Hledáte letenku za nejnižší cenu?

Andorra Průsmyk Coll d'Ordino

Ubytování Andorra Průsmyk Coll d'Ordino


Andorra, malá země, nacházející se vysoko v Pyrenejích mezi Francií a Španělskem, je jednou z nejatraktivnějších turistických destinací pro milovníky zimních sportů a přírodních krás. Průsmyk Coll d'Ordino, nacházející se ve výšce 1 980 metrů nad mořem, je oblíbeným cílem pro turisty hledající ubytování v této oblasti.

Průsmyk Coll d'Ordino je přírodní rezervace s malebným prostředím, které nabízí návštěvníkům krásné horské scenérie a příležitost pro různé outdoorové aktivity. Zdejší horská krajina je ideální pro turisty, kteří si chtějí užít pěší turistiku, horskou cyklistiku nebo jízdu na koních. Milovníci adrenalinu zde mohou také provozovat horolezectví nebo paragliding.

Co se týče ubytování, v okolí průsmyku Coll d'Ordino je možnost vybírat si mezi různými možnostmi. Turisté zde najdou luxusní hotely, horské chaty, apartmány nebo možnost kempování ve stanu. Každá možnost nabízí něco jiného, takže návštěvníci si mohou vybrat to, co nejlépe vyhovuje jejich potřebám a preferencím.

Luxusní hotely v okolí průsmyku Coll d'Ordino nabízejí špičkové vybavení a výhledy na krásnou přírodu. Tyto hotely mají často wellness centra, bazény, restaurace s gurmánskou kuchyní a další služby, které umocní zážitek z pobytu.

Horské chaty jsou ideální volbou pro ty, kteří hledají blízkost přírody a autentický horský zážitek. Tyto chaty poskytují útulné pokoje, kuchyňku a posezení s krbem, což vytváří příjemnou atmosféru po aktivním dni stráveném venku.

Apartmány jsou další populární možností ubytování v této oblasti. Turisté zde mají k dispozici vlastní kuchyň, takže si mohou připravit své vlastní jídlo. Navíc apartmány často nabízejí větší prostor než hotelové pokoje, což je ideální volba pro rodiny či větší skupiny.

Pro milovníky přírody a dobrodružství je kempování v okolí průsmyku Coll d'Ordino skvělou volbou. Existuje několik vybavených kempů s různými službami, jako je elektrické připojení, sprchy a toalety. Kempování v Andoře je skvělý způsob, jak si užít klidné a příjemné prostředí, a zároveň si ušetřit peníze na ubytování.

Není pochyb o tom, že ubytování v blízkosti průsmyku Coll d'Ordino je skvělým způsobem, jak prozkoumat krásy této oblasti. Bez ohledu na to, zda preferujete luxusní hotel, útulnou chatu, prostorný apartmán nebo kempování, určitě tu najdete to, co vás osloví. Takže neváhejte a vydejte se na dovolenou do Andorry a užijte si tu nezapomenutelný pobyt v průsmyku Coll d'Ordino.


Letenka Andorra Průsmyk Coll d'Ordino


Andorra je malá, ale krásná země plná přírodních krás, které stojí za to objevit. Jednou z nejzajímavějších lokalit je Průsmyk Coll d'Ordino. A jak se tam dostat? Samozřejmě letadlem!

Mnoho turistů to neví, ale Andorra má své vlastní mezinárodní letiště v městečku La Seu d'Urgell, které je vzdálené pouhých 10 km od Průsmyku Coll d'Ordino. Z letiště se můžete dostat k průsmyku různými způsoby - najmout si auto, taxi, autobus nebo dokonce pěšky.

Pokud preferujete pohodlí, nabízí se pronájem auta. Díky husté síti silnic v Andoře je tento způsob dopravy velmi pohodlný a zároveň vám umožní prohlédnout si mnoho dalších atrakcí po celé zemi. Pokud to nechcete řešit, můžete využít taxi služby nebo veřejnou dopravu.

Také je možné se vydat na cestu pěšky nebo na kole. Okolní krajina je velmi krásná a nabízí mnoho stezek pro turisty a cyklisty. Pokud to chcete, můžete si pronajmout kolo a vydát se na dobrodružství po horách.

Průsmyk Coll d'Ordino samotný je úchvatný a rozhodně stojí za návštěvu. Je to jedna z nejvyšších oblastí v Andoře, což vám umožní nevšední pohledy na okolní kraj, a to ze všech stran. Můžete se těšit na nádherné výhledy na hory, údolí a horské jezera.

Kromě toho, v této oblasti najdete mnoho dobře značených turistických stezek, které vás provedou skrz mnoho úchvatných scenerií. Mezi nejznámější patří Camí de les Fonts, Camí de l'Obac či Camí de la Solana.

Jelikož Andorra je malá země, můžete si naplánovat výlet na mnoho zajímavých míst v blízkosti Průsmyku Coll d'Ordino. Mezi nejpopulárnější patří Soldeu, Encamp, Canillo a Escaldes-Engordany. Tyto oblasti jsou známé nejen pro své velké lyžařské areály, ale i pro jejich mnoho kulturních a historických památek.

V Andoře se rozhodně nebudete nudit. Je to mnohem víc než jen lyžování a nakupování v daňových rájích. Je to místo, kde si můžete užít krásnou přírodu, historii a kulturu. A samozřejmě, nenechte si ujít úžasné výhledy z Průsmyku Coll d'Ordino!


Dovolená Andorra Průsmyk Coll d'Ordino


Andorra je malá horská země ležící mezi Španělskem a Francií. Je známá svými krásnými horami, lyžařskými středisky a překrásnou přírodou. Jednou z nejkrásnějších atrakcí této země je průsmyk Coll d'Ordino.

Průsmyk Coll d'Ordino je jedním z nejvyšších přístupových bodů v Andoře, který spojuje region Ordino s hlavním městem Andorra la Vella. Průsmyk se nachází ve výšce přes 1 980 metrů nad mořem a nabízí nádherný výhled na horskou krajinu a okolní vrcholky.

Pro milovníky outdoorových aktivit je průsmyk Coll d'Ordino ideálním místem pro pěší túry, horská kola a jízdu na koni. Existuje několik stezek, které vás provedou okolní přírodou a umožní vám objevovat krásy tohoto regionu. Během vaší túry se setkáte s nádhernými horskými jezírky, vodopády a jedinečnou flórou a faunou.

Lyžaři také ocení Coll d'Ordino jako výchozí bod pro návštěvu lyžařského střediska Vallnord-Ordino Arcalis. Toto lyžařské středisko nabízí lyžování ve vysokohorském terénu se strmými svahy a známými freeride zónami. Z průsmyku Coll d'Ordino se můžete snadno dostat na vrcholy hor, kde zažijete nezapomenutelné lyžařské dobrodružství.

Pokud se rozhodnete navštívit průsmyk Coll d'Ordino, nezapomeňte se připravit. Mějte s sebou vhodné oblečení a obuv, abyste byli připraveni na hornaté podmínky. Dejte si pozor na strmé a úzké silnice, které vedou na průsmyk. V zimě mohou být silnice a cesty kluzké, proto je důležité mít vhodné pneumatiky a zimní vybavení pro vaše vozidlo.

Po celý rok je průsmyk Coll d'Ordino krásným místem pro výlety, relaxaci a užívání si přírody. Nabízí úžasný výhled na okolní hory a je ideálním místem pro fotografy, kteří chtějí zachytit krásu Andorry. Navštívení průsmyku Coll d'Ordino je jedinečným zážitkem, který vás ponoří do přírodního bohatství Andorry a poskytne vám unikátní pohled na tuto krásnou zemi.


Počasí Andorra Průsmyk Coll d'Ordino


Andorra se může pyšnit krásným horským klimatem díky své poloze v Pyrenejích. Jedním z nejvýznamnějších průsmyků v této oblasti je průsmyk Coll d'Ordino.

Průsmyk Coll d'Ordino se nachází v severní části Andorry a spojuje vesnice Ordino na jihu s vesnicí La Massana na severu. Tento průsmyk se nachází ve výši 1 980 metrů nad mořem a nabízí jedinečný výhled na okolní horské štíty a údolí.

Počasí v průsmyku Coll d'Ordino je ovlivněno jeho horskou polohou. V zimě zde panují mírně chladné teploty s průměrnými maximálními teplotami kolem 6 °C a průměrnými minimálními teplotami kolem -4 °C. Díky své poloze na severní straně Pyrenejí zde často napadá sněhová pokrývka, což umožňuje provoz několika lyžařských středisek v okolí průsmyku.

V létě je počasí v průsmyku Coll d'Ordino příjemné a mírně teplé. Průměrné maximální teploty se pohybují kolem 22 °C a průměrné minimální teploty kolem 12 °C. Je zde časté slunečné počasí a nádherné modré nebe, které přitahuje turisty z celého světa.

Průsmyk Coll d'Ordino je také známý svými častými srážkami, zejména v zimě a na jaře. Průměrné srážky dosahují přibližně 1200 mm ročně, což umožňuje, aby okolní horské rostliny a zvířata prosperovaly.

Tato oblast je oblíbeným cílem turistů, zvláště těch, kteří mají rádi přírodu a horské aktivity. Průsmyk Coll d'Ordino nabízí mnoho možností pro turisty, jako je pěší turistika, horská cyklistika, jízda na koni a jiné venkovní aktivity. Místní turistické agentury také nabízejí různé exkurze a výlety, které umožňují návštěvníkům objevovat krásy tohoto regionu.

Zkrátka, průsmyk Coll d'Ordino je nejen důležitou spojnicí mezi dvěma vesnicemi v Andoře, ale také překrásným místem s úchvatným počasím a malebným výhledem na horizont. Ať už jste nadšený horolezec, milovník přírody nebo jen hledáte klidný a krásný prostor pro relaxaci, průsmyk Coll d'Ordino by mohl být pro vás to pravé místo.


Nejčastější dotazy a odpovědi Andorra Průsmyk Coll d'Ordino


Zde jsou nejčastější otázky a odpovědi týkající se průsmyku Coll d'Ordino v Andoře:

1) Jaký je nadmořský výškový rozdíl v průsmyku Coll d'Ordino?

Nadmořská výška průsmyku Coll d'Ordino je 1 980 metrů, což znamená, že nadmořský výškový rozdíl závisí na tom, odkud jedete a kam jedete.

2) Kolik času během roku může být průsmyk Coll d'Ordino uzavřený kvůli sněhu?

Průsmyk Coll d'Ordino může být uzavřen kvůli sněhu v období zimních měsíců, obvykle od listopadu do dubna. Však se musíme řídit povětrnostními podmínkami.

3) Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat na průsmyk Coll d'Ordino?

Nejlepší způsob, jak se dostat na průsmyk Coll d'Ordino, je autem. K dispozici jsou také autobusové linky, které jezdí z hlavního města Andorry la Velly do vesnic v okolí, včetně průsmyku Coll d'Ordino.

4) Jsou na průsmyku Coll d'Ordino k dispozici stravovací zařízení a toalety?

Ano, na průsmyku Coll d'Ordino se nachází malá kavárna a toalety.

5) Kde se nachází nejbližší parkoviště u průsmyku Coll d'Ordino?

Nejbližší parkoviště u průsmyku Coll d'Ordino se nachází nedaleko kavárny na vrcholu průsmyku. Také je možné parkovat v blízkých vesnicích a jít pěšky nebo využít místní dopravu.

6) Jsou na průsmyku Coll d'Ordino k dispozici turistické stezky?

Ano, průsmyk Coll d'Ordino se nachází v horách a je obklopen mnoha turistickými stezkami různých obtížností.

7) Jak bývá zimní lyžování v oblasti průsmyku Coll d'Ordino?

V oblasti průsmyku Coll d'Ordino se nachází malé lyžařské středisko, které nabízí především lyžování pro začátečníky a rodiny s dětmi. V oblasti je také mnoho dalších lyžařských středisek v Andoře, které nabízejí více náročné tratě a moderní vybavení.


Garance nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

99 procent uspokojených klientů

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Zjistit letenky