Hledáte letenku za nejnižší cenu?

Bulharsko Veliko Tarnovo

Nejčastější dotazy a odpovědi Bulharsko Veliko Tarnovo


1. Jak se dostat do Veliko Tarnova z bulharského hlavního města Sofie?
- Nejjednodušší možností je cestovat autobusem nebo vlakem. Autobusové a vlakové spoje jsou pravidelné a cesta trvá zhruba 3 hodiny.

2. Kam se určitě podívat v Veliko Tarnovu?
- Hlavní turistickou atrakcí je hrad Tsarevets, který nabízí nádherné výhledy na město. Měli byste také navštívit historické centrum města, kde se nachází řada památek, jako například Carevský chrám.

3. Kde se dá ubytovat v Veliko Tarnovu?
- Ve městě je k dispozici široká škála možností pro ubytování, od luxusních hotelů až po levné hostely. Doporučuje se rezervovat ubytování předem, zejména během letní turistické sezóny.

4. Jaké jsou tradiční bulharské pokrmy, které bych měl vyzkoušet v Veliko Tarnovu?
- V Bulharsku jsou populární pokrmy jako moussaka, banica (křupavý plát těsta s náplní), šopský salát nebo tarator (osvěžující jogurtová polévka). V městě najdete také různé restaurace a kavárny, kde si můžete vychutnat tradiční bulharskou kuchyni.

5. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Veliko Tarnova?
- Město můžete navštívit po celý rok, ale nejlepší období jsou jaro a podzim, kdy je příjemné počasí. Během léta bývá teplota vyšší, ale můžete si užít slunečné dny a kulturní festivaly. V zimě jsou v okolí města také lyžařská střediska.

6. Jaké další turistické atrakce jsou v okolí Veliko Tarnova?
- V blízkosti se nachází klášter Preobraženski s překrásnými freskami, přírodní rezervace Emen s řadou jeskyní a vodopádů, a také hrad Arbanasi s unikátními historickými domy.

7. Jaké jsou možnosti veřejné dopravy v Veliko Tarnovu?
- Město má dobře fungující autobusovou dopravu, která je však obvykle vytížená během špiček. Nebo si můžete pronajmout auto, pokud chcete mít větší flexibilitu při cestování v okolí. Město je také dostupné vlakovou dopravou.

8. Jaké jsou oblíbené aktivity a outdoorové možnosti v okolí Veliko Tarnova?
- Můžete si užít pěší turistiku v horách Balkan, jízdu na koni nebo cykloturistiku. Okolní příroda nabízí také možnost vodních sportů a rybaření v řece Jantra.


Dovolená Bulharsko Veliko Tarnovo


Veliko Tarnovo se nachází na severu Bulharska a je jedním z nejatraktivnějších turistických cílů v zemi. Město je známé svým historickým významem a krásnou scenérií. Je zde spousta památek, které svědčí o bohaté minulosti a plné kultury.

Jednou z největších atrakcí Veliko Tarnovo je tzv. "staré město". Toto malebné oblast se vyznačuje úzkými uličkami, historickými domy a krásnými výhledy na okolní krajinu. Je to jako krok zpět do minulosti, když se procházíte po kamenných ulicích a prozkoumáváte malebné zákoutí. Nejpůsobivější je hrad Tsarevets, který býval v minulosti hlavním městem bulharské říše. Na vrcholu kopce se nachází velký hradní komplex s kostelem, palácem a mnoha dalšími historickými objekty. Pohled na město z vrcholu hradu je jedinečný.

Dalším místem, které stojí za návštěvu, je tzv. "Kvetna zahrada". Tento park se nachází na kopci nad centrem města a je obklopen krásnou přírodou. Procházka tímto parkem nabízí překrásné výhledy na město a řeku Jantra. V parku také najdete mnoho soch a fontán, které dotvářejí atmosféru.

Veliko Tarnovo je rovněž vynikajícím výchozím bodem pro výlety do okolí. V blízkosti se nachází přírodní rezervace "Etar", která je známá svými vodopády a malebnými lesy. Další zajímavá místa v okolí zahrnují klášter "Preobraženski" a Arbanassi, malebnou vesnici s dochovanou architekturou z 17. až 18. století.

Dovolená v Bulharsku je ideální pro milovníky historie, architektury a přírody. Veliko Tarnovo nabízí to nejlepší z těchto předmětů a poskytuje nezapomenutelný zážitek. Je to místo plné krásných památek a fascinující historie, která jistě potěší každého návštěvníka. Pokud hledáte dovolenou plnou objevování a poznávání, pak je Veliko Tarnovo správným místem pro vás.


Ubytování Bulharsko Veliko Tarnovo


Bulharsko je země plná krásných měst a malebných vesniček. Mezi ty nejhezčí a nejnavštěvovanější patří určitě město Veliko Tarnovo. Jeho historické centrum bylo až do 14. století hlavním městem druhého bulharského carství. Dnes se zde mísí kouzlo historie a moderní turistické vybavení, které uspokojí i ty nejnáročnější návštěvníky.

Aby se turisté mohli plně oddat tleskání krajiny, historických památek a slavných bulharských specialit, je potřeba vybrat kvalitní ubytování. V tomto ohledu sklízí Veliko Tarnovo samé chvály. Zdejší hotely a ubytování jsou vynikající a nabízejí vše, co si turista může přát.

Začněme tradičním hotelem, který se nachází v historické části města. Hotel Gurko byl postaven v 19. století a byl původně zaměřen na bulharské spisovatele a umělce. V roce 2005 byl zrekonstruován a dnes nabízí dokonalé ubytování. Hotelové pokoje jsou velké a prostorné, a vybaveny vším potřebným. S krásným výhledem na hrad a historické centrum města, je to ideální místo pro ty, kteří hledají něco trochu zvláštního.

Dalším nádherným hotelem, který stojí za pozornost, je Yantra Grand Hotel. Tento luxusní hotel nabízí vynikající ubytování, stejně jako velké centrum zdraví a relaxace, které má spa, vířivku a saunu. Hosté mohou využívat bazén a posilovnu. Pokoje jsou prostorné a moderní, ale zachovávají tradiční atlantický styl s prvky dřeva a kamene.

Pro ty, kteří chtějí být blízko přírody, je ideální ubytování všechny kolem statek. Nachází se 15 minut jízdy od centra města a nabízí dokonalou příležitost pro relaxaci v klidné a malebné přírodě. Hosté mohou být schopni procházet se po farmě, čerpat čerstvý vzduch a vyzkoušet produkty z místních farem.

Pokud hledáte cenově dostupnější ubytování, Vila Chinka je pro vás tou správnou volbou. Tato vila je vzdálena pouhých 10 minut chůze od centra města a nabízí prostorné a dobře vybavené vakantní byty. Ideální volba pro ty, kteří chtějí mít více prostoru a nejsou ochotni utratit velkou část peněz za ubytování.

Veliko Tarnovo je jedním z nejkrásnějších měst v Bulharsku a kvalita ubytování zde opravdu nedělá žádnou výjimku. Bez ohledu na vaše preference, můžete najít dokonalé ubytování, které uspokojí vaše potřeby. Proto neváhejte a přijďte si užít krásy tohoto kouzelného města a jeho nezapomenutelného ubytování.


Letenka Bulharsko Veliko Tarnovo


Veliko Tarnovo je malebné město směstnané v Bulharsku, které svým návštěvníkům přináší bohatou historii, malebnou architekturu a úchvatné výhledy. Pro cestovatele, kteří se chtějí ponořit do bohaté kulturní minulosti a prozkoumat jedno z nejkrásnějších míst v zemi, je letenka do Veliko Tarnovo skvělou volbou.

Veliko Tarnovo je známé jako bývalé hlavní město Bulharska během období druhé bulharské říše. Jeho historie sahá až do starověku, přičemž na vrcholu své slávy bylo město centrem kulturního a politického života.

Jednou z největších turistických atrakcí Veliko Tarnova je Tsarevets, věhlasná pevnost, která kdysi chránila město. Dnes slouží jako jedno z největších historických a archeologických nalezišť v Bulharsku. Návštěvníci mohou objevovat ruiny, jako například císařský palác, kostel Sv. Petra a Pavla a další historické památky, které jsou roztroušeny po pevnosti.

Další zajímavou historickou památkou je Arbanasi, malá vesnice nedaleko Veliko Tarnova. Je známá pro své krásné kostely a dochovanou tradiční architekturu. Některé z kostelů mají vnitřní fresky, které jsou považovány za jedny z nejkrásnějších ve východní Evropě.

Kromě své historie nabízí Veliko Tarnovo návštěvníkům i malebnou přírodu a úchvatné výhledy. Okolní krajina je pokryta zelenými horami a řekami, které tvoří malebné scenérie. Mnoho turistů se vydává na pěší túry, aby si užili krásu přírody a objevili skrytá zákoutí.

Pro milovníky umění a kultury město také nabízí mnoho galerií, muzeí a kulturních center. Místní umělci a řemeslníci představují tradiční bulharské řemesla a výrobky, jako jsou vyšívané koberce a keramika. Návštěvníci si zde mohou koupit autentické suvenýry a ochutnat místní kuchyni.

Cestovatelé, kteří se rozhodnou navštívit Veliko Tarnovo, mohou využít letenky, která je nejrychlejším a pohodlnějším způsobem, jak se do města dostat. Letiště, které slouží jako hlavní vstupní brána do města, se nachází nedaleko a nabízí přímá spojení s různými evropskými městy.

Letenka do Veliko Tarnova je investicí do nezapomenutelného cestování plného historie, kultury a přírodní krásy. Toto krásné město v Bulharsku nabízí cestovatelům unikátní zážitky a putování časy, kdy bylo jedním z nejvýznamnějších center ve východní Evropě.


Počasí Bulharsko Veliko Tarnovo


Veliko Tarnovo, středověké město v Bulharsku, je známé svou bohatou historií a malebnou atmosférou. Nachází se na úpatí kopce, na kterém v minulosti stálo královské sídlo.

Když přemýšlíme o počasí ve Veliko Tarnovo, musíme vzít v úvahu jeho polohu v horském regionu. Leží na kotlině řeky Jantra, která je obklopena kopci. Tato topografická poloha má významný vliv na klima ve městě.

V létě jsou teploty v Veliko Tarnovo příjemné a mohou dosáhnout až 30 °C. Slunečné dny jsou časté, což vytváří ideální podmínky pro prohlídku historických památek a procházky úzkými uličkami města. Místní obyvatelé a turisté se rádi scházejí na terasách a venkovních kavárnách, aby si vychutnali sluneční paprsky a malebný výhled na okolní kopce.

Podzim ve Veliko Tarnovo je často mírný a teploty se pohybují kolem 15-20 °C. Listnaté stromy v okolí města nabízejí nádherné barevné palety a vytvářejí malebnou scenérii. Toto období je zvláště oblíbené mezi fotografy a milovníky přírody.

Zima ve Veliko Tarnovo je mírně chladná a teploty se pohybují kolem 0 °C. Sněžení může být časté, což dává městu zimní pohádkový pocit. Pro milovníky zimních sportů je zde možnost navštívit nedaleká lyžařská střediska ve Starém hvozdu a u hory Buzludža.

Jaro přináší na Bulharsku Veliko Tarnovo slunečné dny a vzrůstající teploty. Okolní kopce se postupně obnovují zpět na svou zelenou barvu a kvetoucí květiny dodávají krajině barevnosti. Toto období je ideální pro procházky a výlety do přírody, kterou město obklopuje.

Baltské moře, které se nachází na východním pobřeží Bulharska, ovlivňuje i počasí ve Veliko Tarnovo. Vlivem oceánského proudění je klima mírně slanší a vlhčí. Během letních měsíců mohou být vzdušné hmoty přinášející vlhkost a dešťové srážky.

Celkově vzato, Veliko Tarnovo nabízí rozmanité počasí po celý rok. Každé roční období má své výhody a ideální podmínky pro různé aktivity. Nejdůležitější je, aby návštěvníci byli připraveni na různé podmínky počasí a měli s sebou vhodné oblečení a obuv.


Garance nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

99 procent uspokojených klientů

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Zjistit letenky