Hledáte letenku za nejnižší cenu?

Bulharsko Balčik

Nejčastější dotazy a odpovědi Bulharsko Balčik


1. Jaké je nejlepší období k návštěvě Balčiku v Bulharsku?
Nejlepším obdobím k návštěvě Balčiku je obvykle jaro a léto, kdy je teplé a slunečné počasí. V těchto měsících také probíhají různé kulturní akce a festivaly v obci.

2. Jak se dostat do Balčiku z letiště v Burgasu?
Z letiště v Burgasu lze do Balčiku dorazit autobusem, který jezdí pravidelně mezi oběma městy. Cesta trvá zhruba 1,5 hodiny. Alternativně můžete také zvolit taxi, ale to může být dražší možnost.

3. Jaké jsou hlavní turistické atrakce v Balčiku?
Hlavní turistickou atrakcí v Balčiku je zámek obklopený velkou zahradou, který byl kdysi letní rezidencí rumunské královny Marii. Další atrakcí je botanická zahrada, ve které najdete různé druhy rostlin z celého světa.

4. Jaké pláže se nacházejí v blízkosti Balčiku?
V blízkosti Balčiku se nachází několik pláží, včetně pláže Beli pláž, kde najdete jemný bílý písek a čistou vodu. Další populární pláže jsou Traktorska pláž a pláž Chunetz.

5. Kde se dá ubytovat v Balčiku?
V Balčiku najdete různé možnosti ubytování, včetně hotelů, penzionů a apartmánů. Doporučuje se rezervovat si ubytování předem, zejména během vrcholové turistické sezóny.

6. Jaká je místní kuchyně v Balčiku?
Místní kuchyně v Balčiku je podobná bulharské kuchyni, která je známá pro své chutné masové pokrmy, čerstvé mořské plody a širokou škálu zeleniny. Doporučujeme vyzkoušet tradiční bulharské speciality, jako je banica (listové těsto s různými náplněmi) nebo šopský salát (salát s rajčaty, okurkou, paprikou a sýrem).

7. Co dělat v Balčiku kromě návštěvy turistických atrakcí?
Kromě návštěvy turistických atrakcí můžete v Balčiku také podniknout procházku po malebných uličkách města, navštívit místní trhy, kde si můžete koupit suvenýry a místní produkty, nebo si odpočinout na pláži a plavat v moři.


Počasí Bulharsko Balčik


Bulharsko je známé svojí příznivou teplotou, což je důvod, proč se každý rok tisíce lidí vydávají na dovolenou do této země. Mezi nejkrásnější a nejnavštěvovanější regiony Bulharska patří i Balčik s nádherným pobřežím Černého moře.

Celkové počasí v oblasti Balčiku

Balčik, stejně jako většina přímořských oblastí Bulharska, mívá v létě vysoké teploty. Průměrná teplota v červenci a srpnu se pohybuje okolo 28°C a rozdíl mezi dnem a nocí činí zhruba 10°C. V noci se teplota snižuje na asi 18-20°C, takže pokud plánujete výlety do místních restaurací nebo barů, nezapomeňte si vzít s sebou oblečení na převlečení.

V září se teploty mírně snižují a v říjnu už bývá dost chladno na to, abyste se museli obléknout do kalhot a mikiny. V zimě, od listopadu do února, bývá většinou chladně a vlhko, teploty se pohybují okolo 6°C až 10°C. Proto je lepší Balčik navštívit v létě nebo na jaře.

Léto v Balčiku

V létě jsou teploty v Balčiku stále příjemné, ale také může být poměrně vlhko, obzvláště v červenci a srpnu. Mnozí lidé si užívají slunce a pláž, ale také musí být opatrní, aby se neopálili příliš. V létě také může být mraky a deštivé dny, ale obvykle jsou tyto dny jen krátkodobé a slunce opět vyjde rychle.

Jaro a podzim v Balčiku

Jaro a podzim jsou období, kdy je v Balčiku méně turistů, ale stále je tam příjemné počasí. V dubnu a květnu teploty rostou a návštěvníci si mohou vychutnat krásné slunečné dny, když bývá okolo 20°C. V září a říjnu jsou teploty opět příjemné a procházky na plážích či spánek na pláži jsou tak stále dostupné.

Závěr

Obecně, počasí v Balčiku je příznivé po většinu roku. Chcete-li si užít leto, lépe se vydat do města během července a srpna. Pokud preferujete klidnější pláže a méně turistickou atmosféru, můžete si vybrat měsíce jaro či podzim. Stačí si jen dát pozor na déšť, nezapomeňte, že země má vlhké klima celý rok. Každopádně, i tak si užijete krásné počasí a nezapomenutelnou dovolenou ve městě či na pláži v Balčiku.


Letenka Bulharsko Balčik


Bulharsko je oblíbenou turistickou destinací pro cestovatele z celého světa. A jedním z nejkrásnějších míst v Bulharsku je město Balčik. Nedaleko od mořského pobřeží Černého moře, Balčik je znám pro své nádherné zahrady, historické památky a krásné pohledy na moře. Pokud hledáte levné letenky do Bulharska a chtěli byste navštívit i město Balčik, máme pro vás několik tipů.

Letiště, kam si kupovat letenky

Nejbližším letištěm k Balčiku je letiště Varna, které je vzdáleno 45 km od města. Varna je velké letiště s mnoha spoji z různých evropských destinací, takže si můžete najít letenku Balčik za rozumnou cenu. Pokud letíte z Prahy, brněnského nebo ostravského letiště, můžete si koupit letenky do Varny se společnostmi Ryanair, Wizz Air, Smartwings nebo ČSA.

Jak se dostat z letiště do Balčiku

Existuje několik způsobů, jak se dostat z letiště do města Balčik. Nejjednodušší variantou je taxi, které vás přiveze přímo k vašemu hotelu v Balčiku. Pokud preferujete společnou dopravu, můžete si rezervovat transfer předem u některého z místních dopravců.

Další možností je pronájem auta, což je ideální řešení, pokud chcete mít plnou volnost a možnost naplánovat si výlety i do okolí Balčiku. Na letišti Varna je několik autopůjčoven, jako jsou například Avis, Europcar nebo Hertz.

Co vidět v Balčiku

Balčik je malé přímořské městečko, které má hodně turistických atrakcí. Nejzajímavějšími památkami jsou zahrady v paláci Královny Marie, které se nacházejí na útesu nad mořem. Tyto zahrady jsou skutečně nádherné a nabízejí návštěvníkům úchvatný výhled na moře. V paláci samotném najdete malé muzeum, které ukazuje historii tohoto místa, která sahá až do dob Římanů.

Další zajímavostí v Balčiku je kaple Sv. Anastázie, která se nachází na vrcholu kopce s výhledem na moře. Kaple je velmi malebná a pro místní obyvatele má velký význam.

Pokud máte rádi plážové aktivity, pak se určitě vydejte na písečnou pláž v městečku Albena, které je pouhých 10 km od Balčiku. Tato pláž je jednou z nejkrásnějších na celém bulharském pobřeží Černého moře.

Balčik je skutečně jedním z nejkrásnějších míst v Bulharsku a stojí za to, když tam zamíříte během svého pobytu v této zemi. A na nákup letenek do Bulharska si určitě nezapomeňte předem porovnat ceny a vybrat si ten nejvýhodnější let.


Dovolená Bulharsko Balčik


Bulharsko je jednou z nejpopulárnějších destinací pro letní dovolenou. Země nabízí nejen krásné pláže a příjemné středomořské počasí, ale také mnoho historických památek a malebné přístavní městečko Balčik se svou bohatou historií je jedním z těchto fascinujících míst, která stojí za návštěvu.

Balčik se nachází na severovýchodním pobřeží Bulharska, přibližně 40 kilometrů od letoviska Zlaté písky a 50 kilometrů od letoviska Albena. Město je známé svým krásným přístavem, bílými skalami a úžasnými výhledy na Černé moře. Zdá se, že zdejší krajina vypadá jako z pohádky.

Největou atrakcí v Balčiku je zámek královny Marie. Již od roku 1924 sloužil jako letní rezidence rumunské královny. Nyní je zámek otevřený veřejnosti jako muzeum a turisté se mohou projít po zahradách a pokochat se nádherným výhledem na pobřeží. V zahradách zámku se nachází i botanická zahrada, kde lze obdivovat různé druhy rostlin, které byly zaslány královnou Marií z celého světa.

Dalším zajímavým místem v Balčiku je zajímavá skalní zahrada. Nachází se na břehu moře a je tvořena unikátními skalními útvary. Ty vytvářejí malá úkryty a jeskyně, které dodávají této lokalitě tajemnou atmosféru. Skalní zahrada je ideálním místem pro procházku a fotografování.

Pro ty, kteří by se rádi ponořili do historie a kultury místa, je v Balčiku i kostel Santíma Trojce. Tento kostel je jednou z nejstarších památek v městě a byl postaven v 19. století. Její elegantní architektura a nádherné fresky jsou zcela určitě návštěvy hodné.

Balčik má také nabídku pro milovníky mořského života. Můžete se vydat na lodní výlet a prozkoumat pobřeží, zaléhat si na pláži nebo se jen tak procházet ulicemi a obdivovat místní život. Na promenádě najdete mnoho restaurací, barů a obchodů, kde si můžete vychutnat tradiční bulharskou kuchyni a nakoupit suvenýry.

Pokud plánujete dovolenou v Bulharsku, nechte si Balčik na svém seznamu míst, která musíte navštívit. Toto kouzelné přístavní město vás určitě okouzlí svou nádhernou přírodou, bohatou historií a přívětivým prostředím.


Ubytování Bulharsko Balčik


Bulharsko je jednou z nejpopulárnějších turistických destinací ve východní Evropě. A jedním z jeho nejkrásnějších a nejmalebnějších měst je Balčik, které se nachází na severovýchodě země, nedaleko rumunských hranic.

Balčik je přímořské letovisko, které se rozkládá na úbočích zalesněných kopců, s výhledem na Černé moře. Město je známé svými plážemi s jemným pískem a teplým, klidným mořem. Balčik nabízí ideální podmínky pro relaxaci a odpočinek na pláži, stejně jako různé vodní sporty jako potápění, plachtění nebo surfování.

Jedním z hlavních turistických lákadel Balčiku je Botanická zahrada, která se nachází v rezidenci bývalé bulharské královny Marie. Tato zahrada je jedinečná svým rozsáhlým sbírkám exotických rostlin a květin, které přilákaly botaniky z celého světa. Tato krásná zahrada s výhledem na moře je ideálním místem pro romantickou procházku nebo piknik.

Dalším historickým pokladem Balčiku je Dobrogea archeologické muzeum, které je domovem mnoha vzácných historických artefaktů. Muzeum se zaměřuje na dobře zachované nálezy z období thráckých, řeckých a římských civilizací, které byly nalezeny v okolí Balčiku. Jedná se o fascinující místo pro všechny, kteří se zajímají o historii a archeologii.

Kromě svých přírodních a historických krás je Balčik také známý svou skvělou nabídkou ubytování. Město nabízí řadu luxusních hotelů a resortů, které uspokojí všechny potřeby a požadavky návštěvníků. V centru města se nachází také mnoho útulných penzionů a apartmánů, které jsou ideální pro rodiny nebo jednotlivce, kteří preferují více soukromí a pohodlí.

Bulharsko je známé svou pohostinností a vstřícností, a Balčik není výjimkou. Místní obyvatelé jsou velmi přátelští a ochotní pomoci turistům s jakýmikoli otázkami nebo problémy, které by mohli mít. Existuje mnoho restaurací, kaváren a barů, které nabízejí tradiční bulharskou kuchyni, stejně jako mezinárodní speciality, aby uspokojily chuťové pohárky všech návštěvníků.

Ačkoli Balčik je malé město, nabízí nespočet možností pro zábavu a aktivitu. Můžete si zahrát golfové hřiště s výhledem na moře, navštívit místní trhy se suvenýry a tradičními výrobky nebo navštívit místní bary a kluby a ochutnat noční život.

Pokud plánujete dovolenou v Bulharsku, určitě nezapomeňte zahrnout Balčik do svého itineráře. Toto malebné město vás okouzlí svými krásami a nabídne vám nezapomenutelný zážitek. Ať už se rozhodnete strávit svůj čas relaxací na pláži, objevováním historických památek nebo ochutnáváním místní kuchyně, Balčik vám poskytne vše, co potřebujete pro dokonalou dovolenou.


Garance nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

99 procent uspokojených klientů

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Zjistit letenky