Hledáte letenku za nejnižší cenu?

Brunej Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque

Počasí Brunej Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque


Brunej Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque, známá také jako Sultan Bolkiah Mosque, je jednou z nejvýznamnějších mešit v Bruneji. Tato mešita je místem modlitby pro muslimy, ale také turistickou atrakcí, kterou navštíví mnoho lidí kvůli její nádherné architektuře a interiéru.

Brunej Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque se nachází v městě Kampong Kiarong, což je moderní a dynamické město v Bruneji. Mešita se rozprostírá na ploše přes 4,5 hektaru a její architektura je inspirována stylizovaným tradičním Brunejským uměním. Stavba byla dokončena v roce 1992 a byla pojmenována po sultánovi Hassanal Bolkiahovi, který je králem Bruneje.

Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque je největší mešitou v Bruneji. Je to impozantní stavba s obrovskou centrální kupolí a čtyřmi menšími kupolemi. Je také vybavena množstvím velkých sloupů a oblouků, které dávají mešitě velice impozantní vzhled. Mešita má kapacitu až pro 5000 věřících.

Pokud jde o počasí, Brunej Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque se nachází v oblasti tropického podnebí. Toto podnebí má vysoké teploty a vysokou vlhkost po celý rok. Průměrná teplota v Bruneji bývá většinou kolem 28 °C. Nejvyšší teploty bývají v březnu a dubnu, kdy může teplota stoupat až k 32 °C. Nejnižší teploty bývají v prosinci a lednu, kdy teploty mohou klesnout na 23 °C.

Během deštivé sezóny, která trvá obvykle od listopadu do února, může okolí Brunej Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque být deštivé. Praktické je s sebou mít deštník, ale mnoho návštěvníků to nevadí a přijdou se podívat i v dešti. Když přijedete na mešitu během této sezóny, můžete očekávat hezké zelené okolí a zvuky deště, který dopadá na střechy a stromy v okolí.

Celkově vzato, Brunej Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque bývá celoročně k dispozici pro návštěvníky, kteří se mohou podívat na jedinečnou krásu této mešity a obdivovat ji bez ohledu na počasí. Autentické západy slunce, které zde lze pozorovat, dokáží být prostředím, které si turisti myslet budou rádi.


Ubytování Brunej Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque


Brunej Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque je jednou z nejvýznamnějších staveb v zemi. Tato mešita, pojmenována po sultánovi Hassanal Bolkiahovi, se nachází v hlavním městě Bandar Seri Begawan a slouží jako důležité náboženské a kulturní centrum.

Mešita Jame' Asr Hassanil Bolkiah byla postavena v roce 1992 a její stavba trvala více než deset let. Jejím hlavním architektem byl skotský architekt Ian Forbes, který se inspiroval tradičním brunejským architektonickým stylem. Mešita je vystavěna na ploše více než 29 000 metrů čtverečních a má kapacitu pro více než 4 000 věřících.

Hlavní budova je zhotovena z mramoru dovezeného z Itálie a je vypravena v tradici tradiční brunejské architektury. Stěny mešity jsou zdobeny reliéfy z latónového a zlatého dekoru, zobrazujícími scény z brunejských dějin a islámských motivů. Na centrální modlitební ploše se nachází velký kulatý dóžec, který slouží jako místo pro vedení modliteb a predikce.

Jednou z charakteristických vlastností mešity Jame' Asr Hassanil Bolkiah je také její minaret. Návštěvníci mají možnost vystoupat po 29 schodech na vrchol minaretu, odkud mohou obdivovat panoramatický výhled na město Bandar Seri Begawan.

Mešita slouží nejen pro modlitbu, ale také jako centrum komunitního života. V jejím areálu se nachází také knihovna, islámské vzdělávací centrum a výstavní sály, které prezentují bohatou historii a kulturu Bruneje.

Návštěvníci, kteří navštívili Brunej Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque, si často chválí jeho nádhernou architekturu a klidnou atmosféru. Mešita je otevřena turistům a věřícím, ale je potřeba dodržovat přísný kód chování, jako je například správně oblečení a dodržování klidu během modliteb.

Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque je symbolem národního hrdosti Bruneje a jednou z nejvýznamnějších památek v zemi. Je to krásné místo, kde mohou návštěvníci nejen prozkoumat bohatou islámskou kulturu, ale také zažít klid a krásu tohoto jedinečného místa.


Dovolená Brunej Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque


Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque, neboli Mešita Jame' Asr Hassana Bolkiaha, se nachází v Bruneji a je jednou z největších a nejkrásnějších mešit v jihovýchodní Asii. Tato nádherná mešita byla postavena v roce 1992 na počest 25. výročí nástupu sultána Hassana Bolkiaha na trůn.

Jame' Asr, což znamená "Mešita ve věčnosti", je zároveň i korunovační mešitou, kde se konají důležité události, jako je například korunovace brunejského sultána. V rámci mešity se nachází také knihovna, která obsahuje vzácné rukopisy a islámské knihy.

Mešita je impozantní stavbou s nádhernou architekturou a neuvěřitelnými detaily. Je postavena ve stylu paláců z 16. století a zdobí ji nádherné vitráže, drahé kameny a obrovské kandiláby. Klenba mešity je vyzdobena zlatým listím a zdobením zvířecího motivu, což dodává celému místu velkolepost a šarm.

Mešita má kapacitu téměř 4 500 věřících a je otevřená pro veřejnost. Navštívit Jame' Asr je jedinečný zážitek, prohlédnout si tuto krásnou stavbu a zároveň zažít atmosféru místa, kde se konají důležité náboženské a kulturní události.

Pokud se rozhodnete navštívit Brunej a mešitu Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque, nezapomeňte si převléknout do dodržování přísných oděvních kodexů. Ženy by měly zakrýt své vlasy a nosit dlouhé kalhoty nebo sukni, zatímco muži by měli nosit dlouhé kalhoty a zakrýt svá ramena.

Mešita Jame' Asr se nachází v hlavním městě Bruneje, Bandar Seri Begawan, a je jednou z hlavních turistických atrakcí země. V okolí se nachází také další zajímavá místa, které stojí za návštěvu, jako například Sultanátův palác nebo Královský muzejní komplex.

Celkově lze říci, že návštěva mešity Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque je jedinečným zážitkem, který si turisté nemohou nechat ujít při návštěvě Bruneje. Je to nejen místní symbol víry, ale také nádherné dílo architektury a umění.


Nejčastější dotazy a odpovědi Brunej Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque


Dotazy: Jak se dostat do Brunej Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque?
Odpověď: Brunej Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque se nachází v hlavním městě Bandar Seri Begawan v Bruneji. Je to jedna z největších mešit v jihovýchodní Asii. Můžete se tam dostat taxíkem, autobusem nebo pronajmout auto.

Dotazy: Kdy je otevřena mešita Brunej Jame' Asr Hassanil Bolkiah?
Odpověď: Mešita Brunej Jame' Asr Hassanil Bolkiah je otevřena po celý rok pro veřejnost k návštěvě. Nicméně během některých důležitých islámských svátků nebo v průběhu modliteb mohou být některé části uzavřeny pro nefaráře.

Dotazy: Potřebuji si zajistit návštěvu Brunej Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque předem?
Odpověď: Pokud nejste součástí organizovaného výletu, není nutné předem si návštěvu rezervovat. Návštěvníci by měli být vhodně oblečeni a respektovat pravidla a zvyky mešity.

Dotazy: Jaké jsou pravidla, která musím respektovat při návštěvě Brunej Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque?
Odpověď: Návštěvníci musí být vhodně oblečeni. Můžete si zapůjčit šátek, aby si zakryli vlasy a část obličeje, ale pro muže je vhodné nosit dlouhé kalhoty. Alkohol, kouření a jídlo nejsou uvnitř mešity povoleny. Měli byste respektovat také islámské zvyky a nevstupovat do modlitební haly při modlitbách.


Letenka Brunej Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque


Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque – Perla muslimského světa v srdci Bruneje

Brunej, malý stát ležící na severu ostrova Borneo, skrývá mnoho tajemství. Jedním z nich je fascinující Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque, která je považována za jednu z nejkrásnějších mešit na světě. Toto nádherné architektonické dílo je skutečnou perla muslimského světa.

Mešita byla postavena v roce 1994 a slouží jako hlavní modlitební místo pro obyvatele Bruneje. Je pojmenována po sultánovi Hassanal Bolkiahovi, který je vládcem Bruneje od roku 1967. Jame' Asr znamená "mešita nového věku" a symbolizuje moderní stylovou architekturu.

Mešitou je provzdušněná stavba s množstvím působivých detailů. Každý kus stavby byl pečlivě navržen a proveden s největší přesností. Celý areál mešity je obrovský, rozprostírá se na ploše více než 29 000 čtverečních metrů. To ji činí jednou z největších mešit na jihovýchodní Asii.

Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque je vybavena čtyřmi minarety, které dominují nad celým areálem a dosahují výšky až 44 metrů. Jejich bílé a zlaté zdobení působí dojmem nadpozemské krásy. Při pohledu z dálky vytvářejí dech beroucí panoráma.

Vstup do mešity je uměleckým zážitkem sám o sobě. Hlavní brána je zdobena měděnými reliéfy, které vyprávějí příběhy islámu. Po vstupu do areálu se návštěvníci ocitnou na palubě skutečného obra – mekky. Samotný interiér ještě více uchvátí svými detaily a mramorovými obklady zdobenými zlatými vyšíváním. Koberce na modlitebně jsou ze slonoviny a máte pocit, jako byste chodili po mraku.

Mešita může pojmout až 5000 věřících najednou, a proto se stala centrem islámu v Bruneji. Místní obyvatelé přicházejí sem každý den vykonávat své modlitby. Zároveň zde najdete i knihovnu, ve které jsou uloženy důležité náboženské texty.

Kromě náboženských účelů slouží mešita i jako kulturní centrum a turistická atrakce. Mnoho návštěvníků sem přichází, aby si obdivovalo umění a architekturu této nádherné stavby. Její elegance a harmonie jsou opravdu zázrakem a umožňují poskytnout jedinečný zážitek každému, kdo ji navštíví.

Pokud plánujete návštěvu Bruneje, nenechte si ujít tuto mešitu. Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque je skutečným pokladem této země a ukazuje nám bohatství islámského náboženství a kultury. Spojte se s duchovní stránkou Bruneje tím, že navštívíte toto úžasné místo.


Garance nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

99 procent uspokojených klientů

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Zjistit letenky