Hledáte letenku za nejnižší cenu?

Barbados Welchman Hall Gully

Ubytování Barbados Welchman Hall Gully


Welchman Hall Gully je jedním z nejkrásnějších a nejzajímavějších míst na Barbadosu. Nachází se ve vnitrozemí ostrova, nedaleko vesnice Welchman Hall. Jedná se o starobylou vápencovou soutěsku, která je domovem mnoha druhů rostlin a zvířat.

Toto úžasné místo je jedinečné svým geografickým profilem. Rozprostírá se na ploše přibližně 1,5 hektaru a jeho hloubka dosahuje až 30 metrů. Tvoří ho strmé vápencové útesy, které jsou porostlé hustým tropickým pralesem. Soutěska je oázou klidu a krásy, která poskytuje úkryt mnoha vzácným druhům rostlin a zvířat.

V Welchman Hall Gully najdete rozmanitou floru. Soutěska hostí přes 200 druhů rostlin, mezi kterými dominují orchideje, liány a různé druhy bambusu. Mnoho z těchto rostlin je endemických, což znamená, že se vyskytují pouze zde na Barbadosu. Jedním z nejznámějších stromů je "baobabova točna", který je výjimečný svým tvarováním v důsledku eroze vápence.

Soutěska je také domovem různých druhů zvířat. Na místě se vyskytují především ptáci, jako jsou kolibříci, papoušci nebo tukani. Žijí zde také nejrůznější obratlovci, jako je leguán zelený nebo ještěrka Barbados. Navíc je možné spatřit i několik druhů hadů, ale nebojte se, tyto hady nejsou jedovaté a nejsou pro lidi nebezpečné.

Pro návštěvníky Welchman Hall Gully je možné zde absolvovat prohlídku. Vstupné je dostupné za příznivou cenu a vstupenka zahrnuje i přednášku o flóře a fauně soutěsky. Průvodci jsou zde velmi přátelští a ochotní poskytnout informace o rostlinách a zvířatech, které zde žijí.

Procházka soutěskou je nezapomenutelným zážitkem. Během ní si můžete prohlédnout různé výhledy na údolí, skalnaté útesy a nádhernou vegetaci. Na místě najdete i malé jezírko, které slouží jako závlaha pro rostliny. Je možné se zde zastavit a krátce si odpočinout.

Welchman Hall Gully je také místem, kde se pořádají různé akce a festivaly. Každoročně se zde koná například festival orchidejí, který přiláká velké množství návštěvníků. Během festivalu je možné vidět různé druhy orchidejí v plném květu a také se dozvědět více informací o jejich pěstování a péči.

Pokud se chystáte na Barbados, určitě nevynechejte návštěvu Welchman Hall Gully. Toto místo přináší neuvěřitelné množství krásy a kouzla. Procházka soutěskou vám umožní objevit výjimečnou přírodní prostředí a poznat bohatství flóry a fauny Barbadosu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Barbados Welchman Hall Gully


Některé z nejčastějších dotazů a odpovědí vztahujících se k Welchman Hall Gully na Barbadosu zahrnují:

1. Co je Welchman Hall Gully?
- Welchman Hall Gully je tropický park na Barbadosu, který je domovem mnoha druhů vzácných rostlin a zvířat.

2. Jaké jsou ceny vstupenek do Welchman Hall Gully?
- Ceny vstupenek se mohou lišit v závislosti na věku a národnosti návštěvníků, ale obvykle se pohybují kolem 20-30 USD.

3. Jaké aktivity jsou k dispozici v Welchman Hall Gully?
- V Welchman Hall Gully se návštěvníci mohou projít po chůzi nebo se vydávat na turistické trasy, prohlédnout si vodopády a vyhlídky a vidět vzácné druhy rostlin a zvířat, jako jsou opice a kolibříci.

4. Jak dlouho trvá návštěva Welchman Hall Gully?
- Návštěva Welchman Hall Gully může trvat několik hodin, v závislosti na tom, kolik chcete prozkoumat. Některé návštěvníci si užívají celý den v parku.

5. Jaká je nejlepší doba návštěvy Welchman Hall Gully?
- Nejlepší doba návštěvy Welchman Hall Gully je v období suššího počasí, od února do května, kdy je park plný květů a zvířat. Nicméně, park je otevřený po celý rok a každou roční dobu má své kouzlo.

6. Mohu v parku nakrmit zvířata?
- Park nepovoluje návštěvníkům krmit zvířata, aby se zachovala jejich přirozená strava a zdraví. Návštěvníci by měli dodržovat pravidla parku a chránit vzácné druhy v něm přežívající.


Letenka Barbados Welchman Hall Gully


Welchman Hall Gully - Tajemný úkryt přírody na Barbadosu

Barbados, malý ostrov v Karibiku, slavný díky svým bílým plážím a tyrkysovým vodám, nabízí nejen krásné pobřeží, ale také unikátní přírodní rezervace. Jednou z těchto přírodních krás, kterou nelze vynechat při návštěvě Barbadosu, je Welchman Hall Gully.

Welchman Hall Gully se nachází v srdci ostrova a je přírodním úkrytem, který vás okouzlí svou krásou a různorodostí. Gully, což znamená hluboký úzký průsmyk s strmými břehy, vytváří úchvatnou krajinu plnou exotických rostlin a zvířat.

Tento úchvatný útvar je zřídka nalezen v Karibiku a je zvlášť unikátní, protože se rozkládá v další, téměř největší, podzemní kaverně Barbadosu. Původně sloužil jako cesta, kterou domorodí obyvatelé používali k překonání útesů, ale v průběhu let se stal důležitým útočišťem pro rozmanitou floru a faunu.

Welchman Hall Gully je domovem pro více než 200 druhů rostlin, včetně mnoha vzácných druhů endemických pro Barbados. Když se procházíte těmito úzkými stezkami, můžete obdivovat krásu orchidejí, palmy, bambusů a dalších tropických květin. Nebudete však sami, protože v Gully žije také mnoho druhů ptáků, včetně papoušků a kolibříků, kteří přilétají na okamžiky k překvapení návštěvníků svou neuvěřitelnou barevností a elegantním létáním.

Pro ty, kteří se zajímají o historii, přinese procházka Gully pohled zblízka na některé chráněné druhy, jako je kolonie opiček zelených, které žijí v tomto útočišti již od osmnáctého století. Tyto malé opice jsou odvážné a zvědavé, a pokud máte štěstí, můžete je zahlédnout, jak si hrají v korunách stromů.

Prohlídka Welchman Hall Gully je obvykle prováděna průvodcem, který vám poví fascinující informace o flóře a fauně tohoto území. Průvodci jsou dobře informovaní a ochotní odpovědět na vaše dotazy a přiblížit vám tajemství tohoto přírodního ráje.

Navštívit Welchman Hall Gully je jedinečný zážitek plný přírodní krásy a exotiky, kterou nelze zažít jinde. Pro ty, kteří potřebují přestávku od plážového života a chtějí se ponořit do přírody tohoto krásného karibského ostrova, je Welchman Hall Gully skvělou volbou.

Nechte se unést zvuky volně žijících ptáků, vůně tropických květin a obdivujte pestrobarevnou krajinu tohoto tajemného úkrytu. Welchman Hall Gully je připomínkou síly přírody a její krásy, kterou bychom měli chránit a obdivovat.

Pokud jste plánujete cestu na Barbados, nezapomeňte zařadit Welchman Hall Gully do svého itineráře. Bude to zážitek, který vám poskytne hluboké povědomí o přírodním dědictví tohoto karibského ráje.


Dovolená Barbados Welchman Hall Gully


Barbados je nádherný ostrov v Karibiku, který nabízí návštěvníkům pestrou škálu aktivit a atrakcí. Jednou z nejvíce unikátních a fascinujících lokalit na Barbadosu je Welchman Hall Gully.

Welchman Hall Gully je úchvatný údolí, kterým protéká malý potok. Toto údolí bylo přirozeně vytvořeno erozí a vytváří jedinečné přírodní prostředí. Řídce zalesněné území je domovem mnoha druhů rostlin a živočichů, které jsou charakteristické pro Karibik. Vydejte se na procházku po chodníku vedoucím údolím a objevte jeho krásy.

Během procházky Welchman Hall Gully se setkáte se stromy jako mahagon, bambus, jakož i různými druhy palmy. Můžete zde také pozorovat některá vzácná zvířata, jako jsou opice Zelenem čelí, které jsou od roku 1924 chráněny a žijí zde volně. Tato oblast je oázou klidu a klidným útočištěm od rušného života na pláži.

Jednou z hlavních atrakcí Welchman Hall Gully je jeho botanická zahrada. Zahrada byla založena v roce 1977 a může se pochlubit velkým množstvím tropických rostlin a květin. Projděte se po jejich stezkách a ponořte se do nádherného zeleného prostředí, které nabízí Welchman Hall Gully.

Pro ty, kteří by si chtěli důkladně prohlédnout toto působivé údolí, je k dispozici i průvodce. Průvodci znají prostředí v údolí velice dobře a rádi vás provedou jeho zajímavostmi a ukáží vám skrytá místa, která byste jinak snadno přehlédli. Tento zážitek je ideální pro ty, kteří chtějí získat hlubší porozumění k místní přírodě a historii tohoto místa.

Vstupné do Welchman Hall Gully je relativně levné a jeho návštěva je skvělým způsobem, jak strávit odpoledne na Barbadosu. Můžete si vzít piknikový koš a vydat se na procházku údolím s celou rodinou, nebo si prostě užít klid a krásu přírody sami.

Barbados a jeho Welchman Hall Gully nabízejí návštěvníkům jedinečnou příležitost prozkoumat místní floru a faunu a zažít místa, která mnoho ostatních destinací nemá. Pokud se chystáte na dovolenou na Barbadosu, nezapomeňte zařadit Welchman Hall Gully do svého seznamu míst, která chcete navštívit. Budete ohromeni jeho krásou a klidem.


Počasí Barbados Welchman Hall Gully


Barbados je tropický ostrov v Karibiku, který je ovlivněn severními pasáty, což znamená, že počasí je téměř konstantní po celý rok. V oblasti Welchman Hall Gully je klima vlhké s mírnými teplotami a příležitostným deštěm.

Průměrná denní teplota na Barbadosu je v průměru 28 až 30 stupňů Celsia, zatímco noční teploty klesají na asi 23 až 25 stupňů. Během deštivého období od května do října se mohou teploty snížit na 21 až 27 stupňů Celsia.

V oblasti Welchman Hall Gully je klima mírnější díky nadmořské výšce a stinným oblastem, poskytovaným stromy. Průměrné srážky jsou asi 1400 milimetrů ročně, přičemž nejvíce srážek je v srpnu a září.

I když jsou deštivé období častá, stále se může vyskytnout několik slunečných dnů, takže návštěvníci se mohou těšit na pobyt na plážích nebo procházky v přírodě.

Celkově vzato, počasí v oblasti Welchman Hall Gully na Barbadosu je mírné a vlhké s příležitostnými srážkami. Návštěvníci by měli počítat s dešťovými přeháňkami a mohli by se těšit na slunečné dny.


Garance nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

99 procent uspokojených klientů

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Zjistit letenky