Hledáte letenku za nejnižší cenu?

Česko Hradčany a Pražský hrad

Letenka Česko Hradčany a Pražský hrad


Článek - Objevte krásy Česka: Hradčany a Pražský hrad

Česko je země bohatá na historii, kulturu a nádherná přírodní místa. Mezi jedny z nejslavnějších památek patří nepochybně Hradčany a Pražský hrad, které lákají miliony návštěvníků z celého světa každý rok.

Hradčany jsou jednou z pražských čtvrtí a nachází se na stejnojmenném kopci nad řekou Vltavou. Jsou domovem několika významných historických a architektonických památek, které odhalují bohatství a krásu české historie. Mezi nejznámější patří Pražský hrad, který se postupně vyvíjel během více než 1000 let a dnes je nejen prezidentským sídlem, ale také jedním z hlavních symbolů státu. Jeho areál je rozlehlý a nabízí procházky okolo nádvoří se slavnými historickými budovami, včetně gotické katedrály svatého Víta, Románského a Bazilikálního paláce. V hradním komplexu se také nachází slavná Zlatá ulička, malý romantický uliček se středověkými domky, kde kdysi žili sluhové a zbrojnoši hradu.

S Hradčany je spojena také slavná Karlova hora, která nabízí krásný výhled na město Prahu. Na této hoře se nachází Petřínská rozhledna, kterou lze jednoduše vystoupat po krásných zahradách s rozmanitou květinovou výzdobou. Z vrcholu rozhledny pak můžete obdivovat panoramatický výhled na celé město.

Dalším skvostem na Hradčanech je také Loretánská kaple se svatou Krví Kristovou, která je jednou z nejvýznamnějších poutních míst v Česku. Její výzdoba nese silný barokní ráz a v kapli se nachází také sbírka cenných uměleckých předmětů.

Procházkou Hradčany se propracujete až k Malestranskému náměstí, které bylo vydlážděno v 18. století a je obklopeno elegantními renesančními a barokními domy. Najdete zde také Kostel svatého Mikuláše, který je nejen monumentální, ale také slouží pro koncerty a další kulturní akce.

Návštěva Hradčan je také skvělou příležitostí pro ochutnání českého jídla a nápojů v jednom z mnoha tradičních pivnic nebo restaurací, které se v okolí nachází.

Pražský hrad a Hradčany jsou bezpochyby jednou z nejvýznamnějších a nejnavštěvovanějších památek v Česku. Jejich jedinečná historie, architektura a nádherné okolí lákají návštěvníky z celého světa. Pokud chcete zažít autentickou atmosféru Česka a objevit jeho kulturní poklady, nezapomeňte zařadit Hradčany a Pražský hrad na seznam míst, která musíte navštívit!


Dovolená Česko Hradčany a Pražský hrad


Český Hradčany a Pražský hrad jsou jedním z nejvyhledávanějších turistických míst v České republice. Nalézají se v historickém centru Prahy a představují symboly a ztělesnění bohaté historie a kultury země.

Hradčany, které jsou nejvýše položenou částí Prahy, tvoří malebnou čtvrť s úzkými uličkami a nádhernými budovami. Jejich dominantou je právě Pražský hrad, který je největším hradem na světě. Své návštěvníky okouzlí nejen svou majestátností, ale také skvělým výhledem na celou Prahu. Vstup na hradní nádvoří je po monumentálním hradním schodišti, které je obklopeno historickými stavbami. Těmi nejznámějšími jsou bazilika svatého Jiří a katedrála svatého Víta.

Bazilika svatého Jiří, která byla založena v 10. století, je nejstarším dochovaným kostelem na Pražském hradě. Její interiér je bohatě zdoben freskami a návštěvníci si mohou prohlédnout například i krásný hřbitovní kostelík s renesančními náhrobky. Katedrála svatého Víta je největší kostelovou stavbou v České republice a jedním z největších gotických chrámů na světě. Je symbolem české státnosti a útočištěm pro mnoho klíčových relikvií a korunovačních klenotů.

Pražský hrad nabízí návštěvníkům také bránu do minulosti. V jeho interiérech se nachází mnoho muzeí a galerií, které představují věhlasnou českou historii, umění a kulturu. Mezi nejznámější patří například Starý královský palác, který sloužil jako sídlo českých králů, nebo Zlatá ulička, kde si návštěvníci mohou prohlédnout dobové exponáty a zažít atmosféru minulých staletí.

Na Hradčanech se rovněž nachází Ladronka, rozsáhlý park, který nabízí možnost procházek a odpočinku v těsné blízkosti historických památek. V zimě se park stává oblíbeným místem pro bruslení na zamrzlé nádrži.

Dovolená na Českých Hradčanech a Pražském hradě je nezapomenutelným zážitkem. Kromě návštěvy historických památek a muzeí je možné si také vychutnat českou kuchyni v některé z mnoha restaurací a kaváren v okolí. Výhodou je také blízkost dalších pražských památek, jako je Karlův most, Staroměstské náměstí či Petřínská rozhledna.

Navštívit Český Hradčany a Pražský hrad znamená proniknout do tajemství minulosti a prožít atmosféru středověku. Dovolená zde je vhodná pro milovníky historie, architektury a kultury, ale také pro ty, kdo chtějí objevovat krásy jednoho z nejkrásnějších měst na světě.


Nejčastější dotazy a odpovědi Česko Hradčany a Pražský hrad


1. Jaké jsou otevírací hodiny Pražského hradu a Hradčan?

Pražský hrad je otevřen denně od 9:00 do 18:00 a Hradčany jsou přístupné 24 hodin denně.

2. Kolik stojí vstupenky na Pražský hrad?

Ceny vstupenek se liší podle toho, jaké expozice chcete navštívit. Základní vstupné na královskou cestu a Starý královský palác stojí 350 Kč pro dospělého.

3. Jak se dostat na Hradčany?

Nejlepší způsob, jak se dostat na Hradčany, je pěšky nebo hromadnou dopravou. Můžete použít tramvaj č. 22, která zajíždí až na Pražský hrad.

4. Kdy se konají střídání stráží na Hradčanech?

Střídání stráží se koná každou hodinu mezi 9:00 a 17:00 denně na Pražském hradě.

5. Co si můžu prohlédnout na Pražském hradě?

Na Pražském hradě si můžete prohlédnout mnoho historických památek a muzeí jako například Královský palác, Katedrálu sv. Víta, Zlatou uličku, Starý královský palác a další.

6. Jak zarezervovat vstupenky na Pražský hrad?

Vstupenky na Pražský hrad lze zakoupit online nebo na místě. Doporučuje se je ovšem zakoupit předem, pokud nechcete trávit dlouhou dobu ve frontě na pokladnách.

7. Má Pražský hrad otevřeno v době pandemie?

Ano, Pražský hrad má i v době pandemie otevřeno, nicméně jsou některé expozice uzavřené nebo mají omezený počet návštěvníků.

8. Jaké jsou nejlepší fotografické místa na Pražském hradě a Hradčanech?

Nejvyhledávanější fotografická místa jsou především Vojenská zahrada, Staré Město a celkově celý pohled na Prahu z Hradčan.

9. Můžu si vzít zvíře na Pražský hrad?

Bohužel, na Pražský hrad se nesmí brát domácí zvířata.

10. Kde najdu parkování na Hradčanech?

Parkoviště na Hradčanech jsou velice drahé a málo je jich k dispozici. Doporučuje se využít městskou hromadnou dopravu a zaparkovat mimo centrum.


Počasí Česko Hradčany a Pražský hrad


Hradčany a Pražský hrad, dvě významná místa v České republice, nejenže nabízejí historickou a kulturní krásu, ale také mají svoje specifické počasí. Tyto lokality, nacházející se v metropoli Praze, mají vliv na místní klima a způsobují, že se zde často setkáváme s různými povětrnostními podmínkami.

Hradčany, které jsou označovány za nejstarší část Prahy, spadají do oblasti kontinentálního klimatu s mírnými ročními obdobími. V létě zde panuje teplé a suché počasí, s průměrnými teplotami kolem 25 °C. Vysoké teploty a slunečné dny jsou ideální pro procházky okolím Pražského hradu a navštěvování jeho památek. Večery jsou příjemně chladné, což umožňuje relaxaci po dni stráveném objevováním krás města.

Přechod mezi ročními obdobími na Hradčanech je obvykle plynulý, s mírnými teplotami na jaře a podzim. Teploty se pohybují kolem 10-15 °C, což je skvělá příležitost pro procházky po zahradách Pražského hradu, kde můžete obdivovat kvetoucí stromy a rozkvetlou flóru.

Zima na Hradčanech je obvykle suchá a chladná. Teploty klesají pod bod mrazu a vytvářejí kouzelnou atmosféru procházek po městě. Sněhová pokrývka zdobí historické budovy a památky, vytvářejíc z Hradčan nezapomenutelný pohled. V blízkosti Pražského hradu se také nachází oblíbený vánoční trh, který láká návštěvníky z celého světa.

Pražský hrad, který je střežen nádhernou katedrálou svatého Víta, se rozkládá na severním okraji Prahy a ovlivňuje jeho mikroklima. Díky své poloze na kopci nad městem, kde není žádná blízká vodní plocha, jsou teplotní podmínky lehce odlišné od zbytku Prahy. V létě může například být o něco tepleji a sušeji, zatímco v zimě je zde zpravidla o několik stupňů chladněji.

Obě místa - Hradčany a Pražský hrad - spojuje bohatá historie, umění a kultura. Nezávisle na počasí, návštěva těchto míst v České republice je vždy uvítána. Během návštěvy bychom měli být připraveni na různé povětrnostní podmínky - od slunečných dnů, přes vlhké počasí, až po zasněžené uličky. I když je počasí téměř vždy nepředvídatelné, návštěvníci si výhledy a atmosféru Hradčan a Pražského hradu užijí v jakémkoli počasí.


Ubytování Česko Hradčany a Pražský hrad


Česko je krásná země, která je plná krásných památek a historických míst. Mezi nejkrásnější patří bezpochyby Pražský hrad a Hradčany, které se nacházejí v centru Prahy.

Hradčany jsou historická čtvrť, která se nachází na západním břehu Vltavy a jsou spojeny se zbytkem města Maltou a Karlínem přes Karlov most. Hradčany jsou také domovem největšího a nejvyššího hradu na světě, Pražského hradu.

Pobyt v Hradčanech a v okolí Pražského hradu může být nezapomenutelným zážitkem. K dispozici máte velké množství ubytování, od luxusních hotelů až po menší penziony a apartmány. Pokud cestujete s rodinou nebo s přáteli, je dobré volit například apartmány, které nabízejí mnohem více prostoru a nezávislosti.

V blízkosti Hradčan najdete také několik luxusních hotelů, které vám nabídnou pohodlné a elegantní ubytování. Tyto hotely jsou často umístěny v blízkosti slavných památek a nabízejí prvotřídní služby, včetně restaurací, wellness a fitness center.

Další možností ubytování jsou menší penziony a hotelové pokoje. Ty vám nabídnou jednoduchou a útulnou atmosféru a často jsou cenově dostupnější než velké hotely. Tyto pokoje však často nejsou tak luxusně vybaveny jako pokoje v luxusních hotelech.

Při plánování pobytu v Hradčanech a na Pražském hradě je důležité pamatovat na to, že tato oblast je turisty velmi oblíbená a mnohdy přeplněná. Proto je dobré si ubytování rezervovat v dostatečném předstihu, aby vám neunikla ta nejlepší nabídka.

Oblast Hradčan a Pražského hradu nabízí mnoho zajímavých aktivit pro návštěvníky. Můžete navštívit krásné zahrady, historické paláce a muzea, nebo si užít procházku po malebných uličkách čtvrte.

Závěrem lze říci, že pobyt v Hradčanech a na Pražském hradě je nezapomenutelným zážitkem a ubytování v této oblasti je širokého výběru, takže si zaručeně najdete tu nejlepší volbu pro svůj přístup.


Garance nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

99 procent uspokojených klientů

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Zjistit letenky