Hledáte letenku za nejnižší cenu?

Chorvatsko Lošinj

Nejčastější dotazy a odpovědi Chorvatsko Lošinj


1) Jak se dostanu na ostrov Lošinj?
Odpověď: Nejrychlejší způsob je letadlem do letiště na ostrově Krk a poté trajektem nebo katamaránem na ostrov Lošinj. Alternativně můžete dojet autem nebo autobusem na ostrov Krk a pak pokračovat trajektem.

2) Jaké jsou nejlepší pláže na ostrově Lošinj?
Odpověď: Mezi nejlepší pláže na ostrově Lošinj patří Cikat, Sunčana uvala, Veli žal a Čikat Bay. Každá z těchto pláží nabízí písečné nebo oblázkové dno a čistou mořskou vodu.

3) Kde se nachází nejlepší potápěčská lokalita na ostrově Lošinj?
Odpověď: Nejlepší potápěčská lokalita na ostrově Lošinj je Mjesta, která se nachází v blízkosti města Mali Lošinj. Toto místo je známé svými útesy, jeskyněmi a bohatým podmořským životem.

4) Jaké jsou nejlepší restaurace na ostrově Lošinj?
Odpověď: Mezi nejlepší restaurace na ostrově Lošinj patří Restaurant Bocca Vera, Restaurant Dolphin, Restaurant Alfred Keller, Restaurant San Marco a Restaurant Nostromo. Tyto restaurace nabízejí širokou škálu chorvatských specialit a mořských plodů.

5) Jaké jsou nejlepší aktivity a atrakce na ostrově Lošinj?
Odpověď: Mezi nejlepší aktivity a atrakce na ostrově Lošinj patří procházka po historickém centru města Mali Lošinj, návštěva Muzea Apoxyomenos, cyklistika nebo pěší turistika na značených stezkách, vodní sporty, potápění a safari lodí kolem ostrova.

6) Kde se mohu ubytovat na ostrově Lošinj?
Odpověď: Na ostrově Lošinj je k dispozici široká škála ubytování, včetně hotelů, apartmánů, penzionů a kempů. Nejlepší místa pro ubytování jsou město Mali Lošinj, Veli Lošinj a Čikat Bay.

7) Jaká je nejvhodnější doba k návštěvě ostrova Lošinj?
Odpověď: Nejlepší čas k návštěvě ostrova Lošinj je od května do září, kdy je teplota příjemná a mořská voda je dostatečně teplá k plavání. V létě se také koná mnoho kulturních a sportovních akcí.

8) Jaké jsou dopravní spoje na ostrově Lošinj?
Odpověď: Ostrov Lošinj je dobře spojen s pevninským Chorvatskem trajektovými a katamaránovými spoji. Místní autobusová síť také nabízí dopravu po ostrově.

9) Jaké jsou tradiční trhy a obchody na ostrově Lošinj?
Odpověď: Tradiční trhy se konají v městech Mali Lošinj a Veli Lošinj, kde můžete nakoupit čerstvé ovoce, zeleninu, ryby a místní výrobky. V obou městech najdete také různé obchody se suvenýry, oblečením a potravinami.

10) Jaké jsou možnosti výletů z ostrova Lošinj?
Odpověď: Z ostrova Lošinj můžete podniknout výlety na nedaleké ostrovy Cres, Rab a Krk, do národního parku Plitvická jezera nebo na pevninskou část Chorvatska.


Počasí Chorvatsko Lošinj


Chorvatský ostrov Lošinj je jednou z nejkrásnějších destinací pro milovníky slunce, moře a pláží. Má mnoho přátelských vesniček, krásných pláží, vyhlášenou kulturní scénu a bohatou historii a kulturu. Kromě toho má také zajímavé a proměnlivé počasí, které ovlivňuje celkovou atmosféru ostrova.

V následujícím článku vám přinášíme podrobnosti o počasí na ostrově Lošinj, včetně nejlepších měsíců pro návštěvu a nejlepších aktivit pro každou roční dobu.

Jaro (březen až květen)

Jaro na ostrově Lošinj je obvykle velmi příjemné. Teploty jsou mírné a většina dnů je slunečných. Průměrná teplota se pohybuje kolem 18°C a voda ještě není dostatečně teplá pro koupání. Ale i tak je to skvělá doba pro toulání se po městečkách, procházky po přírodě a výlety na lodích. V této sezóně také začínají kvést rozmanité druhy květin a bylin, což dodá ostrovu barevnou atmosféru.

Léto (červen až srpen)

Léto na ostrově Lošinj je jedno z nejoblíbenějších období pro návštěvníky. Počasí je příjemné a teploty se dostávají na úroveň mezi 25°C a 30°C. Voda je skvěle teplá na koupání a turisté mohou využít pláží a vodních sportů. V létě je na ostrově také mnoho kulturních akcí, jako jsou koncerty, divadelní představení, trhy a další.

Podzim (září až listopad)

Podzim na ostrově Lošinj se vyznačuje stále teplým počasím, ale s menším množstvím turistů. Průměrná teplota se pohybuje kolem 20°C a voda je stále dostatečně teplá na koupání. Podzim je ideální období pro turisty, kteří chtějí objevovat přírodu ostrova, protože jsou zde krásné výhledy na moře a úchvatné krajinářské scenérie.

Zima (prosinec až únor)

Zima na ostrově Lošinj je mírná, ale teplý oblečení je nutností. Teploty se pohybují kolem 12°C, s občasnými dešti. V tomto období se turisté mohou těšit na klidnější atmosféru a mohou si prohlédnout ostrov bez davů lidí. Turisté se mohou věnovat turistice a pohybovým aktivitám jako jsou pěší túry, vodní sporty, cyklistika a další.

Závěr

Než se vydáte na ostrov Lošinj, je dobré si předem zkontrolovat počasí. Chorvatsko všeobecně má stále velmi příjemné počasí a ostrov Lošinj není výjimkou. Každá sezóna má své klady a zápory, ale nejlepší měsíce pro návštěvu jsou červenec a srpen. Během těchto měsíců se můžete těšit na slunečné počasí a ideální teploty na koupání. Ať už se rozhodnete navštívit ostrov Lošinj v jakoukoli dobu v roce, určitě si zde najdete dobré a zajímavé aktivity a zážitky.


Dovolená Chorvatsko Lošinj


Dovolená Chorvatsko Lošinj: Patrovitý ostrov s bohatou historií a nádhernou přírodou

Pokud hledáte ideální dovolenou plnou slunce, krásných pláží a bohatého kulturního dědictví, nemůžete minout chorvatský ostrov Lošinj. Tento patrovitý ostrov se nachází v Jaderském moři a svou zachovalou přírodou, malebnými městečky a léčivým klimatem přitahuje návštěvníky z celého světa.

Lošinj je jedním z nejjižnějších ostrovů Kvarnerského zálivu a je součástí souostroví Lošinj. Tento ostrov, který je známý svou pozoruhodnou flórou a faunou, byl dříve využíván jako ruské arzenál a později se stal oblíbeným letoviskem v 19. století. Od té doby se ostrov rychle rozrostl a vyvinul se v jedno z nejvýznamnějších středisek léčebné turistiky v Evropě.

Jedním z hlavních přírodních pokladů ostrova je jeho rozmanitá fauna a flora. Vědci odhadují, že Lošinj je domovem přibližně 1 200 druhů rostlin a 230 druhů mořských organismů. Ostrov je také známý svými delfíny, kteří se zde pravidelně objevují a poskytují unikátní zážitek pro návštěvníky.

Dalším lákadlem tohoto ostrova jsou jeho malebná městečka, jako je Mali a Veli Lošinj. Mali Lošinj, největší město na ostrově, je plné úzkých uliček, kamenitých náměstí a barevných domů, které z něj činí malebnou perlu na pobřeží. Veli Lošinj, menší z obou měst, je známý svým rybářským přístavem a historickou částí s tradičními kamennými domy.

Jednou z největších atrakcí ostrova je také jeho klíčové město, také nazývané Lošinj. Město se honosí bohatou historií, která sahá až do doby Římské říše. Návštěvníci se zde mohou projít úzkými uličkami se starobylými stavbami, jako je kostel sv. Martina nebo Lošinjské muzeum, které vám přiblíží historii ostrova.

Pláže jsou samozřejmě dalším skvostem Lošinje a nabízejí širokou škálu možností, od písčitých pláží vhodných pro rodiny s dětmi po zapadlé zátoky pro ty, kteří hledají klid a soukromí. Nejznámější pláže na ostrově jsou Cikat, Zabodarski a Sunčana Uvala.

Lošinj nenabízí pouze zážitky spojené s přírodou a plážemi, ale také atraktivní možnosti sportovních aktivit. Na ostrově si můžete vyzkoušet potápění, plachtění, rybaření, horskou cyklistiku a mnoho dalšího. Toto bohaté sportovní vyžití spolu s krásnými přírodními rezervacemi přitahuje každý rok stále více nadšených turistů.

Lošinj je dostupný lodí, trajektem nebo letadlem z různých evropských měst, včetně Prahy. Po příjezdu na ostrov můžete využít širokou nabídku ubytování, od luxusních hotelů až po útulné penziony.

Pokud toužíte po dovolené, která spojuje mimořádnou přírodu, krásné pláže a historická města, Lošinj je ideální volbou. Tento ostrůvek v Chorvatsku vám nabídne nejen relaxaci a oddych, ale také možnost poznat bohatou kulturu a přírodní poklady této oblasti. Takže se neváhejte vydat na dovolenou do Lošinje a zažít jedinečné zážitky, které si budete pamatovat celý život.


Letenka Chorvatsko Lošinj


Chorvatsko, známé svou krásnou pobřežní linií a malebnými ostrovy, je hotovým rájem pro milovníky dovolené u moře. Mezi jedno z nezapomenutelných letovisek v této oblasti patří Lošinj - ostrov, který leží v Kvarnerském zálivu. Díky svému klidnému prostředí, krásné přírodě a bohatým kulturním dědictvím si Lošinj získává srdce turistů z celého světa.

Jednou z nejlepších možností, jak se dostat na ostrov Lošinj, je cestovat letadlem. Díky letenkám do Chorvatska je nyní snadnější než kdy jindy prozkoumat tento malebný ostrov bez stresu spojeného s dlouhými cestami autem nebo trajektem.

Letenky do Chorvatska jsou k dispozici z mnoha evropských měst, a to za rozumné ceny. Ať už se rozhodnete cestovat z Prahy, Vídně nebo Londýna, existuje řada leteckých společností, které nabízejí lety do Chorvatska. Po příletu na letiště v chorvatském městě Rijeka, které je nejblíže ostrovu Lošinj, je zajištěno pohodlné přestupování a pokračování v cestě. Letenka vám tak ušetří čas a umožní vám co nejrychleji se dostat k vašemu cíli.

Po příletu na ostrov Lošinj budete ohromeni jeho přirozenou krásou. Své návštěvníky vítá tyrkysové moře, o němž se říká, že má léčivé účinky na zdraví a pohodu. Lošinj oplývá úchvatnými plážemi, kde si můžete užít slunce a relaxovat pod palmami. Sportovní nadšenci zde také najdou mnoho aktivit, kterými je možné se zabavit, včetně potápění, plachtění nebo jízdy na kole.

Pokud jste zájemci o historii a kulturu, navštívte město Mali Lošinj, které je důležitým centrem umění a architektury na ostrově. Zde si můžete prohlédnout malebné uličky s tradičními domy, obdivovat historické památky a navštívit místní muzeum. Pro milovníky přírody je pak zde k dispozici Národní park Kornati, který nabízí úchvatnou krajinu se skalnatými ostrovy, zátoky a množstvím flóry a fauny.

Lošinj není jen krásným místem pro dovolenou, ale také důležitým střediskem wellness a léčebných kúr. Díky svému specifickému mikroklimatu a blahodárným účinkům mořského vzduchu se zde nachází mnoho specializovaných center zaměřených na zlepšení zdraví a relaxaci. Mimořádným lákadlem jsou delfíni, kteří často plavou kolem ostrova. Můžete si dokonce vyrazit na lodní výlet, kde budete mít možnost sledovat tyto úžasné tvory.

Lošinj je skutečným ráje na zemi, který je díky letenkám do Chorvatska snadno dostupný pro turisty z celého světa. Jestliže hledáte klidné a relaxační místo na dovolenou s překrásnými plážemi, bohatou historií a kulturou, neváhejte a vydejte se na ostrov Lošinj. Vaše vzpomínky z tohoto místa vás budou zahřívat v srdci po mnoho let.


Ubytování Chorvatsko Lošinj


Chorvatsko je bezpochyby jednou z nejpopulárnějších letních destinací pro dovolenou ve Středomoří. A mezi oblíbená místa pro ubytování na této krásné zemi je bezpochyby ostrov Lošinj.

Ostrov Lošinj leží v Jaderském moři a patří mezi Kvarnerské ostrovy. Je známý svou malebnou přírodou, čistými plážemi a průzračným mořem. Tato kombinace přírodní krásy a bohaté historie, dělá z Lošinje ideální místo pro odpočinek a relaxaci.

Když přijedete na ostrov Lošinj, budete mít na výběr z různých druhů ubytování. Od luxusních hotelů a resortů po rodinné penziony a apartmány, zde naleznete ubytování pro každý rozpočet a vkus.

Luxusní hotely a resorty na Lošinji jsou vybaveny všemi moderními komforty a nabízejí prvotřídní služby. Mají wellness centra, venkovní bazény, sportovní vyžití a restaurace s bohatým výběrem místních specialit. Tyto hotely jsou ideální pro návštěvníky, kteří si přejí absolutní pohodlí a zároveň chtějí mít vše, co potřebují, přímo u ruky.

Pro ty, kteří preferují intimnější atmosféru a autentičnost, jsou rodinné penziony a apartmány skvělou volbou. Penziony na ostrově Lošinj poskytují příjemné a přátelské prostředí, kde se ocitnete jako doma. Apartmány nabízejí možnost výběru mezi jednoduššími a cenově dostupnými apartmány, až po luxusní vily s vlastní pláží. Tyto možnosti ubytování jsou ideální pro rodiny nebo skupiny přátel, kteří preferují vlastní kuchyňku a větší prostor.

Během pobytu na ostrově Lošinj si také můžete pronajmout mobilní domy nebo kempovat na jednom z mnoha kempů na ostrově. To je zvláště oblíbené mezi milovníky přírody a dobrodružství. Kempy mají moderní vybavení a nabízejí širokou škálu zábavy a sportovních aktivit pro celou rodinu. Zde můžete naplno využít přírodního bohatství ostrova a prozkoumat jeho nezapomenutelnou faunu a floru.

Nebudete se nudit ani při pobytu na ostrově Lošinj. Můžete se vydat na procházky po malebných přístavech, podívat se na historické památky, jako je například Apoxiomenos, slavná socha antického atleta, návštěvou místního muzea nebo si užít vodních sportů na blízkých plážích. Také se můžete vydat na výlet lodí nebo na ostrovy v okolí, jako je Krk, Cres a Rab.

Pro ty, kteří si přejí klid a relaxaci, je ostrov Lošinj ideální destinací pro dovolenou. S jeho krásnou přírodou, čistým mořem a širokou nabídkou ubytování, si každý zde najde to, co hledá. Ať už se rozhodnete pro luxusní hotel, útulný penzion nebo autentický apartmán, bude to vaše záruka pro perfektní letní dovolenou na ostrově Lošinj v Chorvatsku.


Garance nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

99 procent uspokojených klientů

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Zjistit letenky