Hledáte letenku za nejnižší cenu?

Albánie Himara

Ubytování Albánie Himara


Albánie je stále ještě neobjevenou perlou v srdci Balkánského poloostrova. Jedním z jejích nejkrásnějších míst je město Himara, ležící na jihu Albánie, na pobřeží Jónského moře. Himara se nachází v národním parku Butrint a je obklopené kopcemi a horami, které společně vytvářejí nezapomenutelnou scenérii.

Pokud hledáte klidné místo, kde si odpočinete od ruchu velkých měst, Himara je ideální volbou. Můžete si užívat krásné pláže, klidné pobřeží a pobyt v malých, příjemných, rodinných hotelech.

V samotném centru Himary se nachází několik menších hotelů, které poskytují ubytování za velmi rozumné ceny. Pokud hledáte něco více luxusního, určitě oceníte některý z hotelů v okolí.

Přestože je Himara poměrně malá, nabízí mnoho akčních sportů, jako je například potápění, windsurfing nebo šnorchlování. Pro milovníky kultury nabízí Himara návštěvu historických památek, jako jsou kostely z 9. století nebo hrad Borz.

Pokud se rozhodnete pro pobyt v Himare, určitě ochutnejte místní kuchyni, která je známá svými chutnými a plnými jídly. Albánie je mnohem cenově dostupnější než ostatní země v Evropě, takže neváhejte, a dostaňte se do této krásné země co nejdříve.

Celkově lze říci, že pobyt v Himare je dokonalou volbou pro ty, kteří hledají krásné, klidné, a příjemné místo k odpočinku. Pokud hledáte nezapomenutelnou dovolenou, v nádherném koutě Evropy, je Himara tou pravou volbou.


Nejčastější dotazy a odpovědi Albánie Himara


1. Jak se dostat z Tirany do Himary?
Odpověď: Nejjednodušší způsob je cestovat autobusem nebo autem po dálnici A2 směrem na jih. Himara se nachází asi 220 km od Tirany a jízda trvá přibližně 4 až 5 hodin.

2. Koho najdu v Himarě?
Odpověď: Himara je přímořské město v jihozápadní Albánii a je turisticky oblíbené. Najdete zde různé pláže, hotely, restaurace, kavárny a obchody. Také je známý svými historickými památkami, jako je pevnost Himara Castle.

3. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Himary?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu Himary je od května do září, kdy jsou teploty příjemné a moře je vhodné ke koupání. V těchto měsících se také koná mnoho festivalů a kulturních akcí.

4. Jaké jsou nejlepší pláže v Himarě?
Odpověď: V Himarě najdete několik krásných pláží. Mezi nejpopulárnější patří Potam, Livadhi, Spile, Llamani a Jale. Všechny tyto pláže nabízejí jemný písek, čistou vodu a výhledy na úchvatné pobřeží.

5. Jaká je místní kuchyně v Himarě?
Odpověď: Místní kuchyně v Himarě je ovlivněna středomořskou kuchyní s typickými albánskými prvky. Můžete ochutnat čerstvé ryby a mořské plody, olivový olej, sýr feta, zeleninové saláty a tradiční albánské pokrmy, jako je bakllava (dort s ořechovou náplní) a byrek (plněný listový těsto).

6. Existují v Himare nějaké historické památky?
Odpověď: Ano, v Himare se nachází historická pevnost Himara Castle, která byla postavena ve 13. století. Tato pevnost nabízí nádherný výhled na moře a okolní krajinu. Kromě pevnosti můžete také navštívit starou část města s úzkými uličkami a tradičními domy.

7. Jaké další aktivity mohu podniknout v Himare?
Odpověď: V Himare si můžete užít různé aktivity, jako je potápění, plavání, šnorchlování, turistiku a procházky po přírodě. Můžete také navštívit nedaleké pláže a malebná pobřežní městečka, jako je Saranda a Ksamil.


Letenka Albánie Himara


Albánie je stále oblíbenější destinací turistů, kteří hledají krásné pláže, úchvatnou přírodu a bohatou historii. A mezi všemi krásami, které Albánie nabízí, se nachází město Himara.

Himara je malebné městečko na jihu Albánie, které se nachází na břehu Jónského moře. Proslulý je především svými nádhernými plážemi, krásnou přírodou a bohatou historií. Letenka Albánie Himara vám umožní objevit jedno z nejkrásnějších míst Albánie.

Turisté se do Himary nejčastěji dostávají z letiště v Tirani, což je hlavním městem Albánie. Let trvá zhruba jednu hodinu a letenky na tuhle trasu bývají poměrně dostupné. Pokud nejste fanouškem letadel, můžete Himaru navštívit i autobusem nebo autem, ale tento způsob dopravy bývá časově náročnější.

Himara je ideálním místem pro dovolenou na pláži. Nabízí tolik krásných pláží, že si každý najde tu svoji. Nejznámější jsou pláže Gjipe, Porto Palermo, Livadhi Beach a Jale Beach. Pláže jsou čisté a ne příliš přeplněné, což umocňuje pocit relaxace a uvolnění.

Nicméně Himara nenabízí jen lenošení na pláži. Město a okolí mají bohatou historii, kterou si můžete prohlédnout při historické procházce v pevnosti Himara nebo v pevnosti Porto Palermo. Dalšími zajímavými místy jsou i archeologické naleziště Butrint a město Saranda.

Kromě toho, že je Himara ideálním místem pro dovolenou, je to i skvělé místo pro ochutnání místní kuchyně. Albánie je známá pro své lahodné speciality a v Himare najdete spoustu míst, kde si můžete pochutnat na místních delikatesách, jako jsou například bakllavë (sladkost z listového těsta s ořechy) nebo tave Kosi (tradiční jídlo z jehněčího masa).

V Himare si můžete také užít noční život. Město je plné barů a klubů, které nabízejí živou hudbu a DJ´s. Pokud máte chuť na snídani, je zde také spousta kaváren, které nabízejí skvělé kávy a čerstvé pečivo.

Vzhledem k tomu, že Albánie stále nabízí relativně levné ceny, je Himara skvělou volbou pro ty, kteří hledají kvalitní dovolenou za rozumnou cenu. Letenka Albánie Himara je vstupenkou do nádherného místa, plného přírodních krás, historie, kultury a zábavy. Nečekejte a zarezervujte si letenky do Himary, abyste si užili nezapomenutelnou dovolenou.


Počasí Albánie Himara


Himara se nachází na jihu Albánie a je jedním z nejkrásnějších míst v zemi. Nádherné pláže a horské krajiny jsou ideálním místem pro turisty, kteří chtějí užít si slunce a odpočinout si od každodenního shonu. Nicméně, jako každá jiná destinace, i Himara má své charakteristické počasí.

Himara má příjemné středomořské klima s mírnými a vlhkými zimami a suchými a slunečnými léty. Průměrná teplota v Himara v létě se pohybuje okolo 30 °C, s minimálními nočními teplotami kolem 20 °C. V zimě se průměrná teplota pohybuje kolem 10-15 °C.

Nejlepší dobou k návštěvě Himary je jaro a podzim, kdy jsou teploty mnohem mírnější a pláže jsou méně přeplněné. Nicméně, pokud chcete užít si letní atmosféru a slunce, březen až říjen jsou ideální měsíce pro návštěvu.

Deště jsou obvykle krátkodobé a rychle přecházejí, což umožňuje turistům užít si slunečné dny bez přerušení. V suchých obdobích, jako je červenec a srpen, je doporučeno používat opalovací krém s vysokým ochranným faktorem a dodržovat časté přestávky v chládku.

V zimě může být v Himara vlhké, což znamená, že může být i chladnější, než by člověk čekal. Nicméně, i zde naleznete hodně příležitostí ke sportům v přírodě, jako je turistika, horská kola nebo běh.

Celkově lze říci, že počasí v Himara je příjemné po celý rok. S krásnými plážemi a krásnou přírodou, které lákají turisty z celého světa, můžete vždy najít způsob, jak si užít pobyt v Himara, bez ohledu na to, v kterém ročním období zde zavítáte.


Dovolená Albánie Himara


Himara, malebné pobřežní městečko v jižní Albánii, se stává stále populárnějším cílem pro dovolenou. Díky svým krásným plážím, bohaté historii a příjemné atmosféře přitahuje turisty z celého světa.

Himara se nachází v Alžbětinském zálivu na Jadranu a je obklopená malebnými horami. Tento skvostný přírodní ráj nabízí návštěvníkům nádherný výhled na tyrhénské moře a příležitosti ke koupání, potápění a dalším vodním aktivitám.

Pláže v Himarě jsou známé svým jemným pískem a tyrkysově modrou vodou. Nejznámější pláží je Livadhi pláž, která je dlouhá několik kilometrů a je vhodná pro rodiny s dětmi i milovníky nočních oslav. Díky rozmanitému nabídce pláží si zde každý najde to své, ať už touží po klidu a relaxaci, nebo po adrenalinu a zábavě.

Himara je však mnohem více než jen krásné pláže. Město je bohaté na historii a kulturu, což z něj činí ideální místo pro milovníky historie. V centru města se nachází pevnost, která byla postavena v 16. století a nabízí úchvatný výhled na celé okolí. V blízkosti města se také nachází ruiny antického města Orikum, které je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO.

Himarou prochází také Egejská stezka, historická cesta, která vede přes město a nabízí návštěvníkům možnost objevovat okolní kopce, vesnice a malebné krajiny. Turisté se zde setkávají s pohostinností místních obyvatel a mohou ochutnat tradiční albánskou kuchyni, která je plná chutí a vůní.

Dovolená v Hima


Garance nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

99 procent uspokojených klientů

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Zjistit letenky