Hledáte letenku za nejnižší cenu?

Bahrajn Bahrain National Museum

Dovolená Bahrajn Bahrain National Museum


Pokud hledáte exotickou a kulturně bohatou dovolenou v Perském zálivu, je Bahrajn skvělou volbou. Tento malý ostrovní stát poskytuje svým návštěvníkům mnoho zážitků - od starodávných megalitů až po moderní towering mrakodrapy. Jednou z nejoblíbenějších turistických atrakcí Bahrajnu je jeho národní muzeum.

Bahrain National Museum se nachází v hlavním městě Manama a nabízí komplexní pohled na historii a kulturu Bahrajnu. Muzeum je rozděleno na několik výstavních částí, přičemž každá z nich se zaměřuje na jiný aspekt života na Bahrajnu.

První část výstavy se věnuje archeologickým nálezům, které odhalují původní osídlení Bahrajnu. Tato expozice ukazuje návštěvníkům, jaké významné role hrál Bahrajn v obchodě mezi Sumerem a Indií a jaké vlivy na toto území měly civilizace, jako byla Peršané, Arabové a Portugalci.

Další část muzea se zaměřuje na tradiční kulturu Bahrajnu, přičemž jsou zde vystaveny umělecké i řemeslné výrobky místních lidí. Návštěvníci si zde mohou prohlédnout tradiční oblečení, šperky, keramiku a další předměty, které dokreslují obraz o životě na Bahrajnu.

Jednou z nejzajímavějších částí muzea je výstava pod názvem „Reign of the Dilmun“. Tato část expozice se věnuje Dilmunské říši, která byla na Bahrajnu ve starověku dominantní. Návštěvníci zde mohou vidět královské hroby, artefakty a předměty, které dokreslují život Dilmunského království.

Poslední část výstavy se zaměřuje na přírodu Bahrajnu a zvířata, která tvoří jeho ekosystém. V této části mohou návštěvníci najít interaktivní výstavy, videa a informace o místních živočiších a rostlinách.

Bahrain National Museum je velmi interaktivní a pro návštěvníky je přínosné zde strávit celý den. Díky moderním technologiím si můžete prohlédnout historii v podobě videí, zvukových stop a animací. Muzeum nabízí také průvodce v mnoha světových jazycích, takže vám nemusí být obavy z jazykové bariéry.

Vstupné do muzea je velmi rozumné a pro návštěvníky mladší 6 let je vstup zdarma. Muzeum je otevřeno denně od 8 do 20 hodin a po dohodě lze také využít průvodcovských služeb.

Pokud plánujete návštěvu Bahrajnu, národní muzeum by nemělo chybět na vašem itineráři. Uděláte si zde velmi zajímavý a poučný zážitek ze zdejší historie, kultury a přírodní krásy.


Nejčastější dotazy a odpovědi Bahrajn Bahrain National Museum


1. Jaké jsou otevírací hodiny muzea?
Otevírací hodiny muzea jsou od neděle do středy od 8:00 do 20:00 hodin, v pátek od 14:00 do 18:00 hodin a v sobotu od 9:00 do 20:00 hodin.

2. Jaké jsou vstupné do muzea?
Vstupné do muzea je zdarma pro občany Bahrajnu a cizince s trvalým pobytem. Pro turisty je vstupné 1 BHD (bahrainský dinár).

3. Kde se nachází muzeum?
Muzeum se nachází na adrese Al Fatih Highway, Manama, Bahrajn.

4. Jak dlouho trvá prohlídka muzea?
Prohlídka muzea trvá v průměru 1 až 2 hodiny.

5. Co mohu vidět v muzeu?
V muzeu můžete vidět archeologické a historické exponáty, které dokumentují dějiny Bahrajnu od pravěku až po současnost, včetně starověkých náboženských kultů, perlového obchodu a tradic místní kultury.

6. Je v muzeu k dispozici průvodce?
Ano, v muzeu jsou k dispozici průvodci, kteří poskytují prohlídky muzea za poplatek.

7. Je nutné si prohlídku muzea předem objednat?
Objednání prohlídky není nutné, ale doporučujeme si prohlídku muzea předem naplánovat kvůli množství návštěvníků v některých případech.

8. Může být muzeum uzavřeno kvůli nějaké události?
Ano, muzeum může být uzavřeno kvůli nějakému speciálnímu akci nebo události. Doporučujeme před plánovanou návštěvou zkontrolovat aktuální otevírací hodiny na webových stránkách muzea.

9. Je možné se v muzeu fotit?
Fotografování je povoleno v některých částech muzea, ale zákaz fotografování se týká určitých exponátů. Doporučujeme se předem informovat o pravidlech pro fotografování v muzeu.

10. Je možné si v muzeu něco koupit?
V muzeu je k dispozici obchod s dárky a suvenýry, kde si můžete zakoupit výrobky místních umělců a designérů.


Počasí Bahrajn Bahrain National Museum


Bahrajn je krásný ostrovní stát nacházející se v Perském zálivu. Jeho subtropické podnebí, ovlivněné především teplými mořskými proudy, poskytuje ideální podmínky pro návštěvu a objevování krásných míst v zemi. Jedním z nejvýznamnějších míst k návštěvě je Bahrain National Museum, které nabízí fascinující vhled do historie a kultury Bahrajnu.

Bahrajn National Museum se nachází v hlavním městě Manáma a je jednou z hlavních turistických atrakcí ostrova. Otevřeno bylo v roce 1988 a nyní je považováno za jedno z nejvýznamnějších muzeí na Blízkém východě.

Muzeum se specializuje na prezentaci bohatých kulturních dějin Bahrajnu, od pravěku až po moderní dobu. V hlavní expozici najdete mnoho vzácných archeologických nálezů, jako jsou starověké artefakty, artefakty z měděné doby, keramika a mince. Jsou zde také prezentovány starobylé obrazy a fotografie zachycující život na Bahrajnu v minulosti.

Jednou z nejzajímavějších částí muzea je replika starověkého hrobu s ostatky, které byly nalezeny během archeologických vykopávek v Dilmunu, což bylo starověké království v oblasti dnešního Bahrajnu. Tato část muzea poskytuje vzácný vhled do dávné historie ostrova.

Další důležitou funkci muzea je prezentace a zachování kulturního dědictví Bahrajnu. Jsou zde vystaveny tradiční oděvy, šperky, keramika a další ručně vyráběné předměty, které ukazují bohatství kulturních tradic země. Návštěvníci mají také možnost vidět a osahat si hudební nástroje používané v tradičních bahrajnských písních a tancích.

V muzeu se koná také mnoho dočasných výstav, které zahrnují umělecká díla nejen z Bahrajnu, ale i ze zahraničí. Tyto výstavy přináší nové perspektivy a poskytují mezinárodní rozměr k bahrajnskému umění a kultuře.

Bahrajn National Museum také nabízí vzdělávací programy pro návštěvníky všech věkových kategorií. Semináře, workshopy a přednášky poskytují možnost prohloubení znalostí o bahrajnské kultuře, historii a umění.

Pokud se plánujete vydat na Bahrajn, návštěva Bahrain National Museum by měla být na vrcholku vašeho seznamu míst k vidění. To vám umožní poznat historický a kulturní kontext ostrova a pomůže vám vytvořit si hlubší vcítění do života bahrajnské společnosti. Od archeologických nálezů až po tradiční umění a řemesla, muzeum je skvělým zdrojem informací o tomto fascinujícím místě.


Ubytování Bahrajn Bahrain National Museum


Bahrajn, malý ostrovní stát v Perském zálivu, je jedním z nejzajímavějších turistických cílů na Blízkém východě. A pokud hledáte pro svůj pobyt v Bahrajnu skvělé ubytování, nemůžete minout Bahrain National Museum.

Bahrain National Museum je největší muzeum v zemi a nabízí mnoho zajímavých výstav, které představují historii a kulturu Bahrajnu. Muzeum se nachází ve středu Manamy, v nádherném moderním budově o tvaru dvou obřích parchantů. Celá budova je rozdělena do několika oddělení, každé se zaměřuje na jiné téma a období bahrajnské historie.

V Muzeu najdete například úžasnou sbírku starověkých artefaktů, včetně keramiky, bronzových soch a mnoha dalších historických předmětů. V oddělení islámského umění se můžete seznámit s těmi nejkrásnějšími uměleckými kousky a výrobky z oblasti Islámu. V oddělení dějin Bahrajnu se dozvíte o vzniku a vývoji této země od nejstarších dob až po současnost.

Kromě výstav nabízí Bahrain National Museum i skvělé ubytování. V Muzeum najdete moderní a pohodlné pokoje, které jsou vybaveny veškerým vybavením pro pohodlný pobyt včetně Wi-Fi, TV, ledničky a klimatizace. Pokoje jsou vkusně zařízené a kromě výhledu na krásné okolí města, vám nabídnou i soukromou koupelnu.

Hotel v muzeu je navíc vhodnou volbou pro ty, kteří chtějí objevovat krásy Bahrajnu a jeho kulturního dědictví. Muzeum se nachází v blízkosti mnoha turistických atrakcí, jako jsou Al-Fatihova mešita, Qal'at al-Bahrain (starověké město) a King Fahdova mešita. V okolí najdete i mnoho restaurací, obchodů a kaváren, takže určitě nebudete nudit.

Vzhledem k tomu, že ceny ubytování v Muzeu Bahrain jsou poměrně přístupné, je to skvělá volba pro všechny cestovatele a turisty, kteří hledají pohodlné, čisté a moderní ubytování v srdci Manamy. A kromě všeho, co nabízí samotné Muzeum, se můžete těšit i na úžasný výhled na záliv a okolní město. Pokud tedy hledáte nezapomenutelný zážitek v Bahrajnu, neváhejte a zarezervujte si pobyt v hotelu v Muzeu Bahrain National Museum.


Letenka Bahrajn Bahrain National Museum


Bahrajnské národní muzeum – ukázka kulturního bohatství a historie v Bahrajnu

Bahrajn, malý ostrovní stát v Perském zálivu, je destinací bohatou na krásné pláže a moderní architekturu. Avšak jedním z jeho nejvýznamnějších kulturních pokladů je Bahrajnské národní muzeum. To je nejen ikonou země, ale také ukázkou její bohaté historie a kulturního dědictví.

Muzeum se nachází v hlavním městě Manámech a bylo otevřeno v roce 1988. Jedná se o jedno z největších a nejvýznamnějších muzeí v Perském zálivu, které prezentuje důležité historické a kulturní artefakty Bahrajnu. Jeho expozice je rozdělena do několika tematických sekcí, které návštěvníkům poskytují pohled na historii, archeologii, umění a přírodní dědictví Bahrajnu.

Po vstupu do muzea je jeden okamžitě ohromen atraktivní architekturou budovy. V jejím designu je zapojeno mnoho tradičních bahrajnských prvků, což z něj činí jedinečný a nezapomenutelný zážitek. Interiér muzea je také velmi moderní a interaktivní, umožňuje návštěvníkům spolu ponořit se do historie Bahrajnu.

V průběhu návštěvy mohou návštěvníci objevit rozmanitost artefaktů, které ukazují různé epochy a kultury, které ovlivnily Bahrajn. Patří sem starověké keramiky, měděné zbraně, šperky, starověké střepiny a zbytky domů ze starověkých měst. Nejzajímavější a velmi vzácnou součástí sbírky je tzv. "Dilmunský poklad", který je považován za jeden z největších pokladů, jaké kdy byly na Arabském poloostrově objeveny.

Národní muzeum také disponuje uměleckou galerií, která je domovem pro speciální výstavní sály, ve kterých jsou vystavována díla bahrajnských a mezinárodních umělců. Tyto sály poskytují prostor pro umělecké představení, fotografie, sochy a další umělecká díla, která vystihují bohatou bahrajnskou kulturu.

Muzeum je také známé svým programem veřejných akcí, jako jsou workshopy, přednášky a výstavy, které umožňují návštěvníkům hlouběji se seznámit s bohatstvím bahrajnské kultury a historie. Díky těmto akcím je Bahrajnské národní muzeum výjimečným místem setkání pro místní obyvatele i turisty.

Celkově řečeno, Bahrajnské národní muzeum je povinnou zastávkou pro všechny, kteří chtějí prozkoumat bohatou historii a kulturu Bahrajnu. Jeho atraktivní architektura a rozsáhlé sbírky dokonale ilustrují bohatství a záři tohoto úchvatného ostrovního státu.


Garance nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

99 procent uspokojených klientů

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Zjistit letenky