Hledáte letenku za nejnižší cenu?

Česko Adršpašsko-teplické skály

Dovolená Česko Adršpašsko-teplické skály


Severovýchodně od České republiky, nedaleko od polských hranic, se nachází jedno z nejmalebnějších a nejzajímavějších přírodních území – Adršpašsko-teplické skály. Tento komplex pískovcových skalních útvarů láká každoročně tisíce turistů z celého světa.

Adršpašsko-teplické skály jsou součástí Krkonošského národního parku a jsou domovem unikátní a pestrobarevné skalní scenérie. Skalní útvary zde vznikly před miliony let erozními procesy a dodnes jsou svědky neuvěřitelné síly přírody. Vysoké věže, skalní stěny a mohutné balvany vytvářejí jedinečnou atmosféru a lákají k prozkoumání.

Tato turistická atrakce nabízí návštěvníkům možnost procházek po přírodních stezkách, které vedou kolem nejzajímavějších útvarů. Můžete vyrazit na delší túru nebo si zvolit kratší okruh vhodný i pro rodiny s dětmi. Vzhledem k nerovnému terénu je ale nutné dát pozor a dbát opatrnosti.

Jedním z nejznámějších a nejmalebnějších míst v této oblasti jsou Teplické skály. Nachází se zde například Velký vodopád, který vytváří osvěžující atmosféru a poskytuje úžasnou příležitost pro fotografování. Další zajímavé útvary jsou Královská cesta, Čertova kostka nebo Sloup Koruny.

Adršpašské skály jsou tvořeny vysokými skalními stěnami a masivy, které se táhnou až do výšky kolem 80 metrů. Přírodní útvary zde dostaly názvy jako Adam a Eva, Napoleonova hlava nebo Pevnost. Pro ty, kdo mají chuť na adrenalin, je připravena možnost lezení po skalách s pomocí specialistického vybavení.

Kromě procházek a lezení mohou návštěvníci Adršpašsko-teplických skal využít i různé další aktivity. Oblast je totiž vyhledávána nejen turisty, ale i horolezci, cyklisty nebo milovníky geocachingu. Existuje zde také možnost projížďky na koni nebo jízdy na horském kole. Ubytování je k dispozici v blízké okolí, ve vesnicích a městech jako je Teplice nad Metují nebo Náchod.

Pokud plánujete dovolenou v Česku a hledáte unikátní místo, Adršpašsko-teplické skály by neměly chybět na vašem seznamu. Přírodní krása, neuvěřitelná atmosféra a pestrobarevné skalní útvary vám zaručí nezapomenutelný zážitek. Ať už se vydejete na delší túru nebo si projdete jen část zdejšího komplexu, budete jistě nadšeni z krás, které příroda nabízí v této jedinečné oblasti.


Nejčastější dotazy a odpovědi Česko Adršpašsko-teplické skály


1. Jak se dostanu do Adršpašsko-teplických skal?
- Nejlepší způsob je cestovat autem. Z Prahy je to přibližně dvě hodiny jízdy směrem na Hradec Králové. Můžete také využít autobusovou dopravu, která je k dispozici ze větších měst.

2. Jaké jsou vstupní poplatky?
- Cena vstupného se liší podle sezóny. Doporučuji zkontrolovat aktuální ceny na oficiálních webových stránkách Adršpašsko-teplických skal.

3. Jak dlouho trvá prohlídka skal?
- Návštěva skal záleží na vašich preferencích. Obecně se prohlídka skal pohybuje mezi dvěma až třemi hodinami.

4. Je nutné si rezervovat prohlídku v předstihu?
- Rezervace prohlídky není nutná, ačkoli je lepší si ji předem zarezervovat v obdobích vysoké návštěvnosti, jako jsou víkendy a prázdniny.

5. Lze se ve skalách ubytovat?
- Ano, v okolí skal se nachází několik hotelů, penzionů a kempů, kde si můžete zarezervovat ubytování.

6. Jaké jsou nejlepší treky a stezky v oblasti?
- Nejpopulárnějšími trasami jsou Modrý chodník, který vás provede skalami, a stezka na Teplické skály. V okolí jsou také mnohé další turistické stezky, které nabízejí pěkné výhledy na okolní krajinu.

7. Lze se ve skalách vykoupat?
- Bohužel, ve skalách není možné se koupat, protože se nachází v chráněné přírodní rezervaci.

8. Můžu si ve skalách zaparkovat?
- Ano, ve skalách jsou parkoviště, kde si můžete zaparkovat své vozidlo. Je však vhodné dorazit včasně, protože parkoviště se může zaplnit během turistické sezóny.

9. Je vhodné prohlídku skal podnikat s dětmi?
- Ano, prohlídka skal je vhodná i pro děti. Je však důležité dodržovat bezpečnostní pokyny a zajišťovat dohled nad dětmi, zejména na úzkých a strmých místech.

10. Jsou ve skalách restaurace nebo občerstvení?
- Ano, v blízkosti skal se nachází restaurace, kde si lze odpočinout a občerstvit se po prohlídce. Zároveň můžete také využít piknikových prostorů v okolí.


Počasí Česko Adršpašsko-teplické skály


Adršpašsko-teplické skály - krásná přírodní destinace, kterou nejde opomenout, nejenom díky svým unikátním skalním útvarům, ale také díky svému proměnlivému počasí. Tato lokalita se nachází v severovýchodní části České republiky, nedaleko hranice s Polskem, a téměř po celý rok láká lidi z celého světa.

Adršpašsko-teplické skály jsou skutečným rájem pro milovníky přírody a outdoorových aktivit. Tyto pískovcové útvary vznikly před mnoha miliony let erozí. V současné době jsou chráněnou přírodní rezervací a turistickou atrakcí, která nabízí jedinečný zážitek ať už pro jednotlivce, páry či celé rodiny.

Typickým rysem této oblasti je její rozmanitost a to platí i pro počasí. Během roku zde můžeme zažít všechny čtyři roční období a v každém z nich je krajina jiná. Každá návštěva tak může být jedinečná a přinést něco nového.

Jaro je obdobím, kdy se příroda probouzí k životu. Adršpašsko-teplické skály se začínají kvést a okolní zeleň získává svou sytou zelenou barvu. Každým rohem se objevují nové květiny a všudypřítomným zvukem je zpěv ptáků. Počasí je v tomto období příjemné a slunečné s pravidelnými přeháňkami, které napomáhají vegetaci růst.

Letošní období je vhodné pro návštěvu Adršpašsko-teplických skal. V létě se zde teploty pohybují kolem příjemných 20-25 stupňů Celsia a slunce svítí většinu dne. To dává ideální podmínky pro pěší turistiku a prozkoumávání okolních skalních útvarů. Jako hosté si můžete užít nádherné výhledy, které se vám naskytnou a spojit se s přírodou a příjemně relaxovat.

Podzim láká svou pestrou paletou barev. Lesy se oblékají do oranžových, červených a hnědých odstínů. Příjemné chladnější počasí a jasná modrá obloha dávají příjemné prostředí pro procházky. V této době může být počasí proměnlivé, a proto je vhodné sledovat předpověď a připravit se na případné změny.

V zimě se Adršpašsko-teplické skály promění v zasněžený výletní cíl. Bílou pokrývkou zmrzlá, ledová kouzla a krásné zimní panoráma dodávají celé lokalitě jiný ráz. V tomto období je však nutné před návštěvou zkontrolovat dostupnost a vhodnost tras kvůli případnému nebezpečí způsobenému lavinovým nebezpečím nebo velkým množstvím sněhu.

Adršpašsko-teplické skály nabízejí mimořádné zážitky v každém ročním období. Jen málokteré lokality jsou tak inspirativní a pestré jako právě tato. Bez ohledu na to, zda jste turista nebo domácí návštěvník, tato oblast rozhodně stojí za to objevit a poznat.

Je však nutné zvolit si správnou dobu návštěvy, abyste měli nejlepší zážitky. Ať už letní vycházky, podzimní procházky nebo zimní dobrodružství, Adršpašsko-teplické skály přinášejí nádherné přírodní scenérie, kterými můžeme být okouzleni, ať už jakýmkoliv počasím.


Ubytování Česko Adršpašsko-teplické skály


Adršpašsko-teplické skály jsou unikátní skalnaté útvary nacházející se v severovýchodní části České republiky, nedaleko od hranice s Polskem. Tento přírodní skvost každoročně přitahuje tisíce turistů, kteří sem přijíždějí za adrenalinem, romantikou či prostě jen pro relaxaci. Pokud patříte mezi ně, určitě byste měli vědět, kde se můžete v této oblasti ubytovat.

Jedním z nejoblíbenějších ubytovacích zařízení v této lokalitě jsou penziony a hotely. Oba typy ubytování zajišťují svým hostům pohodlné a čisté pokoje, kde mohou trávit noc i mnoho hodin odpočinku během celého dne. Většina z nich je vybavena i vlastní restaurací, kde se hosté mohou posilnit před pobytem v této krásné přírodní lokalitě.

Další možností, jak se v této části Čech ubytovat, jsou turistické chaty a chalupy. Tyto rustikální objekty jsou obecně oblíbené zejména u turistů, kteří hledají něco víc, než jen běžné ubytování. Chaty a chalupy jsou obklopeny přírodou, což zajišťuje skvělý relaxační pobyt.

Pro ty, kteří rádi kempují, existují kempy v samotném parku Adršpašsko-teplické skály. Tyto kempy jsou vybaveny elektrickými zásuvkami a dalšími potřebami pro pohodlné kempování. V některých kempu se dá také využít sprchový kout. Camping v parku nabízí jedinečnou zkušenost, kde mohou lidé přímo v přírodě prožít jednoduchý život.

Ať už si vyberete jakoukoliv formu ubytování, budete mít okamžitý přístup ke krásám Adršpašsko-teplických skal. Kromě skvělých turistických tras si zde můžete užít například také horolezectví, jízdu na koni či cyklovýlety. Je tu opravdu mnoho aktivit, které zaručí, že si pobyt v této oblasti užijete naplno.

Adršpašsko-teplické skály jsou nejen nádhernou přírodní oblastí, ale také ideálním místem pro dovolenou. Bez ohledu na vaše preference z hlediska ubytování, tato oblast nabízí něco pro každého a bude se vám líbit. Takže se vydejte do této krásné oblasti a užijte si krásy Česka!


Letenka Česko Adršpašsko-teplické skály


Adršpašsko-teplické skály jsou jedním z nejkrásnějších přírodních úkazů v České republice. Toto skalnaté území pokrývající plochu více než 17 kilometrů čtverečních se nachází v Krkonošském podhůří nedaleko Teplic nad Metují v severovýchodních Čechách. Tohoto neotřelého místa lze bezpochyby navštívit na jednodenním výletě, má však smysl ubytovat se přímo v okolí a nechat se tímto nádherným krajem projít několik dní.

Adršpašsko-teplické skály jsou tvořeny pískovcovými skalami a mají dokonale vymodelované tvary a zvláštní barvy. V některých místech nám připomínají domy, v jiných se mohou podobat vodopádům nebo gigantickým hradbám. Skály mají velmi zajímavou a členitou strukturu, která nabízí pestrou paletu prozkoumání. Na prohlídce se mohou zúčastnit jak malí, tak velcí, širokou škálu zážitků si mohou užít oba.

Nejpůsobivější rovinou při projíždění této oblasti je nepochybně rezavá rozeklaná skalní říše, která se táhne až do Náchoda. Toto krásné skalnaté území můžete poznat jak z pozemních staveb, tak letovisek v pánevní oblasti. Ideální možností, jak se letovisko Adršpachu nebo Teplických skal blíže projít, jsou zde nezbytné túry po této části. Existuje také možnost projet celou tuto oblast vlakem z Pec pod Sněžkou přes Jaroměř, neváhejte se na cesta po skále vydat, budete odměněni malebnými výhledy na tento unikátní kraj.

Z Prahy nebo z dalších míst můžete přistát na letišti v Hradci Králové nebo v Praze a poté pokračovat cestou autobusem nebo vlakem do Teplic nad Metují a odtud do Adršpachu.

Hodinová jízda autem od Prahy do Adršpachu vám ukáže, že příroda v České republice je také nádherná a zaslouží si návštěvu. Udělejte si výlet a užijte si nádhernou krajinu a úžasnou přírodu.


Garance nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

99 procent uspokojených klientů

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Zjistit letenky