Hledáte letenku za nejnižší cenu?

Brazílie Ilhabela

Počasí Brazílie Ilhabela


Ilhabela je ostrovové město nacházející se v Brazílii. Toto území patří do oblasti zvané Sāo Paulo a leží v Atlantickém oceánu, zhruba 200 kilometrů od hlavního města Săo Paula. Ilhabela má tropické klima a je obklopena velkým množstvím ostrovů. Nejbližší pevninské město je město Caraguatatuba, které se nachází pouze 20 kilometrů od ostrova.

Jaké je počasí v Ilhabele?

V Ilhabele panuje celoročně tropické klima, díky kterému se zde můžete kochat výjimečnou přírodou a krásným okolím. Teploty zpravidla dosahují průměrně 24 stupňů Celsia. V létě se však mohou teploty místy kumulovat až na 30 stupňů Celsia. Večery bývají dostatečně chladné na to, abyste si užili příjemnou procházku po ostrově.

V období dešťů, které trvají od října do března, se v regionu vyskytují bouřky a silné deště. Ty však nebývají tak časté, jako v ostatních částech Brazílie, takže návštěvníci se do krajiny již od léta mohou těšit na slunné dny.

Kdy jet do Ilhabely

Ilhabela oplývá přírodními krásami, které mohou být pro návštěvníky velmi zajímavé. Navštívit se hodí v jakémkoliv období roku, nicméně, nejvhodnější období pro dovolenou je mezi listopadem a lednem, kdy se zde konají různé festivaly a akce.

Pokud plánujete dovolenou v Ilhabele, je doporučeno si dopředu zarezervovat právě kvůli této velké oblibě a počtu návštěvníků celou dobu trvajícího turistického období. Rezervaci ubytování v Ilhabele zvládnete jednoduše a rychle přes internet.

Co dělat a vidět v Ilhabele

Ilhabela není jen klasické turistické město. Na ostrově se nachází několik turistických atrakcí a aktivit, které byste si neměli nechat ujít. Mezi nejoblíbenější atrakce patří:

- Záchranný dům Tamar, kde se můžete seznámit s různými želvami

- Pláž Gato, nejstarší pláž v Ilhabele a nabízí krásné výhledy na město a okolí.

- Vodopád Três Tombos, největší vodopád na ostrově a velmi populární pro turistické výlety.

Kromě těchto atrakcí nabízí Ilhabela různé rekreační aktivity jako potápění, surfování, rybaření, nebo jachtu. Podívejte se na zachycení ohromující přírody a okolí ostrova.


Dovolená Brazílie Ilhabela


Nádherné bílé pláže, tyrkysově modré moře, tropické deštné lesy, vodopády a rozmanitá fauna a flora - to všechno můžete zažít na ostrově Ilhabela, jedné z nejkrásnějších tropických destinací v Brazílii. Tento ráj na zemi, který se nachází ve státě São Paulo, láká každoročně tisíce turistů z celého světa.

Ilhabela získala své jméno díky impozantní přírodě, kterou zde najdete. Slovo "Ilhabela" totiž v překladu z portugalštiny znamená "krásný ostrov". A krása tohoto místa je opravdu ohromující. Většinu ostrovu pokrývají bujně zelené deštné lesy, které jsou domovem mnoha druhů zvířat a ptáků. Pro milovníky přírody je ostrov Ilhabela nepřeberným zdrojem dobrodružství.

Největším lákadlem pro návštěvníky jsou však pláže. Na ostrově si můžete vybrat z mnoha pláží, které se liší atmosférou i nabízenými aktivitami. Pokud hledáte klid a soukromí, můžete se vydat na odlehlé pláže Bonete nebo Castelhanos, které jsou přístupné pouze lodí nebo jeepem, což přidává dobrodružství do vaší dovolené. Pokud preferujete více života, pláže Perequê nebo Curral jsou plné plážových barů, restaurací a nabízejí širokou škálu vodních sportů.

Dalším zajímavým místem, které byste neměli vynechat, je historické centrum města. Středověké uličky, barevné domy a historické památky vytvářejí autentickou atmosféru. Můžete navštívit kostel Matriz Nossa Senhora D`Ajuda, který byl postaven v 18. století, a prozkoumat další historické budovy.

Zajímavým zážitkem na ostrově je také procházka po jedné z mnoha túr, které vám zpřístupní krásu přírody Ilhabely. Můžete navštívit vodopády Gato, dobrodružný park tvořený několika kaskádami vody, které vytváří nádherné přírodní bazény, ideální pro osvěžení. Další možností je turistika na vrchol Pico do Baepi, nejvyššího bodu na ostrově, který vám nabídne panoramatický výhled na okolní krajinu.

Pokud se rozhodnete strávit dovolenou na Ilhabele, nezapomeňte si také vychutnat nabídku místní kuchyně. Plody moře, ryby, tropické ovoce a brazilské speciality jsou zde připravovány s láskou a určitě se budete chtít vrátit pro další gastronomický zážitek.

Ilhabela je rozhodně jednou z nejpůsobivějších a nejkrásnějších tropických destinací v Brazílii. Přírodní krása, nádherné pláže a možnost prozkoumávat tropické deštné lesy vytváří nezapomenutelný zážitek. Strávení dovolené na Ilhabele je jako snový útěk do ráje.


Ubytování Brazílie Ilhabela


Ilhabela, především pro ty, kteří hledají útěku z větších měst, nabízí skvělé možnosti relaxace, turistiky a pronájmu ubytování. Nachází se na jihovýchodním pobřeží Brazílie a je největším ostrovem státu São Paulo. Žije zde více než 30 000 lidí a každý rok přiláká tisíce turistů ze všech koutů světa.

Ideální ubytování

Nejlepší ubytování v Ilhabele zahrnuje rozmanité varianty, jako jsou hotely, apartmány, penziony, kempy a luxusní vily. Pokud hledáte základní, ale pohodlné ubytování, můžete vybrat z řady hotelů a penzionů. Ty jsou umístěné v centru města a nabízejí pohodlný přístup k restauracím, obchodům a dalším atrakcím v okolí. Pokud preferujete nezávislost, můžete si pronajmout apartmány, ve kterých můžete připravovat vlastní jídlo až pro šest lidí.

Luxusní ubytování v Ilhabele

Pokud však hledáte luxusní ubytování, Ilhabela nabízí několik možností. Mezi nimi jsou nejznámější hotel La Plage Resort a DPNY Beach Hotel & SPA. Tato ubytování nabízejí luxusní pokoje, privátní pláže, bazény, masáže a další různé vybavení. Cena za ubytování v luxusním resortu v Ilhabele se pohybuje kolem 300 dolarů za noc.

Pláže a aktivity

Ilhabela nabízí celou řadu pláží, které vám umožní užívat si krásy časného rána nebo západu slunce. Některé z nejpopulárnějších pláží jsou Praia do Curral, Praia da Fome a Praia do Perequê. Každá z nich nabízí jedinečné zážitky, jako jsou jízda na waterscooteru, paddleboarding nebo rybaření.

Ilhabela má také posvátnou a chráněnou lesní oblast, v níž se nachází mnoho turistických trhů, kde si můžete koupit ruční práce od místních umělců. Pro ty, kteří hledají inovativní zážitky, je tu také volba jízdy na koňském hřbetě a potápění.

Ilhabela je známá také svými kulturními akcemi, jako jsou festivaly hudby, divadla, atletiky a gastronomie. Tyto akce se konají po celý rok a nabízejí turistům přístup k místní kultuře.

Závěr

Ilhabela je jedním ze skvělých míst na světě, kde můžete strávit svůj odpočinkový pobyt. V nabídce jsou zde skvělé pláže, aktivit, kulturní akce a luxusní ubytování. Takže, pokud hledáte únik z většího města a chcete strávit nějaký čas v tropickém ráji, je Ilhabela tou nejlepší volbou.


Nejčastější dotazy a odpovědi Brazílie Ilhabela


1. Jak se dostat na Ilhabelu?
- Několik trajektových linek je k dispozici z přístavu São Sebastião na pevninské části Brazílie, které přepravují turisty na Ilhabelu. Cesta trajektem trvá přibližně 15 minut a lístek lze zakoupit na místě.

2. Kolik to stojí cestovat trajektem na Ilhabelu?
- Cena trajektového lístku se liší v závislosti na čase a denní době. Obvykle se pohybuje mezi 20 až 40 reály (místní měna) za osobu.

3. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Ilhabely?
- Nejlepší doba na návštěvu Ilhabely je obvykle během suchého období mezi prosincem a březnem, kdy je teplota příjemná a dešťové srážky jsou minimální.

4. Jaké jsou nejlepší pláže na Ilhabelě?
- Ilhabela je známá svými krásnými plážemi. Mezi nejlepší patří Pláž Curral, Pláž Bonete, Pláž Jabaquara a Pláž Feiticeira. Každá z těchto pláží nabízí jedinečnou atmosféru a některé z nich mají také plážové bary a restaurace.

5. Co dělat na Ilhabelě kromě plážování?
- Kromě plážování se na Ilhabele nabízí další aktivity, jako je potápění, šnorchlování, turistika v deštném lese a návštěva historických památek. Můžete také navštívit místní trhy, kde se prodávají místní řemeslné výrobky a čerstvé potraviny.

6. Kde se dá ubytovat na Ilhabelě?
- Na Ilhabele je k dispozici široká škála ubytovacích možností, včetně hotelů, apartmánů, penzionů a kempů. Nejoblíbenější oblastí pro ubytování je pobřežní část ostrova, kde se nachází většina pláží.

7. Jaké jsou místní speciality Ilhabely?
- Ilhabela je známá svými čerstvými mořskými plody, jako je langusta, krevety a ryby. Dalšími místními specialitami jsou "feito na brasa" (maso grilované na otevřeném ohni), banány pečené v cukru a místní sladkosti z ovoce.

8. Jaké jsou turistické atrakce na Ilhabelě?
- Mezi turistické atrakce na Ilhabelě patří historické centrum Vila, kde se nachází malebné kamenné uličky a historické budovy. Dalšími atrakcemi jsou vodopády Toca a Gato, Národní park Serra do Mar, Muzeum námořní historie a zřícenina kaple Nossa Senhora d'Ajuda.

9. Jak se pohybovat po Ilhabelě?
- Nejlepším způsobem, jak se pohybovat po Ilhabelě, je pronajmout si skútr nebo auto. Existují také taxislužby a autobusy, které zajišťují přepravu po ostrově.

10. Jaké jsou počasí a teploty na Ilhabelě?
- Ilhabela má tropické podnebí s teplotami kolem 25–30 °C po většinu roku. Dešťové srážky jsou nejčastější mezi listopadem a dubnem. Obecně platí, že teploty jsou vyšší a deště jsou méně časté během léta (prosinec–únor).


Letenka Brazílie Ilhabela


Plážové ráje, romantické zátoky, neuvěřitelná příroda, skvělé surfování, gastronomie s chutí Brazílie - to vše a mnohem více nabízí Ilhabela, malý ostrov přímo u brazilského pobřeží. A co by mohlo být lepšího, než si užít všechno tohle během letní dovolené? Pokud se chystáte na dovolenou v Brazílii, je Ilhabela tou správnou volbou.

Jak se dostanete na Ilhabelu?

Pokud se chystáte na Ilhabelu, letenka do São Paula je Vaší první cestou. Letiště v São Paulu je nejblíže k Ilhabele, letecky se tam můžete dostat z celého světa a doplout k ostrovu trvá asi 4 hodiny. Lze se tam dostat vlakem, autobusem nebo pronájmem auta, ale nejjednodušší způsob, jak se dostat na Ilhabelu, je přejezd trajektem z São Sebastiána.

Co na Ilhabele dělat?

Ilhabela se nachází v Jižním Atlantiku a je plná přírodních krás. Jediným problémem na Ilhabele je, že je zde tolik krás, že nemůžete všechny stihnout! Většina návštěvníků se věnuje plážám, surfu a vodním sportům. Kromě plážového zážitku tu ale najdete i mnoho aktivit souvisejících s přírodou, jako je pozorování delfínů a sopek, soch, potápění a šnorchlování. Můžete se vydat na nejrůznější turistické stezky k vodopádům a dalším krásným místům s výhledem na ostrov. K dispozici jsou také cyklistické trasy, horolezectví, kajak, kitesurfing a mnoho dalších aktivit. Pokud se chcete od pobřeží trochu vzdálit, můžete si prohlédnout město na kole nebo se ponořit do gastronomického světa Ilhabely, který se vyznačuje místními rybami, mořskými plody a exotickými plody.

Pláže na Ilhabele

Ilhabela má spoustu pláží, které si nesmíte nechat ujít. Jde o 42 km pobřeží ostrova, které je pokryto neuvěřitelným množstvím pláží. Jednou z nejoblíbenějších pláží je Praia do Curral, kde je možné si pronajmout lehátka a slunečníky nebo si půjčit kajak. Dalšími oblíbenými plážemi jsou Praia do Julião, Praia do Feiticeira, Praia do Saco da Capela a Praia do Portinho. Tyto pláže jsou ideální pro odpočinek a relaxaci a nabízejí dokonalé prostředí pro celou rodinu.

Jaké jsou ceny letenek?

Ceny letenek do Ilhabely se mohou velmi lišit v závislosti na sezóně a na čase, kdy si letenku kupujete. Většinou se hodí cestovat ve vyšších sezónách, než v zimě, kdy jsou ceny mnohem nižší. Pokud se zaregistrujete na stránky doporučených ostrovních letišť, můžete získat nabídky letenek. Cena letenky z Evropy do Brazílie se obvykle pohybuje kolem 600-800 eur, ale může být také dražší nebo levnější. Důležité je si pozorně prohlédnout nabídky letenek a vybrat tu, která bude pro Vás nejvýhodnější.

Závěr

Ilhabela je ideálním místem pro odpočinek a zároveň výbornou volbou pro cestovatele, kteří hledají přírodu, dobrodružství a vodní sporty. Pokud se chystáte na dovolenou v Brazílii, pak je toto místo určitě jednou z nejlepších volb. Nenechte si ujít krásy Ilhabely a užijte si fantastickou dovolenou v Brazílii plnou zábavy, krásné přírody a gastronomických zážitků.


Garance nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

99 procent uspokojených klientů

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Zjistit letenky