrné teploty klesají na 10-15 stupňů Celsia. Srážky jsou častější a může se objevit mírné ochlazení. I přesto je Split atraktivním místem i v zimě, díky svému kulturnímu dědictví a historickým památkám.

Celkově vzato, počasí v Splitu je velmi příjemné po celý rok. Je však důležité si pamatovat, že léto je nejteplejší období a ideální pro koupání a slunění. Pokud plánujete návštěvu Splitu, je vhodné si přinést opalovací krém, klobouk a lehké oblečení. V jiných obdobích roku můžete obléci vrstvy oblečení a vzít si s sebou deštník, zejména na podzim a na jaře.

Přírodní krása Splitu ještě více zvýrazňuje jeho ideální počasí. Bez ohledu na to, kdy se rozhodnete navštívit toto úchvatné město, jste si jisti, že vás přivítá teplé středomořské klima a jedinečná atmosféra. Ponořte se do krás a historie Splitu a nechte se okouzlit jeho slunečným počasím.


Nejčastější dotazy a odpovědi Chorvatsko Split


1) Jaké jsou nejlepší pláže v okolí Splitu?
Odpověď: Mezi nejlepší pláže v okolí Splitu patří zátoka Bačvice, Bene, Kasuni, Žnjan, Firule a Kastelet.

2) Jak se dostat z letiště do centra Splitu?
Odpověď: Z letiště se dostanete do centra Splitu autobusem, taxíkem nebo pronajatým autem.

3) Kde v Splitu najdu nejlepší restaurace?
Odpověď: V Splitu najdete mnoho skvělých restaurací, které nabízejí vynikající chorvatskou kuchyni. Oblíbené jsou např. restaurace Zrno Soli, Bokeria Kitchen & Wine bar, Dvor a konóbě Matejuska.

4) Jak si zarezervovat ubytování v Splitu?
Odpověď: Ubytování v Splitu můžete rezervovat přes internetové stránky jako např. Booking.com, Airbnb nebo prostřednictvím cestovních agentur.

5) Kde se nachází největší tržnice v Splitu?
Odpověď: Největší tržnice v Splitu se nachází v centru města na Marmontově náměstí. Zde naleznete mnoho stánků s čerstvým ovocem a zeleninou, rybami, kořením, sýry a dalšími potravinami.

6) Jaké památky bychom měli navštívit v Splitu?
Odpověď: Nezapomeňte navštívit Diokleciánův palác, katedrálu sv. Duje, Jupiterův chrám, Riva promenádu, park Marjan nebo galerii Meštrović.

7) Kam si vyrazit na výlet z Splitu?
Odpověď: Z Splitu si můžete zajet např. na ostrovy Hvar, Brac, Vis nebo Korčulu. Navštívení středověkého městečka Trogir, národního parku Krka nebo šumivé řeky Cetine jsou také oblíbené výletní destinace.

8) Jaké jsou nejlepší měsíce na plážovou dovolenou v Splitu?
Odpověď: Nejlepší měsíce pro plážovou dovolenou v Splitu jsou červen, červenec, srpen a září, kdy je nejvyšší teplota a nejnižší riziko deště.

9) Jaké jsou nejlepší aktivity pro rodiny s dětmi v Splitu?
Odpověď: Můžete navštívit delfinárium, akvárium, zábavní park Mirnovec, vodní park Solaris nebo si pronajmout kajak a projet se po Jaderském moři.

10) Je bezpečné cestovat do Splitu?
Odpověď: Ano, Split je bezpečným městem pro turisty. Jako v každém turistickém cíli je však třeba vyvarovat se zbytečného riskování a dodržovat základní bezpečnostní opatření.


Garance nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

99 procent uspokojených klientů

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Zjistit letenky