Hledáte letenku za nejnižší cenu?

Azerbajdžán Národní park Goygol

Nejčastější dotazy a odpovědi Azerbajdžán Národní park Goygol


1. Kde se nachází Národní park Goygol?
Národní park Goygol se nachází v západní části Azerbajdžánu, ve městě Ganja.

2. Jaké je hlavní atrakce Národního parku Goygol?
Hlavní atrakcí Národního parku Goygol je jezero Goygol, které je krásné, modré a obklopené malebnou krajinou.

3. Jak se dostanu do Národního parku Goygol?
Nejjednodušším způsobem, jak se dostanete do Národního parku Goygol, je cesta automobilem z města Ganja. Existuje také veřejná doprava, která vás doveze přímo k parku.

4. Jaké aktivity mohu v Národním parku Goygol provádět?
V Národním parku Goygol můžete provádět různé aktivity, jako je turistika, táboření, rybaření, pikniky, pozorování ptáků a jízda na kole.

5. Jak dlouho trvá prohlídka Národního parku Goygol?
Délka prohlídky Národního parku Goygol závisí na vašich zájmech a tom, jak mnoho času plánujete strávit v parku. Obvykle se ale prohlídka dá zvládnout za pár hodin.

6. Je vstup do Národního parku Goygol placený?
Ano, vstup do Národního parku Goygol je placený. Přesné vstupné poplatky se mohou lišit, ale obvykle jsou velmi dostupné.

7. Je možné v Národním parku Goygol strávit noc?
Ano, v Národním parku Goygol je možné strávit noc. V parku jsou k dispozici kempy a tábořiště, kde si můžete postavit stan.

8. Jsou v Národním parku Goygol dostupné ubytovací zařízení?
Ano, v blízkosti Národního parku Goygol se nachází několik ubytovacích zařízení, jako jsou hotely a penziony.

9. Jak se po parku pohybovat?
V Národním parku Goygol je možné se pohybovat po turisticky upravených stezkách, které vás dovedou k nejkrásnějším místům parku. Můžete se také rozhodnout projít se po okolí jezera Goygol.

10. Je v Národním parku Goygol možné vidět divokou zvěř nebo vzácné ptáky?
Ano, v Národním parku Goygol žije mnoho druhů divoké zvěře a vzácných ptáků. Je to oblíbená lokalita pro pozorování ptáků a můžete mít šanci spatřit různé druhy volně žijících zvířat.


Počasí Azerbajdžán Národní park Goygol


Národní park Goygol se nachází v západní části Azerbajdžánu a představuje jedno z nejkrásnějších přírodních rezervací v zemi. Park se rozkládá na území přesahujícím 12 000 hektarů a je domovem široké škály fauny a flóry.

Pokud jde o počasí v Národním parku Goygol, můžeme očekávat poměrně rozmanité podmínky. Vzhledem k tomu, že park se nachází v horské oblasti, jsou zde chladnější letní teploty a sněhové zimy. Nejteplejším měsícem je červen, kdy mohou teploty dosahovat až 30 °C. Naopak nejchladnějším měsícem je leden s průměrnou teplotou kolem -5 °C.

Během zimy může park občas zaznamenat sněhovou pokrývku, což poskytuje nádherný kontrast k zeleným lesům a jezerům. Oblast je v této době velmi malebná a fotograficky atraktivní. Pokud se rozhodnete navštívit park v zimě, připravte se na chladné podmínky a zajistěte si teplé oblečení.

Na jaře se park proměňuje v úchvatnou květinovou krajinu, kdy stromy a louky začínají ožívat. Teploty v tomto období se pohybují kolem 10-20 °C, což je ideální pro procházky a obdivování přírodních krás Goygolu.

Letní měsíce přinášejí slunečné a teplé počasí, se středními teplotami kolem 25 °C. Toto období je vhodné pro pěší turistiku, rybaření nebo prostě jen relaxaci u jednoho z mnoha jezer v parku.

Jedním z hlavních důvodů, proč je Národní park Goygol tak populární, je jeho bohatá a rozmanitá fauna a flóra. Park je domovem různých druhů ptáků, zvířat a rostlin. Můžete zde spatřit vzácné druhy jako například výr velký, tuleně nebo kavky.

Navštěva parku Goygol je nezapomenutelným zážitkem pro milovníky přírody a dobrodružství. Bez ohledu na to, jaké je roční období, budete mít možnost prozkoumat krásu a rozmanitost tohoto nádherného koutu Azerbajdžánu. Nezapomeňte se připravit na různé podmínky počasí, aby váš pobyt byl co nejpříjemnější.


Ubytování Azerbajdžán Národní park Goygol


Azerbajdžán je země bohatá na přírodní krásy a jedním z nejvýznamnějších a nejmalebnějších přírodních parků v zemi je Národní park Goygol. Nalézá se v jihozápadní části země, nedaleko města Goygol, a rozprostírá se na ploše přes 12 tisíc hektarů.

Národní park Goygol byl založen v roce 2008 a je pojmenován po jezeře Goygol, které tvoří jeho centrální a nejvýraznější část. Jezeře Goygol vzniklo v důsledku zemětřesení v roce 1139, které zablokovalo soutok dvou horských řek. Jezerem je obklopena malebná horská krajina s malebnými kopci a lesy.

Národní park Goygol je domovem bohaté fauny a flóry. Zde se vyskytují vzácné druhy rostlin a zvířat, včetně medvědů, vlků, kamzíků, kavkazských turů a mnoha dalších. Park je také velmi důležitým migračním místem pro ptáky, což přitahuje milovníky ornitologie z celého světa.

Pro turisty a milovníky přírody je Národní park Goygol ideálním místem pro relaxaci a odpočinek. Návštěvníci mohou pěšky procházet parkem a obdivovat krásné výhledy na jezero a okolní vrcholky hor. K dispozici jsou také turistické stezky, které vedou návštěvníky na nejatraktivnější místa parku.

Kromě toho, Národní park Goygol nabízí možnosti ubytování pro návštěvníky, kteří si chtějí vychutnat přírodní krásy parku na delší dobu. V blízkosti parku se nachází několik hotelů a penzionů nabízejících pohodlné a cenově dostupné ubytování.

Pro ty, kteří se zajímají o historii a kulturu země, je poblíž parku také jezero Maralgol, které bylo vytvořeno jako důsledek dalšího zemětřesení v roce 1772. Je to historicky důležité místo, které je obklopeno historickými památkami a starými vesnicemi.

Celkově lze tedy říci, že Národní park Goygol v Azerbajdžánu je jedním z nejhezčích a nejzajímavějších přírodních parků v zemi. Nabízí návštěvníkům skvělé příležitosti k relaxaci a poznávání přírody, stejně jako možnosti ubytování v blízkosti parku. Je to místo, které si zaslouží pozornost každého, kdo navštíví Azerbajdžán.


Letenka Azerbajdžán Národní park Goygol


Azerbajdžán je země, která se nachází na křižovatce Evropy a Asie. K největším turistickým atrakcím této země patří Národní park Goygol.

Národní park Goygol se nachází ve středozápadní části Azerbajdžánu a byl vyhlášen v roce 2008. Národní park se rozkládá na ploše více než 13 000 hektarů a je domovem mnoha různých druhů rostlin a zvířat. Park je pojmenován po Goygolu, které je hlavní atrakcí parku.

Goygol je horské jezero, které se nachází v nadmořské výšce 1 556 metrů nad mořem. Jezero má tvar srdce a je obklopeno zelenými lesy. Voda v jezeře je kristalicky čistá a průzračná a mění barvu v závislosti na době dne a počasí. V zimě jezero zmrzne a vytváří se na jeho povrchu ledová plocha.

Pro turisty je možné objevovat Goygol pěšky nebo na koni. Existuje mnoho turistických stezek, které vás provedou nádhernou krajinou parku a přinesou vám nevšední zážitky. Kromě toho lze v parku pozorovat různé druhy zvířat, jako jsou losi, divocí kanci, medvědi, lišky a mnoho dalších.

V parku se nachází také termální prameny, které mají léčivé účinky na lidské tělo. Koupání v těchto pramenech pomáhá při léčbě nemocí svalů a kloubů, kožních chorob a mnoha dalších.

Pokud hledáte unikátní zážitek v přírodě, Národní park Goygol je pro vás tím pravým místem. Aby vám však nic neuniklo, je doporučeno vyhledat si průvodce, který vás po parku provede a poskytne vám plné informace o místě.

Pokud chcete navštívit Azerbajdžán a Národní park Goygol, můžete si zakoupit letenky na stránkách cestovních kanceláří nebo online. Letenky jsou obvykle v nabídce po celý rok, ale nejlepší období pro návštěvu parku je od dubna do října, kdy je počasí nejvhodnější pro turistiku.


Dovolená Azerbajdžán Národní park Goygol


Azerbajdžán je země, která se může pochlubit nejen malebnými městy a historickými památkami, ale také krásnou přírodou a nádhernými národními parky. Jedním z těch nejkrásnějších parků je Národní park Goygol, který leží přibližně 20 km od města Goygol.

Národní park Goygol je jedním z 11 národních parků Azerbajdžánu a byl založen v roce 2008. Park je pojmenován po jezeru Goygol, které je považováno za jedno z nejkrásnějších jezer v zemi. V jazyce Ázerbájdžánu znamená slovo "göygöl" modré jezero.

Národní park Goygol má rozlohu 12 455 hektarů a nachází se v nadmořské výšce mezi 700 a 3 500 metry nad mořem. Park je domovem pro mnoho druhů rostlin a živočichů, včetně endemických druhů, které se vyskytují pouze v této oblasti.

Hlavní atrakcí parku je jezero Goygol, které je napájeno horskými řekami a je obklopeno kopci a horami. Voda v jezeře má nádherně modrou barvu a láká k sezení na jeho břehu a pozorování okolní krajiny.

Dalšími atrakcemi parku jsou vodopády a pěší stezky, které vedou přes nádhernou krajinu a skrze husté lesy. Národní park Goygol také nabízí možnost kempování a piknikování, které jsou ideální pro rodinné výlety nebo odpočinek po sportovních aktivitách.

Národní park Goygol je významným místem pro všechny, kteří si užívají krásy přírody a chtějí vyrazit na dovolenou na méně obvyklé místo. S národním parkem Goygol se může pochlubit nejen Azerbajdžán, ale také celý Kavkaz. Pokud se rozhodnete navštívit tento park, nezapomeňte si s sebou vzít dostatek vody, jídla a dobré obuvi pro pohodlné přepravování.


Garance nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

99 procent uspokojených klientů

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Zjistit letenky