Hledáte letenku za nejnižší cenu?

Česko Český Krumlov

Dovolená Česko Český Krumlov


Pokud hledáte ideální dovolenou v Česku, nezapomeňte zahrnout do svých plánů návštěvu města Český Krumlov. Toto malebné město, které se nachází v jižních Čechách, si získává srdce návštěvníků díky svému historickému centru, památkám a krásné přírodě.

Český Krumlov je známý svým jedinečným a dobře zachovalým historickým centrem, které je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Hlavní dominantou města je Český Krumlovský zámek, který je považován za jeden z nejvýznamnějších stavebních komplexů ve střední Evropě. Prohlídka zámku vám umožní nahlédnout do života šlechty a procházet se krásnými zahradami. Navštivte také zámecký park, který je ideálním místem na piknik nebo odpočinek.

Dalším ohromujícím místem, které byste neměli vynechat během své návštěvy Českého Krumlova, je historické centrum s nejstarší dochovanou českou třípatrovou loubkovou mosteckou budovou. Procházejte úzkými uličkami a obdivujte krásné historické domy. Jedním z nejslavnějších míst v centru je Latrán, což je historická část města, která se nachází pod zámkem. Zde můžete objevovat tradiční řemesla, jako je výroba skla, keramiky nebo dřevěných hraček.

Pokud hledáte přírodní krásy, Český Krumlov je obklopen úchvatným venkovem. Prozkoumejte okolní lesy, jezera a řeky. Máte možnost navštívit Napajedla, což je přírodní rezervace zhruba 7 km od města. Zde můžete sledovat ptáky, procházet se mezi rozkvetlými loukami nebo si vychutnat piknik u vody.

Pro milovníky kultury je Český Krumlov také domovem mnoha festivalů a kulturních událostí po celý rok. Nejvýznamnějším z nich je Mezinárodní festival Egon Schiele Art Centrum, který se koná každoročně v létě a představuje práce významných umělců z celého světa.

Pokud se rozhodnete navštívit toto kouzelné město, můžete se ubytovat v jednom z mnoha historických hotelů nebo penzionů, které nabízí autentický pohled na českou kulturu a atmosféru. Neměli byste také zapomenout ochutnat tradiční českou kuchyni, kterou lze v místních restauracích ochutnat.

Pokud hledáte kombinaci historie, přírody a kultury, Český Krumlov je pro vás ideálním místem pro dovolenou. Nechte se svést krásou tohoto malého českého města a zažijte nezapomenutelné zážitky.


Letenka Česko Český Krumlov


Český Krumlov: Tajemné město v srdci Česka

Český Krumlov, malé historické město nacházející se v jižních Čechách, přitahuje turisty z celého světa svou bohatou historií a jedinečnou atmosférou. Pokud se chystáte navštívit toto kouzelné místo, nejlepší a nejpohodlnější způsob, jak se tam dostat, je prostřednictvím letenky.

Stejně jako mnoho dalších evropských destinací, Český Krumlov je dobře přístupný letecky. V blízkosti se nacházejí různé letiště, která nabízejí spojení s většinou evropských měst. Pokud přiletíte z různých koutů světa, nejlepší volbou je mezinárodní letiště Václava Havla v Praze. Zde můžete získat přímé lety z mnoha světových metropolí.

Jakmile přistoupíte na letušku a usednete do letadla, můžete se těšit na pohodlnou cestu a nádherný výhled z výšky. Během letu budete mít možnost obdivovat malebné krajiny Česka předtím, než dorazíte na letiště v Praze.

Po přistání na letišti v Praze je zde několik možností, jak se dostat do Českého Krumlova. Nejběžnější volbou je zajištění transferu z letiště přímo do Českého Krumlova. Existuje mnoho společností, které nabízejí tuto službu za přijatelnou cenu, a poskytují odvoz přímo až k vašemu hotelu v Českém Krumlově.

Pokud se rozhodnete vydat se na cestu z Prahy do Českého Krumlova po vlastní ose, můžete to udělat různými způsoby. Oběma možnostmi jsou přímé vlaky nebo autobusy, které jezdí pravidelně z Prahy do Českého Krumlova. Trasa trvá zhruba 3 hodiny a při příjezdu budete odměněni pohledem na historické centrum města, který je zapsán na seznamu Světového dědictví UNESCO.

Po příjezdu do Českého Krumlova se připravte na to, že budete okouzleni tajemnou atmosférou tohoto historického místa. Malebné úzké uličky, historické budovy a impozantní hrad nad řekou Vltavou vás okouzlí. Město je známé svým zachovalým středověkým jádrem a je zde spousta místních atrakcí, které stojí za to navštívit.

Příjezd do Českého Krumlova prostřednictvím letenky je rychlý, pohodlný a jednoduchý způsob, jak se dostat do tohoto tajemného města. Možnost přistání v Praze a následné zajištění transferu nebo veřejné dopravy umožňuje snadný přístup pro turisty z celého světa. Takže pokud se chystáte na dovolenou v Česku a chcete zažít nezapomenutelný zážitek, letenka do Českého Krumlova je vaší nejlepší volbou.


Počasí Česko Český Krumlov


Český Krumlov, malebné městečko ležící v jižních Čechách, má bohatou historii a kouzelnou atmosféru. Nejen turisté, ale i místní obyvatelé jsou často závislí na počasí, které ovlivňuje jejich každodenní životy. Pojďme se proto podívat na typické počasí v této oblasti a jak může ovlivnit život v Českém Krumlově.

Česko, včetně Českého Krumlova, se nachází ve středoevropském kontinentálním podnebném pásu, což znamená, že zde existují čtyři výrazné roční období. Letní měsíce obecně přinášejí teplé a slunečné počasí, s průměrnými teplotami kolem 25 stupňů Celsia. Návštěvníci mohou očekávat příjemné teploty, které jsou ideální pro procházky po malebných uličkách města, projížďky na kole po okolních vesnicích a relaxaci u Vltavy, která protéká městem. Na jaře a na podzim je počasí mírnější, s teplotami kolem 15 stupňů Celsia. Tyto období jsou zpravidla ideální pro turistiku a poznávání krásné přírody v okolí Českého Krumlova.

Zima však může být v Českém Krumlově poměrně drsná. Teploty často klesají pod bod mrazu a sníh pokrývá město a jeho okolí. Místní obyvatelé a návštěvníci si mohou užít zimní radovánky, jako je lyžování a snowboarding v nedalekých horách, bruslení na zamrzlých rybnících nebo procházky zasněženými uličkami města. Je však důležité být připraven na chladné počasí a vhodně se oblékat.

Nejdůležitější faktor, který ovlivňuje počasí v Českém Krumlově, je jeho poloha a geomorfologie. Leží v údolí, obklopené kopci a horami, což způsobuje, že město je náchylné na rychlé změny počasí. Místní obyvatelé často říkají, že zde můžete zažít všechna čtyři roční období během jediného dne. To znamená, že je důležité mít s sebou vhodné oblečení a být připraven na různé klimatické podmínky.

V posledních letech se v souvislosti s globálním oteplováním a změnou klimatu často objevují extrémní počasí i v Českém Krumlově. Můžeme zaznamenat extrémně horké léto s vysokými teplotami a nedostatkem srážek, což může mít negativní dopad na zemědělství a přírodu v regionu. Na druhou stranu, na jaře a na podzim můžeme zaznamenat silné bouřky a deště, které mohou vést k povodním a dalším přírodním katastrofám.

Počasí v Českém Krumlově je tedy velmi různorodé a proměnlivé. Bez ohledu na roční období je však toto malebné městečko stále krásné a láká návštěvníky k objevování jeho kouzel. Stačí pouze být připraven na různé klimatické podmínky a nechat se unášet atmosférou tohoto jedinečného místa.


Nejčastější dotazy a odpovědi Česko Český Krumlov


1. Jak se dostat do Českého Krumlova?
- Z Prahy můžete jet vlakem, autobusem nebo autem. Cesta trvá přibližně 2,5 hodiny.

2. Kde lze parkovat v Českém Krumlově?
- V Českém Krumlově lze parkovat na parkovištích u stadionu, na Špičáku nebo v parkovacích domech, které se nachází na okraji města.

3. Jaké jsou nejlepší místa k návštěvě v Českém Krumlově?
- Mezi nejlepší místa patří Krumlovský zámek, Muzeum fotografie, Zámecká zahrada, Křížová cesta nebo Dívčí kámen.

4. Kolik stojí vstupné do Krumlovského zámku?
- Vstupné do Krumlovského zámku závisí na sezóně. V letním období (květen až září) stojí vstupné pro dospělého 300 Kč.

5. Kde se dají koupit suvenýry v Českém Krumlově?
- Suvenýry v Českém Krumlově se dají koupit na několika místech, například v obchodě s turistickými suvenýry na náměstí Svornosti, v obchodech s keramikou nebo v galeriích.

6. Jaké jsou nejlepší restaurace v Českém Krumlově?
- Mezi nejlepší restaurace v Českém Krumlově patří Papa´s Living Restaurant, Restaurant Šatlava, Švýcarští Rybáři nebo Laibon.

7. Jaké jsou populární festivaly a události v Českém Krumlově?
- Populární festivaly a události v Českém Krumlově jsou například Slavnosti piva, Svatojánské slavnosti, Mezinárodní festival folklóru nebo Advent v Krumlově.

8. Lze si v Českém Krumlově pronajmout kolo?
- Ano, v Českém Krumlově lze si pronajmout kolo u několika půjčoven, například u půjčovny Pražák nebo u půjčovny na Jelení zahradě.

9. Jaké jsou nejlepší ubytování v Českém Krumlově?
- Mezi nejlepší ubytování v Českém Krumlově patří Hotel Bellevue, Hotel Růže, U Malého Vítka nebo Penzion U Matesa.

10. Jak dlouho bych měl zůstat v Českém Krumlově?
- Doporučuje se zůstat v Českém Krumlově alespoň jeden den, aby bylo možné projít hlavní turistické atrakce. Pokud máte více času, je doporučeno zůstat až tři dny, aby bylo možné navštívit i okolní místa.


Ubytování Česko Český Krumlov


Město Český Krumlov, které se nachází v jižních Čechách nedaleko českého hranice s Rakouskem, je jedním z nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších míst v Česku. Jeho historické centrum bylo zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO a přitahuje návštěvníky z celého světa svou jedinečnou atmosférou.

Když sem přijedete, budete potřebovat ubytování a v Českém Krumlově máte na výběr velkou škálu možností. Město nabízí různé druhy ubytování, které vyhoví každému cestovateli a každé kapse.

Pokud hledáte luxusní zážitek, můžete si vybrat některý z několika historických paláců a hotelů, které se nacházejí přímo v centru města. Tyto hotely kombinují moderní pohodlí s historickým šarmem a nabízejí luxusní pokoje s veškerým vybavením, jako je například klimatizace, minibar, vlastní koupelna a Wi-Fi připojení. Navíc často mají vlastní restauraci, kde si můžete vychutnat gastronomický zážitek.

Pro ty, kteří preferují menší, rodinný typ ubytování, je v Českém Krumlově také mnoho penzionů a rodinných hotelů. Tyto ubytovací zařízení poskytují útulné pokoje za přijatelnou cenu a často mají možnost stravování ve vlastní restauraci nebo snídani zahrnutou v ceně.

Pro cestovatele s omezenějším rozpočtem je ideální možností ubytování v hostelu. Český Krumlov má několik levných hostelů s možností ubytování v pokojích sdílených s dalšími cestovateli. Hostely obvykle nabízejí společný kuchyňský kout, kde si můžete uvařit vlastní jídlo, a společenskou místnost, ve které se můžete setkat s dalšími cestovateli.

Pokud preferujete nezávislost a soukromí, můžete si také pronajmout celý apartmán nebo pokoj v soukromém domě. Tato možnost je ideální pro rodiny nebo skupiny přátel, kteří chtějí mít větší prostor a možnost vaření.

Ať už zvolíte jakýkoli typ ubytování, v Českém Krumlově nebudete zklamáni. Město je malé, a tak je všechno dobře dostupné a můžete se snadno dostat do všech důležitých památek a atrakcí, které toto historické město nabízí. Navíc se těšte na krásné výhledy na řeku Vltavu a okolní zelené kopce.

Ubytování v Českém Krumlově je snadné a může vyhovět každému rozpočtu a preferencím. Ať už jste romantický pár, rodina s dětmi nebo cestovatel na průzkum samotného města, určitě si najdete to správné místo pro odpočinek a relaxaci po prohlídce tohoto nádherného místa.


Garance nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

99 procent uspokojených klientů

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Zjistit letenky