Hledáte letenku za nejnižší cenu?

Bahamy Mayaguana

Ubytování Bahamy Mayaguana


Bahamy jsou známé svou nádhernou přírodou, úchvatnými plážemi a křišťálově čistými vodami. Jednou z nejmenších obydlených ostrovů v Bahamském souostroví, Mayaguana, není výjimkou. Ačkoliv je Mayaguana jednou z méně známých turistických destinací, nabízí úchvatné zážitky a jedinečné možnosti ubytování pro ty, kteří hledají klid a odpočinek ve skutečném tropickém ráji.

Mayaguana je vzdálená ostrovní destinace, která se nachází na jihozápadě Bahamského souostroví. Je součástí tzv. Out Islands, což jsou menší ostrovy, které se nacházejí mimo hlavní turistické trasy. Díky své odlehlosti je Mayaguana ideální pro ty, kteří hledají úplné soukromí a klid. Ostrov je domovem pouhých pár set obyvatel, což znamená, že návštěvníci mají zde pláže a přírodu téměř pro sebe.

Co se týče ubytování, Mayaguana nabízí různé možnosti pro každého cestovatele. Od luxusních resortů až po malé soukromé chaty, volba je zde velmi široká. Na ostrově se nacházejí především menší rodinné hotely a chatové komplexy, které jsou většinou přímo na pláži. Zde si můžete užít pobyt v pohodlně zařízených pokojích s výhledem na moře a relaxovat u bazénu nebo na soukromé pláži.

Další možností je pronájem soukromé vily nebo apartmánu. Tyto nabízejí větší prostor a více soukromí, což je ideální volba pro skupiny a rodiny s dětmi. Vily jsou obvykle plně vybaveny kuchyní, což umožňuje hostům vařit si vlastní jídlo, pokud si přejí. Mnoho vil a apartmánů má také vlastní bazén a terasu, kde si můžete vychutnat krásný výhled na oceán.

Pro ty, kteří hledají největší luxus, Mayaguana nabízí také několik luxusních resortů. Tyto hotely mají všechny moderní vybavení a zařízení, které byste očekávali od světového třídě ubytování. Zahrnují bazény, spa a wellness centra, špičková restaurace a mnoho dalšího. Na ostrově je také možné najít menší, intimní boutique hotely, které poskytují osobnější a přátelštější atmosféru.

Co se týče aktivit na Mayaguaně, návštěvníci se mohou těšit na potápění, šnorchlování, rybolov a plavání s delfíny. Ostrov je také ideálním místem pro pozorování ptáků a procházky po pláži. Je tu rovněž možnost pronájmu lodě, která vám umožní objevovat jiné ostrovy v okolí.

Mayaguana je jedinečnou destinací na Bahamách, která nabízí klid, soukromí a přírodu ve své nejčistší podobě. S různými možnostmi ubytování a širokým spektrem aktivit, je Mayaguana ideální pro ty, kteří chtějí uniknout od rušného života a zažít opravdový tropický paradise


Dovolená Bahamy Mayaguana


Dovolená na Bahamách je snem mnoha lidí, a Mayaguana je jedním z nejkrásnějších ostrovů, které můžete navštívit. Leží asi 560 km jihozápadně od hlavního města, Nassau, a nabízí spoustu přírodní krásy, aktivit a zábavy.

Mayaguana má mnoho bílých písečných pláží a modré a zelené průzračné vody, které nabízejí rozmanité možnosti vodních sportů jako je potápění, šnorchlování, rybaření a surfování. Můžete se nechat unášet od vln a relaxovat na pláži s koktejlem v ruce nebo se otestovat svůj adrenalinový limit a vyzkoušet si nějaké vodní atrakce.

Dále můžete vyrazit na ostrovskou cestu a prozkoumat mnoho přírodních krás, jako jsou vodopády, přírodní lázně a tajemné jeskyně. Můžete také navštívit Stará vesnická místa, kde najdete historické památky, jako jsou ruiny starého fortu, staré kostely a jiné architektonické skvosty, které tvoří součást bohaté historie Baham.

Pro ty, kteří milují přírodu, nabízí Mayaguana mnoho krásných parků a rezervací, kde můžete pozorovat neuvěřitelné druhy ptáků, ryb a želv. V těchto parkách můžete také vyrazit na turistické stezky, kde si můžete připomenout krásu pralesa a zároveň si užít procházku přírodou.

A ještě jedna věc: Mayaguanská kuchyně je jeden z nejlepších pokladů, které vám tento ostrov může nabídnout. Můžete ochutnat neuvěřitelně chutné pokrmy, jako je ryba, krevety, ovoce moře a další delikatesy. Místo doporučuje také jednu z nejoblíbenějších pochoutek – opečený chléb plněný čerstvými mořskými plody.

Když už mluvíme o Bahamách, měli byste vědět, že na návštěvu ostrova je nejlepší jít v zimě, protože v létě je více deštivých dní. Letovisko je ideálním místem pro plážové dovolené, rodinné výlety či novomanželé.

Dovolená na Bahamách Mayaguana není jen další dovolená, ale zážitek, který vám bude ještě dlouho v paměti. Každý, kdo byl na tomto ostrově, se do něj zamiluje a touží se sem vrátit. Takže na co ještě čekáte? Vyrazte do této oázy klidu a nenechte si ujít tenhle kousek nevšednosti!


Počasí Bahamy Mayaguana


Mayaguana je jednou z nejvzdálenějších ostrovů na Bahamách, nacházející se na jihovýchodě této karibské země. Pokud hledáte klid a pohodu, je tato malá zelená oáza ideální destinací pro vaši dovolenou. Navzdory svému odlehlému umístění však Mayaguana nabízí také nádherné slunce, azurově modrou vodu a úchvatné pláže, ze kterých si vychutnáte skvělý výhled na okolní ostrovy.

Počasí na Mayaguaně je celkově velmi příjemné a teplé po celý rok, což z ní činí ideální destinaci v podstatě kdykoliv. Průměrná teplota vzduchu se během roku pohybuje od 21 do 32 stupňů Celsia, s nejvyššími teplotami v období od června do října a nejnižšími v období od prosince do únoru. Vody okolo Mayaguany jsou také velmi teplé a v létě se jejich teplota zvyšuje až na 30 stupňů Celsia.

Deštivá období na Bahamách jsou obecně hodně silná a většinou se vyskytují během letního období, kdy dochází k občasným bouřím a hurikánům. Je důležité mít na paměti, že hurikány mohou v této části světa velmi rychle vzniknout a stávat se velice nebezpečnými pro obyvatele a turisty. Proto je důležité dbát na včasné a úplné informování o aktuální situaci a na následné preventivní opatření.

Pokud se rozhodnete pro návštěvu Mayaguany, doporučujeme vám se vybavit vhodným oblečením, které zahrnuje lehké a prodyšné látky, plavky, opalovací krém, klobouky a sluneční brýle. Pamatujte také na to, že Bahamy jsou destinací s velmi silným sluncem, a proto je nutné dodržovat zásady správné ochrany před UV zářením, zejména pokud trávíte nějaký čas na plážích nebo jiných otevřených prostranstvích.

Mayaguana není pouze velmi nádhernou destinací, ale také znamená výhodnou pozici pro rybolov nebo potápění. Díky svým korálovým útesům a nádherným plážím dokáže návrat na tento malý a klidný ostrov být pro každého turistu nezapomenutelným zážitkem. Vychutnejte si tu tento kousek ráje na zemi, kde si odpočinete a odhodíte všechny starosti, a můžete si tak užít své dovolené naplno.


Nejčastější dotazy a odpovědi Bahamy Mayaguana


Dotazy:

1. Jsem Čech a chtěl bych se na Bahamy dostat přes Miami. Jaké jsou požadavky na cestování z USA na Bahamy?

2. Jakým jazykem se mluví na Bahamách?

3. Jaké jsou nejlepší aktivity na Mayaguaně?

Odpovědi:

1. Pro cestování na Bahamy z USA musíte mít platný pas a platnou vízu, pokud ji potřebujete. Aktuální požadavky najdete na oficiálních webových stránkách bahamského ministerstva zahraničí.

2. Na Bahamách se mluví anglicky, ale místní mohou používat také bahamskou kreolštinu.

3. Nejlepší aktivity na Mayaguaně jsou koupání a potápění v krásných vodách, rybaření a procházky po pláži. Můžete také navštívit místní muzeum a ochutnat místní kuchyni.


Letenka Bahamy Mayaguana


Pokud hledáte opravdu exkluzivní a téměř nedotčený kousek Karibiku, pak byste měli zvážit návštěvu Mayaguany na Bahamách. Tento ostrov se nachází na jihovýchodě Baham a toto místo má možná nejsoukromější a nejkrásnější pláže, které můžete na Bahamách najít. Problémem ovšem může být, jak se sem dostat.

Nejrychlejší cesta na ostrov Mayaguana je letadlem. Mayaguana má malé letiště - Mayaguana Airport (MYG), které je využíváno místními a turisty. Hlavní leteckou společností, která létá na Mayaguanu je Bahamasair, se sídlem na západním pobřeží Baham. Odlétá z Nassau, hlavního města a největšího města Baham a z dalších menších ostrovů, jako je Long Island a Acklins.

Let trvá zhruba 50 minut a lety jsou obvykle dostupné pouze několikrát týdně. Nicméně, i když je tato trasa relativně neobvyklá a letenky na ni nemusí být vždy snadno dostupné, let na Mayaguanu stojí za úsilí a čekání.

Když se dostanete na ostrov, určitě se vám bude chtít vydat na prohlídku, abyste si mohli vychutnat krásy ostrova. Celkem je na ostrově asi 280 obyvatel, což znamená, že mnoho míst zde zůstává nedotčeno a působí velmi autentickým dojmem.

Mezi ty nejbližší atrakce můžeme zařadit pláže Sandy Point a Pirate's Well, spolu s úžasným skalnatým pobřežím, přičemž celý ostrov je pokryt křišťálově čistými vodami.

Pak tu je také ruiny Lighthouse Point, bývalého majáku, který stojí na okraji útesy a nabízí úžasný výhled na moře, a také staré zemědělské hřbitovy, které zůstaly na ostrově od 19. století.

Kromě prohlídky ostrova určitě stojí za to odpočinout si na Mayaguaně na pláži, prozkoumat okolní vody, ať už na kajaku nebo při šnorchlování v místních korálových útesech. Navštívte také některou z místních restaurací a vychutnejte si čerstvé ryby a plody moře.

Mayaguana je zkrátka spojení krás a klidu a samozřejmě také jedinečného pocitu, že ještě stále existuje takové místo. Pokud hledáte méně turisticky vytížené a odlehlé místo, které stojí za náročný let, pak je Mayaguana pro vás tou správnou volbou. Navíc je to příležitost ochutnat místní kuchyni a setkat se s největším bohatstvím Baham - jejich pohostinností.


Garance nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

99 procent uspokojených klientů

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Zjistit letenky