Hledáte letenku za nejnižší cenu?

Brazílie Rio de Janeiro

Počasí Brazílie Rio de Janeiro


Rio de Janeiro je jedno z nejznámějších měst v Brazílii a jeho počasí je dlouhodobě zajímavým fenoménem. Toto město leží na jihovýchodním pobřeží země mezi pohořím a Atlantským oceánem. Díky své poloze a geografickým charakteristikám má Rio de Janeiro specifické podnebí.

Rio de Janeiro je vystaveno vlivům tropického monzunového podnebí. V celkovém měřítku je zde teplé počasí, s průměrnou teplotou kolem 25 °C po celý rok. Nejteplejších měsíců je prosinec až únor, kdy se teploty pohybují kolem 30 °C a můžou dokonce překročit i 40 °C. V zimních měsících červenec a srpen je průměrná teplota kolem 20 °C, což je stále dostatečně teplé na to, aby se zde turisté mohli koupat v oceánu.

Dalším charakteristickým rysem počasí v Rio de Janeiru je vlhkost. Město je obklopeno hřebeny pohoří, které brání prouděním vzduchu a zabraňuje odvodnění, což výrazně zvyšuje vlhkost vzduchu. Průměrná vlhkost se pohybuje kolem 80 % po celý rok. V kombinaci s vyššími teplotami může toto vlhké počasí vytvořit náročné podmínky pro turisty, kteří nejsou zvyklí na takovou vlhkost.

Dalším výrazným rysem počasí v Rio de Janeiru jsou sezónní srážky. Nejdeštivější měsíce jsou prosinec až únor, kdy se průměrné srážky pohybují kolem 200 mm měsíčně. V ostatních měsících se množství srážek snižuje, ale nedochází k žádnému výraznému období sucha. Oceánské proudy a výšková poloha města přinášejí periodické deště po celý rok.

Slunečné počasí s teplým mořem a písečnými plážemi jsou hlavním lákadlem pro turisty přicházející do Rio de Janeira. Nicméně, při cestování do této oblasti je důležité zvážit vlhký charakter počasí a případní cestovatelé by měli vzít v úvahu, že jejich plány mohou být ovlivněny deštěm.

Takže, pokud plánujete návštěvu Rio de Janeira, mějte na paměti, že očekávejte teplé a vlhké podnebí s periodickými dešti. Nezapomeňte si s sebou vzít lehké oblečení, plavky a nezapomeňte si koupit sluneční ochranu, abyste se mohli bezpečně těšit na slunečné dny a krásné pláže tohoto slavného brazilského města.


Nejčastější dotazy a odpovědi Brazílie Rio de Janeiro


1. Jaké jsou hlavní turistické atrakce v Rio de Janeiro?
- Hlavními turistickými atrakcemi v Rio de Janeiro jsou Křídlo Krista Spasitele, Pláž Copacabana, Pláž Ipanema, Jupiterovo oplocení, Most Lapa a Sugarloaf Mountain.

2. Kdy je nejlepší doba na návštěvu Rio de Janeiro?
- Nejlepší dobou na návštěvu Rio de Janeiro je od prosince do března, kdy jsou teploty příjemné a je méně srážek. Mnoho turistů také přijíždí na karneval, který se koná v únoru nebo v březnu.

3. Jaké jsou doporučené bezpečnostní opatření v Rio de Janeiro?
- Je důležité být opatrný se svými cennými věcmi, jako jsou peněženky, mobilní telefony a fotoaparáty. Doporučuje se nosit je v bezpečných brašnách nebo batohu na přední straně těla a být obezřetný na hlídání okolí. Také se doporučuje vyhnout se nebezpečným čtvrtím a chodit vždy s přáteli nebo skupinou.

4. Jak se dostat z letiště do centra města?
- Z letiště Galeão je možné se dostat do centra města taxíkem, autobusem nebo metrem. Z letiště Santos Dumont je nejjednodušší se dostat taxíkem nebo metrem.

5. Co je typická brazilská kuchyně a jaké jsou oblíbené brazilské pokrmy v Rio de Janeiro?
- Typická brazilská kuchyně je velmi rozmanitá a zahrnuje mnoho regionálních specialit. V Riu de Janeiru jsou oblíbené pokrmy jako Pão de Queijo (sýrové pečivo), Feijoada (směs černých fazolí s masem) a Coxinha (kuřecí smažená kulička).

6. Jaké jsou nejběžnější způsoby dopravy v Rio de Janeiro?
- Nejběžnější způsoby dopravy v Riu de Janeiru jsou metro, autobusy a taxíky. Je také možné využít služby Uber nebo Lyft.

7. Jaká je průměrná cena ubytování v Rio de Janeiro?
- Cena ubytování v Rio de Janeiru se liší v závislosti na lokalitě a typu ubytování. Průměrná cena za noc v hotelu se pohybuje kolem 100-200 USD, ale existují také levnější možnosti ve formě hostelských ubytování.

8. Jaké jsou nejlepší pláže k návštěvě v Rio de Janeiro?
- Nejpověstnějšími a nejlepšími plážemi v Rio de Janeiru jsou Copacabana a Ipanema. Obejít se také doporučuje pláž Flamengo a pláž Leblon.

9. Kde lze v Rio de Janeiru nakoupit suvenýry?
- Suvenýry lze nakoupit na místech jako jsou trhy a obchody se suvenýry na plážích Copacabana a Ipanema. Také se doporučuje návštěva trhů jako Feira Hippie de Ipanema a Feira de São Cristóvão.

10. Jak se říká "ahoj" v brazilské portugalštině?
- "Ahoj" se v brazilské portugalštině říká "oi" nebo "olá".


Letenka Brazílie Rio de Janeiro


Poklady Brazílie zvaného také "Země smaragdu", jsou rozptýleny po celé Jižní Americe. Tato nádherná země nabízí neuvěřitelné přírodní krásy, pohostinné obyvatelstvo a bohatou kulturu. A mezi její nejvíce ikonické a nezapomenutelné destinace patří jihoamerický klenot - Rio de Janeiro.

Rio de Janeiro je jedno z nejznámějších světových měst, které je zvláště slavné svou karnevalovou atmosférou, ohromujícími plážemi a nezapomenutelnými výhledy. Letenka do tohoto magického místa je vstupenkou do úžasného karnevalu, sluncem zalitého pobřeží a čarokrásných památek.

Aby byla vaše cesta do Rio de Janeiro co nejvíce pohodlná, doporučuje se zvolit přímý let z vaší země či mezipřistání v jednom z větších světových měst. Existuje mnoho leteckých společností, které nabízejí letenky do Rio de Janeiro, což znamená, že nemusíte dlouho hledat tu správnou nabídku.

Jakmile přistanete na letišti v Rio de Janeiro, budete přivítáni dech beroucím výhledem na známou pláž Copacabana a ikonickou sochu Krista Spasitele na vrcholu hory Corcovado. Již z letadla se vám naskytne překrásný pohled na krajinu a začnete tušit, že od této chvíle bude vaše dovolená nezapomenutelným zážitkem.

Rio de Janeiro je proslavené plážemi a kultem těla. Kromě Copacabany můžete navštívit také pláž Ipanema, která je považována za jednu z nejkrásnějších na světě. Místní kultura se na plážích vyvíjí každý den, od živé hudby až po taneční vystoupení a beach volejbal.

Kromě slunných pláží vám Rio de Janeiro nabídne také mnoho pamětihodností. Projděte se historickou částí města a obdivujte koloniální budovy, procházejte se v širém parku Tijuca a přírodní rezervaci, nebo se projděte po slavném Escadario do Selaronu (Escadaria Selaron), což je mozaikové schodiště, vytvořené chilským umělcem Jorge Selaronem.

Ale největším vrcholem návštěvy Rio de Janeiro je určitě karneval. Tato slavná událost přitahuje turisty z celého světa, kteří se chtějí ponořit do víru barev, hudby a tance. Během karnevalu slyšíte sampy a sambodrom (stadion speciálně postavený pro karneval) se stává epicentrem světového umění.

Rio de Janeiro je bezpochyby jednou z nejúchvatnějších destinací na světě. Má vše, co člověk může očekávat od exotické dovolené - slunce, pláže, festivaly a bohatou kulturu. Takže neváhejte a vydejte se na dobrodružství života - zakupte si letenku do Brazílie a zažijte vše, co Rio de Janeiro nabízí.


Dovolená Brazílie Rio de Janeiro


Brazílie, země s největším počtem obyvatel v Latinské Americe, nabízí nejen exotickou kulturu, ale také dechberoucí krajinu a mnoho aktivit pro turisty. Jedním z nejpopulárnějších turistických destinací v Brazílii je město Rio de Janeiro, které se nachází na pobřeží Atlantického oceánu a je známé svými krásnými plážemi.

Rio de Janeiro je největší město v Brazílii a především proslulé díky svému karnevalu, který se koná každoročně v únoru. Je to neuvěřitelně barevný a taneční festival plně energie a euforie. Karneval je jedním z největších na světě a nabízí návštěvníkům možnost vidět vystoupení tanečníků a místních umělců, kteří představují typické proudy a tradice Brazílie.

Dalším místem, které rozhodně stojí za návštěvu, je ikonická pláž Copacabana. Proslula hlavně díky svému bílému písku a modrému oceánu, Copacabana je nejpopulárnější pláží v Rio de Janeiro. Chráněná před vlnami moře velkými vlnolamy, pláž je perfektním místem pro plavání, surfování nebo jiné vodní aktivity. Kromě toho, v okolí pláže se nachází mnoho obchodů, barů, kaváren a restaurací, kde si turisté mohou vychutnat tradiční brazilskou kuchyni.

Rio de Janeiro nabízí také spoustu dalších atrakcí a památek, které samy o sobě stojí za návštěvu. Mezi nejvýznamnější patří křivoklátý vrchol roztáčející se Christa Krista, z kterého se nabízí impozantní výhled na celé město nebo historicky bohaté město Paraty, které se nachází asi 4 hodiny jízdy od Rio de Janeiro. Dále zde můžete také navštívit kulturní centra, muzea a chrámy, které vám dokáží ukázat některé z nejvýznamnějších momentů historie Brazílie a toho, co je pro místní obyvatelstvo nejvýznamnější.

Pokud hledáte nezapomenutelnou dovolenou, která vám přinese mnoho nových zážitků a zkušeností, Rio de Janeiro je pro vás to pravé místo. Od nádherných pláží, přes typické brazilské tančírna karnevalu a hluboké kulturní zkušenosti - tady najdete naprosto všechno. Navíc, Brazílie nabízí nezvratné a neopakovatelné zážitky, které se stanou nezapomenutelnými vzpomínkami na celý život.


Ubytování Brazílie Rio de Janeiro


Rio de Janeiro je jedním z nejživějších a nejkrásnějších měst v Brazílii. Nachází se na východním pobřeží a je obklopen malebnými horami, zátočinami a karnevalovou atmosférou. Mnoho návštěvníků sem každoročně přijíždí za památkami, přírodními krásami, ale také za ubytováním. Jaké jsou nejlepší možnosti pro ubytování v Rio de Janeiru?

Hotely

V Rio de Janeiru najdete mnoho luxusních hotelů, ale také levnější možnosti. Nejvíce hotelů se nachází v oblasti Ipanema a Copacabana, kde navíc můžete pozorovat krásné pláže. Hotely v této oblasti vedou obvykle na moře, kde můžete užít nejkrásnější výhledy na Rio de Janeiro. Cena se pohybuje od 100 do 600 dolarů za noc. Pokud hledáte něco levnějšího, můžete najít hotely v jiných částech města, např. v centru nebo Santa Terese, kde ceny za noc začínají na 50 dolarů.

Apartmány

V Rio de Janeiru najdete také řadu apartmánů, ty jsou vhodné především pro rodiny nebo skupiny lidí. Apartmány často vedou na boční ulice, ale v blízkosti centra města a pláže. Cena za noc bývá až o polovinu levnější než v hotelu a apartmány jsou tak rozšířeným ubytováním pro cestovatele s menším rozpočtem.

Hostely

V Rio de Janeiru najdete mnoho hostels, které jsou oblíbené zejména mezi mladými lidmi. Jedná se o nejjednodušší a nejlevnější způsob ubytování. Ceny se pohybují mezi 15 a 25 dolarů za noc, mnoho hostels také poskytuje snídani a Wi-Fi zdarma. Hostely jsou ideální pro solový cestovatel nebo pro ty, kteří chtějí poznat nové lidi.

Airbnb

Airbnb je další možnost, jak si najít ubytování v Rio de Janeiru. Můžete najít celý byt nebo pokoj v bytě u místních lidí. Cena závisí na lokalitě ubytování, ale Airbnb bývá levnější než hotely. Navíc můžete získat tipy od místních, kam se vypravit na zábavu nebo kam jít na dobré jídlo.

Pokud se plánujete vydat do Rio de Janeira, máte řadu možností na ubytování. Záleží na tom, jaký máte rozpočet a zda hledáte luxusní nebo jednoduché ubytování. Nezapomeňte si rezervovat ubytování v předstihu, zejména v letních měsících bývá mnoho míst rychle vyprodáno.


Garance nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

99 procent uspokojených klientů

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Zjistit letenky