Hledáte letenku za nejnižší cenu?

Chorvatsko Byl (ostrov Brač)

Ubytování Chorvatsko Byl (ostrov Brač)


Chorvatsko je jednou z nejoblíbenějších turistických destinací na světě a je známé svými nádhernými plážemi, historickými památkami a skvělou atmosférou. Mezi jedno z oblíbených cílů turistů patří ostrov Brač, který je druhým největším chorvatským ostrovem.

Ostrov Brač se nachází v Jaderském moři a je snadno dostupný trajektem z přístavu Split. Jezdit na Brač je populární jak mezi chorvatskými obyvateli, tak mezinárodními turisty. Kromě krásných pláží a čistého moře nabízí ostrov také pestrou nabídku ubytování.

Brač má všechny druhy ubytování, které si můžete přát, od luxusních hotelů až po rodinné penziony a apartmány. Pokud hledáte pohodlné a stylové ubytování, v centru ostrova se nachází mnoho moderních hotelů s výhledem na moře. Tyto hotely často poskytují širokou škálu služeb včetně bazénů, wellness center a restaurací. Je však třeba připomenout, že rezervace v těchto hotelech je žádaná, zejména během hlavní turistické sezóny.

Pro někoho, kdo preferuje soukromí a klid, jsou zde také rodinné penziony a apartmány, které nabízejí útulné a domácí prostředí. Tyto ubytovací zařízení se často nacházejí v malebných vesnicích na ostrově a mohou být také vybaveny kuchyňským koutem, což je výhodné pro ty, kteří chtějí vařit své vlastní jídlo. Díky nim můžete zažít autentickou chorvatskou atmosféru a pobyt na Brači si skutečně užít.

Brač je známý také pro svou bohatou historii a nabízí několik možností ubytování v historických budovách, jako jsou staré kamenné vily a domy. Tyto budovy často poskytují jedinečný a nezapomenutelný pobyt a jsou ideální pro ty, kdo mají zájem o historii a kulturu ostrova.

Nezáleží na tom, zda preferujete luxusní hotel nebo útulný apartmán, vybrat si ubytování na ostrově Brač nebude problém. Je však vhodné se rozhodnout a rezervovat dostatečně předem, zejména během letní sezóny, kdy je ostrov plný turistů.

Ať už se rozhodnete pro jakýkoli typ ubytování na ostrově Brač, nemůžete se minout nádhernými plážemi a dokonalým mořem. Kombinace přívětivého prostředí, bohaté historie a skvělého ubytování z něj dělá jedinečnou destinaci pro dovolenou.


Dovolená Chorvatsko Byl (ostrov Brač)


Dovolená v Chorvatsku je velmi populární mezi turisty z celého světa. Tato země nabízí nádherné pláže, slunečné počasí a bohatou historii a kulturou. Jedním z nejkrásnějších chorvatských ostrovů, který stojí za návštěvu, je ostrov Brač.

Ostrov Brač se nachází ve střední Dalmácii a je největším ostrovem ve Splitsko-dalmatské župě. Je snadno dostupný trajektem z města Split, což z něj činí ideální cíl pro dovolenou. Ostrov je známý svými krásnými plážemi, azurovým mořem a kamennými vesničkami.

Jednou z nejznámějších atrakcí na ostrově Brač je Pláž Zlatni Rat, která se nachází poblíž města Bol. Tato oblázková pláž se charakteristickým trojúhelníkovým tvarem má celou řadu přezdívek jako "Zlatý roh" nebo "Zlatý mys". Co ji dělá tak jedinečnou je, že se mění tvar v závislosti na proudění moře a větru. Pláž je ideální pro opalování, plavání nebo vodní sporty.

Další zajímavou částí ostrova je město Supetar, které je považováno za jeho hlavní turistický a administrativní středisko. Město je plné historických památek, jako například kostel svatého Petra a kostel svatého Mikuláše. Navštivte také místní trh, kde si můžete zakoupit čerstvé ovoce a zeleninu, a ochutnejte místní speciality v jednom z restaurací.

Pro milovníky aktivity a dobrodružství, přijďte na ostrov pádlovat na kajaku nebo vyzkoušejte potápění v jeho krásném podmořském světě. Ostrov nabízí také několik cyklistických tras, které vás zavedou do malebných vesniček a úchvatných výhledů na moře.

Pokud hledáte klid a odpočinek, je tu mnoho malých a tichých pláží, které si můžete užít. Tyto pláže jsou skryty v krásné přírodě a jsou ideální pro piknik nebo relaxaci s dobrou knihou. Vychutnejte si sluneční paprsky a nechte se hýčkat příjemným jemným šuměním vln.

Nezapomeňte také ochutnat místní kuchyni. Chorvatská kuchyně je plná chutí a vůní moře. Vyzkoušejte čerstvě ulovenou rybu, chutné olivové oleje a lahodné víno, které je ve zdejších vinicích vytvářeno. Ochutnávka místních specialit je nepostradatelnou součástí návštěvy Chorvatska.

Dovolená na ostrově Brač v Chorvatsku je zárukou krásných pláží, bohaté historie a skvělého jídla. Tento nádherný ostrov nabízí vše, co potřebujete na perfektní letní dovolenou. Přijeďte si užít slunce, moře a relaxaci a objevte kouzlo ostrova Brač.


Počasí Chorvatsko Byl (ostrov Brač)


Chorvatsko, země překrásných pláží, křišťálově modrého moře, vynikajícího jídla a slunečných dnů. Jedním z nejoblíbenějších ostrovů pro dovolenou je Brač, který se nachází v Jaderském moři. Tento ostrov nabízí nekonečný výběr možností pro odpočinek a relaxaci a to vše za úžasného slunečného počasí.

Pokud hledáte perfektní horské stoupání, můžete se vydat na nejvyšší vrchol ostrova, Vidova Gora, což je místo s nejsilnějším a nejzářivějším sluncem na Brači. Pokud se rádi procházíte po pláži, nemusíte daleko jít, protože ostrov má mnoho neuvěřitelně krásných pláží.

Klima na Brači je velmi příznivé, s množstvím slunečných dnů v průběhu roku. Léto je zpravidla suché a horké, s občasnými bouřkami, které se objevují nejčastěji ve večerních hodinách. Teploty v letních měsících se pohybují v rozmezí od 25 do 35 stupňů Celsia, s teplejšími tepelnými vlnami během srpna.

Podzim na Brači je stále teplý, s teplotami kolem 20 stupňů Celsia. V této době roku se můžete těšit na blížící se sklizeň olivového oleje a vína. Zahrady a zahrádky jsou plné ovoce a zeleniny, které se používají v místní kuchyni.

Zima je na Brači mírná. Teploty klesají na průměrně 10 stupňů Celsia, ale slunce a modré nebe stále zůstávají. Pro turisty to může být ideální období pro prozkoumání mnohých historických lokalit na ostrově, včetně fascinujících římských ruin.

Jaro na Brači začíná pomalu a teploty stále klesají. Nicméně, ostrov je plný květin a přírody a je velmi příjemné vidět zelené políčka a louky.

Celkově je počasí na Brači velmi příjemné během celého roku, s množstvím slunce a tepla, které je nezbytné pro dokonalou dovolenou v Chorvatsku. Nedivte se, že se Brač stal tak oblíbeným turistickým místem a užijte si ty nejlepší pláže, historická města a gastronomické speciality, které nabízí tento krásný ostrov.


Nejčastější dotazy a odpovědi Chorvatsko Byl (ostrov Brač)


Dotaz: Potřebuji před cestou do Chorvatska očkování?
Odpověď: Většina turistů do Chorvatska nemusí podstoupit žádné speciální očkování. V některých případech může být doporučeno očkování proti klíšťové encefalitidě nebo jiným infekcím, ale záleží to na konkrétních okolnostech.

Dotaz: Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat na ostrov Brač?
Odpověď: Nejlepší způsob, jak se dostat na ostrov Brač, je lodí z přístavu v Splitu nebo přímo z letiště v Splitu. Je také možné jet trajektem z města Makarska na pevninské části Chorvatska nebo z některých dalších přístavů v okolí.

Dotaz: Jaká je nejlepší doba k návštěvě ostrova Brač?
Odpověď: Nejlepší doba k návštěvě ostrova Brač je od května do září, kdy jsou teploty příjemné a slunce svítí. V létě může být velmi horko, ale možnosti koupání v moři jsou značné. V zimě jsou ostrovy obvykle klidnější, ale koupání v moři bývá již problematické.

Dotaz: Co si vzít na dovolenou na ostrově Brač?
Odpověď: Doporučuje se brát s sebou lehké a vzdušné oblečení, plavky, opalovací krém s vysokým faktorem ochrany, ochrannou kšiltovku a obuv na koupání. Pokud budeš chtít podnikat výlety, zvaž též pohodlnou obuv. Pokud v létě přijedeš do Chorvatska, měj na paměti, že jsou tam mnohdy vyšší teploty, tak nezapomeň na hydrataci a vodu.

Dotaz: Jaká je zde místní měna a jak platit?
Odpověď: Místní měnou na ostrově Brač a v Chorvatsku je chorvatská kuna. Většina turistických zařízení přijímá platby v eurech, ale měj na paměti, že se může vyskytnout poplatek za směnu měny. Bankomaty a směnárny jsou běžné na ostrově.


Letenka Chorvatsko Byl (ostrov Brač)


Letenka Chorvatsko - Byl (ostrov Brač): Křišťálově čisté moře a malebné pláže

Při výběru letoviska v Chorvatsku je ostrov Brač neodmyslitelně spojen s představou dokonalé dovolené. S jemnými plážemi, tyrkysovým mořem a okouzlujícími vesnicemi je to jedno z nejoblíbenějších letovisek v této části Evropy. A díky leteckému spojení je nyní snazší než kdy jindy dostat se z Prahy na ostrov Brač.

Ostrov Brač, největší ze všech chorvatských ostrovů, je známý svou nádhernou přírodou, úchvatnými plážemi a klidnou atmosférou. Jeho jedinečná poloha v Jaderském moři poskytuje návštěvníkům příležitost k nádherným přírodním zážitkům a relaxaci na plážích omývaných azurovou vodou.

Pláže na ostrově Brač jsou opravdu jedinečné. Výjimečnou popularitu získala Zlatníkova pláž, známá svým bílým oblázkem a jasně modrým mořem. Tuto pláž najdete ve městě Bol, které je největším a nejznámějším letoviskem na ostrově. Dalšími oblíbenými plážemi jsou pláže Lovrečina, Murvica a Supetar. Všechny pláže jsou jedinečně krásné a nabízejí ideální podmínky pro opalování a koupání.

Pokud rádi objevujete malebné vesnice a staré kamenné domy, pak byste se měli vydat do vesnice Bol. Toto historické město je plné úzkých uliček, křivolakých cest a malebných kaváren, kde si můžete vychutnat skvělou kávu. Historická budova dominující centru města je klášter dominikánů z 15. století, který stojí na malebném náměstí.

Dalším fascinujícím místem na ostrově Brač je Vidova Gora, nejvyšší vrchol v Chorvatsku. Z vrcholu, který je vzdálen pouze 19 km od Bolu, můžete pozorovat nádherné panoramatické výhledy na celý ostrov a okolní moře. Pro turisty, kteří se nebojí dobrodružství, je Vidova Gora ideálním místem pro horskou turistiku.

Pokud jde o ubytování, na ostrově Brač je široká nabídka hotelů, apartmánů a soukromých vil. Turistické služby jsou na ostrově dobře rozvinuté a personál je vstřícný a ochotný. Můžete si vybrat ubytování v blízkosti pláže nebo si pronajmout vlastní auto a objevovat ostrov na vlastní pěst.

Ostrov Brač je bezpochyby jedním z nejkrásnějších míst v Chorvatsku. Díky novému leteckému spojení je nyní snazší než kdy jindy dostat se na ostrov a zažít tuhle krásu na vlastní kůži. Počasí je příjemné po celý rok, takže si můžete užívat své dovolené na pláži nebo objevovat okolní přírodu a krásné vesnice na ostrově Brač.


Garance nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

99 procent uspokojených klientů

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Zjistit letenky