Hledáte letenku za nejnižší cenu?

Brazílie Chapada Diamantina National Park

Dovolená Brazílie Chapada Diamantina National Park


Brazílie je jednou z nejkrásnějších zemí na světě a nabízí návštěvníkům mnoho přírodních krás. Jedním z nejvýznamnějších přírodních parků v Brazílii je Chapada Diamantina National Park, který leží ve státě Bahia.

Park se rozkládá na ploše více než 1500 km² a je domovem úchvatných scenérií, přírodních divů, horských řek a vodopádů. Jeho geomorfologický charakteristika jsou unikátní - můžete zde nalézt nevyschlou sopku, jeskyně, údolí a rozsáhlé pláně, které přitahují turisty z celého světa.

Chapada Diamantina je známá také díky historickému významu. V minulosti byl park důležitým nalezištěm diamantů a jeho jméno odkazuje na bohatství drahokamů, které se zde nacházely. I přes dnešní skutečnost, že naleziště už nejsou příliš významná, zažívá park stále vyšší oblíbenost mezi turisty díky svému unikátnímu ekosystému a překrásné přírodě.

Mezi nejvýraznější atrakce a přírodní útvary v parku patří například Morro do Pai Inácio - jedna z nejvyšších hor v okolí, kterou si můžete vychutnat z jejího vrcholu panoramatickým výhledem na park. Dalšími zajímavostmi jsou Gruta da Torrinha - jedna z nejhezčích jeskyní v Chapada Diamantina, Cachoeira do Buracão - spektakulární vodopád, nebo Fluvial do Roncador - jedno z mnoha „údolí smrti“ v parku, ve kterých se voda silou gravitace valí dolů po skále.

V parku se také nachází mnoho možností pro outdoorové aktivity. Turisté mohou absolvovat treky různých obtížností, navštívit jedinečná vesnička z období dobývání diamantů, nebo se vydat na divokou plavbu po řece Paraguacu. Kromě toho je park také skvělým místem pro pozorování ptáků, zdejší biodiverzita je opravdu úžasná.

Chapada Diamantina National Park nemá jen pro krásnou přírodu a outdoorové aktivity, ale také pro historii a kulturu Brazílie. Vybavení je zde dostatečné a nachází se zde mnoho turistických center, kde získáte všechny potřebné informace.

Pokud plánujete dovolenou v Brazílii a milujete přírodu a dobrodružství, nezapomeňte si naplánovat návštěvu Chapada Diamantina National Park. To vám poskytne jedinečný zážitek a připomene vám, proč je Brazílie tak krásná a neodolatelná.


Letenka Brazílie Chapada Diamantina National Park


Brazílie je země s neuvěřitelně rozmanitou a bohatou přírodou. Uvnitř země se nachází národní park Chapada Diamantina, který se pyšní nejen nádherným přírodním prostředím, ale také historickým významem pro zemi.

Chapada Diamantina je horský park s krásnými kopcemi, roklemi a vodopády. Tento park je ideálním místem pro ty, kteří hledají klid a pohodlí v přírodě, zatímco zároveň si mohou užívat nádhernou krajinu. Park se nachází ve vrchovině na východě státu Bahia, v Brazílii.

Celá oblast byla kdysi bohatá na diamanty, a to až do 19. století. Dnes je zde nádherná a nedotčená příroda, kterou můžete objevovat pěší turistikou. Příroda zde nabízí výzvy pro turisty různých úrovní, ale většinou zde jde o středně náročné pěší túry.

Začněte svůj výlet tím, že se podíváte na Cachoeira da Fumaça, což je jeden z nejvyšších vodopádů Brazílie. Tento vodopád je více než 400 metrů vysoký a nabízí neuvěřitelný výhled na celý park. Turisté mohou nechat svůj adrenalin řádit a vyskočit z výšky 400 metrů v rámci organizovaného skoku.

Dalším prakticky povinným místem je Pozo Azul, krásné jezírko s křišťálově čistou vodou. Je zde možné si zaplavat nebo pouze užívat krásného výhledu, kde se díky čirá voda každý kamen i rybu vidí.

Pro návštěvníky, kteří hledají náročnější výzvy, je zde také návštěva krápníkových jeskyní, kde se turisté mohou toulavat hluboko pod zemí.

Kromě překrásné přírody nabízí park také bohatou historii. Zajímavým místem je historické město Lençois, založené v roce 1844, kde se dá pozorovat mnoho budov postavených v koloniálním stylu s ručně tesanými kameny.

Návštěvníci tohoto parku by si měli udělat čas na prohlídku "diamantových měst", která se nacházejí v okolí. Tato města byla kdysi hlavními místy těžby diamantů v oblasti, a díky tomu nabízejí návštěvníkům nejen historický význam, ale také zajímavý pohled na život místních obyvatel.

Cesta k parku je ze města Salvadoru asi šest hodin autem, ale díky letenkám je to dnes již velice snadné. Letenky do Salvadoru od různých dopravců se pohybují okolo 20 000 Kč a závisí na ročním období.

Zažijte nádherné dobrodružství v jednom z nejkrásnějších parků Brazílie a ponořte se do nádherné přírody a kultury.


Počasí Brazílie Chapada Diamantina National Park


Chapada Diamantina National Park je jedním z nejkrásnějších a nejvýznamnějších brazilských národních parků. Nachází se v regionu Bahia, ve středu Brazílie, a je domovem rozmanité fauny a flóry. Toto místo je známé svou ohromující krajinou, rozsáhlými plošinami a impozantními vodopády.

S ohledem na geografickou polohu parku a jeho geologickou historii je počasí v Chapada Diamantina National Park velmi proměnlivé. Vlivy tropického podnebí jsou patrné s pravidelnými dešťovými obdobími a horkými lety.

Deštivé období v Chapada Diamantina trvá obvykle od listopadu do března, s největší mírou srážek v lednu a únoru. V této době může dojít k prudkým dešťům a povodním, které utvářejí impozantní vodopády a vodní plochy. Teploty se pohybují kolem 25°C, což znamená, že vzduch je vlhký a je časté, že se vytvářejí šedé mraky.

Na druhou stranu, suché období trvá od dubna do října a je charakteristické nižšími srážkami a teplým počasím. Teploty mohou dosahovat až 30°C, což znamená, že je vhodné se chránit před sluncem a hydratovat. Vzhledem k nedostatečným srážkám je přirozená vegetace parku suchá a zelená oblasti se střídají s kamenitými oblastmi.

V každém případě je Chapada Diamantina National Park atraktivním místem k návštěvě po celý rok díky jeho unikátnímu charakteru. Během deštivých období lze obdivovat vodopády a obrovská jezera, zatímco během suchého období je možné využít ideálních podmínek pro turistické aktivity, jako je pěší turistika, horolezectví a jízda na kole.

Přestože počasí v Chapada Diamantina National Park může být nepředvídatelné, při návštěvě tohoto nádherného místa byste měli být připraveni na to, že změny jsou běžné a rychlé. Doporučuje se dodržovat bezpečnostní opatření a sledovat výstrahy nebo pokyny místních úřadů, zejména v případě přírodních katastrof, jako jsou povodně.

Celkově vzato, Chapada Diamantina National Park je nezapomenutelnou destinací, kterou byste neměli minout při návštěvě Brazílie. Bez ohledu na počasí je toto místo plné krásy a možností pro dobrodružství v jedinečném brazilském přírodním ráji.


Ubytování Brazílie Chapada Diamantina National Park


Brazílie je země plná přírodních krás a jednou z nich je národní park Chapada Diamantina. Jeho poloha v srdci země, v brazilském státě Bahia, nabízí návštěvníkům nezapomenutelný zážitek. Pokud hledáte ubytování, nebojte se – park nabízí mnoho možností.

Chapada Diamantina National Park je asi 38 tisíc hektarů velký a byl založen v roce 1985. Chrání rozmanitou faunu a flóru, ale také má mnoho kulturních a historických památek. Oblast také sloužila jako důlní zdroj diamantů v 19. století.

Oblast nabízí mnoho aktivit pro návštěvníky, včetně horských výletů, turistiky, koupání v řekách a řadě dalších možností. Pro ty, kteří hledají ubytování, jsou následující možnosti.

1. Hostely a ubytovny
V parku je mnoho hostels a ubytoven. Tyto ubytovací zařízení nabízejí možnost ubytování za příznivé ceny. Pokojové uspořádání závisí na hostelu nebo ubytovně, ale většinou jsou dostupné jednotlivé a sdílené pokoje.

2. Kempy
Pokud hledáte ubytování pod širým nebem, park má mnoho kempů. Můžete si pronajmout stan nebo si přivézt vlastní stan. Kempy nabízejí základní vybavení, jako jsou toalety a voda.

3. Hotely a penziony
Pro ty, kteří hledají větší pohodlí a luxusnější ubytování, je k dispozici několik hotelů a penzionů. Tyto ubytování nabízejí možnost soukromých pokojů s vlastní koupelnou a restaurací.

Všechny tyto možnosti ubytování se nacházejí v blízkosti parku a jsou snadno dostupné. Při výběru ubytování je důležité mít na paměti, že park má rozsáhlou oblast a vybavenost v jednotlivých lokalitách se může lišit.

Ubytování v parku Chapada Diamantina nabízí návštěvníkům nezapomenutelný pobyt v srdci Brazílie. Bez ohledu na preferovaný styl ubytování, park má mnoho zabavit a vidět. Přijeďte si užít přírodu a krásy, které Brazílie nabízí!


Nejčastější dotazy a odpovědi Brazílie Chapada Diamantina National Park


Několik nejčastějších dotazů a odpovědí o Brazílii a Chapada Diamantina National Park:

1. Jak se dostat do Chapada Diamantina National Park?
Odpověď: Chapada Diamantina National Park se nachází ve státě Bahia v Brazílii. Nejbližším mezinárodním letištěm je letiště v Salvadoru. Z letiště lze do parku cestovat buď půjčeným autem nebo autobusem.

2. Jak dlouho trvá výlet do Chapada Diamantina National Park?
Odpověď: Délka výletu do parku závisí na tom, kolik času si plánujete věnovat. Mnoho návštěvníků stráví v parku 3-5 dní, aby si vychutnali co nejvíce atrakcí a túr.

3. Jaké jsou nejlepší aktivity a atrakce v Chapada Diamantina National Park?
Odpověď: Chapada Diamantina nabízí různé aktivity a atrakce. Nejpopulárnější je trekking po horských chodnících až na vrchol Pico do Barbado, nejvyššího vrcholu v regionu. Další zajímavé místa jsou Morro do Pai Inácio, Gruta da Lapa Doce a Cachoeira da Fumacinha.

4. Jaké jsou vhodné časy návštěvy Chapada Diamantina National Park?
Odpověď: Nejlepší časy návštěvy parku jsou na jaře (září a říjen) a na podzim (březen a duben), kdy je teplota mírná a srážky jsou nižší. V zimě (červenec a srpen) mohou být teploty nižší, ale park je stále přístupný.

5. Jaké jsou ubytovací možnosti v Chapada Diamantina National Park?
Odpověď: V parku najdete různé možnosti ubytování, včetně hotelů, penzionů a kempů. Nejbližší město Lençóis je populárním výchozím bodem a nabízí různé typy ubytování.

6. Jaký je vstupní poplatek do Chapada Diamantina National Park?
Odpověď: Vstup do parku je povolen pouze s průvodcem a je zpoplatněn. Poplatek se může lišit v závislosti na věku a národnosti návštěvníka. Doporučuje se ověřit aktuální ceny před návštěvou.

7. Jaké jsou bezpečnostní opatření pro návštěvu Chapada Diamantina National Park?
Odpověď: Při návštěvě parku je důležité dodržovat základní bezpečnostní opatření, jako držet se označených stezek, mít s sebou dostatečné zásoby vody a potravy a informovat někoho o svých plánech. Sluneční krém a opalovací krém jsou také doporučovány kvůli vysokému slunečnímu záření a teplotám.


Garance nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

99 procent uspokojených klientů

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Zjistit letenky