Hledáte letenku za nejnižší cenu?

Austrálie Sydney Harbour Bridge (New South Wales)

Ubytování Austrálie Sydney Harbour Bridge (New South Wales)


Austrálie Sydney Harbour Bridge se nachází v hlavním městě australského státu New South Wales, v Sydney. Jedná se o jednu z nejvyhledávanějších turistických atrakcí v zemi. Nejenže je to úchvatná stavba, ale také jedinečný způsob, jak se podívat na město Sydney.

Překrásný výhled na Sydney Harbour

Austrálie Sydney Harbour Bridge se tyčí nad vodou, což z ní dělá ideální místo pro každého, kdo chtějí shlédnout krásné výhledy na Sydney Harbour. Můžete si zde vychutnat nádherný pohled na Sydney Opera House, na North Sydney nebo na celou zátoku. Za slunečného dne se vám naskytne cenová a bezbřehá část Sydney Harbour.

Jak se na Sydney Harbour Bridge dostat

Na Sydney Harbour Bridge se dá dostat pěšky nebo autem. Pokud se rozhodnete jít pěšky, můžete projít celou stavbu mostu až na druhou stranu. Pokud si raději najmout auto, můžete si užívat nádherných výhledů z vlastního auta.

Ubytování v Sydney Harbour Bridge

Pokud hledáte ubytování v Sydney Harbour Bridge, můžete se rozhodnout pro jednu z mnoha hotelových nebo apartmánových možností v okolí. Jedním z nejluxusnějších a nejlepších v blízkosti Sydney Harbour Bridge je Shangri-La Hotel, Sydney, který nabízí nádherný výhled na celý most. Tento pětihvězdičkový hotel nabízí veškeré vybavení, jako jsou bazény, lázně a posilovny.

Další možností, kam se ubytovat, je The Langham, Sydney, který se nachází východně od Sydney Harbour Bridge. Tento luxusní hotel nabízí velké pokoje, vířivku, spa a moderní tréninkové zařízení.

Pokud se rozhodnete pro něco trochu levnějšího, můžete se podívat na přístavní apartmány Pier One Sydney Harbour. Tyto apartmány nabízejí soukromé balkony s výhledem na most a zátoku Sydney Harbour. K dispozici jsou rovněž vybavené kuchyňky a moderní interiéry.

Sydney Harbour Bridge jistě stojí za návštěvu. Pokud si chcete užít úchvatné výhledy a několik dní strávit v této neuvěřitelné oblasti Sydney, vyberte si jednu z výše uvedených možností ubytování a užijte si pobyt na Austrálii Sydney Harbour Bridge.


Letenka Austrálie Sydney Harbour Bridge (New South Wales)


Australia is home to many breathtaking landmarks, but none quite compare to the incredible Sydney Harbour Bridge in New South Wales. This iconic structure is not only a symbol of Australian engineering prowess, but it’s also one of the most iconic landmarks in the world.

The Sydney Harbour Bridge was officially opened on March 19, 1932, and it quickly became a major attraction for visitors from all over the globe. The bridge is the largest steel arch bridge in the world, and it stretches an impressive 1,149 metres across the Sydney Harbour. It took eight years to build and involved over 1,400 workers, which is a testament to the immense scale of the project.

One of the most popular ways to experience the bridge is by taking a walk along the Sydney Harbour Bridge walkway. This footpath stretches from one end of the bridge to the other and provides breathtaking views of the harbour and the surrounding city. Visitors can also climb the bridge with the BridgeClimb Sydney tour, which takes you to the summit of the bridge and provides even more stunning views of the city.

Another great way to experience the bridge is by taking a scenic helicopter tour. This lets you see the bridge from a completely different perspective and offers unbeatable views of the surrounding area. Several companies offer helicopter tours of the bridge, and they typically last between 20-30 minutes and are available all year round.

If you’re interested in history, then be sure to stop by the Sydney Harbour Bridge Museum, which is located at the southern end of the bridge. Here you can learn about the history of the bridge and the incredible engineering feats that went into its construction.

Finally, if you’re in Sydney on New Year’s Eve, then you absolutely cannot miss the spectacular fireworks display that takes place on and around the bridge. This is one of the largest New Year’s Eve celebrations in the world and is a truly unforgettable experience.

In conclusion, the Sydney Harbour Bridge is a must-visit attraction for anyone traveling to Australia. With its incredible engineering, stunning views, and rich history, it’s easy to see why the bridge has become a true symbol of Australian pride.


Nejčastější dotazy a odpovědi Austrálie Sydney Harbour Bridge (New South Wales)


1. Jak dlouhý je Sydney Harbour Bridge?
- Sydney Harbour Bridge je dlouhý asi 1 149 metrů.

2. Kdy byl Sydney Harbour Bridge postaven?
- Stavba mostu začala v roce 1923 a byl dokončen v roce 1932.

3. Jak se dostanu na Sydney Harbour Bridge?
- Most je přístupný pěšky, na kole nebo dopravními prostředky jako autobusy nebo vlaky.

4. Mohu projet autem přes Sydney Harbour Bridge?
- Ano, most má dva jízdní pruhy pro automobilovou dopravu.

5. Kolik lidí pracovalo na stavbě mostu?
- Během stavby pracovalo asi 1 400 dělníků.

6. Co je na Sydney Harbour Bridge nejcharakterističtější?
- Nejcharakterističtějším prvkem mostu je jeho oblouková konstrukce a vyhlídková plošina na vrcholu oblouku.

7. Kolik peněz stál projekt Sydney Harbour Bridge?
- Celkové náklady na stavbu mostu se odhadují na 6,25 milionů australských liber (tedy asi 122 milionů australských dolarů).

8. Je možné projít se po Sydney Harbour Bridge?
- Ano, je možné projít se po chodníku na mostě a vychutnat si panoramatické výhledy na Sydney.

9. Může se po mostě konat jízda na kole?
- Ano, most má speciální jízdní pruhy pro cyklisty.

10. Je Sydney Harbour Bridge otevřený pro veřejnost?
- Ano, most je veřejnosti přístupný, s výjimkou určitých částí, které jsou rezervovány pro dopravu.


Dovolená Austrálie Sydney Harbour Bridge (New South Wales)


Austrálie je země, která nabízí svým návštěvníkům mnoho zajímavých míst k navštívení. Sydney Harbour Bridge, který se nachází v New South Wales, je jedním z těchto míst a je skutečně nezapomenutelným zážitkem.

Sydney Harbour Bridge je největším obloukovým mostem na světě. Jeho délka je 1,3 kilometru a šířka 49 metrů. Byl postaven v letech 1923 až 1932 a patří k nejznámějším památkám Austrálie.

Pro turisty je možné se projít po mostě a pozorovat tak krásné výhledy na město Sydney a jeho okolí. Pro ty, kteří mají odvahu, je možné se také projít po mostě v noci, kdy je most osvětlen.

Kromě procházek po mostě je možné si také zařídit prohlídku, během které se návštěvníci dostanou na vrchol mostu. Z této výšky je zážitek z výhledu na okolí ještě nezapomenutelnější.

Pokud si chcete projít po mostě či vyrazit na prohlídku, je nutné si rezervovat místo předem. Turistické organizace nabízejí různé varianty prohlídek, včetně prohlídek s průvodcem a bez průvodce.

V okolí mostu je možné se ubytovat v několika hotely a hostelech v různých cenových kategoriích. V blízkosti se také nachází množství restaurací a barů, kde je možné se občerstvit a ochutnat typická australská jídla.

V New South Wales je mnoho dalších krásných míst, které se vyplatí navštívit. Kromě Sydney Harbour Bridge je to například Opera House, která je dalším symbolickým místem Austrálie.

Závěrem lze říci, že Sydney Harbour Bridge je jedním z nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších turistických míst v Austrálii. Pokud plánujete cestu do této krásné země, nenechte si ujít tento nezapomenutelný zážitek.


Počasí Austrálie Sydney Harbour Bridge (New South Wales)


Sydney Harbour Bridge v australském státě New South Wales je ikonická stavba, která přitahuje k návštěvě tisíce turistů každý rok. Jedním z faktorů, které přispívají k jejímu kouzlu, je také počasí.

Sydney má celoročně mírné klima, které umožňuje návštěvníkům užívat si přírody a turistických atrakcí po celý rok. V zimě, která začíná v červnu a končí v srpnu, mohou teploty klesnout na 9 stupňů Celsia, ale většinou se drží kolem 15 stupňů. To znamená, že i v zimě najdou turisté spoustu zábavy a zajímavostí – třeba lyžování v nedalekých horách, návštěvu uměleckých galerií nebo procházku po krásných zahradách.

Na jaře začátkem září se teploty postupně zvyšují na příjemných 20-25 stupňů Celsia a příroda se probouzí k životu. Květiny, jako například narcisy a tulipány, začínají kvést a parky a zahrady jsou opět plné zeleně. Na začátku jara může být více dešťů, ale postupně se to zlepšuje. S tím se zvyšuje i počet turistů, kteří chtějí navštívit přírodní krásy a městské atrakce.

V létě, které trvá od prosince do února, je nejtepleji a teploty mohou dosáhnout až 35 stupňů. V tuto dobu roku je Sydney nejnádhernější oblastí pro návštěvníky, kteří chtějí užít si pláže a venkovní aktivity. Tyto vyhřívané teploty přitahují mnoho turistů, kteří chtějí okusit místní život a využít své dovolené až do posledního dne.

V sele, které končí na konci května, jsou temperature na nižší úrovni, ačkoli toto období mívá nekonzistentní počasí. Většinou se drží na kolem 20 stupních, ale mohou nastat i přechodné chladné období. Zároveň je ale toto období ideální pro turisty, která nechtějí hloubit vysoké ceny a chystají se pouze na výlet, když je méně lidí.

Bez ohledu na to, v kterém období se Sydney rozhodnete navštívit, stojí za to si s sebou vzít lehké oblečení a boty, protože na Sydney Harbour Bridge se vždy něco děje. Bez ohledu na počasí je toto ikonické místo vždy ideálním místem pro turisty, kteří hledají dobrodružství, kulturu a nádhernou scenérii, která zůstane v jejich paměti na dlouhou dobu.


Garance nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

99 procent uspokojených klientů

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Zjistit letenky