Hledáte letenku za nejnižší cenu?

Česko Národní park Šumava

Počasí Česko Národní park Šumava


Národní park Šumava, nacházející se v jihozápadní části České republiky, je jednou z nejvýznamnějších a nejlépe zachovaných přírodních oblastí ve střední Evropě. Jeho jedinečná biodiverzita a malebná krajina lákají každý rok tisíce návštěvníků. Jedním z nejdůležitějších faktorů ovlivňujících tento národní park je samozřejmě počasí.

Šumava leží v horském pásmu a převážně se rozprostírá na jeho severní straně. Tento členitý terén má výrazný vliv na místní klima. V zimě se zde drží chladnější teploty a sněhová pokrývka zůstává velmi dlouho. Díky tomu je Šumava vyhledávaným místem pro zimní sporty jako lyžování a běžkování. Teploty dosahují v zimních měsících průměrně -5 až -10 °C.

V období jara, které trvá v Šumavě obvykle od března do května, se teploty začínají postupně zvyšovat. První květiny se objevují na loukách a stromy začínají zelenat. Jarní měsíce jsou často deštivé, což napomáhá obnově vegetace a zvyšuje bohatství divokých květin. Dochází k oteplení s průměrnými teplotami mezi 8 a 15 °C.

Léto je v Šumavě naopak mírnější než v nížinách. Průměrné teploty se pohybují mezi 18 a 25 °C. Vrcholky hor, pokryté hustými lesy, poskytují příjemný únik před horkými letními dny. V létě je také nejvyšší sezóna pro turisty, kteří přijíždějí do Národního parku Šumava za své dovolené. Turistické stezky jsou zde plné aktivit a příroda nabízí hojnost krásných scenérií.

Podzim přináší do Šumavy unikátní podívanou se změnou barev listnatých stromů. Když se listí začíná barvit do odstínů žluté, oranžové a červené, krajina se proměňuje v pestrobarevný div. Průměrné teploty se postupně snižují a pohybují se mezi 5 a 12 °C. Podzimní měsíce bývají často deštivé a mlhavé, což přidává dojem tajemnosti a romantiky.

Při plánování návštěvy Národního parku Šumava je vhodné sledovat předpověď počasí. Zejména při turistických výletech je důležité být vybaven správným oblečením a obuví, které odpovídají aktuálním podmínkám. Nezapomeňte na deštník a náhradní oblečení, protože počasí v horách může být velmi proměnlivé.

Národní park Šumava je fascinující nejen svou přírodou a biodiverzitou, ale také svým klimatem. Bez ohledu na roční období nabízí návštěvníkům jedinečný zážitek a možnost kvalitně strávit čas v přírodě. Přírodní krása a atmosféra Šumavy jsou nepopsatelné, a proto je nejlepší je zažít na vlastní kůži.


Dovolená Česko Národní park Šumava


Národní park Šumava – přírodní krása pro dovolenou v Česku

Česká republika je známá svou bohatou přírodou a malebnými krajinnými scenériemi, které lákají turisty z celého světa. Jedním z nejvýznamnějších přírodních klenotů této země je Národní park Šumava, který se nachází na jihozápadě Čech blízko hranic s Německem a Rakouskem. Tato oblast je ideálním místem pro dovolenou pro všechny milovníky přírody a outdoorových aktivit.

Národní park Šumava patří mezi největší chráněné krajinné oblasti v Česku a rozprostírá se na ploše přesahující 69 000 hektarů. Jeho jedinečná přírodní a ekologická hodnota byla oceněna v roce 1990, kdy byl park vyhlášenchráněnou krajinnou oblastí. V roce 1991 byl pak povýšen na národní park.

Co zde najdeme? Především panenskou přírodu, rozsáhlé jehličnaté lesy, prameniště říček, jezera, horské louky a divoká údolí. Vyskytuje se zde také mnoho chráněných a vzácných druhů rostlin a živočichů, včetně například rysa ostrovida nebo tetřeva hlušce.

Jedním z nejatraktivnějších míst v Národním parku Šumava je nejvyšší hora České republiky a zároveň všech Čech – Plechý, který dosahuje výšky 1 378 metrů. Na vrcholu hory se tříští krásné výhledy na okolní krajinu a na vrcholy Alp, které jsou viditelné za jasného počasí. Turisté se sem vydávají jak pěšky, tak také na kole nebo na běžkách v zimě.

Kromě Plechého je zde mnoho dalších zajímavých míst, která stojí za návštěvu. Mezi nejpopulárnější patří Modrava, která se nachází uprostřed parku a nabízí nádherné horské túry po okolí, a také kaňon Vltavy, který je jedním z nejkrásnějších údolí v celé Evropě.

Lákadlem pro milovníky architektury je například Rožmberk nad Vltavou, malebná vesnice s gotickým hradem a malebnými zákoutími. Pro rodiny s dětmi je pak ideální zastávkou Zoologická zahrada ve Vimperku, která se nachází v příjemném prostředí a nabízí možnost vidět mnoho exotických zvířat.

Pro aktivní dovolenou nabízí Národní park Šumava také širokou škálu možností. Turisté si zde mohou užít pěší turistiku, cykloturistiku, jízdu na koni, rybaření nebo jízdu na kolečkových bruslích. Pro milovníky vodních sportů je k dispozici mnoho jezer a řek s kvalitními vodami vhodnými k plavání, kajakování a windsurfingu.

Pro dovolenou v Národním parku Šumava je nejideálnější plánovat návštěvu v letním a podzimním období, kdy je počasí nejteplejší a je možné plně využít venkovních aktivit. V zimě pak park nabízí mnoho skvělých možností pro zimní sporty, jako je běžkování nebo sjezdové lyžování.

Dovolená v Národním parku Šumava je skvělou příležitostí k odpočinku v přírodě a k objevování jedinečných přírodních krás. Bez ohledu na typ dovolené, kterou si zde vyberete, jste si jisti, že se vrátíte s krásnými vzpomínkami a novými zážitky.


Letenka Česko Národní park Šumava


Národní park Šumava je jedním z nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších přírodních parků v České republice. Nachází se na jihozápadě země, poblíž hranic s Německem a Rakouskem. Tento národní park je domovem neuvěřitelné ho množství biodiverzity, zahrnující rozsáhlé lesy, horské vrcholky a tajemné rašeliniště.

Pokud jste z Česka a máte zájem o návštěvu Národního parku Šumava, letenka je ideální volbou. Cestování letadlem umožňuje překonat velkou vzdálenost za krátkou dobu a díky blízkosti letiště na jihu Čech můžete snadno a rychle dostat do této přírodní oázy.

Při letu nad Šumavou se vám naskytne úžasný pohled na rozsáhlé lesní porosty, které tvoří jedinečný ekosystém tohoto parku. Šumava je známá svými bukovými a smrkovými lesy, které se táhnou do dálek. Vysokohorské vrcholky, jako například Plechý nebo Velký Javor, jsou dalším zážitkem, který si při letu nad Šumavou můžete užít. Tyto vrcholky nabízejí nádherný výhled na okolní krajinu.

Dalším fascinujícím místem, které lze spatřit při letu nad Šumavou, je rašeliniště. Tato mokřadní oblast je domovem mnoha vzácných druhů rostlin a živočichů. Při letu nad rašeliništěm budete překvapeni jeho rozsahem a neuvěřitelným množstvím barevných květů a zeleně.

Kromě přírodních krás je Šumava také známá svou bohatou historií. Při letu nad tímto regionem můžete spatřit zříceniny středověkých hradů a zámků, které jsou důkazem minulosti této oblasti. Můžete si tak vychutnat pohled na památky, které jsou jinak schované v lesích a zřejmé pouze při výletech pěšky.

Letenka do národního parku Šumava je ideální způsob, jak získat celkový přehled o této krásné oblasti. Cestování letadlem vám umožní vidět nejen jednotlivé části parku, ale také si vychutnat celkový pohled na krajinu. Při letu nad Šumavou si můžete osvojit mnoho informací o fauně a flóře tohoto místa a získat hlubší porozumění jeho unikátnímu ekosystému.

Pokud jste přírodní nadšenci a milujete krásu přírody, letenka do národního parku Šumava je pro vás skvělou volbou. Při letu budete mít jedinečnou příležitost obdivovat rozmanité krajinářské scenérie a užít si nevšední pohled na jedno z nejkrásnějších míst České republiky.


Ubytování Česko Národní park Šumava


Národní park Šumava se nachází na jihozápadě České republiky a je jedním z nejvýznamnějších a nejkrásnějších přírodních území v zemi. Tento národní park je ideálním cílem pro milovníky přírody, turisty, cyklisty, běžkaře i rodiny s dětmi. Pokud se chystáte využít výhod, které nabízí, je důležité zvážit ubytování.

Národní park Šumava je rozlehlý a nabízí mnoho možností ubytování pro různé typy turistů. Místní vrchnostenská města, jako je Železná Ruda nebo Srní, mají širokou nabídku hotelů, penzionů a apartmánů. Tyto možnosti jsou ideální pro ty, kteří si přejí pohodlné a komfortní ubytování s plným servisem. Mohou si užít restaurace, bazény, wellness centra a další vybavení v jejich blízkosti.

Pro ty, kteří mají rádi blízký kontakt s přírodou a chtějí si vychutnat opravdový dovolenkový zážitek, jsou zde k dispozici kempy a chatky. Tyto možnosti ubytování jsou rozprostřeny po celém národním parku a nabízejí vám příležitost strávit noc v přírodě a vychutnat si klid a ticho okolních lesů. K dispozici jsou již předem postavené chatky s pevnými stěnami, ale také kempování vlastním stanem, karavanem nebo obytným autem.

Národní park Šumava také nabízí možnost ubytování v horských chatách, které jsou rozmístěny po celém území parku. Tyto chaty jsou často vysoko v horách a nabízejí jedinečný a nezapomenutelný výhled na nádhernou krajinu. Ubytování v horské chatě je ideální variantou pro turisty, kteří se chtějí věnovat turistice, horským túrám a chtějí si užít krásu přírody ve vzdálenějších oblastech parku.

Kromě těchto standardních možností je také možné si pronajmout soukromou chatu nebo chalupu v oblasti Šumavy. Tato možnost je ideální pro rodiny nebo skupiny přátel, kteří chtějí mít svůj soukromý prostor a nezávislost. Tyto chaty jsou plně vybavené a nabízejí vám možnost vařit vlastní jídlo, grilovat a trávit čas nezávisle na ostatních turistech.

Národní park Šumava je bezpochyby jedním z nejkrásnějších a nejvýznamnějších přírodních území v České republice. Pokud se sem chystáte na dovolenou, vybrat si vhodné ubytování je důležitá součást vašeho plánu. Bez ohledu na to, zda upřednostňujete pohodlný hotel, rozdílné chatky nebo soukromou chatu, Národní park Šumava vám nabízí širokou škálu možností, které uspokojí všechny vaše potřeby a přání.


Nejčastější dotazy a odpovědi Česko Národní park Šumava


Otázka: Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat do Národního parku Šumava?
Odpověď: Nejlepší způsob, jak se dostat do Národního parku Šumava, závisí na vaší polohy. Pokud cestujete z Prahy, nejlepší způsob, jak se dostat do parku, je autem nebo autobusem. Pokud cestujete ze západní Evropy, můžete se dostat do parku vlaky nebo autobusem. Pokud letíte do Prahy, můžete si pronajmout auto nebo využít veřejnou dopravu.

Otázka: Jaké jsou nejoblíbenější turistické atrakce v parku?
Odpověď: Některé z nejoblíbenějších turistických atrakcí v parku zahrnují Boubínský prales, Prášilské jezero, Vydra Canyon a četné pěší a cyklistické trasy.

Otázka: Jaké typy ubytování jsou k dispozici v parku?
Odpověď: V parku se nachází řada různých ubytovacích zařízení, včetně hotelů, penzionů, chat a kempů.

Otázka: Jaká jsou pravidla a omezení pro turisty v parku?
Odpověď: Turisté by měli dodržovat značení tras, neopouštět vyznačené cesty, nekrájet rostliny a nesbírat lesní plody. Také by měli být opatrní, když potkají divoká zvířata a měli by se vyhýbat oblastem, kde jsou zákaz vstupu.

Otázka: Jaké aktivity jsou populární v parku během zimy?
Odpověď: V zimě jsou populární lyžování, snowboarding, běžecké lyžování a sněžné boty. Park nabízí také klasické zimní atrakce, jako jsou saně a koňské spřežení.

Otázka: Je nutné si předem rezervovat parkovné pro automobil?
Odpověď: Pokud parkujete ve vyhrazených parkovacích místech v parku, je nutné si předem parkovné rezervovat. Některé parkovací místa mají omezenou kapacitu, takže je důležité si rezervovat místo včas.


Garance nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

99 procent uspokojených klientů

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Zjistit letenky