Hledáte letenku za nejnižší cenu?

Bosna a Hercegovina Neum

Dovolená Bosna a Hercegovina Neum


Dovolená v Bosně a Hercegovině: Objevte kouzlo Neumu

Bosna a Hercegovina je země, která ještě stále zůstává skrytým pokladem turistických destinací v Evropě. Mezi její mnoho krásných a nedotčených míst patří i přímořské město Neum. Neum je jediným bosenskohercegovinským městem umístěným na pobřeží a nabízí bohatou historii, nádhernou přírodu a malebné pláže. Pokud váháte, kam vyrazit na dovolenou, Bosna a Hercegovina a Neum by mohly být tím pravým místem pro vás.

Jedním z největších lákadel Neumu jsou jeho pláže. Díky své výjimečné geografické poloze se můžete těšit na zářivý sluneční západ nad Jadranem. Pláže jsou čisté, krásné a nenasytné. Skalnaté útvary tvoří působivé přírodní scenérie, které vytváří ideální podmínky pro milovníky potápění a šnorchlování. Voda je křišťálově čistá a plná života, což je vítané zpestření pro všechny vodní sporty.

Město Neum se nachází v blízkosti historického Dubrovníku, který je považován za perlu Jaderského moře. Tato blízkost vám umožní snadno se dostat do Dubrovníku a prozkoumat jeho úzké uličky, vznešené paláce a historické památky. V opačném směru pak můžete navštívit města jako je Split nebo Mostar, která jsou také bohatá na historické a kulturní poklady.

Pro ty, kteří hledají adrenalin, Bosna a Hercegovina nabízí mnoho dobrodružných aktivit a příležitostí. Zkušení turisté se mohou vydat na pěší túru do pohoří Velež nebo se pokusit zdolat divokou řeku Neretvu při raftingu. Pro ty, kteří preferují klidnější aktivity, jsou k dispozici cyklistické túry nebo jízda na koni.

Neum je také známý svou bohatou kulturní scénou. Město nabízí mnoho příležitostí k ochutnávce tradiční bosenskohercegovinské kuchyně, která je plná výrazných chutí a vůní. Místní trhy a obchodní čtvrti jsou ideálním místem pro nákup suvenýrů a poznávání místní kultury.

Jedním z nezapomenutelných zážitků, který byste si v Neumu neměli nechat ujít, je plavba na lodi k nedalekým ostrovům. Během této vyhlídkové plavby budete mít možnost obdivovat úchvatné scenérie a přírodní krásy okolního regionu.

Dovolená v Bosně a Hercegovině, konkrétně v Neumu, nabízí perfektní kombinaci slunce, moře, přírody a kultury. Bez ohledu na to, zda jste dovolenkář, který si užívá pláže a vodní sporty, nebo cestovatel, který hledá dobrodružství a poznávání, Neum bude mít pro vás něco připraveno. Takže proč nezkusit něco nového a vydáte se do tohoto půvabného města na své další dovolené?


Nejčastější dotazy a odpovědi Bosna a Hercegovina Neum


Dotazy a odpovědi týkající se Bosny a Hercegoviny a města Neum:

1. Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat do Neumu?
Neum je nejlepší dosáhnout automobilem nebo autobusem z blízkých měst jako Dubrovník nebo Split. Mezi letištěmi v Dubrovníku a Splitu existují také přímé autobusové spoje do Neumu.

2. Je v Neumu možné najít dobré ubytování?
Ano, v Neumu najdete několik kvalitních hotelů a apartmánů, stejně jako levnějších možností ubytování.

3. Co je v Neumu k vidění?
Neum je zejména oblíbený pro své krásné pláže na pobřeží Jaderského moře. V okolí města je také mnoho přírodních krás a historických měst.

4. Je v Neumu bezpečno?
Ano, Neum je bezpečné město a turistická místa jsou dobře hlídaná. Pokud však cestujete mimo turistické oblasti, může být bezpečnost problémem kvůli nevyřešeným politickým otázkám a přítomnosti nevybuchlé munice po válce.

5. Jaká je hovorová řeč v Bosně a Hercegovině?
Hovorová řeč v Bosně a Hercegovině je bosňácká, srbská a chorvatština. Ve většině turistických oblastí se mluví anglicky a někdy také německy nebo italsky.

6. Co je typickým jídlem v Bosně a Hercegovině?
V Bosně a Hercegovině jsou velmi populární tradiční pokrmy jako je burek (plněný listovým těstem), čevapi (malé grilované jednoduché masové klobásy) a pita (plněné těsto). Také se zde pěstuje řada surovin, které jsou používány v mnoha jídlech, jako jsou rajčata, papriky, kukuřice, fazole a houby.

7. Jakou měnu používá Bosna a Hercegovina?
V Bosně a Hercegovině se používá Bosna a Hercegovina konvertibilní marka (BAM), která je pevně navázána na euro. Většina obchodů a restaurací přijímá také eura.

8. Jsou v Bosně a Hercegovině nějaká náboženská pravidla, která by turisté měli dodržovat?
Bosna a Hercegovina je země s různými náboženstvími, včetně islámu, křesťanství a judaismu. Pokud vstupujete do náboženských míst, měli byste dodržovat určitou úctu a zůstat pokorní. Je také lepší, aby ženy a muži měli vyšší krytí těla v náboženských oblastech.

9. Jaká je doprava v Bosně a Hercegovině?
Doprava v Bosně a Hercegovině je převážně autobusem. Je zde také železniční síť, ale ta se ne vždy řídí přesným jízdním řádem. V některých oblastech můžete najmout auto nebo motocykl, ale řidiči musí mít platný řidičský průkaz a mít předepsaný věk. Taxi služby jsou také k dispozici ve větších městech.

10. Jaké jsou některé zajímavé turistické destinace v Bosně a Hercegovině?
V Bosně a Hercegovině je mnoho zajímavých turistických destinací, jako jsou historická města Sarajevo, Mostar a Dubrovnik, národní parky Una a Sutjeska, Koločepské ostrovy, Kravice vodopády a mnoho dalších malebných měst a vesnic.


Počasí Bosna a Hercegovina Neum


Bosna a Hercegovina je země, která se nachází v jihovýchodní části Evropy. Je to země, kterou ovlivňuje nejméně tři různé klimatické území, což vede k tomu, že počasí je velmi různorodé. Na jihu země se nachází malé přímořské městečko Neum, které navštěvují turisté z celého světa.

Neum je vlastně jediným přístavem Bosny a Hercegoviny na Jadranu a je to poměrně malé přímořské městečko. Město obklopují dvě hornaté krajiny, z nichž jedna patří k pohoří Prenj a druhá k pohoří Čvrsnica. Tato krajina má vliv na počasí. Téměř všechny údaje o počasí v Neumu byly získány z měření v Dubrovníku, což je hlavní město Chorvatska.

V létě na přímoří Neum bývá teplota příjemných 24 až 28 °C a voda je teplá, což umožňuje koupání. V zimě teploty klesají na 5 až 12°C a někdy může sněžit. Průměrná roční teplota vzduchu se pohybuje okolo 14°C.

Pokud hledáte nejlepší období pro návštěvu Neumu, pak jsou to měsíce léta, kdy je počasí nejstabilnější. Květen, červen a září jsou klimaticky příjemné a nabízejí ideální teplotu pro koupání a vyšší míru slunečního záření. V červenci a srpnu bývají teploty někdy náročné a může být intenzivnější slunce.

Celkově bývá počasí v Bosně a Hercegovině dosti nevyzpytatelné a může se značně lišit v různých částech země. V Neumu je však klima příjemné a vyvážené díky blízkosti Jadranu a kopcovitému pozadí horských masivů v okolí města.


Ubytování Bosna a Hercegovina Neum


Bosna a Hercegovina je země ležící na Balkánském poloostrově, která je často přehlížena turisty, kteří se více upřednostňují k tradičním turistickým destinacím v Evropě. Nicméně, Bosna a Hercegovina skrývá jedinečné a krásné místo na jižním pobřeží, které by rozhodně mělo být součástí každého seznamu destinací turisty - město Neum.

Neum, nacházející se na pobřeží Jaderského moře, je jediným přístavem Bosny a Hercegoviny a má jedinečnou polohu mezi chorvatskými územími, které jsou jinak obklopeny mořem. Centrum města je jen pár kroků od pláže, což poskytuje návštěvníkům jedinečnou kombinaci historického a mořského prostředí.

Co se týká ubytování, Neum nabízí širokou škálu možností pro různé typy turistů. Zde najdete jak luxusní hotely, tak levnější penziony a apartmány. Vzhledem k tomu, že turistický ruch v Neumu není tak rozvinutý jako v jiných přímořských destinacích, je zde stále možnost najít místo pro příznivé ceny.

Luxusní hotely v Neumu se nacházejí v blízkosti moře a nabízejí široké spektrum služeb a vybavení. Návštěvníci mohou očekávat plnou stravu, bazény, posilovny, wellness centra a další. Tyto hotely jsou obklopeny krásnou přírodou a nabízejí úchvatný výhled na moře.

Pokud hledáte levnější možnosti ubytování, v Neumu je také k dispozici mnoho penzionů a apartmánů. Tato ubytování jsou ideální pro rodiny nebo skupiny přátel, kteří hledají pohodlí a soukromí. Apartmány jsou plně vybaveny kuchyňským koutem, takže si hosté mohou připravit vlastní jídlo a ušetřit peníze na stravování v restauracích.

Hlavní turistickou atrakcí v Neumu je samozřejmě jeho nádherné pobřeží. Pláže jsou čisté, písečné a nabízejí příležitosti k opalování, plavání a nádherné výhledy na moře. Kromě toho, v okolí Neumu se nachází mnoho malebných vesniček a historických památek, které stojí za návštěvu. Jednou z nejznámějších atrakcí v okolí je klášter sv. Jeronýma, který se nachází v nedaleké vesnici Hutovo.

Kombinace přímořského prostředí a historických památek činí Neum ideálním místem pro dovolenou, ať už hledáte relaxaci nebo dobrodružství. Navíc, ceny ubytování a služeb v Neumu jsou přívětivé, což je další důvod, proč by toto místo mělo být na vašem seznamu destinací.

Při plánování vaší další dovolené zaměřte svou pozornost na Bosnu a Hercegovinu a nezapomeňte navštívit úchvatné město Neum. Nejenže dostanete příležitost poznat jedinečnou kulturu a krásu této země, ale také si užijete příjemný pobyt u moře.


Letenka Bosna a Hercegovina Neum


Neum, malé město v Bosně a Hercegovině, je jedinečné svým umístěním jako jediné přímořské letovisko v této zemi. S rozlohou přes 270 kilometrů čtverečních se nachází na svém vlastním území, zcela obklopeným Chorvatskem. Neum se nachází na pobřeží Jaderského moře, což z něho dělá oblíbenou destinaci pro dovolenou nejen pro místní, ale i pro turisty ze zahraničí.

V minulosti byl Neum významným rybářským přístavem a obchodním centrem. Dnes je to živé město s mnoha hotelovými komplexy, restauracemi, plážemi a přístavištěm pro kotvení lodí. Neum se nachází v Přímořsko-neretvanském kantonu, který je součástí Federace Bosny a Hercegoviny.

Hlavní přitažlivostí Neumu jsou jeho pláže, které lákají koupání a opalování. Dlouhé písčité a oblázkové pláže jsou ideální pro rodiny s dětmi i individuální plážové nadšence. Na těchto plážích najdete také mnoho restaurací a barů, kde si můžete vychutnat čerstvé mořské plody a tradiční bosenskou kuchyni.

Neum není velkým letoviskem jako například Dubrovník nebo Split, ale stále si uchovává svou existenci a charakter. Kromě plážových aktivit můžete v Neumu také prozkoumat okolní přírodu. V blízkosti se nachází národní park Hutovo Blato, který je přírodním rájem pro ptáky. Tento park je ideálním místem pro pozorování ptáků a výlety lodí po řece Neretva.

Pro ty, kteří se zajímají o historické a kulturní dědictví, je v blízkosti mnoho zajímavých lokalit. Starověké město Ston, které je známé svými rozsáhlými hradbami a solnými poli, je jen krátkou jízdou od Neumu. Další zajímavá místa v okolí zahrnují historické město Mostar s ikonickým mostem Stari Most a pevností v Pocitelji, která je na seznamu světového dědictví UNESCO.

Neum je také výhodou pro turisty, kteří chtějí prozkoumat několik zemí během jedné dovolené. Díky své poloze v blízkosti hranic s Chorvatskem můžete snadno navštívit známá chorvatská letoviska, jako je Dubrovník, Makarska a Split. Cesty do těchto míst jsou krátké, což dává možnost objevovat více destinací během svého pobytu.

Neum je stále relativně neobjevenou destinací a nabízí autentický zážitek z pobytu u moře. Jeho malebná pobřežní linie a krásná příroda přitahují turisty, kteří hledají klid a odpočinek daleko od turistických davů. Jestliže hledáte alternativu k rušným letoviskům, měli byste zvážit návštěvu Neumu v Bosně a Hercegovině.


Garance nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

99 procent uspokojených klientů

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Zjistit letenky