Hledáte letenku za nejnižší cenu?

Argentina El Calafate (perito moreno)

Ubytování Argentina El Calafate (perito moreno)


El Calafate se nachází v jižní Argentině, v provincii Santa Cruz. Je to malé město na břehu argentinského jezera, které leží asi 80 kilometrů od největšího ledovce na světě, Perito Moreno. Tento ledovec je neuvěřitelným přírodním divem a návštěva El Calafate zahrnuje obvykle výlety k tomuto ledovci.

V El Calafate najdete velké množství hotelů, od nejlevnějších po luxusní hotely. Většina hotelů se nachází v centru města a nabízejí pohodlné a čisté pokoje. Některé z nejlepších hotelů v El Calafate jsou Los Sauces Casa Patagonica, Eolo - Patagonia Spirit a Xelena Hotel & Suites.

Los Sauces Casa Patagonica je luxusní hotel s krásnými zahradami a bazénem. Hotel nabízí komfortní pokoje s výhledem na park nebo na lagunu Nimez. Hotel také nabízí restauraci, kde si můžete vychutnat tradiční argentinská jídla. Tento hotel je skvělou volbou pro ty, kteří hledají luxusní pobyt v El Calafate.

Eolo - Patagonia Spirit je také luxusní hotel s neuvěřitelným výhledem na jezero a okolní hory. Hotel nabízí prostorné a pohodlné pokoje s vlastním vstupem a terasou. Hotel má také vlastní restauraci, kde si můžete vychutnat tradiční argentinská jídla.

Xelena Hotel & Suites je moderní hotel s výhledem na jezero. Hotel nabízí prostorné a moderní pokoje s klimatizací a vlastní koupelnou. Hotel má také restauraci, kde si můžete vychutnat argentinská jídla. Xelena Hotel & Suites je skvělou volbou pro ty, kteří hledají moderní a pohodlné ubytování.

Pokud hledáte levnější ubytování v El Calafate, najdete ho v malých penzionech a hostelech. Některé z nejlepších hostels v El Calafate jsou America del Sur Hostel El Calafate, Hostel de las Manos a Hostel del Glaciar Pioneros.

America del Sur Hostel El Calafate je velmi oblíbený hostel v centru města. Hostel nabízí pohodlné postele a za příplatek můžete mít soukromý pokoj. Hostel má také společné kuchyňky a salonky, kde si můžete odpočinout a setkat se s dalšími cestovateli.

Hostel de las Manos je malý hostel s velmi přátelským personálem. Hostel nabízí pohodlné postele a společné kuchyňky. Hostel se nachází kousek od centra města, což je skvělé pro ty, kteří chtějí být blízko všech restaurací a obchodů.

Hostel del Glaciar Pioneros je také velmi oblíbený hostel v El Calafate. Hostel nabízí pohodlné postele a společné kuchyňky. Hostel se nachází kousek od centra města a je ideální pro ty, kteří chtějí být blízko všech turistických atrakcí.

V El Calafate najdete širokou škálu ubytování, od luxusních hotelů po levné hostely. Bez ohledu na to, které ubytování si vyberete, určitě budete mít nezapomenutelný pobyt v tomto krásném argentinském městě.


Počasí Argentina El Calafate (perito moreno)


El Calafate, také známé jako Perito Moreno, je malebné město v provincii Santa Cruz na jižním cípu Argentiny. Toto město je obklopené krásnou přírodou a nabízí návštěvníkům neskutečnou atmosféru a jedinečné počasí.

Počasí v El Calafate je charakteristické svými chladnými a suchými podmínkami. Průměrná teplota v létě, které probíhá od prosince do února, se pohybuje mezi 15 a 20 stupni Celsia. Jelikož je město nacházející se na jižní polokouli, může být léto poněkud chladnější než na jiných místech stejně vzdálených od rovníku. V zimě, která přichází od června do srpna, klesá teplota na průměrných 0 až 5 stupňů Celsia.

Srpnový měsíc je obvykle nejchladnějším obdobím v El Calafate. Teploty se mohou snadno dostat pod bod mrazu, a tak je nutné se vhodně obléknout a připravit na možné sněhové vločky. I když je zima chladná, návštěva během tohoto období má výhodu v menším množství turistů, což umožňuje klidnější prohlídku okolních atrakcí.

Přestože je El Calafate vesměs chladné místo, srážky jsou zde poměrně vzácné. Roční úhrn srážek se pohybuje mezi 200 a 250 mm, což je relativně nízké množství v porovnání s jinými oblastmi. To znamená, že návštěvníci se obvykle nemusejí obávat dešťových dnů a mohou si plně užívat okolní krajiny.

El Calafate je známé především díky svému největšímu ledovci – Perito Moreno ledovci. Tento ledovec se nachází v národním parku Los Glaciares a přitahuje tisíce turistů z celého světa. Toto je místo, kde můžete vidět ledové plochy těsně před očima a vychutnat si nádherný pohled na krápníkové formace a modré tůňky. Počasí zde může být proměnlivé a rychle se měnit, což přidává na dramaticitě tomuto jedinečnému zážitku.

V místním městě samotném najdete útulné a pohostinné hotely, restaurace s vyhlášenou argentinskou kuchyní a obchody s regionálními suvenýry. Město je také výchozím bodem pro výlety a trekkingy v okolních horách a národním parku Los Glaciares.

Nezáleží na tom, kdy se rozhodnete navštívit El Calafate, zážitek z tohoto malebného města a jeho okolí je neuvěřitelný. Počasí zde přispívá k netradičnímu a nezapomenutelnému dobrodružství mezi ledovci a úchvatné krajině argentinské Patagonie.


Dovolená Argentina El Calafate (perito moreno)


Argentina je země, která je známá svou krásnou přírodou a fantastickými turistickými zajímavostmi. Jedním z nejvíce vyhledávaných míst pro dovolenou je El Calafate, které se nachází v provincii Santa Cruz ve jižní části země. Toto malebné město je skvělým výchozím bodem pro objevování úžasného národního parku Los Glaciares, domovu impozantního ledovce Perito Moreno.

Perito Moreno je jedním z nejznámějších a nejnavštěvovanějších ledovců v Argentině. Rozkládá se na 250 čtverečních kilometrech a dosahuje výšky až 60 metrů. Jeho impozantní velikost a jedinečná modrobílá barva láká turisty z celého světa. Ledovec je součástí národního parku Los Glaciares, který je zapsaný na seznamu světového dědictví UNESCO.

Jedním z největších lákadel tohoto ledovce je jeho dynamický proces. Perito Moreno je jediným ledovcem na světě, který si stále udržuje své rozměry bez ohledu na globální oteplování. Každých několik let dochází k dramatickému jevu, při kterém ledovec praskne a tříští se do ledových krychlí. Tento úžasný zvuk a pohled na tříštící se ledovce je nezapomenutelným zážitkem.

V El Calafate můžete také navštívit ledovcové jezera, která jsou vytvořena roztaveným ledem z Perito Moreno. Prozkoumejte krápníkové jeskyně, které pokrývají ledovec, a ochutnejte čistou vodu z vodopádů, které z něj tečou. Též si můžete užít adrenalinové aktivity jako je chůze po ledovcích nebo plavba po jezeře v blízkosti ledovců.

El Calafate samo o sobě je také kouzelné město. Své jméno dostalo podle stromu calafate, jehož bobule jsou sladké jako med a slouží k výrobě marmelády. Město je obklopeno sněžnými vrcholky And a nabízí atmosféru horského města. Po prozkoumání ledovců se můžete projít kouzelnými uličkami, kde najdete mnoho obchodů s místními produkty, restaurace se skvělým jídlem a přívětivými místními obyvateli.

Pokud hledáte dovolenou ve spojení s nádhernou přírodou a jedinečnými zážitky, El Calafate a ledovec Perito Moreno jsou tou správnou volbou. Argentina nabízí tolik krásných a fascinujících míst k návštěvě, ale není pochyb o tom, že El Calafate je jedním z nejvíce působivých a nezapomenutelných. Takže neváhejte a vydejte se na dobrodružnou dovolenou do Argentiny!


Nejčastější dotazy a odpovědi Argentina El Calafate (perito moreno)


Nejčastější dotazy a odpovědi o destinaci El Calafate (Perito Moreno) v Argentině jsou:

1. Jak se dostanu do El Calafate?
- Nejjednodušší způsob je letět do letiště El Calafate International Airport (FTE). Z letiště se můžete dostat do města taxíkem nebo pomocí transferu.

2. Jak dlouho trvá cesta z letiště do El Calafate?
- Cesta z letiště do města trvá přibližně 15-20 minut.

3. Co je Perito Moreno a jak se tam dostanu?
- Perito Moreno je jedním z nejznámějších ledovců v Argentině. Nachází se v Národním parku Los Glaciares. Nejjednodušší způsob, jak se dostat k ledovci, je rezervovat si prohlídkovou akci s průvodcem.

4. Kolik stojí vstupenka na Perito Moreno?
- Vstupenka na Perito Moreno stojí asi 800 argentinských pes (ARS). Cena se může lišit.

5. Jak dlouho trvá prohlídka Perito Moreno?
- Prohlídka Perito Moreno bývá zpravidla půl- nebo celodenní výlet. Záleží na vaší preferenci.

6. Jaké aktivity mohu v El Calafate podniknout mimo Perito Moreno?
- V El Calafate můžete navštívit také ledovec Upsala nebo ledovec Spegazzini. Můžete se také vydat na turistické výlety po okolních horách a jezerech.

7. Kdy je nejlepší doba na návštěvu Perito Moreno?
- Nejlepší doba na návštěvu Perito Moreno je mezi listopadem a březnem, kdy je lepší šance na dobré počasí a teplejší teploty.

8. Jaké je nejlepší oblečení pro návštěvu Perito Moreno?
- Doporučuje se vrstvené oblečení, které vás udrží teplé a suché. Jako základ můžete mít termální spodní prádlo, svetr nebo mikinu a neprodyšnou bundu. Noste také pevnou obuv a čepici.

9. Jaký je průměrný rozpočet na návštěvu El Calafate?
- Průměrný rozpočet na návštěvu El Calafate záleží na vašich preferencích a stylu cestování. Měli byste počítat s průměrně 100-150 USD na den na ubytování, jídlo a aktivity.

10. Mám-li omezený čas, co bych neměl vynechat v El Calafate?
- Pokud máte omezený čas, rozhodně byste neměli vynechat návštěvu Perito Moreno. Je to jedinečný zážitek a jedno z hlavních lákadel této oblasti.


Letenka Argentina El Calafate (perito moreno)


Pokud se rozhodnete navštívit Argentinu, jedním z nejzajímavějších a nejkrásnějších míst, které byste neměli vynechat, je El Calafate. Tato malá městečko se nachází na jižním cípu Argentiny, nedaleko Patagonie, a je známé především díky svému úžasnému ledovcovému parku Perito Moreno.

Přírodní rezervace Perito Moreno je jedním z největších a nejimpozantnějších ledovců na světě. Její rozloha přesahuje plochu třiceti století a přitahuje tisíce návštěvníků každý rok. Letecká doprava je nejrychlejší a nejpohodlnější způsob, jak se dostat do El Calafate a užít si krásy tohoto ledovce.

Letenky do El Calafate jsou snadno dostupné z mnoha mezinárodních letišť. Mezi nejpopulárnější linky patří Buenos Aires - El Calafate, které se nachází přibližně 2700 kilometrů na východ od El Calafate. Let trvá zhruba tři hodiny, což z letadla činí ideální způsob, jak se rychle dostat do tohoto malebného města.

Po příletu do El Calafate se budete cítit jako v malebném rajském městečku. Ulice lemované barevnými domky a množstvím obchůdků nabízejí autentickou atmosféru a zároveň vám umožňují objevovat místní kulturu a tradice. Kromě návštěvy ledovce Perito Moreno si můžete také užít krásné procházky po okolní přírodě, navštívit nedaleké sopky nebo se na chvíli zastavit a ochutnat tradiční argentinskou kuchyni.

Pro návštěvníky ledovce Perito Moreno je zde mnoho možností, jak si tento přírodní div vyšetřit. Můžete se pohybovat po chodnících a vyhlídkách, které vám umožní obdivovat impozantní ledovcovou stěnu z různých úhlů. Další možností je jet na loďské plavby, které vám umožní pozorovat ledovcovou stěnu z hladiny vody a zažít ten pocit, kdy se části ledu odlamují a padají do vody. Tato nezapomenutelná přírodní show vás jistě ohromí.

Po návratu z Perito Moreno si můžete dopřát odpočinek a příjemné posezení v jednom z místních kaváren nebo se projít po malebných uličkách města. El Calafate je také známé díky svému místnímu dezertu zvanému "Calafate" - malinovníku Alasky. Roztomilé, modrofialové bobule jsou velmi často zpracovány do dortů, koláčů a marmelád, které stojí za ochutnání.

Cesta do El Calafate v Argentině je cestou k podívání se na něco, co nemá obdoby. Přírodní krása Perito Moreno je skutečně ohromující a nedílnou součástí každého putování po Argentině. Zvažte naší letenku do El Calafate a připravte se na nezapomenutelné dobrodružství v tomtéž srdci Patagonie.


Garance nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

99 procent uspokojených klientů

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Zjistit letenky