Hledáte letenku za nejnižší cenu?

Angola Kissama National Park

Dovolená Angola Kissama National Park


Angola je země s bohatou přírodní krásou a fascinujícími divokými živočichy. Mezi jedny z nejznámějších přírodních rezervací v Angole patří Kissama National Park, který je ideálním cílem pro milovníky safari a dobrodružství.

Kissama National Park, známý také jako Parque Nacional da Kissama, se nachází asi hodinu jízdy od hlavního města Luandy. Tento národní park je jedním z nejlépe zachovaných přírodních prostředí v Angole a je domovem mnoha zvířat, včetně slonů, buvolů, lvů, giraf, antilop a mnoha dalších druhů.

Park je známý svou rozmanitou faunou a flórou. Přestože byl v minulosti postižen občanskou válkou a loďstvem, které zde bylo umístěno, tento národní park se postupně zotavuje a stává se turisticky atraktivním místem. Je proto důležité chránit tuto cennou oblast a její obyvatele.

Kissama National Park nabízí mnoho aktivit a možností pro turisty. Mezi hlavní atrakce patří safari, které je nejlepším způsobem, jak si vychutnat a objevovat divoký život v parku. Turisté budou mít možnost vidět stáda slonů a buvolů, toulavé lví smečky a mnoho dalších zvířat. Pro ty, kteří mají rádi adrenalinové zážitky, je možné provozovat i noční safari, kdy si můžete vychutnat pohled na zvířata v jejich přirozeném prostředí za soumraku.

K dispozici jsou také různé výlety po parku, během kterých se mohou turisté projít po stezkách a pozorovat zvířata a ptáky. Park je také bohatý na vodní život, a proto je možné provozovat rybaření a jízdu na člunu po místním řece. Pro milovníky ornitologie je zde nepřeberné množství druhů ptáků, které si můžete pozorovat, ať už na pevninské části parku, nebo na pobřeží.

Kromě přírodní krásy nabízí Kissama National Park také možnost seznámit se s místní kulturou a historií. Turisté mohou navštívit tradiční vesnice obývané místními etnickými skupinami a naučit se více o jejich způsobu života a tradicích.

Je důležité zmínit, že pokud plánujete navštívit Kissama National Park, je nejlepší mít doprovod průvodce, který je obeznámen s místními podmínkami a ohroženými druhy. Dále je nutné respektovat a dodržovat pravidla parku a chránit přírodu a život zdejších zvířat.

Kissama National Park je opravdu jedinečným místem v Angole, který nabízí nezapomenutelné zážitky a fascinující pohled na divoký život. Během návštěvy tohoto národního parku si turisté mohou vychutnat přírodní krásu, poznávat místní kulturu a zároveň přispět k ochraně tohoto unikátního prostředí.


Ubytování Angola Kissama National Park


Angola je země ležící na západním pobřeží Afriky, která je díky své přírodní kráse a diverzitě se stává stále populárnější turistickou destinací. Jedním z nejspanilejších míst k návštěvě v Angole je Kissama National Park, který nabízí neuvěřitelnou možnost pozorovat volně žijící zvířata v přirozeném prostředí. Pokud se rozhodnete navštívit tento park, budete potřebovat ubytování. V tomto článku se dozvíte více o možnostech ubytování v Kissama National Park.

Kissama National Park se nachází přibližně 60 km od hlavního města Angoly Luandy. Park se může pochlubit velkým množstvím divokých zvířat, včetně slonů, levhartů, nosorožců a gepardů, a nabízí neuvěřitelné zážitky pro jakéhokoliv milovníka přírody. Při návštěvě parku si však musíte být vědomi toho, že se nachází v oblasti, která byla před nedávnem zasáhnutá válkou a v současné době se stále zotavuje z důsledků tohoto období.

Vzhledem k tomu, že park leží relativně blízko Luandy, existuje několik možností ubytování. V parku samotném jsou k dispozici kempy, ale pro pohodlnější zážitek můžete zvolit pobyt v některém z hotelů v okolí. Podívejme se na některé z nich:

Camping Kwanza Lodge

Tento kemp se nachází přímo v Kissama National Park a je ideální pro ty, kteří chtějí zažít opravdovou přírodu. Kempování Kwanza Lodge nabízí ubytování ve stanech nebo v chatkách a všechny pokoje mají venkovní sprchu a toaletu. Kemp také nabízí restauraci, kde si můžete vychutnat tradiční angolská jídla.

Hotel Ritz Aanisa

Tento hotel se nachází v oblasti Mussulo, což je asi hodinu jízdy autem od parku. Hotel Ritz Aanissa nabízí nádherný výhled na záliv Benguela a všechny pokoje jsou vybaveny klimatizací, minibarem, TV a vlastní koupelnou. Hotel má také bazén, restauraci a bar.

Lobito Beach Hotel

Tento hotel se nachází asi dvě hodiny jízdy od parku, v městě Lobito. Lobito Beach Hotel nabízí ubytování v moderních a prostorných pokojích, které jsou vybaveny klimatizací, TV a minibarem. Hotel má také bazén, restauraci a bar.

Pokud se budete chtít ubytovat v některém z výše uvedených hotelů, můžete si zarezervovat ubytování online nebo se obrátit na cestovní agenturu, která vám může pomoci s organizací vaší cesty.

Ať už se rozhodnete ubytovat na kempu nebo v hotelu, návštěva Kissama National Park je nezapomenutelným zážitkem a nabízí neuvěřitelné možnosti pro pozorování volně žijících zvířat. Během návštěvy parku byste měli být obezřetní a postupovat s respektem k zvířatům a jejich prostředí. Takže se pusťte do plánování své návštěvy a připravte se na nejlepší safarí zážitek vašeho života.


Počasí Angola Kissama National Park


Angola je africká země bohatá na přírodní krásy a zachovalé přírodní rezervace. Jednou z nejznámějších a nejvíce fascinujících lokalit v Angole je Kissama National Park, který se nachází přibližně 70 km jihozápadně od hlavního města Luandy. Tento národní park je jedním z největších v zemi a má plochu přes 9000 čtverečních kilometrů. Příroda zde kvete a je domovem mnoha druhů živočichů, včetně vzácných a ohrožených.

Jedním z faktorů, které ovlivňují Kissama National Park, je jeho počasí. Pro pochopení toho, jaké počasí zde panuje, je důležité vzít ohled na geografickou polohu parku a klimatické podmínky, které jsou specifické pro tuto oblast.

Angola jako celek je charakterizována tropickým podnebím. Avšak Kissama National Park je trochu odlišný. Nachází se na pobřeží Atlantského oceánu, což má za následek mírněji teploty a vyšší vlhkost vzduchu. Průměrné teploty se obvykle pohybují kolem 25-30 °C, s nejteplejším obdobím v létě (období dešťů), které přichází od října do dubna. V tomto období je oblast deštivá s častými tropickými bouřemi.

Na druhou stranu, období sucha trvá od května do září a je to nejlepší čas pro návštěvu parku. Teploty jsou nižší, obvykle se pohybují okolo 20-25 °C, a dešťové srážky jsou minimální. Toto období přitahuje nejvíce turistů, protože je považováno za ideální pro safari a pozorování zvířat. Řeka Kwanza, která protéká touto oblastí, nabízí výborné příležitosti k rybaření a pozorování vodních živočichů. Obyvatelé parku, jako jsou především sloni, buvoli a antilopy, se sbíhají k řece, aby našli vodu, což je skvělá příležitost k jejich pozorování.

Kissama National Park je také místem, kde lze nalézt drsné pláže Atlantského oceánu. Kvůli vlivu oceánu zde může být často větrno, zejména během létě. Většinou se ale jedná o příjemný osvěžující vánek, který vás ochladí po teplém dni stráveném objevováním parku.

Celkově lze říci, že počasí v Kissama National Park je převážně příjemné. Samozřejmě je důležité vybavit se v souladu s aktuálními klimatickými podmínkami a připravit se na případné srážky během dešťového období. Bez ohledu na roční období, návštěva Kissama National Park představuje jedinečnou příležitost k objevování ohromující přírody a mnoha druhů živočichů, které zde žijí. Je to místo, kde je možné si opravdu užít přírodu v jejím nejkrásnějším podání.


Nejčastější dotazy a odpovědi Angola Kissama National Park


1. Kde se nachází Angola Kissama National Park?
Angola Kissama National Park se nachází v Angole, asi 70 km jihozápadně od hlavního města Luandy.

2. Jaký je rozloha parku?
Rozloha Angoly Kissama National Park je asi 9 650 čtverečních kilometrů.

3. Jak se dostat do parku?
Z Luandy je možné se do parku dostat autem, lodí nebo letecky. Existuje také možnost organizovaného zájezdu nebo safari pro turisty.

4. Jaká je fauna parku?
V parku žije bohatá divoká zvířata, včetně slonů, hrochů, šelem, giraf, antilop a mnoha druhů ptáků.

5. Existuje možnost ubytování v parku?
Ano, v parku jsou k dispozici různé možnosti ubytování, včetně luxusních safari lodží nebo kempů.

6. Jaká je nejlepší doba návštěvy parku?
Nejlepší dobou k návštěvě Angoly Kissama National Park je období od května do října, kdy je suché období a je více zvířat možné vidět na otevřených pláních.

7. Jaké aktivity jsou k dispozici v parku?
V parku je možné provádět safari, pozorování ptáků, jízdu na koni, pěší turistiku a rybaření.

8. Existují nějaká omezení pro návštěvníky parku?
Ano, návštěvníci parku by se měli řídit pokyny průvodců a dodržovat zásady ochrany přírody. Je zakázáno rušit zvířata nebo jejich prostředí.

9. Jaká je vstupní cena do parku?
Vstupní cena do parku se liší v závislosti na zvolené aktivitě a délce pobytu. Doporučuje se předem si zjistit aktuální cenové informace.

10. Je možné si zapůjčit průvodce v parku?
Ano, je možné si najmout průvodce, kteří mají hlubší znalost parku a vám pomohou získat nejlepší zážitek z návštěvy.


Letenka Angola Kissama National Park


Angola je jedinečná africká destinace, která nabízí široké možnosti pro dobrodružné cestování. Pokud hledáte cestování mimo turistické stezky a chcete prozkoumat divokou stránku Angoly, neváhejte si zakoupit letenku do města Luanda a odjet do největšího národního parku – Kissama.

Kissama National Park se rozprostírá na rozloze 9 600 kilometrů čtverečních a nachází se pouhých 70 kilometrů od Luandy. Park je znám svými rozsáhlými pláními, savanami a bažinami, které jsou domovem pro různé druhy zvířat. Sem se můžete vydat, abyste viděli velká zvířata, jako jsou sloni, buvoli, žirafy a také řadu druhů antilop.

Kromě těchto velkých zvířat se v Kissama National Park také vyskytuje množství druhů zvěře, jako jsou hroši, příležitostně i lvové a levharti, krokodýli a velké množství druhů zástupců afrického ptactva. Vzhledem k tomu, že se park nachází u pobřeží Atlantského oceánu, můžete zde také pozorovat delfíny, velryby a další druhy mořských živočichů.

Pro příznivce outdoorových aktivit je v Kissama National Park k dispozici řada aktivit, jako jsou safari na koni, pěší túry, expedice na čtyřkolkách a také celodenní výlety lodí. Pokud hledáte opravdové dobrodružství, můžete se dokonce přihlásit ke sledování zvířat v noci, což je zcela nezapomenutelný zážitek.

Zatímco si budete užívat přírodu, připravte se také na setkání s místními obyvateli. Kissama National Park je obklopen řadou malých a tradičních vesnic a komunit, které vám ukážou, jak žijí místní lidé a jaké jsou jejich každodenní zvyky.

Kissama National Park je jedním z nejvýznamnějších a nejkrásnějších míst v Angole, které nabízí jedinečné zážitky pro turisty. Pokud hledáte cestování mimo turistické stezky, zakupte si letenku do Luandy a odjeďte do Kissama National Park, kde zažijete afričskou divočinu a neopakovatelné zážitky.


Garance nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

99 procent uspokojených klientů

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Zjistit letenky