Hledáte letenku za nejnižší cenu?

Austrálie Kangaroo Island (Jižní Austrálie)

Letenka Austrálie Kangaroo Island (Jižní Austrálie)


Kangaroo Island, nacházející se v Jižní Austrálii, je jedním z nejmalebnějších a nejúžasnějších míst na světě. Má nádherné pláže, úchvatnou přírodu a bohatou divokou zvěř. Tato ostrovní destinace je pro turisty ideální volbou, pokud chtějí zažít jedinečné dobrodružství a přírodu v její nejsvětlejší podobě.

Letecká doprava je nejrychlejší a nejpohodlnější způsob, jak se dostat na Kangaroo Island. Existuje několik leteckých společností, které nabízejí pravidelné lety na toto místo. Cesta z Adelaidy, hlavního města Jižní Austrálie, trvá pouze přibližně 30 minut, což je ideální, protože cestování lodí může být poněkud nepohodlné a časově náročné.

Po příletu na Kangaroo Island si turisté mohou užívat každý moment pobytu. Ostrov je domovem řady ohromujících pláží, které jsou perfektní pro opalování, surfování a další vodní aktivity. Jednou z nejznámějších je pláž Vivonne Bay, která byla oceněna jako nejlepší pláž Austrálie. Je zde také možnost podniknout rybářský výlet či se vydat na šnorchlování a potápění v průzračných vodách.

Kangaroo Island také nabízí nepřeberné množství krásných přírodních rezervací a parků, které jsou domovem mnoha vzácných druhů zvířat. V rezervaci Flinders Chase National Park je možné pozorovat koaly, klokany a další místní druhy. Také můžete zde vidět místní slavnou populaci klokanů, ze kterých ostrov dostal svůj název.

Pro ty, kteří mají rádi víno, Kangaroo Island nabízí také několik vinařství. Místní vína jsou vyhlášená pro svou kvalitu a chuť. Návštěva těchto vinařství je nejen skvělou příležitostí ochutnat fantastická vína, ale také se dozvědět více o výrobě vína a vinařské kultuře.

Nejlepší čas na návštěvu Kangaroo Island je od září do dubna, kdy je počasí příznivé a slunečné. V této době je také možné více vyrazit na pláže a užít si vodní aktivity.

Kangaroo Island je skutečně jedním z pokladů Jižní Austrálie a nabízí nepřeberné množství úžasných zážitků. Pojďte a objevte krásy tohoto ostrova, který je domovem pestrobarevné a jedinečné australské divoké přírody.


Nejčastější dotazy a odpovědi Austrálie Kangaroo Island (Jižní Austrálie)


1. Jak se dostanu na Kangaroo Island?
- Se dá dostat trajektem z Cape Jervis nebo letadlem z města Adelaide.

2. Jak dlouho trvá trajektová plavba z Cape Jervis na Kangaroo Island?
- Trajektová plavba trvá přibližně 45 minut.

3. Jak dlouho trvá let z Adelaide do Kangaroo Island?
- Let z Adelaide do Kangaroo Island trvá přibližně 30 minut.

4. Můžu si pronajmout auto na Kangaroo Island?
- Ano, je možné si pronajmout auto na ostrově.

5. Kde se nachází nejlepší místa pro pozorování klokanů na Kangaroo Island?
- Nejlepší místa pro pozorování klokanů jsou na Flinders Chase National Park a na místě Kangaroo Island Wildlife Park.

6. Jaké jsou nejlepší pláže na Kangaroo Island?
- Mezi nejlepší pláže na Kangaroo Island patří Vivonne Bay, Emu Bay a Stokes Bay.

7. Jaké aktivity lze na Kangaroo Island podniknout?
- Na Kangaroo Island lze podniknout různé aktivity, jako například procházky po přírodě, prohlídky na farmách a vinných sklepích, pozorování místních zvířat a relaxace na pláži.

8. Kdy je nejlepší doba pro návštěvu Kangaroo Island?
- Nejlepší doba pro návštěvu Kangaroo Island je na jaře (září a říjen) a na podzim (březen a duben), kdy je příjemné počasí a méně turistů.

9. Jaké jsou nejlepší restaurace na Kangaroo Island?
- Mezi nejlepší restaurace na Kangaroo Island patří The Enchanted Fig Tree, Sunset Food and Wine a The Marron Cafe.

10. Je na Kangaroo Island možné nalézt ubytování?
- Ano, na Kangaroo Island je dostupné různé typy ubytování od luxusních hotelů až po kempy a kamenné chatky.


Počasí Austrálie Kangaroo Island (Jižní Austrálie)


Kangaroo Island, nacházející se ve státě Jižní Austrálie, je jedním z nejkrásnějších a nejrozmanitějších míst v Austrálii. Tento ostrov je známý svou bohatou biodiverzitou, malebnými plážemi a nádhernou přírodou. Samozřejmě, jako každé místo na světě, i zde hraje počasí velkou roli.

Kangaroo Island leží v mírném klimatickém pásu a má převážně středomořské klima, s mírnými zimami a horkými léty. Letní měsíce, které trvají od prosince do února, jsou obecně nejteplejší, s průměrnými teplotami kolem 25-30 °C. V horkých dnech mohou teploty stoupat až na 40 °C. Tyto teploty jsou ideální pro slunné dny strávené na plážích, koupání a outdoorové aktivity.

Naopak zimní měsíce, které trvají od června do srpna, jsou chladnější, s průměrnými teplotami kolem 10-15 °C. Na ostrově je časté výskyt dešťových srážek, proto se turisté často obejdou bez pláže a vyhledávají spíše vyhlídky a přírodní rezervace, které Kangaroo Island nabízí.

Podzim (březen a duben) a jaro (září a říjen) jsou obdobím, kdy je počasí mírnější a příjemnější. Teploty se pohybují kolem 20-25 °C a často je vidět slunečné počasí, které láká ke všem venkovním aktivitám. V těchto měsících je možné zažít krásné jasné dny, které jsou ideální pro procházky po plážích, kajakování, turistiku nebo jízdu na kole.

Kromě teploty je důležité také zmínit, že Kangaroo Island může být silně ovlivněn sezónními větry. V létě může být vítr silný a nevyzpytatelný, což ovlivňuje aktivity na otevřeném moři. Na druhou stranu, podzim a zima mohou být klidnější, což nabízí ideální podmínky pro vodní sporty a rybolov.

Vzhledem k rozlehlosti ostrova mohou místa na ostrově mít také mírné klimatické rozdíly. Některé oblasti, jako například vícedenní procházka přes Kangaroo Island Wilderness Trail, který je jedním z nejpopulárnějších treků na ostrově, mají tendenci být vlhčí a deštivější, zatímco oblasti přímo u pobřeží jsou obecně suchší a jejich teploty jsou ovlivněny blízkostí moře.

Kangaroo Island je nádherným místem pro návštěvu a jeho počasí je zpravidla příznivé během celého roku. Je však vždy dobré sledovat předpovědi počasí a informace o sezónních větrech, abyste mohli naplánovat svou návštěvu a aktivity na ostrově. Bez ohledu na to, kdy se rozhodnete navštívit, bude vás Kangaroo Island jistě okouzlovat svou krásou a jedinečností.


Dovolená Austrálie Kangaroo Island (Jižní Austrálie)


Australie je země plná nádherných a jedinečných přírodních lokalit. Jedním z těchto míst, které stojí za návštěvu, je Kangaroo Island v Jižní Austrálii. Tato ostrovní destinace nabízí nejen úchvatné přírodní scenérie, ale také bohatou diverzitu fauny a flóry, která je typická pro tuto část světa.

Kangaroo Island se nachází zhruba 13 km od pobřeží Jižní Austrálie. S rozlohou přesahující 4 400 km² je to třetí největší australský ostrov. Je známý pro své divoké pláže s jemným pískem, vysoké útesy, rozlehlé lesy a bujné štěrkové pobřeží. Ostrov je také domovem mnoha vzácných druhů flóry a fauny, včetně koal, emu, tasmánských čertů a samozřejmě klokana, po kterém je ostrov pojmenován.

Přírodní rezervace Kangaroo Island je největší turistickou atrakcí ostrova. Podporuje ochranu ohrožených druhů a umožňuje návštěvníkům zažít jedinečné setkání s australskou faunou. Zde můžete vidět klokaní rodinu skákat na loukách, koaly se probouzet ze stromových dutin nebo huligánskou tasmánskou čertici lovit.

Dalšími zajímavostmi, které můžete na Kangaroo Island navštívit, jsou nedotčené pláže, které nabízejí možnost relaxace a pikniků. Flinders Chase National Park, který se nachází na západním pobřeží ostrova, je dalším must-see místem. Zde se nachází ikonická skalní útvar nazvaná Admiral´s Arch a také Remarkable Rocks, obří balvany, které jsou jedinečné svou podobou a ukázněnými vrcholy.

Kangaroo Island je také známá svou vyhlášenou produkcí vína a částí Vaclavského jezera, která je známá svými slanými jezery a je domovem mnoha vodních ptáků.

Cesta na Kangaroo Island je možná buď trajektem z města Cape Jervis nebo malým letadlem ze Adelaide. Na ostrově existuje široká škála ubytování, včetně kempů, apartmánů a luxusních resortů, takže si můžete vybrat a ubytovat se podle svých preferencí.

Kangaroo Island je skutečnou perlovou destičkou Jižní Austrálie. Výjimečná příroda a jedinečná fauna a flóra ostrova jsou zárukou nezapomenutelné dovolené. Přidejte Kangaroo Island na svůj seznam cestovních cílů a zažijte úžasnou australskou přírodu na vlastní kůži!


Ubytování Austrálie Kangaroo Island (Jižní Austrálie)


Kangaroo Island je jedním z nejkrásnějších ostrovů Austrálie a nachází se poblíž jižního pobřeží Jižní Austrálie. Turisté se sem sjíždějí, aby objevili jeho nádhernou přírodu, úchvatné pláže a vynikající možnosti pozorování divokých zvířat, jako jsou klokani, koaly, tasmánský ďábel a mnoho dalších.

Aby bylo vaše cestování plné pohodlí a komfortu, existuje mnoho možností ubytování na Kangaroo Island. Od útulných chat, přes apartmány, hotely až po luxusní resorty, více si užijete Kangaroo Island s kvalitním ubytováním.

Pokud máte rádi kempování, budete zde opravdu spokojeni, neboť ostrov nabízí mnoho kempů, na kterých si můžete postavit svou stany a užít si nádhernou přírodu. Na místě najdete vodovodu, sprchy a toalety, takže nebudete muset nic nosit s sebou.

Pro ty, kteří upřednostňují více luxusu, jsou k dispozici více hotelem, apartmány a soukromé chaty. Chcete-li například zažít opravdový pocit místního soukromí a klidu atmosféry, můžete si pronajmout ložnici v domě místních obyvatel, kteří vám ochotně poradí, co zdezkusit.

Pokud hledáte něco více nadstandardního, Kangaroo Island nabízí také mnoho luxusních resortů, kde se můžete být ubytovat. Tyto elegantní rezorty nabízí špičkové pohodlí a překrásné výhledy na jižní pobřeží Austrálie. Těšit se můžete na soukromé bazény, restaurace a další prvotřídní nabídky.

Všechny tyto možnosti ubytování na Kangaroo Island jsou velmi oblíbené mezi turisty z celého světa. Přestože byste si mohli zvolit cokoli, nejlepší volbou je s postele si užívat krásy a klidu ostrova a přirozeného prostředí. A rozhodně nezapomeňte navštívit přírodní rezervace Flinders Chase, kde můžete vidět mahagonový les, skalní útesy, laguny a mnoho dalšího. Kangaroo Island je skutečně neopakovatelné místo a určitě budete chtít zůstat déle, než jen pár dnů.


Garance nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

99 procent uspokojených klientů

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Zjistit letenky