Hledáte letenku za nejnižší cenu?

Chorvatsko Plitvická jezera

Počasí Chorvatsko Plitvická jezera


Chorvatsko je známé svými krásnými přírodními scenériemi a bohatou historií. Jednou z nejpopulárnějších turistických atrakcí v zemi jsou Plitvická jezera, která se nacházejí ve středním Chorvatsku. Tento národní park byl zapsán na seznam světového dědictví UNESCO a láká návštěvníky z celého světa.

Jezera vznikla v důsledku geologických procesů a jsou tvořena více než 16 kaskádovitými jezery, která navzájem spojují řeky, potoky a vodopády. Modrá, zelená a tyrkysová voda jezera vytváří malebnou kulisu a vytváří jedinečný pocit klidu a míru.

Počasí v oblasti Plitvických jezer může být poměrně proměnlivé. Celkově se jedná o horskou oblast, takže teploty nejsou tak vysoké jako na jihu Chorvatska. V letních měsících se průměrné teploty pohybují kolem 25-30 °C, zatímco v zimě mohou klesnout až k -5 °C. Výrazné jsou ale především roční srážky, které se pravidelně objevují po celý rok.

Jaro a podzim jsou často nejlepšími časy pro návštěvu Plitvických jezer, kdy se příroda probouzí nebo se připravuje na příchod zimy. Barevné listí na okolních stromech se mění na oranžovou a červenou a voda jezera získává ještě více intenzivní modrou barvu. Slunečné dny jsou ideální pro procházky po chodnících, které se klikatí kolem jezer.

V letních měsících, kdy je počasí teplejší, se dá očekávat větší návštěvnost. Lidé se rádi vykoupou v jezerech, přičemž voda dosahuje teploty kolem 20 °C. Doporučuje se však obejít se koupání v místech, která nejsou určena ke koupání, aby se uchovala příroda a čistota jezer.

V zimě mohou Plitvická jezera nabídnout úplně jiný zážitek. Pokud leží sněhová pokrývka, příroda ještě více připomíná dokonalou pohádku. Zamrzlé vodopády a snežné vrcholky hor tvoří malebnou kulisu a mnozí turisté si užívají procházky po zasněžených stezkách, když jsou jezera téměř prázdná od návštěvníků.

Plitvická jezera jsou bezpochyby jednou z hlavních přírodních atrakcí v Chorvatsku. Nezávisle na počasí je toto místo vždy úchvatné a magické. Takže bez ohledu na to, zda přijedete v létě nebo v zimě, připravte se na okouzlující zážitek, který vás nadchne a ponoří do nádherného prostředí Plitvických jezer.


Letenka Chorvatsko Plitvická jezera


Plitvická jezera - kouzlo přírodního ráje v Chorvatsku

Pokud hledáte ideální kombinaci ohromující přírody a romantických scenérií, pak je Plitvická jezera ve Chorvatsku tou správnou volbou. Tento přírodní park se nachází v horské oblasti Středního Chorvatska a je známý svými křišťálově čistými jezery, vodopády a hustými lesy. V roce 1979 byl park zařazen na seznam Světového dědictví UNESCO, a od té doby se stal jednou z nejnavštěvovanějších turistických atrakcí v Evropě.

Plitvická jezera se pyšní 16 jezery, které jsou propojeny krásnými vodopády a živými potoky. Modrozelená a tyrkysová barva vody je natolik jasná a průzračná, že můžete vidět až do jejich dna. Téměř každé jezero má své specifické jméno, jako je například Prošćansko jezero, Kozjak nebo Veliko jezero. Každé jezero je jedinečné svojí velikostí a formou, a při procházce kolem nich se ocitnete uprostřed neuvěřitelně krásného přírodního divadla.

Plitvická jezera nejsou známá jenom svou vodou, ale také mimořádnou flórou a faunou. Park je domovem mnoha druhů vzácných rostlin a zvířat, včetně medvěda hnědého, rysa ostrovida a mnoha dalších. Chcete-li se seznámit s bohatstvím místní biodiverzity, můžete se vydat na jednu z mnoha pěších tras v parku a pozorovat tiše žijící tvory a rozmanité druhy rostlin.

Pro nejlepší zážitek z Plitvických jezer je nejlepší navštívit park v letních měsících, když jsou teploty příjemné a chráněné jezera se třpytí na sluníčku. Oblasti kolem jezer jsou dobře upravené, ale přesto se snažte zachovat přírodu v její neporušeném stavu a dodržovat pravidla parku.

Chorvatsko se může pyšnit bohatou historií, a pokud máte čas navštívit i jiná místa, máte v okolí Plitvických jezer mnoho možností. Hora Hroar je vzdálena jen několik kilometrů od parku a nabízí nádherné výhledy na okolní krajinu, a města jako je Zadar nebo Split jsou ideálními destinacemi na prodloužený víkend nebo delší dovolenou.

Přírodní krása Plitvických jezer je nezapomenutelným zážitkem, který stojí za každou investovanou korunu. Majestátní vodopády, průzračná jezera a krásná příroda vás okouzlí a přenese do jiného světa. Pokud se rozhodnete navštívit Chorvatsko, nezapomeňte zahrnout Plitvická jezera do svého itineráře. Budete příjemně překvapeni jejich krásou a pozorností k přírodě, kterou si park udržuje.


Ubytování Chorvatsko Plitvická jezera


Plitvická jezera jsou jedním z nejkrásnějších přírodních zázraků, které Chorvatsko nabízí. Tento národní park je jedním z nejnavštěvovanějších v zemi a jeho rozsáhlé jezera a vodopády přitahují tisíce turistů každý rok.

Pokud se rozhodnete navštívit Plitvická jezera, můžete si vybrat z široké nabídky ubytování. Od luxusních hotelů až po rodinné penziony, najdete zde možnosti pro každý rozpočet a preferenci.

Pro ty, kteří hledají luxusní zážitek, je zde možnost ubytování v jednom z hotelů v okolí jezer. Tyto hotely nabízejí first-class služby, wellness centra, výhledy na jezera a další luxusní vybavení. Budete mít příležitost strávit noc ve vzdušnějším a relaxačním prostředí, které vám poskytne dokonalou pohodu po dni stráveném objevováním krás národního parku.

Pro ty, kteří hledají ekonomičtější možnosti, je zde mnoho soukromých penzionů a apartmánů v okolí jezer. Tyto ubytovací jednotky jsou často vlastněny místními rodinami, které vám poskytnou příjemné a domácí prostředí. Budete mít možnost ochutnat tradiční chorvatskou kuchyni, kterou vám hostitelé ochotně připraví.

Další možností je kempování v národním parku Plitvická jezera. Park nabízí kempování na speciálně vyhrazených místech v přírodě. Můžete si postavit stan a vychutnat si klid a krásy okolního prostředí. Kempy jsou vybaveny sociálními zařízeními a základním vybavením, které potřebujete pro příjemný pobyt.

Ve většině případů je nutné ubytování rezervovat předem, zejména v letních měsících, kdy je zde největší návštěvnost. Je doporučeno navštívit webové stránky národního parku Plitvická jezera, kde najdete aktuální informace o dostupných ubytovacích možnostech a rezervaci.

Návštěva Plitvických jezer je jedinečným zážitkem, který stojí za to zažít. Bez ohledu na to, který druh ubytování si zvolíte, budete mít příležitost objevovat krásy tohoto nádherného národního parku. Nezapomeňte si pořídit fotoaparát, protože fotografie Plitvických jezer budou svědčit o úžasných zážitcích, které jste zažili během svého pobytu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Chorvatsko Plitvická jezera


1. Kdy jsou Plitvická jezera otevřena pro veřejnost?
- Plitvická jezera jsou otevřena po většinu roku s výjimkou období, kdy hrozí nebezpečí požárů nebo během některých svátků.

2. Jaké jsou vstupné ceny do Plitvických jezer?
- Vstupné ceny do Plitvických jezer se liší v závislosti na období a věku návštěvníků. Většinou se pohybují od 13 do 32 eur.

3. Kde se nachází Plitvická jezera a jak se tam dostat?
- Plitvická jezera se nacházejí v Chorvatsku, asi 130 km jižně od města Záhřebu. Lze se tam dostat po silnici nebo vlakem.

4. Jakou dobu byste měli plánovat pro návštěvu Plitvických jezer?
- Pro návštěvu Plitvických jezer je třeba si vyhradit celý den nebo více dní, pokud se rozhodnete pro delší turistické výlety.

5. Je nutné pro návštěvu Plitvických jezer předem rezervovat vstupenky?
- V současné době není nutné rezervovat vstupenky dopředu, ale je lepší pro jistotu ověřit si aktuální informace před vlastní návštěvou.

6. Jaké jsou nejlepší stezky a trasy pro procházky v Plitvických jezerech?
- Existuje mnoho turistických stezek v Plitvických jezerech, z nichž nejpopulárnější jsou Cesta k jezerům, Gornja Jezera a Kozjak. Každá trasa je jedinečná a nabízí jiný zážitek z přírody.

7. Mohu v Plitvických jezerech koupat nebo se potápět?
- Koupání nebo potápění v Plitvických jezerech není povoleno, což zahrnuje jakýkoliv kontakt s vodou.

8. Jsou v Plitvických jezerech dostupné restaurace a občerstvení?
- V Plitvických jezerech jsou několik restaurací a kaváren, kde si můžete odpočinout a osvěžit se během své návštěvy.

9. Je vhodné pro návštěvu Plitvických jezer mít s sebou děti nebo domácí zvířata?
- Plitvická jezera jsou vhodná pro návštěvu s dětmi, avšak není vhodné přinášet domácí zvířata, jelikož jsou chráněnou přírodní oblastí.

10. Jaká je nejlepší doba pro návštěvu Plitvických jezer?
- Nejlepší doba pro návštěvu Plitvických jezer je na jaře a na podzim, kdy je počasí příjemné a méně návštěvníků. V letních měsících se zde však může stát velmi rušno.


Dovolená Chorvatsko Plitvická jezera


Plitvická jezera jsou jedním z nejkrásnějších a nejatraktivnějších přírodních zázraků, které můžete najít v Chorvatsku. Tato destinace je oblíbená nejen mezi domácími turisty, ale také mezi návštěvníky z celého světa.

Plitvická jezera se nacházejí v horském regionu Lika-Karlovac a jsou součástí národního parku Plitvická jezera, který byl zapsán na seznam světového dědictví UNESCO. Park je rozložen na ploše více než 295 čtverečních kilometrů a je známý svou nádhernou krajinou, kde se střídají jezera, vodopády, lesy a kopce.

Hlavní atrakcí Plitvických jezer je samozřejmě samotná příroda. Tvoří ji 16 jezer, která jsou propojena systémem kaskádovitých vodopádů a skalních bariér. Modro-zelená voda jezer působí velmi kouzelně a přirozeně, a přitahuje tisíce turistů procházejících po dřevěných lávkách a stezkách.

Park nabízí mnoho způsobů, jak si užít svůj pobyt a objevit krásy Plitvických jezer. Můžete si vybrat z několika různých tras, které vás provedou nejatraktivnějšími částmi parku. Nejoblíbenější je označena jako "Horní jezera" a umožňuje vám procházet se okolo vodopádů a malebných jezer. Další trasa vede přes "Dolní jezera", která jsou více odlehlá a klidná.

Pro ty, kteří si chtějí užít Plitvická jezera ještě více, je možné pronajmout si malý člun a plavit se po jezerech. Tato aktivita vám umožní vidět jezera z jiné perspektivy a pokochat se dokonalou harmonií přírody a vody.

Návštěva Plitvických jezer je také ideální příležitostí pro milovníky zvířat a přírodní fotografie. Park je domovem mnoha druhů zvířat, včetně medvědů, vlků, rysů, rosomáků a mnoha dalších. Můžete se těšit na pozorování volně žijících zvířat a zachytit jejich krásu na fotografii.

Pokud hledáte ubytování v blízkosti Plitvických jezer, máte na výběr různé možnosti. Můžete si vybrat mezi pobytem v jednom z místních hotelů, penzionů, nebo si pronajmout apartmán. Většina ubytování je navržena tak, aby splňovala potřeby turistů a poskytovala příjemný a komfortní pobyt.

Chorvatsko a Plitvická jezera jsou ideální destinací pro dovolenou pro ty, kteří hledají klid a relaxaci v nádherném prostředí přírody. Jestliže jste přírodovědec, fotograf, nebo prostě jen milovník krásného českého venkova, doporučuji vám navštívit tuto fantastickou destinaci. Plitvická jezera vám nabídnou zážitek, který jistě nezapomenete.


Garance nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

99 procent uspokojených klientů

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Zjistit letenky